Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Dnia 16.05.2010 o 13:20, 143872 napisał:

Czytałem trochę o pozytywnych właściwościach picia codziennie wina czerwonego, ale nie
wiem jakie wybrać. Może mi ktoś powiedzieć jak wybrać dobre wino? Ale polecić dobrą butelkę?
Nie chcę kupować w ciemno jakiegoś taniego winiacza ...


jak będziesz miał 50 lat to możesz zacząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2010 o 09:58, Cascad napisał:

jurka-rapera masz na myśli?


Nie, Jurka fajtera.

143872---> zależy jakim funduszem dysponujesz, popróbuj różnych win, może coś Ci wpadnie w oko. Ja osobiście polecam z takich jeszcze przystępnych np Sangre de Toro, bardzo dobre, mocne, męskie, hiszpańskie czerwone wino. Można dostać w marketach za ok 30-40zł butelka. Ogólnie dobre wina można już dostać od 13-15zł. Raczej nie polecam win francuskich z tańszych przedziałów cenowych. Z tych tańszych, to może jakaś Mołdawia, Węgry, Bułgaria itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie za bardzo mam możliwość kupowania kolejnych butelek wina i ich próbowania. Mogę przeznaczyć kwotę do 50zł. Wszystkie czerwone wina sa takie zdrowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2010 o 13:56, 143872 napisał:

Jakoś nie za bardzo mam możliwość kupowania kolejnych butelek wina i ich próbowania.
Mogę przeznaczyć kwotę do 50zł. Wszystkie czerwone wina sa takie zdrowe?


50zł na miesiąc, tydzień, rok czy do końca życia? ;]
Jeśli liczysz na zdrowotne właściwości wina, to trzeba je pić regularnie przez długi okres, lata, albo całe życie. Powiedziałbym, że wszystkie w miarę dobre wina czerwone mają podobne zdrowotne efekty. Poszukaj w necie coś więcej, jeśli Cię to interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2010 o 14:29, Budo napisał:

> Jakoś nie za bardzo mam możliwość kupowania kolejnych butelek wina i ich próbowania.

> Mogę przeznaczyć kwotę do 50zł. Wszystkie czerwone wina sa takie zdrowe?

50zł na miesiąc, tydzień, rok czy do końca życia? ;]
Jeśli liczysz na zdrowotne właściwości wina, to trzeba je pić regularnie przez długi
okres, lata, albo całe życie. Powiedziałbym, że wszystkie w miarę dobre wina czerwone
mają podobne zdrowotne efekty. Poszukaj w necie coś więcej, jeśli Cię to interesuje.

A guzik nie wszystkie a jedynie wino wytrawne. Słodkie w niczym nie pomagają lub wręcz przeszkadzają. A zamiast wina równie dobrze można wypić szklankę piwa bo też jest zdrowe. Zresztą ludzie czy w wieku 20+lat trzeba nam takich zabiegów? Wystarczy się trochę poruszać ;o
tylor2
W czym chcesz tą siłę zwiększać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2010 o 14:44, Witcher1990 napisał:

A guzik nie wszystkie a jedynie wino wytrawne.


I takie też mu poleciłem. Praktycznie nie pijam win słodkich, więc nawet ich nie brałem pod uwagę, jestem przyzwyczajony do hiszpańskiego podziału win, gdzie nie ma w ogóle słodkich, wytrawnych itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2010 o 14:47, tylor2 napisał:

> tylor2
> W czym chcesz tą siłę zwiększać?

Łapy, nogi.

zasada jest taka- na masę 14-6powtórzeń powiedzmy 2-3ćwiczenia po 3serie (na łapy mniej bo to samo rośnie)
Na siłę duży ciężar od 6-1powt więcej serii. Wytrzymałość powyżej 16powt.
Nie wiem czy ćwiczyłeś wcześniej ale proponuję masówkę. Na nogi przysiady ze sztangą lub wypychanie na suwnicy. Wspięcia na palce to łydy. Do tego wykroki albo uginanie nóg na maszynie leżąc.
Na łapy uginanie ramion ze sztanga i modlitewnik. Do tego zwijanie nadgarstków i ze 2 ćwiczenia na trica
Jednak od siebie dodam, że lepiej robić wszystkie partie mięśni bo inaczej możesz mieć wielkie łapy, małą klatę i bary co nie wygląda dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw najlepiej zacząć planem FBW, czyli na jednym treningu trenujesz całe ciało po jednym ćwiczeniu na partię.
Najlepiej 3 razy w tygodniu z jednym dniem przerwy pomiędzy treningami. Możesz stworzyć sobie wersję A i B i przeplatać między sobą treningi A-B-A i w następnym tygodniu B-A-B.

Podstawowy plan może wyglądać tak:
1. Nogi - przysiady ze sztangą lub suwnica 3 serie
2. Plecy - Martwy Ciąg / wiosłowanie sztangą w opadzie 3 serie
3. Klata - wyciskanie sztangi skos / wyciskanie hantli skos 3 serie
4. Barki - wyciskanie żołnierskie / unoszenie hantli na boki 2-3 serie
5. Triceps - wyciskanie sztangi wąsko / wyciskanie francuskie 2-3 serie
6. Biceps - Uginanie ramion podchwytem ze sztangą / uginanie hantli młotkowo 2-3 serie
7. Brzuch - wg uznania, tu możesz dodać więcej ćwiczeń.

Zakres powtórzeń od 8 nawet do 15. Proponuje 8-12. Trening do 2 miesięcy.
Na początku będzie rosła i siła i wytrzymałość, natomiast później, w bardziej skomplikowanych planach treningowych nie da się tego pogodzić ze sobą, ponieważ trening wytrzymałościowy wymaga powtórzeń od 15 w górę, małym ciężarem i krótką przerwę pomiędzy seriami, natomiast na siłę dużego ciężaru, małych ilości powtórzeń i długich przerw pomiędzy seriami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

streching i ''iron body'' też by się przydało dodać, co by zakwasów uniknąć c''nie? ;) ogólnie brak treningu ''małych'' mięśni to wielki, wielki błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2010 o 10:16, Cascad napisał:

streching i ''iron body'' też by się przydało dodać, co by zakwasów uniknąć c''nie? ;)
ogólnie brak treningu ''małych'' mięśni to wielki, wielki błąd.

FBW który podał kolega wyżej jest bardzo dobry. Owszem rozciąganie można dodać ale poza tym wszystko jest tak jak należy. Sam nie wiem czy stretching na prawdę pomaga na zakwasy bo staram się rozciągać po każdym treningu a i tak jeśli mam mieć zakwasy to będę je miał. Dzisiaj boli mnie klata może to nie kwas tylko dobry trening ale zawsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2010 o 10:16, Cascad napisał:

streching i ''iron body'' też by się przydało dodać, co by zakwasów uniknąć c''nie? ;)
ogólnie brak treningu ''małych'' mięśni to wielki, wielki błąd.


Rozciągać się to ja się rozciągam, bo ćwicze karate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2010 o 23:06, kuko7 napisał:

3. Klata - wyciskanie sztangi skos / wyciskanie hantli skos 3 serie
4. Barki - wyciskanie żołnierskie / unoszenie hantli na boki 2-3 serie
5. Triceps - wyciskanie sztangi wąsko / wyciskanie francuskie 2-3 serie

To poproszę po ludzku :-) Zielony jestem.

Dnia 16.05.2010 o 23:06, kuko7 napisał:

7. Brzuch - wg uznania, tu możesz dodać więcej ćwiczeń.

Do głowy przychodzą mi tylko brzuszki, a coś ,, cięższego" masz?

Dnia 16.05.2010 o 23:06, kuko7 napisał:

Zakres powtórzeń od 8 nawet do 15. Proponuje 8-12. Trening do 2 miesięcy.
Na początku będzie rosła i siła i wytrzymałość, natomiast później, w bardziej skomplikowanych
planach treningowych nie da się tego pogodzić ze sobą, ponieważ trening wytrzymałościowy
wymaga powtórzeń od 15 w górę, małym ciężarem i krótką przerwę pomiędzy seriami, natomiast
na siłę dużego ciężaru, małych ilości powtórzeń i długich przerw pomiędzy seriami.


Chce siłe więc: duży ciężar, mało powtórzeń, dużo serii, długie przerwy między seriami. Dobrze zrozumiałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2010 o 19:46, tylor2 napisał:

To poproszę po ludzku :-) Zielony jestem.

Napisałem Ci po dwa ćwiczenia na każdą partię. Robisz, które chcesz, ale tylko jedno na jednym treningu. Opisy ćwiczeń znajdziesz na -> http://www.kulturystyka.pl/atlas/

Dnia 18.05.2010 o 19:46, tylor2 napisał:

Do głowy przychodzą mi tylko brzuszki, a coś ,, cięższego" masz?

Np. Spięcia brzucha z nogami u góry, unoszenie wyprostowanych nóg na poziomej ławce, skłony w leżeniu głową w dół ze skrętami tułowia.

Dnia 18.05.2010 o 19:46, tylor2 napisał:

Chce siłe więc: duży ciężar, mało powtórzeń, dużo serii, długie przerwy między seriami.
Dobrze zrozumiałem?

Spokojnie to jest tylko ogólnorozwojówka, więc rób tak jak wykonuje się ten trening, czyli średnie-ciężkie obciążenie, ok 1 min przerwy pomiędzy seriami i tak jak napisałem wyżej 3-2 serie każdego ćwiczenia. Gwarantuję, że na początku i siła i masa i wytrzymałość wzrośnie za jednym razem. Potem się pomyśli. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować