Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Dnia 08.09.2009 o 19:22, Budo napisał:

/.../

Nie czaję jak można rozciągać mięśnie pleców i po co :P


Czasami mam taki zastój w mięśniach na plecach, że jak leżę na podłodze to ni mogę nóg za siebie zarzucić ;)

Dzięki za ćwiczenia.

Witcher1990
No ja zanim mi wypisali zwolnienie, to już zaczynałem biegać jakieś trzy tygodnie temu i grać w piłkę.
Ale podobno to było na tyle poważne że muszę mieć taką długą przerwę.
I dzięki za ćwiczenia. I myślę że jak będę się starał i będę systematyczny to jeszcze zrobię się gibki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 19:24, Budo napisał:

/.../

Rozpisz sobie plan, taki długofalowy- np. za pół roku ważę 5 kg więcej, za rok zapisuję
się na pływanie i jakąś sztukę walki, za 2 lata ważę 10kg więcej itd itp :P


z takimi planami muszę zaczekać - za miesiąc idę na studia, nie wiem z czym to się je i jak będę mógł sobie rozplanować dzień.
na razie cel jest prosty - dobijam do 70 kilo i jestem zadowolony. potem się zobaczy :>
co do sztuki walki to niestety, mój kręgosłup nie pozwala mi na ten rodzaj aktywności, nawet lekarz stanowczo mi to odradził. zostaje basen, który jest dobrą opcją - muszę się rozejrzeć, czy studenci UJ nie mają tańszego wstępu na jakąś pływalnię (ci z AGH mają swój prywatny basen T_T) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 23:29, Azra napisał:

z takimi planami muszę zaczekać - za miesiąc idę na studia


Meheheheh ;]

Dnia 08.09.2009 o 23:29, Azra napisał:

nie wiem z czym to się je


Z czym ma się to jeść? Z ogórkami, a popijasz wódką.

Dnia 08.09.2009 o 23:29, Azra napisał:

co do sztuki walki to niestety, mój kręgosłup nie pozwala mi na ten rodzaj aktywności


Ja podałem tylko dla przykładu swój własny plan, możesz sobie zrobić jaki chcesz. U siebie miałem jeszcze obronę i wyszukanie pracy w zawodzie. Tylko ostatni warunek niespełniony X_x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2009 o 10:44, mariowsad napisał:

rowerek... rowerek... rowerek... podobno powoduje braki w potencji... !

Jak mnie ostatnio kumpel spytal czy mi po kreatynie... no wiecie co robi, to myslalem, ze sprawdze sobie na nim jakie mam efekty silowe -.-''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2009 o 08:47, Budo napisał:

Tylko ostatni warunek niespełniony


jakoś nie wyobrażam sobie tak dłuuugich wakacji. biedny Budo jesteś, za wysokie kwalifikacje do łopaty :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2009 o 19:41, Azra napisał:

jakoś nie wyobrażam sobie tak dłuuugich wakacji. biedny Budo jesteś, za wysokie kwalifikacje
do łopaty :/


Spoko, nie szukam pracy zbyt intensywnie, ale wrzesień nastał, koniec wakacji i trza się brać do roboty ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę spalić trochę zbędnego tłuszczu ( nie żeby było go dużo, ale zawsze coś się znajdzie). Jeżdżę rowerem pięć razy w tygodniu, po 14km dziennie, do tego prawie codziennie się rozciągam. Do tego trzy posiłki dziennie, płatki z mlekiem na śniadanie, zupka warzywna na obiad, i kanapki na kolację. Staram się nie jeść nic takiego kalorycznego, słodyczy itp, i mam nadzieję że coś z tego będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedz mniej, a częściej. Największym posiłkiem powinno być śniadanie, reszta powinna być sukcesywnie zmniejszana. Bardzo dobrze że się ruszasz, ale wolniej ci się znudzi jeśli urozmaicisz ćwiczenia o coś innego np. biegi (nie mówię że musisz, ale będzie lepiej). Jeśli mówisz że tłuszczu masz mało - serdecznie polecam dodanie a6w do ćwiczeń (mało zajmuje czasu, daje świetne efekty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2009 o 14:43, nazgul47 napisał:

serdecznie polecam dodanie a6w do ćwiczeń (mało zajmuje czasu, daje świetne efekty).


efekty? tak. mało czasu? nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No z małym czasem nieco się zagalopowałem, przyznaję. Chodziło mi o mało czasu na dzień, bo te 30 min dziennie to nie dużo. A źle to napisałem bo się śpieszę, Moja kulpa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2009 o 14:50, kedzior141 napisał:

A jeśli polecasz jeść częściej, a w małych porcjach, to co byś polecał?


Właściwie wszystko :) No, oczywiście bez słodyczy i rzeczy wysoko kalorycznych, ale tak to wszystko na co masz ochotę. Brzmi dość absurdalnie, ale paru moich znajomych to stosuje (ja też zaczynam) i z regularnym ruchem daje to naprawdę niezłe efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2009 o 14:55, nazgul47 napisał:

Właściwie wszystko :) No, oczywiście bez słodyczy i rzeczy wysoko kalorycznych, ale tak
to wszystko na co masz ochotę. Brzmi dość absurdalnie, ale paru moich znajomych to stosuje
(ja też zaczynam) i z regularnym ruchem daje to naprawdę niezłe efekty.


Hm.. Czyli na śniadanie coś konkretnego i zdrowego, a w ciągu dnia mniejsze, ale częstsze posiłki, oczywiście zdrowe. Dobra, dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2009 o 14:58, kedzior141 napisał:

Hm.. Czyli na śniadanie coś konkretnego i zdrowego, a w ciągu dnia mniejsze, ale częstsze
posiłki, oczywiście zdrowe. Dobra, dzięki :)

Są dwie szkoły, jedna twierdzi, że powinno się jadać właśnie tak jak napisałeś ,druga
kategorycznie odradza "podjadanie" pomiędzy trzema posiłkami do syta. Ja szczerze mówiąc nie wiem,
która jest lepsza i myślę, że zależy to bardziej od naszych predyspozycji. Wiem natomiast, że mleka
krowiego nalezy unikać bo nie jest ono dla człowieka produktem ciężkostrawnym
ze względu na to , iż zawiera kazeinę. Aby trawić ją jest potrzebny enzym zwany podpuszczką,
którego organizm ludzki nie produkuje i tutaj pojawia się problem...
Tutaj możesz poczytać, o zdrowym żywieniu, kilka moim zdaniem mądrych zasad
http://zdrowezywienie.w.interia.pl/zasady.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... Ja od kilku lat niemal codziennie rano jem płatki śniadaniowe z mlekiem krowim... Raczej z tego nie zrezygnuję, co najwyżej ograniczę. A co do szkoły odchudzania, to jeszcze zobaczę którą wybiorę.

Dnia 14.09.2009 o 15:17, Dark_elves napisał:


O chętnie poczytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli wybierzesz metodę częstych posiłków, pamiętaj: ZERO podjadania między posiłkami, a jedz je o stałych godzinach. Najlepiej odmierzaj godziny na jednym zegarku, w miarę dokładnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2009 o 20:14, nazgul47 napisał:

Jesli wybierzesz metodę częstych posiłków, pamiętaj: ZERO podjadania między posiłkami,
a jedz je o stałych godzinach. Najlepiej odmierzaj godziny na jednym zegarku, w miarę
dokładnym.


W porządku, jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2009 o 15:17, Dark_elves napisał:

> Hm.. Czyli na śniadanie coś konkretnego i zdrowego, a w ciągu dnia mniejsze, ale
częstsze
> posiłki, oczywiście zdrowe. Dobra, dzięki :)
Są dwie szkoły, jedna twierdzi, że powinno się jadać właśnie tak jak napisałeś ,druga

kategorycznie odradza "podjadanie" pomiędzy trzema posiłkami do syta. Ja szczerze mówiąc
nie wiem,
która jest lepsza i myślę, że zależy to bardziej od naszych predyspozycji. Wiem natomiast,
że mleka
krowiego nalezy unikać bo nie jest ono dla człowieka produktem ciężkostrawnym
ze względu na to , iż zawiera kazeinę. Aby trawić ją jest potrzebny enzym zwany podpuszczką,

którego organizm ludzki nie produkuje i tutaj pojawia się problem...
Tutaj możesz poczytać, o zdrowym żywieniu, kilka moim zdaniem mądrych zasad
http://zdrowezywienie.w.interia.pl/zasady.htm

Mleka nie należy unikać. Masz rację enzym jest potrzebny ale organizm toto produkuje, a dopiero w podeszłym wieku nam go brakuje dlatego nie zaleca się jedzenia mleka starszym osobą, ale dzieci, młodzież i dorośli jak najbardziej mogą, a nawet powinni. Ja jem codziennie miskę płatków (małą) i po 2godz jestem głodny tzn, że wszystko spaliłem;p A co do tych posiłków- IMO powinno się jadać mniej więcej równe porcje kilka razy w ciągu dnia ale takie, żebyś czuł, że jednak byś coś jeszcze zjadł- wtedy żołądek lepiej pracuje bo nie jest zapchany;]
Pytanie mam:) Czy jedząc masę owoców (i do tego normalne posiłki jak co dzień) można przytyć?
Poznałem fajnego faceta na YT jeśli ktoś myślał, że jest hajt i wszystko potrafi to oczajcie jego filmy szczególnie wejście siłowe http://www.youtube.com/user/drazekmarek ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2009 o 15:47, Witcher1990 napisał:

Poznałem fajnego faceta na YT jeśli ktoś myślał, że jest hajt i wszystko potrafi to oczajcie
jego filmy szczególnie wejście siłowe http://www.youtube.com/user/drazekmarek ;]


drążek to jeden z największych demotywatorów na świecie, brawa dla tego faceta za potężne łapska i plecy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować