Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Dnia 07.07.2010 o 14:17, Rafiki1995 napisał:

1. Czy 40 minut biegu 3-4 razy w tygodniu pomoże mi spalić zbedna tkanke tluszczową?

Pomoże, ale najskuteczniejsze będą interwały.

Dnia 07.07.2010 o 14:17, Rafiki1995 napisał:

2. Biegać rano przed jedzeniem, czy np. o 18.00 (3-4 godziny po obiedzie).

Jeżeli chcesz stracić na wadze to najlepiej rano, czytałem że organizm wtedy najlepiej spala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2010 o 15:35, Ambroo napisał:

> 1. Czy 40 minut biegu 3-4 razy w tygodniu pomoże mi spalić zbedna tkanke tluszczową?

Pomoże, ale najskuteczniejsze będą interwały.

Najskuteczniejsze byłoby przebiegnięcie 11km biegu ciągłego po 3min kilometr. Tyle, że proponowanie interwałów kiedy chłopak widocznie nie biegał wcześniej to wymysł. Lepiej jakoś się przygotowac, rozbiegania to element, który ogólnie przystosowuje do biegania, także spalając i polepszając kondycję.

Dnia 07.07.2010 o 15:35, Ambroo napisał:

> 2. Biegać rano przed jedzeniem, czy np. o 18.00 (3-4 godziny po obiedzie).
Jeżeli chcesz stracić na wadze to najlepiej rano, czytałem że organizm wtedy najlepiej spala.

Można źródło? Bo ciekaw jestem potwierdzenia, serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki za post pod postem ale...
... Jakie biegi interwałowe byłyby dobre na początek i ile powinnyby trwac??
(ile sekund truchtu, ile sprintu i ile łącznie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2010 o 18:36, Rafiki1995 napisał:

Sorki za post pod postem ale...
... Jakie biegi interwałowe byłyby dobre na początek i ile powinnyby trwac??
(ile sekund truchtu, ile sprintu i ile łącznie)

Najpierw kardynalne pytanie: biegałeś wcześniej? Jesteś świadom ile wytrzymasz? A poza tym co ma byc celem tych interwałów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2010 o 18:39, ko-nik napisał:

> Sorki za post pod postem ale...
> ... Jakie biegi interwałowe byłyby dobre na początek i ile powinnyby trwac??
> (ile sekund truchtu, ile sprintu i ile łącznie)
Najpierw kardynalne pytanie: biegałeś wcześniej? Jesteś świadom ile wytrzymasz? A poza
tym co ma byc celem tych interwałów?


Nie biegałem dużo. Dawałem radę przebiec 40 minut truchtem bez zatrzymywania się- więc chyba aż tak źle nie jest :P. Gł. chciałbym spalić tłuszcz- to jest mój cel interwałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2010 o 23:20, Jacobek92 napisał:

Czy jeśli dużo biegasz to wyrzeźbi Ci sie chociaż troche klatka piersiowa i brzuch ?

Niby w jaki sposób? ;d Tzn. brzuch w sumie lekko może ale sześciopaka się nie spodziewaj, juz bardziej możesz mieć umięśnioną klatkę i stracić tłuszcz [rzez co wyeksponować mięśnie.

Dnia 07.07.2010 o 23:20, Jacobek92 napisał:

czy coś jesz do tego dieta ? jakies odżywki :) ?

Odżywki jeśli zaczynasz ćwiczyć to nei ma sensu, ewentualnie jakieś witaminy ale to już nie są odżywki ; p Dieta podstawą zarówno budowania masy mięśniowej, jak i zrzucania masy tłuszczowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2010 o 18:36, Rafiki1995 napisał:

Sorki za post pod postem ale...
... Jakie biegi interwałowe byłyby dobre na początek i ile powinnyby trwac??
(ile sekund truchtu, ile sprintu i ile łącznie)


Ktoś wcześniej o tym pisał. 20sek sprintu, 10 sek truchtu x 8 rund = 4min. Ale poszukaj na poprzednich stronach tam Budo dawał też takie gdzie nie musisz biegać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2010 o 00:00, Ambroo napisał:

> Czy jeśli dużo biegasz to wyrzeźbi Ci sie chociaż troche klatka piersiowa i brzuch
?
Niby w jaki sposób? ;d Tzn. brzuch w sumie lekko może ale sześciopaka się nie spodziewaj,
juz bardziej możesz mieć umięśnioną klatkę i stracić tłuszcz [rzez co wyeksponować mięśnie.
> czy coś jesz do tego dieta ? jakies odżywki :) ?
Odżywki jeśli zaczynasz ćwiczyć to nei ma sensu, ewentualnie jakieś witaminy ale to już
nie są odżywki ; p Dieta podstawą zarówno budowania masy mięśniowej, jak i zrzucania
masy tłuszczowej.


Bo klatka już mi troche wystaje (że tak powiem) po za linie i brzuch już tez troche widac...(ale to kiedyś wyczwiczyłem robiąc pompki w domu...teraz chce zaczać biegać ...Jesli witaminy to jakie ? Możesz podać w internecie w jakie mam sie zaopatrzyc ...Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vitaminy to raczej po to żeby uzupełnić jakieś braki w organizmie, musiałbyś podać dietę i ładnie zapytać Budo o pomoc to może by Ci pomógł ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2010 o 08:43, tylor2 napisał:

Ktoś wcześniej o tym pisał. 20sek sprintu, 10 sek truchtu x 8 rund = 4min. Ale poszukaj
na poprzednich stronach tam Budo dawał też takie gdzie nie musisz biegać


Takie interwały nie przejdą, koleś padnie trupem ( w szczególności dlatego, że, jak mówił, nie biegał dużo ).
Na początek sprint powinien być zdecydowanie krótszy od truchtu ( odpoczynku ). Bardziej doświadczeni zalecają 10:45 ( 10 sekund sprintu na 45 sekund truchtu ). I tak będzie niezły wycisk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.07.2010 o 11:19, luq napisał:

Bardziej doświadczeni zalecają 10:45 ( 10 sekund sprintu na 45 sekund truchtu ). I tak będzie
niezły wycisk.


Ok, spróbuje tak robic :) Czy 15 minut takiego biegu wystarczy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.07.2010 o 10:37, Jacobek92 napisał:

Bo klatka już mi troche wystaje (że tak powiem) po za linie i brzuch już tez troche widac...(ale
to kiedyś wyczwiczyłem robiąc pompki w domu...teraz chce zaczać biegać ...Jesli witaminy
to jakie ? Możesz podać w internecie w jakie mam sie zaopatrzyc ...Pzdr


Spróbuj zestawu witaminek z Olimpu. :) Jak ja je brałem to kosztowały chyba 29zł. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2010 o 12:25, Rafiki1995 napisał:

Ok, spróbuje tak robic :) Czy 15 minut takiego biegu wystarczy ??


Trening interwałowy powinien trwać od 5 do 25 min. Nie krócej i nie dłużej.
15 min. powinno być okej, musisz jednak zwrócić uwagę na to, aby trzymać się ram czasowych przypadających na poszczególne fazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.07.2010 o 13:02, Burszurasek napisał:


Spróbuj zestawu witaminek z Olimpu. :) Jak ja je brałem to kosztowały chyba 29zł. :)


A możesz rzucic linkiem? bo jestem zielony w tym i niewiem gdzie mam szukac takie rzeczy ... Poprostu nie znam sie na tym ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie - który posiłek powinien być bardziej obfity - potreningowy czy przedtreningowy ( w moim wypadku jest to śniadanie ) ? I jak to powinno być z zawartością białka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2010 o 15:40, luq napisał:

Takie pytanie - który posiłek powinien być bardziej obfity - potreningowy czy przedtreningowy
( w moim wypadku jest to śniadanie ) ? I jak to powinno być z zawartością białka ?


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6574&pid=2357

wywal odżywki, pozmieniaj kolejność i masz gotową dietę ;]
ja na przykład jadam spore śniadanie (też mam trening zaraz potem), pół godziny po treningu wrzucam węglowodanowego szejka (mleko, owoce, musli, orzechy itd), godzinę później jakiś obiad albo ryż z tuńczykiem. u mnie gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie zakup rękawic treningowych do gry w piłkę nożną, unihokeja, ćwiczeń w siłowni, jazdy na rowerze itp. Powinny być stosunkowo cienkie, a przy tym trwałe. Powinny również osłaniać palce, jeżeli nie w całości, to w jak największym stopniu. Cena do 25-30 zł.
Macie dla mnie jakieś ciekawe propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować