Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Dnia 27.08.2009 o 22:21, Azra napisał:

nie popijać w ogóle. parę dni bez brona przeżyjesz.


Tak, ale chodzi o to, że dwie imprezy się szykują na koniec wakacji. Dziś, jutro i pojutrze mam brać antybiotyk (lekki - na kaszel, katar i takie perdoły). Jutrzejsze picie sobie odpuszczam, ale 31 sierpnia chciałem się napić na pożegnanie wakacji (tak trochę bardziej) i nie wiem, czy to jakoś nie skoliduje się z antybiotykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


wymówka, tłumaczenie się, bla bla, nie słucham.

jeszcze niejeden raz się w życiu napijesz, zaimponuj kumplom i tankuj tylko soczek. teraz szpanuje się poprzez odmawianie alkoholu (jak to bodajże na demotywatorach było).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 23:41, Azra napisał:

wymówka, tłumaczenie się, bla bla, nie słucham.

E tam, wymówka. Chciałem zapytać, by potem nie mieć jakiegoś wałka ze zdrowiem.

Dnia 27.08.2009 o 23:41, Azra napisał:

jeszcze niejeden raz się w życiu napijesz, zaimponuj kumplom i tankuj tylko soczek. teraz
szpanuje się poprzez odmawianie alkoholu (jak to bodajże na demotywatorach było).

No i nie chodzi o szpan. Jestem pospolity jak stokrotka, ale lubię się czasem napić. Ale rozkręcanie tego tematu będzie już OT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie drążek, lecz mam 2 problemy. Pierwszy dotyczy samego sprzętu,mianowicie z czego zrobić rączki mając do dyspozycji rzeczy które znajdują się w przeciętnym domu? Owinąłem na razie go sznurkiem do wieszania prania lecz jest niewiele lepiej jeśli chodzi o ból i odciski. Drugi problem dotyczy ćwiczeń otóż robię dwa podciągnięcia (niepełne) podchwytem i ani jednego nachwytem. Co robić aby to poprawić, bardziej mi zależy na nachwycie.

20090828174324

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2009 o 17:48, Talionis napisał:

Zrobiłem sobie drążek, lecz mam 2 problemy. Pierwszy dotyczy samego sprzętu,mianowicie
z czego zrobić rączki mając do dyspozycji rzeczy które znajdują się w przeciętnym domu?
Owinąłem na razie go sznurkiem do wieszania prania lecz jest niewiele lepiej jeśli chodzi
o ból i odciski.

albo inwestujesz w rękawiczki bez palców do koksowania (przydadzą się, bez takich już bym miał dłonie zdarte do kości), albo owijasz taśmą izolacyjną w dwóch miejscach. powinno spiknąć, ale rękawiczki to lepszy pomysł.

Dnia 28.08.2009 o 17:48, Talionis napisał:

Drugi problem dotyczy ćwiczeń otóż robię dwa podciągnięcia (niepełne)
podchwytem i ani jednego nachwytem. Co robić aby to poprawić, bardziej mi zależy na nachwycie.

robić więcej podciągnięć, doh ;]
na wszystko trzeba czasu, podciągaj się kilka razy dziennie, ot, rekreacyjnie. albo wrzuć drążek do planu treningowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2009 o 17:48, Talionis napisał:

Owinąłem na razie go sznurkiem do wieszania prania lecz jest niewiele lepiej jeśli chodzi o ból i odciski.

Ja bym sprobowal owinac drazek jakas szmata, ew. okrecic nia dlonie (takie pseudorekawiczki), byleby nie za grubo, bo nie bedziesz w stanie objac.

Dnia 28.08.2009 o 17:48, Talionis napisał:

Co robić aby to poprawić, bardziej mi zależy na nachwycie.

Podczas podciagania nachwytem pracuja glownie plecy, zas w podchwycie plecy sa wspierane przez bicepsy, dzieki czemu cwiczenie jest latwiejsze - po prostu nawet w zyciu codziennym miesnie rak sa wykorzystywane czesciej niz plecow. Co zrobic? Rozwijac miesnie plecow, mocniejsze barki chyba tez nie zaszkodza. Najlepsze jest wioslowanie (pochylanie sie mniej wiecej tak, ze korpus jest w miare rownolegle do podlogi i podciaganie sztangi z ziemi do klatki piersiowej). Ja sam mialem na poczatku problem z podciaganiem nachwytem (nie moglem sie podciagnac w ten sposob ani razu), a podchwytem dochodzilem do 12-13 powtorzen. Podciaganie nachwytem to ciezkie cwiczenie, ale gdy juz bedziesz w stanie sie tak podciagac, olej podchwyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O dokładnie ostatnio o tym czytałem i robię ;]

Ćwiczenie z MH

Podłóż sobie pod drążek ławeczkę (jak nie masz to może być taboret, niskie krzesło) i chwyć się rękoma nachwytem drążka tak jakby udało Ci się podciągnąć, czyli głowa nad drążkiem i ręce ugięte. Teraz zegnij i podkul nogi w kolanach (lub jeśli masz niski drążek wykop spod nóg podwyższenie) i bardzo powoli zacznij się opuszczać. Tak jakbyś się podciągnął, a teraz wracał do pozycji wyjściowej. Najlepiej gdyby udało Ci się opuszczać przez 45 sekund, ale ok 25 na początek spokojnie wystarczy. 2-3 powtórzenia z 1 minutową przerwą, 2-3 razy w tygodniu :}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 00:11, Burszurasek napisał:

Szybkie pytanie - ile razy dziennie mogę robić abs 2 ? Robię 3 razy i nie wiem, czy nie
przesadzam. Z góry dzięki za odpowiedź.


przesadzasz. rób raz dziennie a porządnie, dbając o technikę. po dwóch dniach treningu rób sobie dzień przerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Polecam rękawiczki. Mam z Olimpu i są bardzo fajne, a do tego tanie- zajrzyj na allegro.
Jeśli chodzi o podciągnięcia- W tym ruchu zaangażowane są różne partie mięśni, więc im lepiej wzmocnisz plecy i ręce (głównie), tym lepiej będziesz się podciągał. Ćwicz, a efekty przyjdą z czasem.

Burszurasek---> przeczytaj pdf z ABS2, tam jest wszystko napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 13:02, Burszurasek napisał:

Hm, a mój trener od krav magi ćwiczy swój brzuch codziennie rano od kilku lat i nie ma
z tego powodu żadnych problemów.


jak zostaniesz trenerem od krav magi i będziesz ćwiczył od kilku lat, to pogadamy :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2009 o 13:15, Azra napisał:

jak zostaniesz trenerem od krav magi i będziesz ćwiczył od kilku lat, to pogadamy :>


Swego czasu ćwiczyłem na siłowni 6 razy w tygodniu. Też mi nic nie było. Dopiero po 3 miesiącach mi się odechciało i zacząłem ćwiczyć 4 razy w tygodniu. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 21:15, Ancient_Lord napisał:

Jak ma się spożywanie alkoholu do brania antybiotyku?

>Ile godzin po i ile przed zarzyciem

Dnia 27.08.2009 o 21:15, Ancient_Lord napisał:

nie można popijać?

Przed zarzyciem to nie wiem ale przed i po zażyciu nie powinno się pić alko - to po pierwsze, po drugie czemu pytasz o to na forum a nie na przykład rodziców? Po trzecie - jest takie coś jak ulotka dołączona do lekarstw nieprawdaż? A poza tym tak cię to boli że, ONI będą pić a TY nie? I ty masz 15 lat? rotfl ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2009 o 17:48, Talionis napisał:

Zrobiłem sobie drążek, lecz mam 2 problemy. Pierwszy dotyczy samego sprzętu,mianowicie
z czego zrobić rączki mając do dyspozycji rzeczy które znajdują się w przeciętnym domu?
Owinąłem na razie go sznurkiem do wieszania prania lecz jest niewiele lepiej jeśli chodzi
o ból i odciski. Drugi problem dotyczy ćwiczeń otóż robię dwa podciągnięcia (niepełne)
podchwytem i ani jednego nachwytem. Co robić aby to poprawić, bardziej mi zależy na nachwycie.

Ja mam taki drążek jak na obrazku. Nie mam żadnych rączek po prostu rurka jest dokładnie wyczyszczona boszką z rdzy i pomalowana lakierem. Bardzo dobrze się trzyma (nie ślizga) i odciski też się nie robią. Jeśli koniecznie chcesz mieć jakieś rączki to ja polecałbym zwykłą dętkę od rowera, tylko trzeba ją lekko zjechać papierem ściernym. Ogólnie to masz dość nie przemyślany ten drążek- za blisko do dachu i pewnie źle się podciągać.
****
Jak myślicie mogę zacząć a6w od 10dnia? Teraz chce jeszcze trochę poćwiczyć mieśnie brzucha i nie wiem czy robić po raz kolejny a6w tylko nie od początku bo czasu nie ma czy lepiej absa?

20090830103935

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2009 o 10:44, Witcher1990 napisał:

Jak myślicie mogę zacząć a6w od 10dnia? Teraz chce jeszcze trochę poćwiczyć mieśnie brzucha i nie wiem czy robić po raz kolejny a6w tylko nie od początku bo czasu nie ma czy lepiej absa?


Jeśli nie robiłeś ABSa, to sprawa jest prosta. Mięśnie potrzebują stymulacji do wzrostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować