Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórcy Wiedźmina 2: Odróżniamy się od konkurencji

51 postów w tym temacie

Świat Wiedźmina wybija się nad inne tym, że po prostu jest szalenie oryginalny i dopracowany w każdym szczególe, a jednocześnie jest bardziej realistyczny niż spora część tego typu światów. Myślę, że można go spokojnie porównywać ze Śródziemiem Tolkiena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa panie Gop, Wiedźmin 2 WYGLĄDA O WIELE ŁADNIEJ od DA 2. Grafika w sequelu zamiast być lepsza to się cofa ale może fabuła będzie dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczy się jak wyjdą obie sztuki która ma ładniejszą grafę, ale stawiam na wiedźmina bo nie wychodzi na x-ie i ps-ie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wyjdzie w praniu, chociaż zawsze jakiś PR się przyda ;)
Osobiście jednak jestem przywiązany do produkcji BioWare, kwestia gustu, stąd jak dla mnie DAII to "must-have" a Wiedźmin 2 jedynie ciekawostka, o której czytam czasami news''y... bo jedynka mnie zawiodła i nie zamierzam wydawać pieniędzy na część drugą. Jednak życzę powodzenia.
W sumie... DAII, ME3, Wiedźmin 2... Ten rok zapowiada się dla fanów RPG bardzo ciekawie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2011 o 12:20, nurie_fea napisał:

W sumie... DAII, ME3, Wiedźmin 2... Ten rok zapowiada się dla fanów RPG bardzo ciekawie
:)


TES: V Scyrim, Dungeon Siege III,Hirołs VI zapomniałeś dodać ;D Pierwszy DA był świetny,lecz dla mnie za długi,i nie chciało mi się przechodzić całego. Z wiedzminem miałem tak samo. Całego przeszedłem chyba za 3 podejściem,bo tak się dłużył. A co do grafiki: W wieśku 2 jest lepsza i tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzają się słowa mówiące, że różnice między DAII a W2 są na tyle duże, że trudno tę gry ustawić obok siebie i powiedzieć - lepsza, gorsza.

Z jednej strony jestem fanem prostszego (czarno-białego) podbajerowanego spojrzenia BioWare na świat fantasy i chętnie kupię DAII.

Z drugiej strony jestem takim samym fanem szarego świata znanego z powieści Sapkowskiego.

Jedyne co na tym ucierpi to mój portfel (tym bardziej, że w tym roku jeszcze Portal 2 i ME3 wychodzi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gop się nie chwali, tylko stwierdza fakty. Gry BioWare nigdy nie oferują "szarości", jeżeli chodzi o moralne wybory, a i graficznie DA2 wygląda co najmniej dziwnie (po cholerę taki dziwny styl?).

BTW, chciałbym, żeby ktoś z BioWare odpowiedział na te argumenty ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2011 o 12:20, nurie_fea napisał:

W sumie... DAII, ME3, Wiedźmin 2... Ten rok zapowiada się dla fanów RPG bardzo ciekawie
:)

Zaliczenie Me3 do gier RPG, jest jak nazwanie serii Hitman grą akcji TPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2011 o 13:14, marakeusz napisał:

> Zaliczenie Me3 do gier RPG, jest jak nazwanie serii Hitman grą akcji TPP
Nie.


Tak. No, chyba, że nagnie się trochę definicję, to wtedy ME3 będzie słabym RPGiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2011 o 13:14, marakeusz napisał:

> Zaliczenie Me3 do gier RPG, jest jak nazwanie serii Hitman grą akcji TPP
Nie.

Tak.
No chyba że MOCNO wyjdzie się poza ramy charakteryzujące typową grę RPG, ograniczając się tylko do odgrywania roli sterowanej przez gracza postaci. Tyle że seria ME nie daje tutaj wielkiego pola do popisu. I na takiej zasadzie, to ja mogę każdą grę akcji przyrównać do gatunku RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2011 o 13:26, marakeusz napisał:

Po pierwsze nie istnieje definicja RPG, po drugie nikt nie twierdzi, że ME jest typowym
RPGiem.


Nie jest typowym RPGiem, jest strzelanką TPP z elementami RPG. Koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować