Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Dnia 27.11.2009 o 22:12, lydathegreat napisał:

Poza tym mozna polaczyc sile, wytrzymalosc i wyglad (vide Pudzianowski).

słabe to równanie, skoro wynikiem jest szafa trzydrzwiowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko. W niedziele, mam zawody w piłke nożną, ale niestety od miesiąca cierpię na ból stopy. Miałem zdjęcie, stłuczone kość przy małym palcu. Minął miesiąc i już mniej boli, ale czasami przy gwałtownym ruchu zaboli. Czy znacie nazwy jakiś żelów, sprayi chłodzących, którzy pozwolą mi grać spokojnie przez jakieś 30 min?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 10:17, lydathegreat napisał:

http://www.100pompek.pl/

Bawil sie ktos w to? Sa jakiekolwiek efekty (w stowe nawet taki naiwniak jak ja
nie wierzy ;p)?

Zacznij wierzyć. Nie wiem czy przed czy po wojsku mój brat machał 100 pompek w minutę ;o Nie pamiętam jak wyglądał ale zawsze był chudy w wojsku troche przytył i chyba dzięki temu machnął tą 100tkę, Pompki to głównie triceps i dobre przygotowanie do nachwytu na drążku (przynajmniej ja tak widzę swoje efekty) Poza tym wytrzymałość duża nie zmęczysz się byle czym, a ćwiczenia z własnym ciężarem są bardzo dobre na wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm tak sobie myślę, że może zakupię albo samemu zrobię worek bokserski już po zainwestowaniu w hantle i mam pytanie- tak na dobrą sprawę chyba warto mieć do tego jakieś rękawice/usztywnienie na nadgarstki bo dużo boksując chyba można sobie zrobić krzywdę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2009 o 08:58, Witcher1990 napisał:

Hmm tak sobie myślę, że może zakupię albo samemu zrobię worek bokserski już po zainwestowaniu
w hantle i mam pytanie- tak na dobrą sprawę chyba warto mieć do tego jakieś rękawice/usztywnienie
na nadgarstki bo dużo boksując chyba można sobie zrobić krzywdę?


Jeśli nie będziesz wiedział jak boksować to na pewno. Nie zabieraj się za worek bez treningów jakiegoś sportu walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję czegoś na ból łydek. Biegam praktycznie codziennie ( kosz, ręczna ) i chyba troszkę się przemęczyłem. Wiem, że zawodowi sportowcy biegają codziennie i nic im nie jest, więc zapewne potrzebuję jakiegoś supla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2009 o 22:43, Burszurasek napisał:

Potrzebuję czegoś na ból łydek. Biegam praktycznie codziennie ( kosz, ręczna ) i chyba
troszkę się przemęczyłem. Wiem, że zawodowi sportowcy biegają codziennie i nic im nie
jest, więc zapewne potrzebuję jakiegoś supla.


Zależy jaki ból łydek, jest taki rodzaj bólu, na który praktycznie ma lekarstwa... taki w kościach, z przodu. Jeśli chodzi o ból mięśni to może po prostu się przetrenowałeś- mięśnie potrzebują regeneracji i czasu na wzmocnienie. Jeśli chodzi o suple to zadbaj o witaminy i minerały. Aha i nie porównuj się do zawodowych sportowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem za długo biegałeś powinieneś biegać ok.2-3 godzin dziennie,co za dużo to niezdrowo.Potem możesz zwiększyć swoją dzienną dawkę ruchu np. ok.3-4 godzin.Wtedy będziesz mógł się porównywać do zawodowców:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2009 o 15:01, Burszurasek napisał:

Ha, już rozkminiłem o co chodzi. :D Ten dziwny ból w łydkach mam tylko wtedy, kiedy jestem
po siatkówce na wf. Bolą mnie od stania. :D

NO to zacznij się więcej ruszać, przestaną boleć ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2009 o 15:24, Burszurasek napisał:

Nie potrafię :D Ten sport jest tak nużący, że po prostu zasypiam... ;P

Popatrz na to z innej strony ;p
Dla mnie to świetna okazja do wyżycia się ;-)
Po dzisiejszej grze mam tak ciężką prawą rękę, że zachodzi problem z obsługą myszki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym, żebyście pomogli mi ułożyć plan treningowy dla siebie na siłownię, chciałbym aby było to ogólnorozwojowe ćwiczenia. W tygodniu Trenuje 3 razy koszykówkę, wracam do domu i robię przysiady,wznoszenie łydek, i takie ćwiczenie zapożyczone od Chrisa Paula (nie wiem jak się ono nazywa) Chciałbym dołożyć coś siłowego, posiadam dostęp do siłki gdzie jest atlas, kilka małych sztang, ławeczka. Wczoraj robiłem sobie seryjki 40kg x 10, może słaby wynik ale to mój pierwszy raz ;] Nie wiem czy jest możliwe, abym zyskał na sile, ale zbytnio nie przybywało mi masy. Chciałbym zachować tą wagę, a chciałbym żeby była nawet mniejsza (70kg 174cm wzrostu) Wracając do siłki, mam lekkie zakwasy w klacie i ramionach, prosiłbym o jakieś ćwiczenia ogólnorozwojowe na szybkość i zwinność, patrząc na sprinterów "branie na klatę" trochę daje. Proszę mnie od razu nie wyzywać, że się nie znam czy coś - ale po to piszę do was ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zawsze mnie ciekawilo, co ludzie chodzacy na silke maja w tych swoich wielkich torbach, ze im to tak duzo miejsca zajmuje? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Etap I Etap ten to okres od 14 do 21 dni. Ćwiczymy trzy razy w tygodniu (np. poniedziałek, środa, piątek). Trening powinien przebiegać, jak intensywna rozgrzewka, tyle że na bardzo małych ciężarach. Ćwicząc w ten sposób przyzwyczajamy mięśnie do ruchów, które w życiu codziennym rzadko wykonujemy. Poza tym jest to czas na nauczenie się prawidłowej techniki wykonywania ćwiczeń.
Etap II To okres jednego miesiąca. ćwiczymy również trzy razy w tygodniu (na każdym treningu dwie grupy mięśniowe). Na duże grupy robimy po 5 serii, na małe po 3 serie. Ciężar dobieram tak aby możliwe było wykonanie 10 - 12 powtórzeń. Między seriami robimy przerwy ok. 2 minut. Pamiętajmy o tym aby ciężar był tak dobrany, aby ruchy były pełne, a nie "skracane". Ruchy niepełne hamują rozwój naszych mięśni i ich skracanie, a krótkie mięśnie nie są zbyt ładne.

I. Poniedziałek:
Klatka piersiowa:
-leżąc na ławce poziomej wyciskanie sztangi w szerokim uchwycie
-leżąc na ławce poziomej odchylanie ramion ze sztangielkami maksymalnie na bok (rozpiętki). Ręce powinny być lekko ugięte w stawach łokciowych

Triceps:
-siedząc z ramieniem ze sztangielką uniesionym w górę, opuszczanie sztangielki do karku przez uginanie ramienia w stawie łokciowym (francuskie wyciskanie)
-pompki na poręczach
Środa:
Grzbiet:
-podciąganie się na drążku do karku w szerokim uchwycie
-siedząc, ściąganie oburącz uchwytu dolnego wyciągu do brzucha

Biceps:
-siedząc na ławce skośnej (kąt 60 stopni), uginanie ramion ze sztangielkami
-stojąc, przemienne uginanie ramion ze sztangielkami
Piątek:
Barki:
-siedząc, wyciskanie sztangi zza karku w górę w górę
-stojąc w rozkroku, wznoszenie ramion ze sztangielkami bokiem w górę (do linii barków)
-leżąc przodem na ławce poziomej, wznoszenie ramion ze sztangielkami bokiem w górę (ramiona lekko ugięte w łokciach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować