Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dragon Age II w złocie; gra krótsza od pierwszej części

47 postów w tym temacie

Dnia 12.02.2011 o 10:14, Osa1 napisał:

Łał pogrążajcie się dalej to nie kupie tej gry


A kto ci karze kupować?Ty nie kupisz DA 2 ,a ja na przykład nie kupuje Wiedźmina 2 bo w maju wychodzą inne lepsze gry(np DS 3)

A co do tematu ,to się cieszę że prace na grą zostały ukończone i wszystkie 3 wersje pod w zględem technologicznym będę takie same.Oczywiście gre kupuje w dniu premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tutaj jest pogrążanie siebie? Wiadomością że gra będzie nieco krótsza? Według mnie i tak jest dobrze, bo ME2 to średnio 35h a DA2 ma być dłuższy.
Fajnie że savy się przydadzą z poprzedniej gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to Laidlaw na live chat nie potrafił oszacować na ile zajmie nam przejście DA 2 i dodał, że to tylko wyłącznie od gracza zależy ile mu zajmie rozgrywka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ciekawy jestem, co z tego wszystkiego będzie. Ja osobiście straciłem już szacunek dla Bioware i ich produkcji, ale tak czy siak życzę DA2 wszystkiego najlepszego. Ciekawy jestem jakie będą pierwsze oceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2011 o 10:27, Damianuss1 napisał:

No ciekawy jestem, co z tego wszystkiego będzie. Ja osobiście straciłem już szacunek
dla Bioware i ich produkcji, ale tak czy siak życzę DA2 wszystkiego najlepszego. Ciekawy
jestem jakie będą pierwsze oceny.

10/10, trzeba zagrać, RPg tysiąclecia, duchowy następca czego tylko sobie zażyczysz, jednyny drobny minus to grafika nie wpływająca na odbiór całości, kolejne arcydzieło niezrównanych mistrzów gatunku, niesztampowa ciekawa i wciągająca fabuła etc.
Nawet jeśli nic z tego nie będzie miało pokrycia w rzeczywistości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2011 o 10:18, Arcadae napisał:

A co do tematu ,to się cieszę że prace na grą zostały ukończone i wszystkie 3 wersje
pod w zględem technologicznym będę takie same.


Nie będą - wersja PC obługuje DX11 i takie tam.

@dark_master: hmmm, tak mniej więcej sobie te recenzje wyobrażam. Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@dark_master - BioWare i "niesztampowość", dobre :P Chociaż w sumie... Ja właśnie za to lubię gry BioWare. Może nie DA, ale ME na pewno - za ten charakterystyczny patos i ratowanie wszechświata. W tym akurat są mistrzami i ma to swój urok. Przy czym takie ME to jednak coś na swój sposób oryginalnego, a najnowszy Dragon Age... Jakoś mnie nie interesuje. Chociaż zobaczę czy demko mnie przyciągnie, może zmienię zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym zdaniem iż najważniejsze decyzje trzeba będzie podjąć na końcu gry jasno dali do zrozumienia że na koniec wpłyną pewnie co najwyżej ostatnie minuty rozgrywki :/ Tak jak w mass effect, gdzie tak naprawdę wybór zakończenia ograniczał się do podjęcia ostatniej moralnej decyzji, pozostałe nie wpłynęły w ogóle na świat gry (może w trójce będą odzwierciedlenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie dobrze, ale to 110 godzin to trochę przesada, chociaż może im chodzi o DA:O+DA:A+DLC, bo podstawkę z początkowymi DLC przeszedłem w 80 godzin czyszcząc wszystkie lokacje i faktycznie trochę się momentami dłużyło. Więc jeśli DA 2 ma być krótsze, ale intensywniejsze (zauważcie, że Wiesia 2 też będzie się przechodziło w ok. 30 godzin, a nie 50 jak jedynkę), kosztem mniejszej liczby, ale za to ciekawszych misji pobocznych, to ja jestem kontent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2011 o 10:55, Karfein napisał:

DA1 mi się ciągnie gdzieniegdzie. Jakoś więc nie będę narzekać na krótsze DA2.


Ciągnie się, bo jest słabe. Torment. BG, baa, nawet Icewind Dale się nie ciągnęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótsza gra to niekoniecznie wada, wszystko zależy tylko czy kosztem części fabularnej czy młócki. DA:O pod względem nasycenia walką miejscami przypominał kiepski hack & slash.

Gorzej wyglądają "usprawnienia" typu: brak kary za ciężką zbroję czy to, że zniknęły umiejętności jak otwieranie zamków a "friendly fire" występuje tylko na najwyższym poziomie trudności. Teraz spokojnie można walić drużynie fireballem pod nogi a obrywać będą tylko ci "źli".
Ten facet z wiadomości napisał kiedyś, że "normal" z DA:O to był dla niego "hard", czyli poziom trudności poleci na pysk. Na średnim to pewnie będzie samograj. :-\

No i ważne decyzje tuż przed napisami końcowymi. W części następnej pewnie się dowiemy, że nie były one już takie ważne. Jak w DA:O>DA:Przebudzenie, ME>ME2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótsza nie oznacza, że krótka. Pierwsza część z dodatkiem zajęły mi jakieś 81 godzin (przejście na 100%, wszystkie subquesty i inne sprawy). Także, jakby Dragon Age II zamknął się w około 40 godzinach to też byłbym zadowolony. Wolałbym, żeby ta gra była krótsza i ciekawsza od poprzedniczki. Jak dla mnie w pierwszym DA z tych 81 godzin około 60 zalatywało straszną nudą. :P

Dobrze, że zapisy gry z poprzednich części wpłyną na stan rozrywki w sequelu. Być może będzie trzeba znów przejść "jedynkę" (o zgrozo...) żeby zagwarantować sobie jak najciekawsze tło fabularne w "dwójce". Aczkolwiek obawiam się wielce o ich prawdziwy wpływ od kiedy dowiedziałem się, że w Dragon Age II pojawi się Anders.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie za dobrze... ale zobaczymy jak to będzie po przejściu wszystkimi bohaterami... Mam nadzieję że będzie chociaż podobny czas. Im dłużej tym lepiej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ilu graczy tyle opinii.
Mi osoboście Dragon Age się cholernie podobał i w żadnym wypadku się nie dłużył.
Fakt że Baldur''s Gate było lepsze ale DA do IWD bym w żadnym wypadku nie porównał.
Cieszę się że prace zostały ukończone, czekam z niecierpliwością na premierę.
Bioware jest dlamnie ciagle guru jeśli chodzi o RPG i nie mam im nic do zarzucenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować