Zaloguj się, aby obserwować  
Woo-Cash

Czy mogę zainstalować coś na płytce/pen drivie?

8 postów w tym temacie

Dnia 14.02.2011 o 15:00, Woo-Cash napisał:

Jak w temacie, chciałbym wsadzić Planescape Torment na przenośną pamieć, by grać bezpośrednio
z niej. Da się to zrobić?


Jedyny znany mi sposób o którym za pewne również wiesz, ale nie zaszkodzi mi sie nim podzielić, jest skopiowanie całego folderu z grą na pamięć przenośną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2011 o 15:00, Woo-Cash napisał:

Jak w temacie, chciałbym wsadzić Planescape Torment na przenośną pamieć, by grać bezpośrednio
z niej. Da się to zrobić?


Tak czy owak innego sposobu niż pan powyżej omówił raczej nie ma, to wygląda tak samo jak instalacja przenośnych aplikacji typu AllPlayer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2011 o 15:00, Woo-Cash napisał:

Jak w temacie, chciałbym wsadzić Planescape Torment na przenośną pamieć, by grać bezpośrednio
z niej. Da się to zrobić?


Ja kiedyś grałem chyba w jakąś mini gierkę (takie samochodziki...) z płyty, więc może i to pewnie będzie działać... Przecież to jest to samo jak normalny dysk przenośny...

Ale przypomniał mi się jeszcze inny moment, jak taskmgr.exe prosił mnie o to żebym włożył do stacji dysków płytę... XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz stworzyć tzw aplikacje przenośną [portable], poniżej masz programy które ci to umożliwią :

JauntePE
VMWare ThinApp
Portable Apps Creation Master

Tymi programami możesz zrobić w zasadzie z każdej aplikacji jej wersję portable. Spakowaną w jeden prosty plik .exe, odpalisz ją wtedy z każdego pendrivea czy płyty wcześniej owy plik na nią wypalając.


P.S.
Metoda "chałupnicza" czyli kopiowanie katalogu z zainstalowaną grą na pena/płytę może nie działać jeśli do poprawnego funkcjonowania gra tworzy w rejestrze odpowiednie klucze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2011 o 15:51, Pietro87 napisał:

Chcesz stworzyć tzw aplikacje przenośną [portable], poniżej masz programy które ci to
umożliwią :

JauntePE
VMWare ThinApp
Portable Apps Creation Master

OK, pokombinuję w wolnej chwili. Thx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2011 o 15:51, Pietro87 napisał:

Chcesz stworzyć tzw aplikacje przenośną [portable], poniżej masz programy które ci to
umożliwią :

JauntePE
VMWare ThinApp
Portable Apps Creation Master

Tymi programami możesz zrobić w zasadzie z każdej aplikacji jej wersję portable. Spakowaną
w jeden prosty plik .exe, odpalisz ją wtedy z każdego pendrivea czy płyty wcześniej owy
plik na nią wypalając.


P.S.
Metoda "chałupnicza" czyli kopiowanie katalogu z zainstalowaną grą na pena/płytę może
nie działać jeśli do poprawnego funkcjonowania gra tworzy w rejestrze odpowiednie klucze.

Jak gra sprawdza przed uruchomieniem aktualizacje (MMO) to będzie działać na penie i się poprawnie aktualizować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2011 o 19:05, Belmundo napisał:

Jak gra sprawdza przed uruchomieniem aktualizacje (MMO) to będzie działać na penie i
się poprawnie aktualizować?


Żadnego mmo jeszcze na PD w formie portable nie zrzucałem, ale zakładam, że nie będzie działać poprawnie, bo jednak aplikacja przerobiona na portable to jeden spójny spakowany plik, w który nijak bez odpowiednich narzędzi nie da się ingerować, więc gra się nie zaktualizuje poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować