Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Call of Juarez: The Cartel nie podoba się też teksańskiej policji

25 postów w tym temacie

Najłatwiej gry to takie albo owake. Niech się ograną i wezmą za ten bajzel a nie zwalać na coś innego. Spychologia ogólna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piep*****e... ŻADNA GRA NIE "pozostawia trwałe obrazy i pomysły w głowach nastolatków, którzy podchwycą je podczas rozgrywki, a następnie próbują je urzeczywistnić, żyć brutalnie, tak jak czynią to bohaterowie gier" gdyż takich gier NIE MA DLA NASTOLATKÓW! Nie wiem na jakiej podstawie oni wsiadają na gry zazwyczaj przeznaczone WYŁĄCZNIE dla dorosłych. Oczywiście na pegi mało kto zwraca uwagę ale to już chyba nie wina twórców gry prawda? Naprawdę brutalne gry powstają z myślą o dojrzałych odbiorcach więc całe te ataki na gry są bezpodstawne. Kogo winią kiedy dziecko zrobi sobie krzywdę bronią palną? Rodzica którzy nie potrafi upilnować własnych dzieci czy twórców owej broni? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oni tam w usa tych idiotów hodują, czy to "samosiejki"? a to, że każdy idiota w usa ma dostęp do broni to już nic takiego? a bagatelizowanie wydarzeń IIWŚ w europie w medalikach honoru albo wezwania obowiązku to co? jak się im nie podoba, to co za problem.

nikt ich nie zmusza do kupowania. a może chodzi podobnie jak w innej grze (nie pamiętam tytułu, ale miała być o współczesnej wojnie w Iraku czy Afganistanie) o nieudolności administracji państwowej albo wyśmiewanie się z "ostoi demokracji" za jaką uważają się stany (zjednoczone idiotów chyba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy oni się uwzięli na polskie gry? Najpierw Bulletstorm, teraz COJ :-P. Czy mi się wydaje czy jest tu taki mały paradoks. Można wywnioskować z ich wypowiedzi, że gracze nie odróżniają realiów od gry i naśladują wszystko co podpatrzą w komputerze czy na konsoli. A tymczasem mam wrażenie, że to wypowiadający się mają problem. Biorą to wszystko zbyt poważnie. Jak tak dalej pójdzie to Amerykanie doprowadzą do tego, że żadna gra nie ujrzy światła dziennego w ich kraju. Powodzenia im życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam współczuje własnemu dziecku bo w gry od osiemnastu lat nie pogra sobie dopóki nie ukończy osiemnastki :P Nie rozumiem tego że jak jest zła sytuacja w jakiej cześć świata i zrobi się grę o tym to już bleee... A że pokazuję się przemoc w TV ba nawet we wiadomościach to już dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka gra może wywrzeć jakiś wpływ tylko i wyłącznie na dzieciach poniżej 12 roku życia i osobą z zaburzeniami psychicznymi, ale oczywiście "specjaliści" którzy żadnej gry na oczy nie widzieli wiedzą lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, napewno wielcy mafiozi meksykanscy ukształtowali się na quake''u etc... To że macie tam gnój panowie to nie jest wina gier komputerowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno, nic nie wiadomo o tej grze, jedyne co to screeny i nazwa ale nagonka już się zaczęła, z resztą z "dwójką" Call of Juarez było to samo, "Specjaliści" mówili że ta gra jest rasistowska bo główni bohaterowie walczyli po stronie konfederatów, co oznacza że popierali niewolnictwo itp itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprawność polityczna to złe narzędzie kształtowania, gdyż wymusza sztuczność i poddaństwo. Jeżeli się komendant policji obawia wzrostu skali przestępstw w swym kraju niech lepiej najpierw zajrzy gdzie trzeba i załatwi co trzeba w prawdziwym brutalnym świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gra pewnie będzie miała znaczek 18+, więc jeśli nastolatek sięgnie po tę grę, to wyłącznie wina jego i rodziców. Twórcy gry, a raczej PEGI ostrzega przed zawartą tam treścią. To nieodpowiedzialność rodziców prowadzi do eskalacji problemu i demonizowania całej branży. Bo w końcu rodzice zawsze mają racje, a to twórcy gier są tymi "złymi".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej no wiecie, ja tam po Mass Effecie zbudowałem swoją Normandię, tyle, że po locie próbnym wylądowałem w ogródku sąsiadki... Kij ze mną, że miałem złamane obie nogi ale Normandia się zniszczyła... zaraz, zaraz... coś ze mną nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że trzeba mieć odpowiedni dystans do gier i nie przenosić do realnego świata zachowań z nich zaczerpniętych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie produkcje tworzą w umysłach nastolatków fałszywe wyobrażenia. Oni wciąż dojrzewają, a być może zapragną naśladować te postacie.

"Sprytny" panie Omarze, dałeś mi do zrozumienia, że sam masz spaczoną wyobraźnię - skoro uważasz, że w gry grają same małolaty?
Gdybyś jeszcze nie wiedział, Omar, to zapewne ta gra, jak każda brutalna, będzie dostępna od 18 lat.

Co za koleś...
===
PS. Free Kevin!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja to się dziwie że nie krytykują Need For Speed''a za to że przyczynia się do wypadków samochodowych,
thief''a za wszystkie kradzieże i az boję się pomyśleć za co mogą krytykować całą serie GTA :D

potwierdza to tylko moje ogólne przekonanie że amerykanie swoim IQ nie grzeszą ;)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu to samo :( Chyba już wszyscy ludzie myślą że gry niszczą psychike. A filmy są idealne... Taka Piła czy jakiś inny film też mogą przecież skłonić nastolatków do naśladowania swoich postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować