Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pogromcy mitów – Polacy już się nie boją cyfrowej dystrybucji?

76 postów w tym temacie

Ja często kupuje same klucze do gier na allegro. Pudełko mi do niczego nie potrzebne, a wersja elektorniczna jest czasem nawet o połowe tańsza niż tradycyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi również nie trzeba pudełek.
Wiadomo potrzeba nam szybkie łącze do pobrania gry, niestety nie wszyscy posiadają takie łącze.
Ogólnie kupuję teraz praktycznie wszystko w elektronicznej dystrybucji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd ta duma, że w Polsce sprzedaż elektroniczna rośnie w siłę? U nas pudełkowe wydania na szczęście tak szybko nie znikną. Dopóki mamy takich wydawców jak CDP czy Cenega wszystko powinno być dobrze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że kupują na Steamie tylko w promocjach. KOTOR za 8 złotych, Half-Life 2 za 4 złote, Mafia 2: Przygody Joe za 8 złotych, LfD2 za 10 złotych. Czasem te promocje są mega kozackie.

Poza nimi praktycznie nie opłaca się nic kupować bo ceny są wszystkie w Euro co skutecznie odstrasza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2011 o 14:14, ray757 napisał:

Ja często kupuje same klucze do gier na allegro. Pudełko mi do niczego nie potrzebne,
a wersja elektorniczna jest czasem nawet o połowe tańsza niż tradycyjna.


Dokładnie mam tak samo :) I piractwo się zminiejsza bo poprostu mnie stać na gierkię.
Ostatnio byłem w sklepie BFBC2 100zł box a na allegro key za 44zł. Hy co by tu wybrać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłem żadnej edycji pudełkowej od jakichś 2 lat (na PC) i cieszę się, że mam możliwość nabywania gier bez tych wszystkich zbędnych śmieci. Jak dla mnie tylko dystrybucja cyfrowa. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja podobnie jak koledzy Gramowicze... korzystam z promocji Steam''a (raz kupiłem Freedom Force, w którego bardzo chciałem zagrać za 2$... do tego jeszcze 3rd Reich. Potem DiRT też za 2$...) bo się naprawdę opłaca i można kupić coś co już na rynku nie jest, a się przypomni że się w to nie grało. Nie jestem "kolekcjonerem" gier aż takim żeby szukać tego w co chcę zagrać... :/

Z drugiej strony, ja wolę dystrybucję jednak pudełkową... W większości dlatego, iż moje łącze internetowe (bezprzewodowe) od pewnej firmy jest naprawdę wolne i zanim mi się coś ściągnie to minie naprawdę dużo czasu. Ale i tak jak kupuję jakąś grę, do której potrzebny jest Steam to zainstaluje mi ok. 90% a resztę muszę dociągnąć. Tylko że to wtedy jest powiedzmy 200 MB... a nie parę GB które będzie mi się ściągać z parę dni. No i oczywiście... ceny na Steam''ie gier premierowych jest o wiele wyższa niż w wersji pudełkowej.

P.S: Czy nie można by było tych artykułów trochę dłuższych? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coz ja tam cyfrowej dystrybucji sie nigdy nie balem bo i nie ma czego sie bac, dla mnie poprostu kupowanie czegos co nawet nie ma fizycznej reprezentacji jest poprostu debilizmem, nie wazne jak tanio by nie bylo ;p W cyfrowej dystrybucji nie dostaje nic wiecej niz sciagajac pirata wiec zdecydowanie nie czekam na czasy gdy pudelkowe wersje beda towarem deficytowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dystrybucja cyfrowa? Jestem jak najbardziej ZA. To nie gry są za drogie - to polska nie spełnia europejskich standardów i taka jest prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezwykle profesjonalne opracowanie, przywolanie konkretnych danych potwierdzajacych teze z wielu zrodel, fachowe, branzowe slownictwo = gram.pl w calej okazalosci. Wiecej takich artykulow prosimy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2011 o 14:14, ray757 napisał:

Ja często kupuje same klucze do gier na allegro. Pudełko mi do niczego nie potrzebne,
a wersja elektroniczna jest czasem nawet o połowę tańsza niż tradycyjna.

Tak tylko często te klucze są z nielegalnego źródła. Steam w każdej chwili może dać Ci bana na konto. Już kilkakrotnie było o tym mówione. Pewnie napiszesz że nadal grasz, ale nigdy nie wiadomo skąd są te klucze. Ja tam wole wersje pudełkowe, chociaż mam parę gier, tylko we wersji elektronicznej. Był kiedyś pakiet Call of Duty 1, 2, 4, WaW za 120 zł to kupiłem bo taniej wychodzi jak bym miał osobno kupować w sklepie. Kupiłem też Metro 2033 za 40 zł i bardzo żałuje że nie mam pudełka bo to jedna z lepszych gier. Mam też CS Source za 15 zł, który mi się nie podoba. Kupiłem też DLC do Mafia II czyli Przygody Joe za 8 zł. Jak bym miał kupić w sklepie to wszystkie dodatki za 60 zł a mi tylko zależało na przygodach Joe. Oczywiście te tutaj gry kupiłem gdy były wyprzedaże na steamie :)
Co do tematu. To po własnym przykładzie mogę stwierdzić że Polacy nie boją się kupować gry w wersji cyfrowej. Tylko kupują wtedy jak są promocje/wyprzedaże bo inaczej to się nie opłaca. Pudełka i tak rządzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam te komenty i mi się smutno robi, porównywać cyfrową gre do piracta ludzie. Ja gram w gre a nie patrzę na box na szawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2011 o 14:47, Griba napisał:

Tak czytam te komenty i mi się smutno robi, porównywać cyfrową gre do piracta ludzie.
Ja gram w gre a nie patrzę na box na szawce.


Moze dlatego, ze u innych boxy stoja na szaFkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2011 o 14:57, Jamz napisał:

> Tak czytam te komenty i mi się smutno robi, porównywać cyfrową gre do piracta ludzie.

> Ja gram w gre a nie patrzę na box na szawce.
>

Moze dlatego, ze u innych boxy stoja na szaFkach?

Oj jo jo pomyłka mała. Bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować