Zaloguj się, aby obserwować  
NyGgA_MiLy

Ile dostajecie kieszonkowego\zarabiacie przez miesiąc?

564 postów w tym temacie

Dnia 22.05.2007 o 18:01, Arkads napisał:

150 zł miesięcznie + gry + sprzęt + ubrania.


Wtym wyżywienie prąd, wodę gaz.Tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 18:03, snek napisał:

> 150 zł miesięcznie + gry + sprzęt + ubrania.

Wtym wyżywienie prąd, wodę gaz.Tak?



Nie ;). Za to płacą starsi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 18:04, Arkads napisał:

> > 150 zł miesięcznie + gry + sprzęt + ubrania.
>
> Wtym wyżywienie prąd, wodę gaz.Tak?


Nie ;). Za to płacą starsi :P

No właśnie.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ja pierdziu...Dziewczyno, za taką kase to ja bym sie z chałupy nie ruszał oO. Zyć nie umierac :). Zarabiasz lepiej niż nie jeden "wykształciuch" w tym kraju.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja 50 zł miesięcznie,
za wycieczki, wyżywienie , szkołe , internet ubrania itp. płacą starzy, wiec całe 50 zł idzie na gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja codziennie dostaję od rodziców po 2, 3 złote - wychodzi 60-80 złotych na miesiąc, ale niestety cały czas ją niepotrzebnie wydaję :-/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 18:21, Adamzzz napisał:

Ja codziennie dostaję od rodziców po 2, 3 złote - wychodzi 60-80 złotych na miesiąc, ale niestety
cały czas ją niepotrzebnie wydaję :-/.


Ja mam identyczną sytuację! Codziennie dostaję po 2 zł i może w miesiącu wpadnie coś ekstra... Ale wychodzi na jedno 60-80 zł. Ale powiem szczerze, że gdybym miał więcej kasy, to bym nawet nie wiedział na co wydać. Zresztą, pieniądze to nie wszystko. Mam rację?

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na miesiąc średnio mam ponad 20 PLN + CDA + jak jest sezon to co tydzień kosze trawę na działce(1hektar) i dostaję od 30 zł do 60 zł - 8 PLN na PSX Extreme XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach\

Masz rację, kasa to nie wszystko. Trudno mi uzbierać te 1500 złotych na mojego wymarzonego Xboxa 360, bo cały czas wydaję pieniądze na jakieś głupoty - a to napój, a to baton... ech. Zapomniałem dodać, że mi też czasem wpada coś ekstra - urodziny, Gwiazdka, imieniny, Dzień Dziecka.. (zwykle wtedy po 50-100 złotych dostaję).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka tam jest waluta w Norwegii? :) A czym się zajmujesz, jeśli można wiedzieć?

Ja dostaję kieszonkowego razem ok. 200-250 zł, plus rodzice płacą mi za benzynę ^_^ (ubezpieczenie i przeglądy rejestracyjne też :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tam dostaje co tydzien 20 i nieraz coś exstra z 30 zł ale to nie raz i z tego nie da sie nic uzbierac bo idzie wszystko na drobne wydatki :P pozdro ):

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 10:57, olcia13 napisał:

Ja obecnie nie zarabiam (mam 15 lat), ale mam taką sytuację:

1. Moja ciotka (mieszka w bloku) kupiła mojej kuzynce szczeniaka (owczarka niemieckiego). Okazało
się, że nie dosć, że w bloku nie idzie z takim psiakiem żyć, bo zwierze sie po prostu dusi,
to jeszcze mój kuzyn ma na jego sierść uczulenie. No to ciotunia oddała mi psiaka na wychowanie.
Przyjełam bez problemów, a że z cioci i wujka honorowi cludzie są postanowili dawać co miesiac
kase na wyżywienie, wypielęgnowanie, itd... Ja nie chiałam brać, ale ciocia sie uparla i koniec.
Co miesiąc wpada mi 400zł (na wyżywienie psa wychodzi coś koło 100zł miesiecznie,pies je gotowane
serca i wątróbkę z kaszą, nic innego nie lubi, a już gotowej karmy sie nie chwyci). Mówilam
cioci, że tyle kasy jest nie potrzebne, ale ona nie da sie przekonań. Daje i tyle. A jak dasje
to biorę. W sumie 300 zostaje z tego mi.

2. Moja babcia uważa, że w tych czasach należy sie uczyć języków (bardzo mądra kobieta swoją
drogą). Kiedyś (tak ze 2 lat temu) zapytała mnie ile bierze przeciętny korepetytor z anglika
za godzinę. No to mówię jej 50 zł (tyle płacą moje koleżanki, które chodzą do takiej jenej
baby). Na to ona... A ile godzin w miesiacu mają? Mówię, że 4, raz w tygodniu. No to babcia
rzuciał 200zł . Później wypytała mnie jeszcze o niemiecki. No to jej powiedziałm, że pewna
germanistka bierze 14zeta/h. No to babula wyjumje drugie 200zł. I mówi. Tu masz 400 zł na korepetycja,
a resza dla Ciebie. No to ja (i moja mama, która całą rozmowę słyszała), na to mówie, że nie
trzeba, absolutnie, nie! Ja bez tego mam cela z angileksiego i niemca, uczę sie w domu, itd...
na to babacia mówi tak: ,,Dobra, ale musisz miec co roku 6 z tych dwóch przedmiotów, to wtedy
Ci będę dawać te 4 stówy na co chcesz, niekoniecznie na korki". Ja na to: OK!
Z celami nie ma problemu, a kasa jest. Spox

3. Dodatkowo od dziadka mam 2 stówy co miesiąc, czasem dostaje grosza za pisanie do gazetki
szkolenej, za udzial w zawodach (noga, siatka, kosz) i za recenzje...

Ogólnie tak z 700-1000 co miesiąc jest. Ale tak kasa siedzi u mnie krótko, bo mnie się pieniadze
nie trzymają. Rozpieprzam przy pierwszej lepszej okazji. Najdzęściej kupuje ciuchy, gry, plyty
CD z muzyką, ksiazki, jedzenie (nie zgadniecie co? Podsuszane kielbaski, kabanosy, sery pleśniowe,
wogóle jem co innego niz rodzice, sama sobie gotuje jakieś bardziej orientalne dania, niż,
np. kotlet z ziemniakami i mizerią.... Nie jestem sknęrą, jak któryś z domowników ma ochote
spróbować, np. lazanii gto chętnie sie podzielę), wycieczki, czy sprzxęt komputerowy (ostatnio
kupiłam Xboxa 360, bo mi sie nie chce o pół roku upgreadów kompa robić.), sprzęt turystyczny
( w tym roku było tego sporo, nowe narty, buty narciarskie, deska snowbardowa, buty do deski,
nowy, wiekszy rower. Kuźwa ja chcę karte motorowerową, chcę motocykl (tylko nie wiem czy póki
co be dzie mnie stać...)


Jezu chryste... tyle kasy... Ja dostaję 15 złotych tygodniowo, więc w miech rozchodzi się na CDA, kartę do komy i takie tam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie można było dłużej napisać?
PS. Nie mówcie o swoich rodzicach "starzy". To chuligańskie. Dostajecie od nich ciężko zarobione pieniądze, a tak się odwdzięczacie. Wstyd!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.05.2007 o 18:54, xbit71 napisał:

PS. Nie mówcie o swoich rodzicach "starzy". To chuligańskie. Dostajecie od nich ciężko zarobione
pieniądze, a tak się odwdzięczacie. Wstyd!


Taka ta dzisiejsza młodzież już jest. nie zmienisz tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować