Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Dnia 23.06.2008 o 19:56, Tokix napisał:

W sumie miałem zamiar dzisiaj już coś zamawiać w necie, coś polecasz ??:)


Hantelki, albo jeden, albo dwa. Zależy ile masz pieniędzy i jakie obciązanie to już sam musisz wiedzieć na co sobie możesz pozwolić.
Bo jest masa ćwiczeń z hantelkami na brzuszek. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co najlepiej jeść, żeby nabrać masy? Bo ze znajomymi chcemy zrobić siłownię w piwnicy, ale najpierw trzeba mieć z czego wyrabiać mięśnie :P Słyszałem, że dobrze jest jeść dużo ryżu, to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie.
Pytanie odnośnie odżywiania.
Co powinienem jeść, dodam, że zależy mi na dobrze wyrzeźbioonych mięśniach, nie chce mieć masy i być szeroki jak szafa... ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Choćbyś nie wiem co jadł, żadne jedzenie nie "wyrzeźbi" Ci mięśni :] Od tego masz siłownię, ćwiczenia.
A co konkretnie chcesz wyrzeźbić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o pokarmy dzięki którym nie nabiorę masy ^^.
Chciałbym wyrzeźbić mięśnie brzucha i klatki piersiowej (klatki opcjonalnie), jak już wcześnie wspomniałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 22:51, Tokix napisał:

Chodziło mi o pokarmy dzięki którym nie nabiorę masy ^^.

Nie znam się na tym ale jedz dużo witamin, ryb, pij mleko, dużo wapnia itp. itd. Poszukaj w internecie o zdrowym odżywianiu. Jedz sporo i uprawiaj sport a źle na tym nie wyjdziesz.

Dnia 23.06.2008 o 22:51, Tokix napisał:

Chciałbym wyrzeźbić mięśnie brzucha i klatki piersiowej (klatki opcjonalnie), jak już
wcześnie wspomniałem.

Chesz robić brzuch to polecam "szóstkę" weidera choć nie wiem czy wytrzymasz bo jest dość ciężka. Tu masz link ( http://tnij.org/rysweider ), przeczytaj, ewentualnie popatrz na youtube jak to dokładnie robić. Ostatecznie możesz robić zwykłe brzuszki z każdym dnim coraz więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6-tke już robiłem xD
Po 8 dniach stwierdziłem że jest zbyt długa i monotonna, służy ona bardziej do zżucenia wagi, niż rzeźby, przecież to aerob...^^
W sumie systematycznie ćwiczę od ok. tygodnia, i samymi brzyszkami, doszedłem do jakiegoś przyzwoitego 6-cio paka ;] No nie może się równać z profesjonalnymi kulturystów, ale jak na taki czas, to wypaśny wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 23:13, Tokix napisał:

Po 8 dniach stwierdziłem że jest zbyt długa i monotonna, słóży ona bardziej do zżucenia
wagi, niż rzeźby, przecież to aerob...^^

No to chyba nie wiesz co mówisz bo szóstka to bardzo dobry sposób (nie wiem czy nie najlepszy) na wyrobienie sobie brzucha. Może źle robiłeś ;)
Pamiętaj że zawsze możesz spróbować trochę innych brzuszków, nie tych tradycyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze zmianą brzuszków to ciągle kombinuję, grzebałem po sieci, youtube itp.
Jak by nie patrzeać, już coś się tam powoli zaczyna kształtować, teraz trzeba dodać jakieś biegi czy cuś ;D
OK, Dzięki Ci za pomocną dłoń :) Pozdrawiam :D
PS. Może kiedyś dodam foty, sie pochwalić xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, jutro powinienem dostać:
Ekspander.
2x Ściskacz do rąk
2x Hantelka 1 kg (wiem żę to mało, ale transport ciężarów jest bardzo kosztowny)
Skanka ^^ :D
Więcej ( i cięższych) postaram się dokupić w najbliższym czasie
No więc, masz jakiś zestaw ćwiczeń z wykorzystaniem tych akcesoriów ?
biorąc pod uwagę, chęć rzeźby ! rzeźby! I jescze raz rzeźby!
Chce żęby mięśnie były widoczne^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam, nie znam się. Wiem tylko że od skaknki mięśni sobie nie wyrobisz. Ona służy jedynie do poprawienia kondycji głównie dla leniwych osób. Jeżeli masz nadwagę to możesz sobie zaszkodzić stawom zwłaszcza jeżeli skaczesz dość wysoko, poprzez wstrząsy to jakoś działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, ale skoro już jest, to kondycje poćwiczę ;D
Druga sprawa :
Czytałem na pewnym forum, żę bieganie rano (naczczo) "spala" mięśnie, zmniejsza ich objętość,
czy to prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mięśni nie da się spalić, jedynie tłuszcz. Ale dzieje się to po pewnym czasie, na czczo około 25 minut a po zjedzeniu śniadania jakieś 40-50min biegania. Ja sam zawsze przed treningiem jak ide biegać to zawsze jem śniadanie żeby mieć siłę, wprawdzie robie co innego niż zwykłe bieganie truchtem po lesie ale zawsze lepiej zjęść śniadanie. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Chcesz wyrobic brzuch? Olej szóstkę, rób abs panie. Potrzeba tylko drążka do podciągania i kawałka podłogi- 3,4 razy w tygodniu po ok 20 minut razem z dobrą rozgrzewką i masz brzuch jak marzenie.

ps masz rację jeśli chodzi o szóstkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 19:43, Vaxinar napisał:

Ciekawy zestaw, ale mam pytranie.
Próbowałeś kiedyś do tego jeszcze ćwiczyć coś np. hantelkami? Bo zdaje się, że gdzies
czytałem iż przy "pakowaniu" nie powinno się za dużo ruszać ponieważ spala się nie tylko
tankę tłuszczową, ale też właśnie masę mieśniową?


nic o tym nie słyszałem, ja nie pakuję, ja ćwiczę ;]
btw hantlami mam osobny zestaw- na ramiona, kaptur, przedramiona :)

Dnia 23.06.2008 o 19:43, Vaxinar napisał:

P.S.
Jeszcze jedno. Słyszałem, że lepiej podczas ćwiczeń cisnąć full pompek, full przysiadów
i tak dalej. Nie seriami.
Czyli dajmy na to 100 pompek i koniec, potem przysiady na maksa i koniec.


Zależy co chcesz- ja robię sobie ćwiczenia pod rzeźbę, co oznacza dużo serii. Pewnie 100 pompek naraz bardziej pójdzie Ci w siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować