Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Po prawie 2 miesięcznym treningu FBW, postanowiłem " przesiąść " się na split-a 3 dniowego, co za tym idzie muszę przewrócić swój plan treningowy o 180 stopni. Byłbym niezmiernie wdzięczny jeśliby ktoś zarzucił sprawdzonymi GotowcamI splita 3 dniowego, do dyspozycji mam ławeczkę z modlitewnikiem, gryf długi oraz łamany, 2x gryfiki.
Dodam że mam 16 lat, 190 cm wzrostu waga hmm... waha się w ciągu dnia od 76-78,5 (ps dobra proporcja wagi do wzrostu? ). Moim głównym celem jest dobicie do 82-85 kilogramów, bez sadełka.

Opłacać się będzie kupować jakieś gainery, odżywki białkowe ?

PS nie odsyłajcie mnie od razu, na fora typu kfd,sfd

PS2 wszelkie linki które pomogą mi dojść do celu są mile widziane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Tyle, że naprawdę na kfd będzie Ci łatwiej coś znaleźć, jeśli chodzi o splita. Jeśli chodzi o odżywki- wszystko zależy od Twojego stażu, diety i intensywności treningów. Przy takim wzroście powinieneś ważyć ok 90 kg, ale Twój wynik jest jeszcze w normie. Do 85 spokojnie możesz dojechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2010 o 15:42, Budo napisał:

/.../

Jeśli chodzi o odżywki- wszystko zależy od Twojego stażu, diety i intensywności treningów.

Chodzi mi o jakieś odżywki białkowe, przeznaczone do spożywania po treningu, na sfd i kfd raczej nie ma sensu szukać obiektywnych porad na ten temat.

Dwa pytania:
Jeśli bym miał nieograniczoną ilość kasy :>, to na jaką odżywkę białkową powinienem się skusić, czytaj. najlepsza jakoś

Jakie jest waszym zdaniem najlepsza opcja białka, jeśli brać pod uwagę jakoś oraz cenę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2010 o 16:03, HeyBabyGirl napisał:

Chodzi mi o jakieś odżywki białkowe, przeznaczone do spożywania po treningu, na sfd i
kfd raczej nie ma sensu szukać obiektywnych porad na ten temat.


Spoko, już raz napisałeś o co Ci chodzi ;]

Dnia 17.08.2010 o 16:03, HeyBabyGirl napisał:

Dwa pytania:
Jeśli bym miał nieograniczoną ilość kasy :>, to na jaką odżywkę białkową powinienem
się skusić, czytaj. najlepsza jakoś


Nie wiem, ja zawsze brałem Ostrowię ze względów finansowych. Białka przewaznie schodzi sporo, więc biorąc najlepsze trzeba się liczyć z wydatkami... ja kupowałem Ostrowię, czyli w miarę tanie, polskie białko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A żałuj. :)
Jak dla mnie najlepsza odżywka jaką stworzył człowiek ( chodź i tak preferuję ryż z kurczakiem ^^ ).
5g po przebudzeniu + 5g przed treningiem + 2l wody dziennie - alkohol + 8 tygodni czasu = masa na plus.
Mówię z własnego doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2010 o 16:52, Burszurasek napisał:

Tak jak napisał Budo, Ostrowia. Najlepiej jednak zrobisz, kupując opakowanie 900g + 900g
opakowanie białka Łowickie, o smaku tiramisu. Ot tak, dla porównania.


Do dupy to łowickie. Akurat miałem tiramisu też, do Ostrowii imo nie ma staru. A obok tiramisu to nawet nie stało. Paskudne w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KLATA+tric
Wyciskanie sztangi na ławce poziomej 4 s 12,10,8,6
Wyciskanie sztangi na skosie 3 s 12,10,8
Rozpiętki 4s 14, 12, 10, 8
Wyciskanie francuskie leżąc 3s 12-8
Jak masz poręcze to rób na nich pompki. Jeśli nie to 4serie pompek wąskim nachwytem na sztangielkach skierowanych do siebie.. Najlepiej po 12powt później możesz z obciążeniem na plerach.
Brzuch

PLECY + BIC + przedramię
Podciąganie na drążku nachwytem szeroko 4s drążek musisz mieć koniecznie nawet taki w futrynie.
Wiosłowanie hantlem w opadzie tułowia 3s 12-8
Uginanie ramion stojąc hantlami z supinacją albo ze sztangą 3s 12-8pow
Modlitewnik- uginanie ramion ze sztangą 3s 10-8
Uginanie ramion nachwytem 3s 10-8
Zwijanie nadgarstków sztanga z tyłu 3s 16-12pow
Brzuch

NOGI + BARY
Przysiady 3s 12-8. Nie wiem czy ci polecać to ćwiczenie jeśli jeszcze nie skończyłeś rosnąć. Może próbuj ale z małymi ciężarami i z pasem do ćwiczeń.
Wykroki z hantlami 4s 12-10powt na każdą nogę
Wspięcia na palce jednonóż lub na dwie nogi 4s 14-12pow
Unoszenie hantli w opadzie 3s 12-8
Wyciskanie sztangi zza głowy lub sztangielek siedząc w oparciu. 3s 12-8
Szrugsy 3 s.
Brzuch

Tak mniej więcej wygląda mój tening, na Twoje potrzeby lekko go zmodyfikowałem, bo nie masz np wyciągu.
Bardzo dobrze, że robiłeś FBW ale musisz przytyć minimum do 85kg więc zwracaj uwagę co i kiedy jesz. DIETA TO PODSTAWA. Przed i po treningu trzeba dobrze jeść.
Nie zapominaj o bieganiu, rowerku czy basenie. Jesteś chudy ale nie chcemy się zapaść i być kupą nieruchawgo mięcha prawda? Tylko nie przesadzaj z tymi aerobami.
Aha nie wiem co typowi Budo strzeliło to głowy ale zawsze odradzał branie odżywek osobą ze stażem mniejszym jak pół roku. Poza tym jak sami mi powiedzieli na masę nie białko tylko Gainer ale ty na razie nie kupuj nic tylko dobrze żryj:D Masa przy dobrym jedzeniu przez bardzo długi czas idzie sama, kupowanie odżywek mija się z celem, tylko wydajesz kasę w błoto. Poza tym to tylko dodatek do diety, większość potrzebnych składników powinna pochodzić z jedzenia. Ale możesz sobie kupić witaminy- magnez+b6, jjakiś plussssh. Pijaj dużo wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EJ TYPY!!! Byłem w poniedziałek na siłce. Zrobiłem rozgrzewkę, później 2x60, troszkę z gryfem.
No i wielka chwila:D Założyłem 50kg na olimpijski (20kg) łącznie 70kg. Za mną typ oczywiście bo inaczej bym nie podchodził. NO I JAZDA!! Jeden raz, drugi raz i... I dwa razy wyjebałem:D
POWIEDZCIE, ŻE JESTEM KOKSEM PROSZĘ!!!!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2010 o 19:46, Witcher1990 napisał:

EJ TYPY!!! Byłem w poniedziałek na siłce. Zrobiłem rozgrzewkę, później 2x60, troszkę
z gryfem.
No i wielka chwila:D Założyłem 50kg na olimpijski (20kg) łącznie 70kg. Za mną typ oczywiście
bo inaczej bym nie podchodził. NO I JAZDA!! Jeden raz, drugi raz i... I dwa razy wyjebałem:D
POWIEDZCIE, ŻE JESTEM KOKSEM PROSZĘ!!!!:D

Jezdes koxxxx :D (xD)
A tak wg. gratki (70kg to twoj rekord czy wiecej wyciskasz?? :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2010 o 19:46, Witcher1990 napisał:

POWIEDZCIE, ŻE JESTEM KOKSEM PROSZĘ!!!!:D


Stary podniecasz się jakbyś na wózku inwalidzkim zdobył mount blanc. Na zdjęciach nie prezentujesz nic specjalnego, a co chwilę czytam tylko "klata", "koks", "laski szczają jak mnie widzą". Weź przestań tyle gadać, jeszcze żebyś się miał czym chwalić... Kannxa i tak nie podrobisz, więc lepiej porzuć ten denny styl, bo już mi się czytać tego nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee tam nie przesadzaj ;D, to jego początki z budową mięśni to i chłopak się cieszy. Takie "szczytowanie"* początkowe, gdzie najmniejsze poprawy cieszą ;]

Spoiler

Ale mniej skromnośći nie zaszkodzi...



"laski szczają jak mnie widzą", znam gościa, co walnął do mnie podobny tekst, niby na jego łydki lecą. ("Jak mnie widzą, to mają mokro") Rozwalił mnie gość, nie dość, że wątły to i brak pokory ;/

@Witcher1990
To wynik bardzo dobry nie jest, znaczy tak mi się wydaje... No na razie nie jesteś koksem, tak trzymaj to kiedyś bedziesz^^

_______________
*Nie mylić z czym innym ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z Desmondem oni tutaj mają kółko wzajemnej adoracji (chociaż Desmond łapę ma dobrą, i mniej gada) - nie psuj im radochy :P
a od siebie dodam, że coś mi się w obliczeniach nie zgadza, bo dwa miechy temu było u Witchera 65, a miesiąc temu 75kg na klacie. WOWOWOWO.

Desmond -> szczytowanie początkowe? przecież Witcher już z pół roku ciśnie, a im dalej tym większa podjara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2010 o 20:32, Witcher1990 napisał:

Zdemotywowałeś mnie strasznie


To nie miało Cię zdemotywować, potraktuj to jako małą lekcje od doświadczonego kolegi (Mam nadzieję) ;D

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2010 o 20:34, Daelor napisał:

Desmond -> szczytowanie początkowe? przecież Witcher już z pół roku ciśnie, a im dalej
tym większa podjara.


Ale z czasem są mniejsze efekty, np. taka tania crea jest przeznaczona dla początkujących, bo potem są mniejsze efekty i tyle ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No początkowa bo co to jest pól roku na siłowni? Bo tego co w domu nie liczę;)
A co do tych obliczeń- owszem dwa miechy temu było 65 (albo nawet więcej jak dwa bo to chyba w maju/kwietniu) a 75 chciałem targać teraz ale zrezygnowałem i szarpnąłem 70 na początek. I to jest mój rekord jak na razie.
Na jesień, chyba w Listopadzie, po skończonych 2-3 seriach (wtedy tylko raz byłem na siłce, a trenować zacząłem w styczniu) nie dałem rady 55 podnieść ani raz więc poprawa jest o 15kg powiedzmy, że w 7miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja tu się z nikim nie adoruje, po prostu czasem się udzielę w tym temacie, bądź pochwalę się swoim wynikiem i tyle. (A to odpowiem, bądź o coś zapytam) Czy to źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2010 o 20:34, Daelor napisał:

Desmond -> szczytowanie początkowe? przecież Witcher już z pół roku ciśnie, a im dalej
tym większa podjara.


Nie, no to przepraszam. Prawdziwy weteran xD
To ja jadę tak porządnie 4 lata i jestem nub i amator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować