Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Dnia 06.05.2010 o 16:32, Baluk25 napisał:

A to nie lepsze? http://www.100pompek.pl/


Nie widzę w tym większego sensu. Podejrzewam, że machnąłbym 100 pompek na raz i co z tego? Po co? Poza tym, to nawet w założeniach nie jest do chudnięcia. Tabata jest naukowcem współpracującym z japońskimi olimpijczykami, a jego metoda jest ugruntowana i sprawdzona, tak jak idea interwałów w ogóle. Po co brać się za jakieś dziwne plany zalatujące onetem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tą tabate sprawdziłem, wygląda na cholernie męczącą, ale spróbować można. A raczej trzeba.
A te interwały to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2010 o 16:41, Baluk25 napisał:

Tą tabate sprawdziłem, wygląda na cholernie męczącą, ale spróbować można. A raczej trzeba.


Tabata z założenia ma wycisnąć siódme poty. Jak po calej tabacie położysz się na łóżku i nie będziesz mógł wstać przez jakiś czas, to znaczy, że zrobiłeś ją dobrze ;]

Dnia 06.05.2010 o 16:41, Baluk25 napisał:

A te interwały to?


Tabata jest odmianą treningu interwałowego. Trening interwałowy to różne rodzaje ćwiczeń wykonywanych na przemian z wysoką i niską intensywnością. Dużo efektywniej spalają tłuszcz i pobudzają mięśnie niż zwykły trening aerobowy (taki jednostajny). Np interwałowe bieganie to będzie 30 sekund sprintu, 1 minuta truchtu, 30 sekund sprintu, 1 minuta truchtu i tak w kółko. Można pływać, biegać, jeździć na rowerze interwałowo itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2010 o 22:25, Baluk25 napisał:

Codziennie trzeba robić tą tabate?


Zależy jak się będziesz czuł. Podejrzewam, że te kilka razy w tygodniu by się przydało, najlepiej w połączeniu z innymi rodzajami treningu. Wszystko zależy, nie ma reguł. Musisz trening dostosować do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poniedziałek
Wyciskanie sztangi na ławce poziomej 4 s 12,10,8,6
Wyciskanie sztangi na skosie 3 s 10,10,8
Rozpiętki 3 s 10,8, 6
poręcze 4s
Wyciskanie francuskie leżąc 3s 12-8
Brzuch

Wtorek
Suwnica lub przysiady 4s 12-8
Zginanie nóg leżąc na maszynie 3s
Wykroki z hantlami 4s 12-10powt na każdą nogę
Wspięcia na palce jednonóż 4s 14-12pow
Wyciskanie sztangi zza głowy 3s 10-8
Unoszenie hantli w opadzie 3s 10-8
Szrugsy 3s 16-12
brzuch

Czwartek
Podciąganie na drążku nachwytem szeroko 4s
Wyciąg do karku 3s 12-8
Martwy ciąg 3s 12-8
Uginanie ramion stojąc hantlami z supinacją 3s 10-8pow
Modlitewnik- uginanie ramion ze sztangą 3s 10-8
Uginanie młotkowe 3s 10-8
Uginanie ramion nachwytem 3s 10-8
Zwijanie nadgarstków sztanga z tyłu 3s 16-12pow
brzuch
Co myślicie o takim planie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plan ok, poza tym że brzuch nie może być dzień po dniu, co najmniej jeden dzień przerwy. Bardzo częsty błąd przy ćwiczeniach na brzuch, wydaje się że on nie potrzebuje czasu na regenerację, ale nie, brzuch też potrzebuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2010 o 00:17, Ambroo napisał:

Plan ok, poza tym że brzuch nie może być dzień po dniu, co najmniej jeden dzień przerwy.
Bardzo częsty błąd przy ćwiczeniach na brzuch, wydaje się że on nie potrzebuje czasu
na regenerację, ale nie, brzuch też potrzebuje!

W poradniku do Absa wyczytałem, że można robić dwa dni pod rząd i od jakiegoś czasu tak ćwiczę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i można, ale efekty przyjdą później : ) Wiesz chyba kiedy rosną mięśnie? W czasie regeneracji po treningu. Lepiej by było jednak to rozłożyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2010 o 16:39, Budo napisał:

> A to nie lepsze? http://www.100pompek.pl/

Nie widzę w tym większego sensu. Podejrzewam, że machnąłbym 100 pompek na raz i co z
tego? Po co? Poza tym, to nawet w założeniach nie jest do chudnięcia.

Chodzi Ci o to, że to 100pompek nie ma sensu jeżeli ktoś chce schudnąć? Czy w ogóle nie ma sensu? Bo od ponad miesiąca zapierdzielam pompki tak jak tam każą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2010 o 16:48, kitek0101 napisał:

Chodzi Ci o to, że to 100pompek nie ma sensu jeżeli ktoś chce schudnąć? Czy w ogóle nie
ma sensu?


Jedno i drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2010 o 16:53, Ambroo napisał:

A co chcesz przez ten trening uzyskać?

Raczej nie zależy mi na tym by móc zrobić te sto pompek. Chodzi po prostu o budowę mięśni klatki, ramion - czyli wygląd i siła ;)

Budo A czemu? I co robić zamiast tego bez sprzętu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2010 o 17:00, kitek0101 napisał:

Budo A czemu? I co robić zamiast tego bez sprzętu?


Czemu? Bo nic Ci to nie da oprócz tego, że będziesz mógł zrobić 100 pompek. Do siły i masy potrzebny jest sprzęt, drążek i hantle wystarczą. Bez tego niestety nie ma zbyt wielu opcji. Są ćwiczenia, które można robić bez sprzętu, ale one nie zapewnią Ci dobrego treningu, jeśli chodzi o pompki, to można robić pompki na poręczach, albo w pionie, albo na krzesłach, albo na jednym krześle... zwykłe pompki nie są zbyt skuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś się wzmocni, ale nie licz na super efekty. Odpowiem za Budo bo pewnie tam Ciebie odeśle: poszukaj na jego profilu wpisy o treningu Legendary, podobno efekty daje :) Rozejrzyj się tu http://ja.gram.pl/blog.asp?id=123891&np=82

I jeszcze mogę polecić http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.asp

Ale ogólnie jeśli chce się trenować i rozwijać to warto zakupić chociaż sztangielki w wymiennym obciążeniem albo od razu zapisać się na siłkę ; ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Duże partie: 12-16 serii, Małe partie: 8-12 serii.
Poręcze w poniedziałek masz na triceps czy klatkę? W każdym bądź razie dodałbym jeszcze jedno ćwiczenie na triceps, jeśli poręcze są na trica to jakiś wyciąg, a jak na klatkę to najlepiej byłoby dać wyciskanie sztangi w wąskim chwycie. Rozpiętki jak chcesz, ale moim zdaniem powinna być troszkę większa ilość powtórzeń, ponieważ jest to głównie ćwiczenie rozciągające i 6 powtórzeń może być za mało. Do barków dodaj unoszenie hantli na boki, bo na przedni i boczny akton masz tak na prawdę 3 serie.
Co do pleców.. MC moim zdaniem powinno robić się na samym początku treningu, bo nie ukrywajmy, obok przysiadów jest to najcięższe ćwiczenie i wykonujemy je gdy mamy najwięcej siły. Potem dajesz podciąganie i następnie resztę ćwiczeń. Te wykonywane na wyciągach mogą być na końcu. Tu też dodałbym jeszcze jedno ćwiczenie, a na biceps jedno wyrzucił (uginanie nachwytem), a zamiast modlitewnika dał normalne uginanie na stojąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2010 o 18:52, kuko7 napisał:

Duże partie: 12-16 serii, Małe partie: 8-12 serii.

Serii czy powtórzeń? i na jednym treningu czy w calym tygodniu?

Dnia 07.05.2010 o 18:52, kuko7 napisał:

Poręcze w poniedziałek masz na triceps czy klatkę? W każdym bądź razie dodałbym jeszcze
jedno ćwiczenie na triceps, jeśli poręcze są na trica to jakiś wyciąg, a jak na klatkę
to najlepiej byłoby dać wyciskanie sztangi w wąskim chwycie.

Przy poręczach pracuje i klata i tric ale napisałem je myśląc o trenowaniu trica bo niezła pompa po tym jest:D Zwłaszcza, że mamy taką dajną maszynę do pomocy:)

Dnia 07.05.2010 o 18:52, kuko7 napisał:

Rozpiętki jak chcesz, ale
moim zdaniem powinna być troszkę większa ilość powtórzeń, ponieważ jest to głównie ćwiczenie
rozciągające i 6 powtórzeń może być za mało. Do barków dodaj unoszenie hantli na boki,
bo na przedni i boczny akton masz tak na prawdę 3 serie.

Dobra to dodam więcej do rozpiętek a co do barków- mam przecież unoszenie hantli w opadzie;p

Dnia 07.05.2010 o 18:52, kuko7 napisał:

Co do pleców.. MC moim zdaniem powinno robić się na samym początku treningu, bo nie ukrywajmy,
obok przysiadów jest to najcięższe ćwiczenie i wykonujemy je gdy mamy najwięcej siły.

No w zasadzie moge tak zrobić bo nie mam później nic co by mi mogło zaszkodzić na plecy

Dnia 07.05.2010 o 18:52, kuko7 napisał:

Potem dajesz podciąganie i następnie resztę ćwiczeń. Te wykonywane na wyciągach mogą
być na końcu. Tu też dodałbym jeszcze jedno ćwiczenie, a na biceps jedno wyrzucił (uginanie
nachwytem), a zamiast modlitewnika dał normalne uginanie na stojąco.

Tutaj tzn gdzie?;> Co do tego nachwytu- to i zwijanie nadgarstków są na przedramię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2010 o 19:28, Witcher1990 napisał:

Serii czy powtórzeń? i na jednym treningu czy w calym tygodniu?

Serii w całym tygodniu na jedną partię.

Dnia 07.05.2010 o 19:28, Witcher1990 napisał:

Przy poręczach pracuje i klata i tric ale napisałem je myśląc o trenowaniu trica bo niezła
pompa po tym jest:D Zwłaszcza, że mamy taką dajną maszynę do pomocy:)

No tylko, że są dwie techniki - na klatę i triceps, dlatego się pytałem. ;)

Dnia 07.05.2010 o 19:28, Witcher1990 napisał:

Dobra to dodam więcej do rozpiętek a co do barków- mam przecież unoszenie hantli w opadzie;p

Unoszenie w opadzie jest przede wszystkim na tylny akton barku. Jak chcesz, ale moim zdaniem nie zaszkodzi dać unoszenia na boki, przy którym będą pracowały głowy boczne, czyli te które poszerzają. Szerokości nigdy za wiele. ;]

Dnia 07.05.2010 o 19:28, Witcher1990 napisał:

Tutaj tzn gdzie?;>

Na plecy. Pomiędzy podciąganiem, a wyciągiem do karku. Np. podciąganie sztangielki w opadzie o ławkę lub wiosłowanie sztangą.

Dnia 07.05.2010 o 19:28, Witcher1990 napisał:

Do Co do tego nachwytu- to i zwijanie nadgarstków są na przedramię

To wtedy ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.05.2010 o 20:26, kuko7 napisał:

No tylko, że są dwie techniki - na klatę i triceps, dlatego się pytałem. ;)

Aha to pewnie zależy od pochylenia ciała ale na prosto się nie da:)

Dnia 07.05.2010 o 20:26, kuko7 napisał:

Unoszenie w opadzie jest przede wszystkim na tylny akton barku. Jak chcesz, ale moim
zdaniem nie zaszkodzi dać unoszenia na boki, przy którym będą pracowały głowy boczne,
czyli te które poszerzają. Szerokości nigdy za wiele. ;]

Hmm no to może ja to źle nazywam. chodzi mi o takie trudne ćwiczenie gdy stoisz i trzymasz hantle przd sobą i ciągniesz je barami do góry.

Dnia 07.05.2010 o 20:26, kuko7 napisał:

> Tutaj tzn gdzie?;>
Na plecy. Pomiędzy podciąganiem, a wyciągiem do karku. Np. podciąganie sztangielki w
opadzie o ławkę lub wiosłowanie sztangą.

Aha ok da się zrobić

Dnia 07.05.2010 o 20:26, kuko7 napisał:

> Do Co do tego nachwytu- to i zwijanie nadgarstków są na przedramię
To wtedy ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować