Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tak wygląda Chrome Engine 5, czyli nowe screeny z Dead Island

31 postów w tym temacie

Wygląda ładnie, ale ilość zombiaków na screenach z tą babką przypomina mi trochę Resident Evil 5. Oby gra nie poszła w kierunku kretyńskiej sieki z milionem głupich potworków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe też jakie będzie sterowanie na PC. Mam nadzieje,że nie "konsolowe",takie jak np. było przy Resident Evil4...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2011 o 09:13, gienek1 napisał:

Ciekawe też jakie będzie sterowanie na PC. Mam nadzieje,że nie "konsolowe",takie jak
np. było przy Resident Evil4...;)


Tak, najlepiej niech będzie "pecetowe" jak Wiedźminie, w końcu fakt że gra wychodzi na dwie platformy konsolowe nie ma znaczenia;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2011 o 09:16, kodi24 napisał:

> Ciekawe też jakie będzie sterowanie na PC. Mam nadzieje,że nie "konsolowe",takie
jak
> np. było przy Resident Evil4...;)

Tak, najlepiej niech będzie "pecetowe" jak Wiedźminie, w końcu fakt że gra wychodzi na
dwie platformy konsolowe nie ma znaczenia;


A grałeś w RE4 na PC? Zaręczam Ci,że nawet taki mądrala jak Ty nie dałby sobie rady z tą genialną konwersją. Próbowałem grac przy pomocy pada,ale wtedy to wszystko odbywa się w tak ślamazarnym tempie,jak...na konsoli;) Stąd właśnie moje obawy co do sterowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w RE4 na pc mądralo i nie miałem z tym żadnych kłopotów, bo wcześniej zmęczyłem dwójkę (chyba z 10 razy, bez wsparcia myszy), ale sterowanie faktycznie nie było najprostsze. RE to konsolowa gra więc rządzi się swoimi prawami. Nie odpowiada- nie graj. Pomiędzy padem a klawą ciężko wyporacować kompromis, więc jak masz lepsze pomysły niż realizatorzy tego aspektu to zadzwoń do nich i im powiedz jak to zrobić;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kodi24
to gratuluje,bo chyba jesteś jednym z nielicznych na świecie,którzy ukończyli RE4 na klawiaturze (myszka tam nie działa-wbrew temu co napisali na pudełku gry;))

A tak poza tym to ja napisałem że "ciekawi mnie jakie będzie sterowanie w DE". Wcale nie musi byc "konsolowe". Może byc "pecetowe",a konwersje zrobią na konsolki. Ja tylko jakze przytomnie wyraziłem swoje obawy co do tej kwestii "na zapas"...;)

A błyskotliwe rady w rodzaju "jak sie nie podoba,to nie graj" daruj sobie-bardzo Cie proszę...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niegdyś twórcy na jednym z trailerów pokazywali całe wnętrza tych kochanych przez wszystkich stworzeń. Także, w tej gierce, podobnie jak w nowym Mortal Kombat aż za czesto będziemy oglądać wystające kości, oderwane od ciała płaty skóry, pourywane ręce i nogi. Panowie wkładają serce do tego co tworzą i to się chwali. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Na pewno chodzić się będzie kombinacją: UJHK. strzelać będziemy przyciskiem Pause/Break, a pauza będzie pod klawiszem F13

Ogarnijcie się, to nie jest konwersja z PS2, takie czasy już minęły!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TAK JEST NARESZCIE!!! Czekam na ta grę już z trzy dobre lata mam nadzieje że ja wypuszczą w końcu :) Tym bardziej po tych screenach i tam iście prawdziwie filmowym trailerze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2011 o 09:48, kodi24 napisał:

/ciach/


Zawsze twórcy mogą zrobić tak jak zrobiło BW z ME1.

Sterowanie w wersji na konsolę inne a w wersji na PC inne. I wtedy wszyscy są happy i nie trzeba się gryźć, że jedno be a drugie cacy :)

Edit:

A co do samej grafy. Wygląda to ładnie tylko coś AA jakoś słabe i mnóstwo linii jest schodkowanych. Dodatkowo cienie też średniej jakości co szczególnie widać na trzecim screenie.
I szkoda, że podobnie jak w pierwszym Wieśku, możemy doświadczyć 'ataku klonów' o czym świadczy ostatni screen i trzej panowie w tle. (No chyba to są akurat trojaczki ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kodi24

Co ma RE4 do RE2? To zupełnie inne rzeczy... w RE2 mysz jest całkowicie zbędna, bo akcja ukazywana jest z innej perspektywy. RE4 ma kamerę za plecami bohatera i strzelamy celując... Tutaj brak myszy na PC, to całkowite nieporozumienie i kiepski żart twórców.
Albo coś Ci się pomyliło, albo nie masz pojęcia o czym mówisz. Ale okej, szacun za wykorzystanie w RE4 doświadczenia, nabytego w RE2, trololo...

A co do Dead Island... Wszystko fajnie, tylko... nie bardzo mi odpowiadają zombiaki w klimatach z pierwszego Far Cry... Palmy, sielanka i...flaki plus smród rozkładu? Eee tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś przeszedłem RE4 na PC i o dziwo dało się tam grać myszką.

Co do Dead Island to nie wiem kto w ogóle wpadł na taki głupi pomysł aby myśleć ,że sterowanie będzie nie wygodne.

Po pierwsze : To jest FPS
Po drugie : Będzie to konwersja z X360 w najgorszym wypadku
Po trzecie : To gra Techlandu i z RE nie ma nic wspólnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest katana, będzie dobrze.

Poważnie, gra wygląda nieźle, ale jak na moje oko rendering grał tutaj pierwsze skrzypce. Zobaczymy gameplay, to będzie co oceniać. Oby nie konsolowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi się nie podoba to takie trochę niedopracowane jeszcze modele grywalnych postaci.
Reszta jest se magnifique.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować