Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Ja ostatni raz gdzieś w listopadzie biegałem, a w tym roku dwa razy wyszedłem póki co. Po tej dyszce czeka mnie chwila rekonwalescencji ;p. A potem biorę się dzieła ;]
Zostaję troszkę w tyle za tobą, ale to jest do nadrobienia ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzysta ktoś z drążka montowanego pod sufitem?
Przymierzam się do kupna i chciałbym zapytać o trwałość, trudność montażu i fukncjonalność, ewentualnie jakiś konkretny, sprawdzony model?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób trzymać ekspander, by jak najefektywniej trenować mięsień piersiowy większy? Ewentualnie jakie inne, "domowe" ćwiczenia na jego trening polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2013 o 14:09, nightfaler napisał:

Ja ostatni raz gdzieś w listopadzie biegałem, a w tym roku dwa razy wyszedłem póki co.
Po tej dyszce czeka mnie chwila rekonwalescencji ;p. A potem biorę się dzieła ;]
Zostaję troszkę w tyle za tobą, ale to jest do nadrobienia ;]


Ja w środę po ostatnich tygodniach lenistwa (poważne bieganie odpuszczone na jakiś miesiąc) postanowiłem zrobić sobie zadośćuczynienie. Też biegałem zwykle 10 km-etrówki, a najwięcej to było 13. No i stwierdziłem, że skoro jestem rzeźnik, nordycki potomek itd. to pobiegnę sobie 20 km :D 10 km nie było dla mnie takim szokiem, jak te 20 i mimo, że fizycznie dałbym radę, to jednak przez długi okres czasu nie zamierzam się ponownie porywać na ten dystans. Czas wykręciłem średni bardzo (godzina i pięćdziesiąt minut), a pod koniec odczuwalny był brak energii (głód!) i uda przy każdym ruchu przypominały o sobie.

Jednak mimo wszystko jest to satysfakcja. Dlatego też życzę powodzenia Tobie i wszystkim innym biegaczom tego forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś grający w piłkę mógłby się wypowiedzieć, bo mam pewien problem.

Otóż dzisiaj na treningu grając sobie kilka razy ktoś mi zdeptał palce. Do tego dużo ziaren tej gumy orlikowej powchodziło mi do butów. No i właściwie po tym dużo ciężej o dobry sprint, bo stopy nie mogą działać w korzystnych warunkach. Można cokolwiek zrobić, aby chociaż częściowo uchronić się od tego typu przygód?

Delikatny nie jestem i nie chodzi mi o wygodę, ale co jak co, takie rzeczy znacznie utrudniają grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można cokolwiek zrobić,

Dnia 06.04.2013 o 11:58, Heimdallr napisał:

aby chociaż częściowo uchronić się od tego typu przygód?


Zmień pozycję na bramkarza, może będzie mniej "urazowy" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2013 o 14:03, ArkStorm napisał:

Zmień pozycję na bramkarza, może będzie mniej "urazowy" :D


Chyba nigdy nie oberwałeś piłką. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa w końcu zaliczyłem pierwszy rowerowy wypad tej wiosny :} Jeszcze nie jest idealnie, sporo śniegu jeszcze zalega i trasy leśne są kompletnie nieprzejezdne, a temperatura też nie rozpieszcza. Po około 30km całkiem srogo przemarzłem ale jak na pierwszy rowerowy trening nie było źle :) Jestem pełen optymizmu i mam nadzieję, że słupek w termometrze będzie pokazywał coraz milsze temperaturki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Drzemeczka popołudniowa - zdrowa, czy też nie? Czy są jakieś ogarnięte osoby, które potrafią potwierdzić/obalić ten mit?

2) Czy białko należy przyjmować od razu po treningu, czy może 45 minut przerwy nic nie robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2013 o 22:47, Kardithron napisał:

1) Drzemeczka popołudniowa - zdrowa, czy też nie? Czy są jakieś ogarnięte osoby, które
potrafią potwierdzić/obalić ten mit?


Bardzo zdrowa (ale maksymalnie 20 minut). Jutro coś więcej napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2013 o 23:07, Daelor napisał:

ale maksymalnie 20 minut

Uu... Dosyć ważne to "ale". Mam drzemkę popołudniową w zwyczaju, ale poświęcam na nią jakieś 1,5-2h (odejmuję sobie ten czas od snu nocnego, dzięki czemu spać idę później).

20 minut drzemki ciężko mi sobie wyobrazić, ale ok - poczekam na Twój post. ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi w ogóle ciężko sobie wyobrazić jakąkolwiek drzemkę w ciągu dnia. Swego czasu jak jeszcze pracowałem na nocną zmianę nie miałem pojęcia czy odsypiać za dnia, czy kłaść się na parę godzin przed pracą. W sumie wyszło tak, że po 2 miesiącach zrezygnowałem z pracy choć była dobrze płatna. Jednakże czułem się coraz bardziej rozstrojony i przestawałem prawidłowo funkcjonować. Na obecną chwilę sypiam po 6-7h tylko w ciągu nocy i całkowicie mi to wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2013 o 22:47, Kardithron napisał:

1) Drzemeczka popołudniowa - zdrowa, czy też nie? Czy są jakieś ogarnięte osoby, które
potrafią potwierdzić/obalić ten mit?


Zdrowa - człowiek jako zwykłe zwierzę ma wpisany sen w ciągu dnia. Tylko kto teraz ma na to czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2013 o 13:57, nightfaler napisał:

Ciekawe. :) Wygląda na to, że mój obecny tryb życia, to idealny cykl bifazowy (przyjmując za ideał opis z artykułu). Szkoda, że nie napisali za wiele o jego "pozycji zdrowotnej" na tle pozostałych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2013 o 16:40, Kardithron napisał:

Ciekawe. :) Wygląda na to, że mój obecny tryb życia, to idealny cykl bifazowy (przyjmując
za ideał opis z artykułu). Szkoda, że nie napisali za wiele o jego "pozycji zdrowotnej"
na tle pozostałych.

Sam podobnie funkcjonuje :P.
Link podałem, żeby trochę ze słownictwem się zaznajomić, teraz można poszukać czegoś więcej na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować