Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

co w najgorszym wypadku moze sie stac po zjedzeniu przeterminowanych (o 2 miesiace) spalaczy tluszczu ? nie wiem, sraczka ? poza tym 2 miesiace to chyba nie tak dlugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jadłem co prawda białko i przeterminowane miesiąc, ale nic mi po nim nie było. Z tym że było ono szczelnie zamknięte i przechowywane w miarę suchym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2012 o 22:05, Areix napisał:

Ja jadłem co prawda białko i przeterminowane miesiąc, ale nic mi po nim nie było. Z tym
że było ono szczelnie zamknięte i przechowywane w miarę suchym miejscu.


dopóki nie dostanie się tam wilgoć, to będzie dobre ;d Ja kiedyś mialem białko, które nie było zbyt szczelnie zamknięte i po miesiącu uzywaniu zaczęło pachnieć słodko-kwaśno :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest jakis substytut dla masla ? i nie chodzi tu o margaryne. w tej chwili jem 2 kromki razowego zytniego bez smarowania. pozniej planuje w ogole wyrzucic pieczywo z diety. wiec dla masla raczej nie ma u mnie miejsca.
slyszalem historie o babce co byla na 20dniowym pobycie w sanatorium i tez postanowila nie jesc masla, a potem gorzej widziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 19:30, Malevyn napisał:

slyszalem historie o babce co byla na 20dniowym pobycie w sanatorium i tez postanowila
nie jesc masla, a potem gorzej widziala.

A ja o yeti, muminkach i nessie, słowo przeciw słowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o bogu tez obilo mi sie cos o uszy, ale ta z maslem jest najbardziej prawdopodobna bo maslo jednak zawiera niezbedne dla organizmu witaminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cytując za wikipedią:

"W maśle obecne są duże ilości witaminy A (ok. 684 μg), karotenoidów oraz witaminy D (ok. 60 IU) i E pochodzenia naturalnego (ok. 2,3 mg)."

Znaczny niedobór witaminy A skutkuje kurzą ślepotą, więc teoretycznie możliwe są zaburzenia widzenia.
Mimo to jednak, od samego unikania masła raczej nic nam się nie stanie, bo witaminy mamy też w innych produktach.

To tak na marginesie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tymi witaminami z innych produktow u mnie moze byc ciezko bo glownie jem jajka, twarog, platki ryzowe, piersi z kurczaka, kasze, ryz, jeszcze jak narazie chleb razowy ale chcialbym go wyrzucic ze swojej diety.

moze wy podacie swoje diety, czy jakiekolwiek z neta na redukcje. moze moglbym cos z tego zaczerpnac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jajka mają zdaje się wszystkie witaminy oprócz C ale nie jestem tego pewien. Reszta diety też zdrowa i odpowiednia. Dodaj jeszcze tłuszcze nieprzerobione- oliwę z oliwek, orzechy, pestki dyni, siemię lniane. Warzyw też nie widzę a to one mają najwięcej witamin. Jeśli nie jesteś na restrykcyjnej diecie wrzuć owoc czasem.
Diete na redukcję tutaj wrzucałem o jest
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6574&pid=4351

Luq
Tak i całą masę chemii i innego badziewia. Poza tym nic nie wiemy o przyswajalności tej witaminy, a są jej inne lepsze źródła. żeby mieć zaburzenia widzenia to musiałbyś mieć dietę jak w łagrze sowieckim bo tam ludzie mieli kurzą ślepotę i inne choroby właśnie z powodu braku witamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2012 o 14:26, Malevyn napisał:

o bogu tez obilo mi sie cos o uszy, ale ta z maslem jest najbardziej prawdopodobna bo
maslo jednak zawiera niezbedne dla organizmu witaminy

Rozumiem, że występują one wyłącznie w maśle i odstawienie go prowadzi do pogorszenia wzroku w ciągu 20 dni, a w dalszej konsekwencji oślepnięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2012 o 14:26, Malevyn napisał:

o bogu tez obilo mi sie cos o uszy, ale ta z maslem jest najbardziej prawdopodobna bo
maslo jednak zawiera niezbedne dla organizmu witaminy


No patrz, a ja ciagu ostatnich 5 lat zjadlem moze kilkanascie kromek, ktore byly posmarowane maslem i nic mi nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2012 o 22:48, Witcher1990 napisał:

Luq
Tak i całą masę chemii i innego badziewia. Poza tym nic nie wiemy o przyswajalności tej
witaminy, a są jej inne lepsze źródła. żeby mieć zaburzenia widzenia to musiałbyś mieć
dietę jak w łagrze sowieckim bo tam ludzie mieli kurzą ślepotę i inne choroby właśnie
z powodu braku witamin.


Tego nie neguję, nie znam się na produkcji masła. Przypomniało mi się po prostu, że są tam witaminy i na to zwróciłem uwagę.
A tak w ogóle, to obecnie praktycznie każdy produkt spożywczy zawiera dużą część tablicy Mendelejewa, więc najlepiej byłoby nic nie jeść :>
I w ramach sprostowania - ja także masła nie jem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2012 o 15:05, Malevyn napisał:

dzisiaj dopiero zobaczylem ze 1 jablko ma 70 kcal :O i to same wegle

Cukry konkretnie, jednak jest to cukier nieprzetworzony, a więc zupełnie inny niż ten ze sklepu. Jabłka teoretycznie je się na redukcji, można zastąpić nim porcję węgli ale trzeba uważać bo pomimo, że pomagają schudnąć to w nadmiarze wcale nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na ta chwile moja dieta wyglada tak:

7:00
Otręby pszenne 2 lyzki stolowe 22.2 1.92 0.55 7.43
Płatki owsiane 4 lyzki stolowe 219.6 7.14 4.32 41.58
Mleko spożywcze 0.5 % tłuszczu 1.00 x szklanka (225g) 87.75 7.88 1.13 11.48

9:30
Chleb żytni razowy 2.00 x kromka (8 x 9 x 1 cm) (40g) 178.4 4.48 1.36 41.2
Szynka z indyka 2.00 x plasterek (8g) 13.44 2.74 0.26 0.02
Jaja kurze całe 1.00 x szt (60g) 83.4 7.5 5.82 0.36

12:00
Mięso z piersi kurczaka bez skóry 1.00 x szt. (125g) 123.75 26.88 1.63 0
Kasza gryczana pol woreczka 50 g 336 12.6 3.1 69.3


14:30
SOMLEK - Jogurt naturalny 300 g 168 18 2 24
Ser twarogowy chudy 1 x 100 g (100g) 99 19.8 0.5 3.5

17:00
Mięso z piersi kurczaka bez skóry 1.00 x szt. (125g) 123.75 26.88 1.63 0
Kasza gryczana pol woreczka 50 g 336 12.6 3.1 69.3

19:30
Jaja kurze całe 2.00 x sztuka (60g) 166.8 15 11.64 0.72
SONKO - Wafle ryżowe pikantne 2.00 x dkg (10g) 79.2 1.68 8.8 16.12

22:00
Ser twarogowy chudy 1.00 x 100 g (100g) 99 19.8 0.5 3.5
Kabanosy z kurczaka 1 x sztuka (50g) 123.5 11.4 8.7 0.05

jutro rano naczczo wchodze na wage, w pon obcinam 100 kalorii.
dzisiaj chcialbym juz ulozyc na ten tydzien. co radzicie wyrzucic, co pozamieniac. i co z tym maslem ?

edit: niektore wartosci kaloryczne sa tak naprawde mniejsze, np kasza gryczana pol woreczka, a obliczylem ze 100g wiec nie nalezy sie tym sugerowac.

z tego co teraz wyliczylem to ogolnie wyglada tak:
Suma:
1932 kcal b 178 g t 48 g w 214 g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyrzucić jeden posiłek i tak nie dasz rady jeść 7 razy na dzień zapewniam Cię. Dodać białko do pierwszego posiłku. Zmienić rozkład bo nie widzę konkretnego przed i po treningowego. Wywalić wafle ryżowe, lepiej wrzucić jabłko. Wywalić kabanosy dodać oliwę, dodać zdrowe tłuszcze w innych posiłkach. Wrzucić kilogramy warzyw.
Rano za mało węgli- 4 łyżki stolowe to może z 15g płatków. Rano można, a nawet trzeba zjeść więcej ww pomyśl tez o jakiejś minimalnej ilości rodzynek/jagód/jezyn czy innych owoców do musli które dadzą małą ilość cukru zanim zacznie się jego uwalnianie z płatków które mają stosunkowo niskie IG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować