Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Dnia 04.07.2010 o 12:44, Witcher1990 napisał:

Rozumiem, że po prostu stajesz przy tym i robisz przysiad, wypychając ten zielony fotelik?

Zielony?! Chyba fioletowy/niebieski

Dnia 04.07.2010 o 12:44, Witcher1990 napisał:

Jeśli tak to nie polecam jeśli nie skończyłeś 18lat. Takie przyrządy służą raczej do
tego żeby sobie nałożyć duży ciężar bo nawet nikt nie musi Cię asekurować. No i wydaje
mi się, że wyrabiają lepszą technikę.
Pierwszy raz widzę taką machinę, u mnie jest coś podobnego ale to jest sztanga na takich
dwóch rurach (suwnicy czy prowadnicy) i ma dodatkowo zabezpieczenie- wystarczy ją przekręcić
żeby zaczepiła się na takich dwóch ząbkach.


Czyli co na nogi? Co do tej sztangi na rurach - u mnie też jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Areobiczna 6 Weidera.Słyszałem o tym dużo dobrego tylko niewiem...na prawde to takie skuteczne?I czy mam do tego szczególnie wystrzegac sie lub stosowac jakies skłądniki pokarmowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 12:50, toxic3d napisał:

Areobiczna 6 Weidera.Słyszałem o tym dużo dobrego tylko niewiem...na prawde to takie
skuteczne?I czy mam do tego szczególnie wystrzegac sie lub stosowac jakies skłądniki
pokarmowe?


Dietamasz zawsze.a A6W to ćwiczenia na mięśnie brzucha, ja osobiście preferuje ABS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.07.2010 o 12:47, tylor2 napisał:


Czyli co na nogi? Co do tej sztangi na rurach - u mnie też jest.

Jeśli koniecznie chcesz to rób przysiady ale z małym obciążeniem. A jeśli masz taką suwnicę jak Ci pokazałem to na niej ćwicz nawet z większymi ciężarami.
Poza tym

1. Wykroki najlepiej do przodu z hantlami. Tylko nie płacz jak będzie boleć w trakcie i po przez tydzień :D
2. uginanie nóg leżąc na brzuchu- są do tego maszyny specjalne. to też ciężkie ćwiczenie.
3. wspięcia na palce na podwyższeniu ( to na łydki) na początek dwunóż ze sztangą na plecach albo hantelkami, jak ci wygodniej

Można też robić uginanie nóg siedząc na maszynie ale nie za bardzo wiem na które partie ma to działać i czy w ogóle to ćwiczenie działa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 12:50, toxic3d napisał:

Areobiczna 6 Weidera.Słyszałem o tym dużo dobrego tylko niewiem...na prawde to takie
skuteczne?I czy mam do tego szczególnie wystrzegac sie lub stosowac jakies skłądniki
pokarmowe?

Tak przynosi. Jeśli trzymasz dietę 4-5posików ok 2000kcal dziennie i jesz max o 18-19 to schudniesz nawet 4-5kg tak jak ja.
Co do żarcia to DMŻ czyli dieta mniej żryj. Można w zasadzie wszystko ale- wyrzuć fasty, gazowane świństwo, ogranicz słodycze czyli lody, cukierki, ciastka, mniej tłustego. jogurty wskazane, warzywa, płatki owsiane chude mięcho i twaróg.
Żeby nie było efektu jojo uprawiaj później jakiś sport np biegaj czy jeździj na rowerku i stopniowo jedz więcej aż dojdziesz do swojej normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytałem już na kilku forach więc i tu zapytać nie zawadzi.
Ma może ktoś lub może polecić jakąś sprawdzoną dietę na masę? Chciałbym w trakcie wakacji przybrać chociaż z 10kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 13:33, Ha_Xior napisał:

Pytałem już na kilku forach więc i tu zapytać nie zawadzi.
Ma może ktoś lub może polecić jakąś sprawdzoną dietę na masę? Chciałbym w trakcie wakacji
przybrać chociaż z 10kg.


McDonald''s : D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 13:33, Ha_Xior napisał:

chociaż z 10kg.


Hehe, powodzenia. :]
Co do żarcia to trochę chybiony pomysł pytania o to na forum o grach skoro zaglądałeś już gdzie indziej (z pewnością tematycznie bardziej przystające do problematyki). Tak czy inaczej ja tam nigdy nie liczę kalorii, ale jem z głową - piwko ograniczam, to samo wszelkie przekąski itp. a całą resztę wcinam z lekkim zboczeniem w kierunku nabiału.
W gruncie rzeczy wcinaj to co podał Witcher powyżej w ilościach odpowiednio większych. No i ofc bez ćwiczeń nic nie urobisz, ale to wiadomo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 13:33, Ha_Xior napisał:

Pytałem już na kilku forach więc i tu zapytać nie zawadzi.
Ma może ktoś lub może polecić jakąś sprawdzoną dietę na masę? Chciałbym w trakcie wakacji
przybrać chociaż z 10kg.


i może frytki do tego? :>
wzrost, wiek, waga.
z tego co pamiętam to chudzielec z Ciebie, więc nie będzie łatwo - przy maksymalnym wycisku i żarciu ile wlezie powinieneś zrobić z 5kg w dwa miesiące.


65 kg

Bialko: 144 gram = 576 kcal = 2,2 g/kmc
Tluszcze: 63 gram = 567 kcal = 1,0 g/kmc
Weglowodany: 361 gram = 1444 kcal = 5,6 g/kmc
Lacznie kalorii: 2587 (zapotrzebowanie+500kcal)

SNIADANIE
Omlet: (Płatki owsiane zalac wrzatkiem, do ubitych jaj wsypac odsaczone z wody platki i potarkowane jablko, smazyc na teflonowej patelni z 10 g oliwy z oliwek - lyzka, tak przyrzadzone danie polac 20g miodu - dwie lyzki).
płatki owisane 70 g
Bialka jaj 150g
cale jajo 50 g
Oliwa z oliwek 10g
Jablko 150g / Lub inne owoce: np. ananas, banan.
Miod 20g

POSILEK
Chleb razowy 80g / Makaron durum 80g/ Makaron razowy 80g
Mieso z piersi indyka/kurczaka 100g / Wolowina 100g
Orzechy wloskie / archaidowe 20 g
Warzywa: pomidor, ogorek, salata, rzodkiewka

POSILEK PRZEDTRENINGOWY (na 60-75 minut przed treningiem)
Ryz paraboliczny 80 g
Piers kurczaka 100g
Warzywa: brokuly

15 MINUT PO TRENINGU
Odzywka bialkowa WPC 80% : 30 gram
Odzywka weglowodanowa Vitargo/Vextargo/Carbo: 40 gram

POSILEK POTRENINGOWY (na 40-60 minut po treningu)
Ryz paraboliczny 80g
Piers Kurczaka 100g
Oliwa z oliwek 10 g
Warzywa: Pomidor

POSILEK II
Ryz paraboliczny 80g
Dorsz filet 150g/Tunczyk w wodzie 100g
Olej lniany 10g
Warzywa: Kalafior

NA 30 MINUT PRZED SNEM
Twarog chudy 100g


to przykładowa dieta pochodząca z forum atleci.pl - sam stosuję podobną i jest dobrze. konieczny jednak jest konkretny trening na siłowni, bo samą dietą (i odwrotnie) nic nie wskórasz.
(diety dla osób o wyższej wadze wyglądają mniej więcej tak samo, zwiększa się tylko ilość gramów przy wszystkich posiłkach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I już dałeś mu złą dietę bo z jeśli nie ćwiczy przynajmniej pół roku to odżywki mu na nic bo i tak nie będzie po nich efektu. Kilka miesięcy masa idzie sama, bez supli. No i to jedzenie przed snem...
To jest nierealne żeby przybrać 10kg w dwa miesiące (oczywiście jeśli mówimy o masie mięśniowej nawet nie takiej super czystej) chyba, że samego tłuszczu. Ktoś już o to pytał jakiś czas temu i dostał odpowiedź- dieta McDonalds 6000kcal i leżenie przez dwa miechy brzuchem do góry.
Ha_Xior
Tak jak mówi Daelor 5kg to max co zrobisz w dwa miesiące, a i tak będzie ciężko musiałbyś żreć non stop takie jedzonko jak ci napisał tzn pierś z kurczaka, ryż itepe.

Jeśli nie ćwiczyłeś to obwodówka, na całe ciało albo np trening na dwa dni na wszystkie partie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 16:29, Witcher1990 napisał:

I już dałeś mu złą dietę bo z jeśli nie ćwiczy przynajmniej pół roku to odżywki mu na
nic bo i tak nie będzie po nich efektu. Kilka miesięcy masa idzie sama, bez supli

o widzisz, tu masz rację, zapomniałem wyciąć ten fragment. dzięki za zwrócenie uwagi.

Dnia 04.07.2010 o 16:29, Witcher1990 napisał:

No i to jedzenie przed snem...

bez przesady, ja jak czegoś nie zjem przed snem to zżeram się od środka. trochę twarożku z ciemnym chlebem go nie zabije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.07.2010 o 16:49, Daelor napisał:

bez przesady, ja jak czegoś nie zjem przed snem to zżeram się od środka. trochę twarożku
z ciemnym chlebem go nie zabije.

Tak tylko wiele osób pisze, że to prowadzi do niepotrzebnego otłuszczenia. Na pewno to zależy od organizmu i ten kto ma "dobry przemiał" może szamać ale u wielu osób przybędzie sadła i nic więcej.
Ja staram się jeść najpóźniej o 20 a jak ssie, a ssie często, zapijam wodą:) I kładę się spać z wielkim apetytem na śniadanie np jajecznice z 3jajek i 4białek na kiełbasce, z pomidorkiem i cebulką:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.07.2010 o 17:10, Witcher1990 napisał:

się spać z wielkim apetytem na śniadanie np jajecznice z 3jajek i 4białek na kiełbasce,
z pomidorkiem i cebulką:D


i ty mówisz, że twarożek przed snem prowadzi do otłuszczenia? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 17:47, Daelor napisał:


> się spać z wielkim apetytem na śniadanie np jajecznice z 3jajek i 4białek na kiełbasce,

> z pomidorkiem i cebulką:D

i ty mówisz, że twarożek przed snem prowadzi do otłuszczenia? ;D

Hehe tylko śniadanie to akurat najważniejszy posiłek dnia i każdy koks i sportowiec Ci to powie. Dlatego ważne jest żeby jeść dużo i do syta, odpowiedniej dawki węgli, białka itp:)
A przed snem prowadzi do otłuszczenia bo organizm już wtedy nie potrzebuje i nie przetwarza żarcia tak dobrze jak w dzień. Odzywki to wiem, że szamają ale to chyba też zły pomysł...
EDIT
Jest ktoś z trój miasta kto wiem gdzie jest tania i dobra siłka z dobrym dojazdem?
Dzisiaj przyjechałem do Gdyni i dobrze, że znalazłem tańszą siłkę za 115zł za miesiąc bo na tej pod mieszkaniem 165zł za 16wejść;o Przeraziło mnie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 13:31, Witcher1990 napisał:

> Areobiczna 6 Weidera.Słyszałem o tym dużo dobrego tylko niewiem...na prawde to takie

> skuteczne?I czy mam do tego szczególnie wystrzegac sie lub stosowac jakies skłądniki

> pokarmowe?
Tak przynosi. Jeśli trzymasz dietę 4-5posików ok 2000kcal dziennie i jesz max o 18-19
to schudniesz nawet 4-5kg tak jak ja.
Co do żarcia to DMŻ czyli dieta mniej żryj. Można w zasadzie wszystko ale- wyrzuć fasty,
gazowane świństwo, ogranicz słodycze czyli lody, cukierki, ciastka, mniej tłustego. jogurty
wskazane, warzywa, płatki owsiane chude mięcho i twaróg.
Żeby nie było efektu jojo uprawiaj później jakiś sport np biegaj czy jeździj na rowerku
i stopniowo jedz więcej aż dojdziesz do swojej normy


Cuż to chyba nie będzie trudne z tego względu ze przez uwarunkowania medyczne musze ograniczac cukier i tłuszcze (nie nie cukrzyce).Co do sportu codziennie biegam tak ze tez luz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś z Was dokładniej jakie są różnice między piłką do nogi na beton i na trawę? I czy te piłki można stosować komfortowo zamiennie, tzn. piłką na asfalt/beton pykać na trawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2010 o 23:26, Diverso napisał:

Wie ktoś z Was dokładniej jakie są różnice między piłką do nogi na beton i na trawę?
I czy te piłki można stosować komfortowo zamiennie, tzn. piłką na asfalt/beton pykać
na trawie?

Piłka na beton to zwykle piłka pokryta gumą, oczywiście nielakierowana, dośc gruba i trwała. Wady ma takie, że bramkarze broniący bez rękawic mogą miec problemy z bronieniem, ciężko się zwykle ''to to'' łapie i nie ślizga się po murawie jak powinna. A piłka na trawę to wiadomo, na panelach lakier, dużo większy wybór, bo w sklepach leżą w zdecydowanej większości piłki na trawę. Zalety takie, że dobrze lata i lepiej oddaje warunki w jakich powinno grac się w piłkę na normalnej, trawiastej nawierzchni.
Ogólnie to wiadomo, że piłka przeznaczona do gry na trawie szybko zetrze się na asfalcie, łatwiej ją przebic i w ogóle. A piłka na asfalt to według mnie wynalazek trochę, jak wspominałem dziwnie się to kopie po trawie. Po prostu zdecyduj gdzie grasz częściej, bo idealnie nie trafisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka.
Jako, że są wakacje i mam dużoo wolnego czasu postanowiłem, że bedę biegał. Chciałbym przez wakacje spalić trochę tłuszczyku i przy okazji nabrac kondycji. I tu pojawia sie kilka pytań.
1. Czy 40 minut biegu 3-4 razy w tygodniu pomoże mi spalić zbedna tkanke tluszczową?
2. Biegać rano przed jedzeniem, czy np. o 18.00 (3-4 godziny po obiedzie).

A teraz słowa podziękowania dla Budo, który swoimi wpisami z serii ,,Legendary" (gorącooo polecam ;)) zachęcił mnie do ćwiczen. Pompki, ABS2 (obecnie A6W), podciąganie itp. Ćwiczę już od kiku (~4 miesiecy), i naprawdę efekty są widoczne. Cwiczę bez specjalistycznego sprzętu- tylko w domu. Wystarczy drązek za 20 zl., kawałek podłogi :P, hantle i duzoo chęci.

P.s Robię od nowa A6W, mam nadzieję, że uda mi sie ukończyc w całości, nigdy nie dotarłem dalej niz na 15 dzień, ale przez wakacje mam nadzieję, że uda się :P.

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2010 o 14:17, Rafiki1995 napisał:

1. Czy 40 minut biegu 3-4 razy w tygodniu pomoże mi spalić zbedna tkanke tluszczową?

Na pewno. Na początek takie biegi 40 min. powinny byc dobre, dadzą ogólnie kondycję i na pewno poprawią sylwetkę. Potem można zadbac o jakieś urozmaicenie.

Dnia 07.07.2010 o 14:17, Rafiki1995 napisał:

2. Biegać rano przed jedzeniem, czy np. o 18.00 (3-4 godziny po obiedzie).

Jak wolisz. Są plusy i minusy obydwu rozwiązań, ale tak na prawdę nie ma jakichś naukowych stwierdzeń kiedy biegac. Ważne żeby miec komfort i dobrze się wtedy czuc. Najlepiej sam spróbuj i stwierdź na tej podstawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować