Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Nie mam prawie w ogóle energii, zamulam i nie mogę się skupić, więc postanowiłem zmienić dietę. Więc 5 posiłków dziennie, czy 6? Przy okazji chciałbym schudnąć, dość sporo, jak się zacznie sezon to pewnie wybiorę rower, może bieganie. Jednakże potrzebuję trochę pomocy z dietą. Posiłki myślę, że coś takiego(pomijam na razie kalorie):
1. jajka, dodać coś do tego? Jakieś węgle?
2. Tutaj mam największy problem, bo nie wiem co brać do szkoły i nie wiem czy mogę sobie pozwolić na owoce. Może bana albo jabłko?
3. Kurczak + warzywa, może ryż
4. Myślałem o owocach, może płatki owsiane.
5. Tuńczyk/jakaś inna ryba

Co myślicie o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Przede wszystkim ogranicz węglowodany- mniej ziemniaków, ryżu, makaronu itd., 5 posiłków dziennie będzie ok. Jedz regularnie, ale mniej, nie jedz w nocy i nie podjadaj między posiłkami. Więcej warzyw i owoców, mniej tłuszczów i węgli. Ryby jak najbardziej, jajka jak najbardziej. Na śniadanie dobra jest owsianka, daje trochę energii na start, a do tego trochę białka i błonnika. Do szkoły możesz brać kanapki, najlepiej jednak będzie jak zastąpisz biały chleb ciemnym, pełnoziarnistym, żytnim. Owoców ani warzyw się nie bój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co Budo tylko, że tłuszczy bym nie obcinał oczywiście tych zdrowych a nie smalcu czy sloniny;) Na diecie są niezbędne a jeśli masz zamiar ograniczać węgle to trzeba to czymś zapchać. Jabłka na diecie są lepsze niż banany bo pomimo, że mają dużo cukru to są ok jeśli raz dziennie zastąpisz połówką czy całym jabłkiem ryż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. A jak z tym nabiałem? Wyeliminować czy nie? Ktoś wcześniej pisał, że właśnie międz yinnymi nabiał i cukier "zmula" człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



A kto powiedział, że staż jest krótki? ;) do tego brzuszki w kontekście ogólnym, a nie jednego ćwiczenia :D

Niestety zdołałem stwierdzić empirycznie, że po trzech treningach tygodniowo jestem za mocno zdechły, natomiast gdy zrobiłem tylko powiedzmy klatkę czułem się zdecydowanie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2013 o 15:34, Orionov napisał:

Dzięki za odpowiedzi. A jak z tym nabiałem? Wyeliminować czy nie? Ktoś wcześniej pisał,
że właśnie międz yinnymi nabiał i cukier "zmula" człowieka.


Mnie to "zmulanie" łapie mnie po tym jak się za dużo napcham, a nie od tego co zjem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra dziś 3 ostatni dzień :) Od wczoraj zaczynam z raną kawą zbożową i na tym skończyły by się zmiany względem dnia pierwszego.
Co mnie interesuję to powinienem zwrócić uwagę od jutra jak jem?(w sumie długa ta głodówka nie jest/była, no ale..).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2013 o 08:11, nightfaler napisał:

Dobra dziś 3 ostatni dzień :) Od wczoraj zaczynam z raną kawą zbożową i na tym skończyły
by się zmiany względem dnia pierwszego.
Co mnie interesuję to powinienem zwrócić uwagę od jutra jak jem?(w sumie długa ta głodówka
nie jest/była, no ale..).


Oczywiście, że powinieneś. Na początek jakieś lekkie posiłki, żeby przypadkiem nie zwymiotować. Potem już pójdzie z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cukier może "zmulać" bo szybko dostaniesz dużą dawkę węgli i cukru do krwi, a następnie to szybko spadnie przez co jesteś bez życia. Dlatego lepiej stosować węglowodany wolno wchłanialne
Ser podobno nie jest polecany na diecie ale nie wiem dlaczego. Sam zawsze jem na wieczór, oczywiście rozmawiamy o twarogu. Słyszałem też, że może powodować kamienie na nerkach dlatego trzeba pić dużo wody ale nie wiem czy to prawda z tymi kamieniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie wiem co jest do końca lekkie, a co nie ;p Jajecznica + jabłka/pomarańcze? Ew gdzieś w to pleść marchewki(lubię sobie chrupać więc mogę się nimi zapychać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2013 o 14:57, Witcher1990 napisał:

Ser podobno nie jest polecany na diecie ale nie wiem dlaczego.


Ser ma sporo nasyconych, zwierzęcych tłuszczów, które poleca się obecnie ograniczać, w dodatku nie niesie specjalnie innych wartości odżywczych, więc tworzy tzw. "puste kalorie". Czasami sery mają też sporo sodu (te słone). Ale kto by mógł żyć bez sera? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież nawet na dietach szczupłe kobitki szamają twarożki, że o dużych koksach nie wspomnę. Poza tym można wziąć lekki, co prawda bardziej przetworzony ale ma mniej tłuszczu. No i to najlepsze, obok ryby, źródło białka na noc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2013 o 18:07, Witcher1990 napisał:

No ale przecież nawet na dietach szczupłe kobitki szamają twarożki, że o dużych koksach
nie wspomnę. Poza tym można wziąć lekki, co prawda bardziej przetworzony ale ma mniej
tłuszczu. No i to najlepsze, obok ryby, źródło białka na noc...



Piszę o serze. Takim z dziurami, żółtym. Ty piszesz o serku, albo twarogu, albo białym serze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakaś strona/portal, na którym znajdę rozpiskę dotyczącą tego, jakie produkty i w jakiej ilości ile zawierają gramów składników odżywczych takich jak białko, żelazo, wapń itp.?

Chodzi mi o listę, która pomogłaby właściwie skomponować swoją dietę z naciskiem na proporcje. Bo co z tego, że wiem, że migdały zawierają wapń, skoro nie wiem ile trzeba ich zjeść, by zaspokoić dzienne zapotrzebowanie. ^_^

Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Milion takich stron jest, poszukaj pod hasłami kalkulator kalorii, kalkulatory diety itd itp. Ja się bawiłem trochę Super Trackerem. Możesz tam połączyć dietę z treningami, program wyliczy Ci zapotrzebowanie na różne składniki i ile dziennie pokrywasz. Ma sporo funkcji, tylko, że jest trochę nieociosany. Ale jak już ogarniesz i pododajesz swoje ulubione posiłki, to sprawdza się nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TO była chyba najsmaczniejsza jajecznica jaką jadłem :3 Na drugie śniadanie (czyt. teraz) wziąłem jakieś musli z biedronki + pomarańcza bo którym jestem zapchany jak po wigilijnym stole...
I poranne ważenie z ciekawości czy coś się zmieniło: 75kg wtorek dziś 70kg z ułamkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2013 o 10:10, nightfaler napisał:

TO była chyba najsmaczniejsza jajecznica jaką jadłem :3 Na drugie śniadanie (czyt. teraz)
wziąłem jakieś musli z biedronki + pomarańcza bo którym jestem zapchany jak po wigilijnym
stole...
I poranne ważenie z ciekawości czy coś się zmieniło: 75kg wtorek dziś 70kg z ułamkiem.


Ciekawe ile będzie po weekendzie;) Jeśli masz szybki metabolizm, to mogły zejść najpierw mięśnie niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak czesto najlepiej biegac w celu zrzucenia sadla ? co dzien czy co dwa ? dieta juz jest

poza tym jakie cwiczenia w domu polecacie na spalenie tluszczu z okolic brzucha, pupy i ud ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2013 o 18:53, Malevyn napisał:

jak czesto najlepiej biegac w celu zrzucenia sadla ? co dzien czy co dwa ? dieta juz
jest

poza tym jakie cwiczenia w domu polecacie na spalenie tluszczu z okolic brzucha, pupy
i ud ?


Spalasz z całego ciała naraz, a nie z poszczególnych partii. Co do częstotliwości to zależy jaką masz kondycję itp. ale raczej co dwa będzie w porządku. Tłuszcz zaczyna się spalać gdy biegasz powyżej 30min z tego co kojarzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować