Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Risen 2: Dark Waters - pierwsze informacje ujawnione!

58 postów w tym temacie

Dnia 19.02.2011 o 20:12, Fun_g_1_2_3 napisał:

Odniosłem wrażenie, że Pirania naczytała się zapowiedzi z Arcani.
Kilka wysp i każda z innym klimatem to miał nam zaoferować Gothic 4.
Do tego możliwość podróży między tymi wyspami i mamy prawie to samo.


Przecież to jeszcze kompletnie o niczym nie świadczy. W Gothic 2 + NK też miałeś kilka obszarów do dyspozycji. Że to nie były oddzielne wyspy? Co za różnica? W Two Worlds II też masz akcję na kilku wyspach, pomiędzy którymi możesz się poruszać. I co z tego? To pewnie znaczy, że twórcy Risen 2 wzorowali się na TW II, tak?

Ważne, kto robi grę. Piranha Bytes nie ma nic wspólnego ze Spellboundem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sanders-sama--> Podobno Kai odszedł z PB a muzyką zajmie się osoba odpowiedzialna za soundtrack z Arcanii. Gdzieś czytałem, że bohater po skończeniu jedynki popadł w alkoholizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest na co czekać, Risen 1 był dobry, ale minus mały - nie było PL Dubbingu a przydałby się, jak do każdej gry z serii Gothic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2011 o 12:27, Abe83 napisał:

Przecież to jeszcze kompletnie o niczym nie świadczy. W Gothic 2 + NK też miałeś kilka
obszarów do dyspozycji. Że to nie były oddzielne wyspy? Co za różnica? W Two Worlds II
też masz akcję na kilku wyspach, pomiędzy którymi możesz się poruszać. I co z tego? To
pewnie znaczy, że twórcy Risen 2 wzorowali się na TW II, tak?

A czy ja coś pisałem, że Piranie wzorują się na Arcani?
Napisałem tylko, że zapowiedziano dokładnie to samo co przy Arcani więc nie wiem o co się czepiasz.

@patus163

Dnia 20.02.2011 o 12:27, Abe83 napisał:

Możliwe że chcą to zrobić właśnie dlatego, że miało to być w Arcanii. A swoją drogą
ciekawie sie zapowiadała, aż straciłem 200zł ale to nieważne. I może Pirania, to zrobi,
da nam to czego chieliśmy po "następcy" Gothic''a. I za to kocham Piranha Bytes!

Mi także to przyszło do głowy ;-)
Ile z tego co zapowiadano przy Arcanii otrzymaliśmy to chyba każdy wie - NIC.
Jednak w sieci można znaleźć wiele takich zapowiedzi i jednocześnie całą krytykę i pochwały graczy. Ludzie jedne rzeczy krytykowali, a inne znowu wychwalali. Piranie wydały Risen dużo wcześniej niż Arcanie tak więc mają wgląd zarówno do tego co zrobili sami jak i do tego co ludzie oczekiwali po Gothic 4. Może rzeczywiście zabrali sobie wszelakie opinie do serca i dadzą nam solidny i dopracowany produkt, a takich nam w obecnych czasach brakuje.

Dnia 20.02.2011 o 12:27, Abe83 napisał:

A wogóle to YoWood jeszcze bankrutuje czy się pozbierali?

Jeśli wszystko zaczęło się 6 stycznia i mają na wzlot 3 miesiące to ostateczna decyzja zapadnie około 6 kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza czesc byla bardzo miodna, choc troche za krotka, swietny system walki, i fajne zadania, o niebo lepsze od Arcanii i lata swietlne od Gothica 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2011 o 12:32, fefes napisał:

Sanders-sama--> Podobno Kai odszedł z PB a muzyką zajmie się osoba odpowiedzialna
za soundtrack z Arcanii. Gdzieś czytałem, że bohater po skończeniu jedynki popadł w alkoholizm.


Skoro tak to ubolewam :-(
Ale muza z Arcanii też była dobra.

Spoiler

Bohater popadł w alkoholizm po tym jak uratował wyspę przed zniszczeniem?


Dziwny powód miał, chyba należałoby się cieszyć a nie dołować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2011 o 13:48, Fun_g_1_2_3 napisał:

Mi także to przyszło do głowy ;-)
Ile z tego co zapowiadano przy Arcanii otrzymaliśmy to chyba każdy wie - NIC.
Jednak w sieci można znaleźć wiele takich zapowiedzi i jednocześnie całą krytykę i pochwały
graczy. Ludzie jedne rzeczy krytykowali, a inne znowu wychwalali. Piranie wydały Risen
dużo wcześniej niż Arcanie tak więc mają wgląd zarówno do tego co zrobili sami jak i
do tego co ludzie oczekiwali po Gothic 4. Może rzeczywiście zabrali sobie wszelakie opinie
do serca i dadzą nam solidny i dopracowany produkt, a takich nam w obecnych czasach brakuje.


No brakuje, brakuje. Zdecydowanie niewiele firm robi teraz takie gry jak Gothic I i II. Praktycznie tylko Piranha, dlatego licze że odzyskają prawa do Gothic''a. A jeśli YoWood zbankrutuje to tak wlaśnie się stanie.

Dnia 20.02.2011 o 13:48, Fun_g_1_2_3 napisał:

Jest na co czekać, Risen 1 był dobry, ale minus mały - nie było PL Dubbingu a przydałby
się, jak do każdej gry z serii Gothic


Ale Risen to nie Gothic i w Polsce wydawała go Cenega, a nie CD Projekt, więc dubbingu nie było. Ale słyszałem że dwójki ma w Polsce Cenega nie wydawać więc są nadzieje że będzie dubbing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2011 o 16:42, kotlecik5 napisał:

Czy tylko mi się Risen nie podobał? :O



Risen ma generalnie bardzo wielu fanow, chociaz nie byl idealem :). Mysle, ze fani gothica zobaczyli w risenie godnego nastepce...bo tak jest! Jedynie mały swiat i skromna liczba zadan pobocznych jest minusem dla mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2011 o 16:42, kotlecik5 napisał:

Czy tylko mi się Risen nie podobał? :O


Mi też jakoś nie podszedł. Zbyt monotonny w dalszych rozdziałach. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż nie napalam się ani nie ekscytują tą grą. Jeśli będzie tak samo płytka jak część pierwsza to nie będzie warta nawet 20zł (oczywiście dla mnie). Na Risen się zawiodłem, nie była to kiepska gra, nawet przyjemna, ale w porównaniu do Gothica była co najwyżej przeciętna. Gothic zrewolucjonizował moje postrzeganie RPG i od czasów jego wydania może pięć gier tego typu mi się spodobało. Autorzy twierdzą, że pojawią się starzy znajomi, ale ja osobiście nie utożsamiam się z żadnym NPC z części pierwszej, ba nikogo nawet nie zapamiętałem, co w przypadku wspomnianego wyżej Gothica nie miało miejsca. Któż nie zapamiętał tak charyzmatycznych postaci jak Lee, Angar, Lester, Milten, Wilk, Xardas, Gorn czy Diego? A to tylko te najbardziej rozpowszechnione! Sam pamiętam jeszcze kilkunastu bardzo ciekawych NPCów. Risen tego nie miał i dlatego nie był unikalny!!! Co do broni palnej to zapewne będą to jakieś arbalety, samopały, pistolety jednostrzałowe i po oddaniu strzału będzie trzeba przejść w broń do walki w zwarciu. Taka kombinacja może być ciekawa.

Na zakończenie dodam że ja dużo bardziej oczekuję Wiedźmina 2 i nowego Elder Scrolls.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie biorę się a jedynkę także świetnie się składa. Nic tylko czekać. Historie pirackie mi zawsze podchodziły więc na pewno mi się bardzo spodoba. Mimo wszystko szkoda że to nie Gothic ale trzeba się cieszyć z tego co się ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po jakiego ch... , jedynka była bardzo marną wersją Gothica. Zero nowych zastosowań, szkoda gadać - żałuje do dzis wydanej kasy na tą gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Broń palna? Opowieść o piratach? Ech, szkoda, że twórcy zamiast upodobnić Risen do genialnego Gothica (1+2 część), coraz bardziej się od tego oddalają..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować