Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Call of Juarez: The Cartel trywializuje problem przemocy? Fox News o kolejnym polskim projekcie

42 postów w tym temacie

Cóż, Fox News targetowo jest odpowiednikiem Telewizji Trwam. Tyle że zrobione to nowocześniej i za większe pieniądze. Odbiorca jednak podobny. Zagubiony, nie nadąrząjący już nie tylko za nowymi trendami ale też już w ogóle za cywilizacją. Łatwo takich urobić i trzymać za pysk wskazując wimaginowanego wroga - gry świetnie się do tego nadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I powiedzcie mi poważnie, czy można traktować FOX News poważnie po ich pamiętnej wpadce z niewiedzą na temat tego gdzie leży Egipt? :/ ( http://cloudfront.mediamatters.org/static/images/item/live-20090727.jpg)

Szanowni szefowie FOX News zróbcie coś ze swoją kadrą pracowniczą, bo ich poziom jest doprawdy żałosny. :P Trywializowanie przemocy? To przecież tylko gra, a nie film dokumentalny. Zadaniem tej produkcji jest dostarczanie rozrywki, a nie edukacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2011 o 12:14, Reddi napisał:

Mają rację, ale to samo można powiedzieć o wielu filmach, książkach etc.


I to jest właśnie niekończąca się debata. Czy gry mocniej oddziaływają na psychikę człowieka niż filmy czy książki? Nie wiem, bo nie jestem psychologiem. Kiedyś jak dawno dawno temu w odległej galaktyce... książki i prasa były jedynymi mediami, ale mimo to ludzie potrafili np. popełnić samobójstwo lub pójść na wojnę by bronić ojczyzny pod wpływem jakiegoś romantycznego dzieła.

Dla mnie to jest zbędne demonizowanie. Niestety tego się nie powstrzyma, bo media lubują się w sensacyjnych tematach. Jasne, że ludzie wolą słuchać o tym jak nastolatek wykonał combo krzesłem na swojej matce, która odłączyła mu internet. A może zamiast tego zrobić reportaż np. o tym, że gry pomagają żołnierzom wyleczyć się z powojennej traumy. Poza tym ogólna dostępność broni w Ameryce jest raczej większym zagrożeniem dla porządku publicznego niż brutalna gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szlag mnie trafia jak ludzie z Fox News czyli ludzie, którzy gó**o wiedzą o grach się czepiają. Niech nie grają i już - ich sprawa. Jak wspomniał autor - gry rządzą się swoimi prawami - tak samo jak film czy książka - aż dziw, że się do tego nie przyczepili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2011 o 12:17, Azuredragon napisał:

I powiedzcie mi poważnie, czy można traktować FOX News poważnie po ich pamiętnej wpadce
z niewiedzą na temat tego gdzie leży Egipt? :/ ( http://cloudfront.mediamatters.org/static/images/item/live-20090727.jpg)
ciacho


I jak tu nie wierzyć w stereotypy, gdy sami zainteresowani je potwierdzają?;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2011 o 12:47, Tajnos-Agentos napisał:

> Mają rację, ale to samo można powiedzieć o wielu filmach, książkach etc.

I to jest właśnie niekończąca się debata. Czy gry mocniej oddziaływają na psychikę człowieka
niż filmy czy książki? Nie wiem, bo nie jestem psychologiem. Kiedyś jak dawno dawno temu
w odległej galaktyce... książki i prasa były jedynymi mediami, ale mimo to ludzie potrafili
np. popełnić samobójstwo lub pójść na wojnę by bronić ojczyzny pod wpływem jakiegoś romantycznego
dzieła.

Dla mnie to jest zbędne demonizowanie. Niestety tego się nie powstrzyma, bo media lubują
się w sensacyjnych tematach. Jasne, że ludzie wolą słuchać o tym jak nastolatek wykonał
combo krzesłem na swojej matce, która odłączyła mu internet. A może zamiast tego zrobić
reportaż np. o tym, że gry pomagają żołnierzom wyleczyć się z powojennej traumy. Poza
tym ogólna dostępność broni w Ameryce jest raczej większym zagrożeniem dla porządku publicznego
niż brutalna gra.


Zgadzam się, że wiązanie brutalnych gier z brutalnością w realu nie ma uzasadnienia, ale tutaj FOX tego nie robi. Mówią, że ludzie którzy zagrają w The Cartel będą mieli wypaczone pojęcie na temat sytuacji Meksykanów, walk ulicznych, gangów etc. I, jak wspominałem, uważam że mają rację. Ale znowu - większość ludzi ma wypaczone pojęcie na temat wielu spraw, np. obejrzywszy "Młodych gniewnych" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Północna i Południowa Korea powinny przestać walczyć.
Przecież to wszyscy są Japończycy"
-Sarah Palin

Tyle na temat tej bandy idiotów. IIIIHHhhaaa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować