Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Jak ktoś nie ma nic do roboty w weekend, to co ma się przejmować, to fakt jak dla kogoś jest priorytetem, to najlepiej się robi to po 2 dniach odpoczynku, dlatego ja właśnie klatę mam w środę a w poniedziałek plecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 20:18, T-Tronix napisał:

Są jakieś rzeczy poprawiające koncentracje, zapamiętywanie? Dodam, że poranne śniadanie
przed lekcjami - w drodze do szkoły, poprawiło dość trochę koncentracje.


Więcej ruchu, żucie gumy - poprawi to ukrwienie mózgu. Wszelkie kofeiny i tauryny to tylko chwilowa stymulacja. Są też leki (np. dla dzieci ze zdiagnozowanym ADHD) ale zakładam, że nie o to Ci chodziło.
Ogólnie to więcej ruchu jest lekarstwem na większość dolegliwości ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

warto sobie zrobic jeden dzien glodowki na oczyszczenie ?
od pol roku odzywiam sie regularnie, o stalych porach wiec nie sadze zeby mi to zaszkodzilo.

co o tym sadzicie ?
chyba jeden dzien na pol roku tak bardzo metabolizmu nie zwolni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem że to lipa, bo organizm i tak usuwa generalnie wg. swojego upodobania toksyny i różne inne, jak się nie odżywiasz jakoś strasznie źle to wg. mnie bezsensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2013 o 19:06, Malevyn napisał:

warto sobie zrobic jeden dzien glodowki na oczyszczenie ?
od pol roku odzywiam sie regularnie, o stalych porach wiec nie sadze zeby mi to zaszkodzilo.

co o tym sadzicie ?
chyba jeden dzien na pol roku tak bardzo metabolizmu nie zwolni


Nie wiem jak u Ciebie, raczej na bakier jestem z teorią jeżeli chodzi o anatomie i fizjologię człowieka, jednakże u mnie świetnie to skutkuje. Postaraj się pić dużo wody. Ja od jakiegoś czasu regularnie opróżniam dzień w dzień butelkę żywca zdrój 1,75l i powiem Ci że czuje się wyśmienicie. Czuje się zdrowiej, czyściej w środku i mam regularne wypróżnianie. Przepraszam bo może trochę niesmacznie ale takie są fakty :) tak więc polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Żywiec to szajs i to w dodatku drogi.

Głodówka nie zaszkodzi, ale jeden dzień to mało- spróbujcie 3. Inny patent na detoks to picie soku z cytryn przez jakiś czas- zaczyna się od jednej i bodajże jedzie w górę do 10 i potem w dół do jednej znowu. Nie pamiętam dokładnie jak to się robiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2013 o 11:21, Budo napisał:

Żywiec to szajs i to w dodatku drogi.


Mógłbyś to jakoś uzasadnić? Chodzi mi o to, czy czytałeś jakieś informacje na ten temat czy opierasz się raczej na własnych doświadczeniach. Ja pije najczęściej właśnie Żywca niegazowanego i zacząłem się zastanawiać czy robię coś nie tak ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisze na etykiecie "Woda źródlana" czyli zwykła, najzwyklejsza taka jak z 5l z biedronki tylko, że kosztuje 2zł za litr a nie 0.50zł. Smakuje jak kranówka i pewnie taka jest no a że ma reklamę w tv to wiesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2013 o 12:39, Witcher1990 napisał:

Pisze na etykiecie "Woda źródlana" czyli zwykła, najzwyklejsza taka jak z 5l z biedronki
tylko, że kosztuje 2zł za litr a nie 0.50zł. Smakuje jak kranówka i pewnie taka jest
no a że ma reklamę w tv to wiesz...


Hmm widocznie lubię kranówkę, bo mi smak przypasował ;] Wpływom marketingowym raczej nie ulegam, więc nie o to chodzi.
W takim razie jakie wody polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2013 o 21:36, maniekk napisał:

Ze względu na pracę jestem zmuszony zmienić częstotliwość wyjść na siłownię do 5 x na
tydzień. Czy poniższy plan ma sens:

1. uda
2. plecy
3. klatka
4. barki i biceps
5. triceps i łydki.


Ojej a pocóż Ci aż 5 dni treningowych? zmień sobie na 3-4 dni i będzie to miało może nawet większy sens. skoro trenujesz splitem to po co sobie to udziwniać i utrudniać?
Jeśli chcesz trenować 5x w tygodniu to nie możesz robić pleców od razu po nogach i odwrotnie. Nogi to najcięższy trening i potrzebny jest dzień wolny żeby nie być zmęczonym i żeby zregenerowały się lędźwie. Tak więc min 2 dni odstępu między tymi treningami a po nogach całkiem dzień wolny.
Proponuję zrobić to standardowo na 4 dni. Ja kiedyś trenowałem takim planem i najlepiej się to sprawdzało
1. klata+bic
2. Nogi+łydki
3. Wolne
4. barki+tric
5. Plecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2013 o 11:21, Budo napisał:

Głodówka nie zaszkodzi, ale jeden dzień to mało- spróbujcie 3

o_0
Coś takiego nie jest nie zdrowe? Sam właśnie zastanawiam się na głodówką skoro piszecie o jej oczyszczającej właściwości. Ostatnio odżywiam/odżywiałem się bardzo nie zdrowo, do tego ekhem nie wypróżniam się regularnie i "jakoś nie tak jak wtedy kiedy czuję się dobrze"(ciężko ująć...) ;p.
Jeśli nie ma mi to zaszkodzić to chętnie taką próbę podejmę, ostatnio nie było by dnia gdzie bym nie miał w ręku tabliczki czekolady, ciasta, ciastek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2013 o 20:49, ArkStorm napisał:

Aplikacja fajna :) a pytam bo szukam ludzi do grupy. Nie mam z kim rywalizować :<

Z moim tempem to raczej nie ma co rywalizować xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2013 o 11:50, Wszystkozajete napisał:

Mógłbyś to jakoś uzasadnić? Chodzi mi o to, czy czytałeś jakieś informacje na ten temat
czy opierasz się raczej na własnych doświadczeniach.

Na tle innych wód Żywiec wypada mizernie. Stężenie składników mineralnych w mililitrze jest śmiesznie małe, stąd porównania do kranówy. Od siebie polecam niskosodową Muszyniankę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2013 o 13:38, Kardithron napisał:

Jakie jest najlepsze naturalne źródło białka poza mięsem?


Jajka, twaróg, suplementy, warzywa strączkowe.

Jeśli chodzi o Żywca, to już koledzy wyjaśnili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować