Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

>/.../

Niestety w dzisiejszym świecie dla przeciętnego człowieka możliwy do realizacji, oprócz tradycyjnego cyklu monofazowego, jest tylko cykl bifazowy. Pozostałe stosować mogą chyba tylko ludzie pracujący u siebie w domu, na własny rachunek, bądź tacy, którzy nie muszą pracować, ale ile ich jest ;p
Jest jeszcze taki problem, że niektórzy mają problem z zaśnięciem (w tym ja) i potrzebują więcej czasu by zapaść w sen, więc na takie krótkie 1-2 godzinne drzemki nie opłaca się kłaść do łóżka, bo ledwo się zaśnie, a już trzeba wstawać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma jakiś sprawdzony sposób na zakwasy? Bo po wczorajszym treningu mam zakwasy i dzisiaj się jeszcze dobiłem i jutro prawdopodobnie nie dam rady ćwiczyć. Słyszałem że gorąca kąpiel działa ale nie wiem czy to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2013 o 21:49, Sericulum napisał:

Ktoś ma jakiś sprawdzony sposób na zakwasy? Bo po wczorajszym treningu mam zakwasy i
dzisiaj się jeszcze dobiłem i jutro prawdopodobnie nie dam rady ćwiczyć. Słyszałem że
gorąca kąpiel działa ale nie wiem czy to prawda.

zakwasy to przyrost masy :)
1. pod prysznicem na zmianę Ciepło i zimno
2.rozciąganie po ćwiczeniach
3.maść typu Ben-Gay
4.rozruszanie mięśni

mam nadzieje ze pomorze ..

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2013 o 22:47, Kardithron napisał:

1) Drzemeczka popołudniowa - zdrowa, czy też nie? Czy są jakieś ogarnięte osoby, które
potrafią potwierdzić/obalić ten mit?

2) Czy białko należy przyjmować od razu po treningu, czy może 45 minut przerwy
nic nie robi?

Jak najbardziej po treningu ciężkim się należy no chyba że chcesz by organizm spalił to nad czym się męczyłeś
ps, jakie białko używasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2013 o 22:16, Kubson023 napisał:

Dlaczego? jeżeli bolą to trening był dobry,,,


I tak i nie. Ale nie można mówić, że zakwasy to przyrost masy, to po prostu za duży skrót. Tak naprawdę nie powinno się mieć jakichś strasznie wielkich zakwasów po treningu regularnie, bo oznacza to niedostosowanie treningu do możliwości. Zakwasy są ok w przypadku powrotu do ćwiczeń po przerwie, albo jakimś mega ciężkim treningu, ale zakwasy po każdym treningu to niefajna akcja. Nie oznaczają one tez przyrostu masy, to są po prostu mikrourazy włókien mięśniowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2013 o 22:07, Kubson023 napisał:

Jak najbardziej po treningu ciężkim się należy no chyba że chcesz by organizm spalił
to nad czym się męczyłeś

Mówię tutaj nie tyle o jakimś ciężkim treningu, co zwykłym basenie. Mam go co prawda praktycznie obok bloku, ale i tak potrzebuję trochę czasu, żeby wrócić do domu i przygotować sobie kolację (pływam wieczorem).

Dnia 09.04.2013 o 22:07, Kubson023 napisał:

ps, jakie białko używasz?

Żadnych suplementów ani odżywek, jeżeli do tego zmierzasz. Jedynie naturalne białko zawarte w żywności: twarogu, mleku i innym nabiale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2013 o 22:16, Kubson023 napisał:

> > zakwasy to przyrost masy :)
>
> Głupota.
Dlaczego? jeżeli bolą to trening był dobry,,,

Gorzej jak trwają 2-3 dni... wtedy ich obecność oznacza że się jednak przesadziło.
Generalnie pierwszy raz spotykam się ze stwierdzeniem że jest to dobre zjawisko :D Mięśnie potrzebują czasu na regeneracje, ich zmęczenie to raczej nic dobrego. Miesnie mają bolec, ale w czasie treningu, bo wtedy oznacza że ćwiczenia oddziałowują na mięśnie. Ale nie jeśli przez kilkanaście godzin po nim nadal nas kończyny, nie mówiąc o następnym dniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze zjawisko zwany doms, jeśli dobrze pamiętam, i to jest właściwe zachowanie, jak napinasz mięśnie to czujesz taki pewnego rodzaju ból, znaczy że sobie porozrywałeś włókna, a na temat zakwasów to jest wiele teorii, chociaż ja osobiście lubię czuć ten ból w mięśniach, wtedy wiem że trening jest dobry.

Btw. ma ktoś jakiś filmik z opracowaniem ćwiczeń Abs 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2013 o 23:41, Kardithron napisał:

> Jak najbardziej po treningu ciężkim się należy no chyba że chcesz by organizm spalił

> to nad czym się męczyłeś
Mówię tutaj nie tyle o jakimś ciężkim treningu, co zwykłym basenie. Mam go co prawda
praktycznie obok bloku, ale i tak potrzebuję trochę czasu, żeby wrócić do domu i przygotować
sobie kolację (pływam wieczorem).

> ps, jakie białko używasz?
Żadnych suplementów ani odżywek, jeżeli do tego zmierzasz. Jedynie naturalne białko zawarte
w żywności: twarogu, mleku i innym nabiale.

Pamiętaj że na sucho to nawet trawa nie urośnie, ale dobrze jeżeli trzymasz dietę dieta podstawa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2013 o 23:27, Budo napisał:

> Dlaczego? jeżeli bolą to trening był dobry,,,

I tak i nie. Ale nie można mówić, że zakwasy to przyrost masy, to po prostu za duży skrót.
Tak naprawdę nie powinno się mieć jakichś strasznie wielkich zakwasów po treningu regularnie,
bo oznacza to niedostosowanie treningu do możliwości. Zakwasy są ok w przypadku powrotu
do ćwiczeń po przerwie, albo jakimś mega ciężkim treningu, ale zakwasy po każdym treningu
to niefajna akcja. Nie oznaczają one tez przyrostu masy, to są po prostu mikrourazy włókien
mięśniowych.

I tu masz rację przykład byłem chory ponad 2tyg miałem przerwę od ciężarków ;p i po powrocie po 2h treningu na 2 dzień nie mogłem się z wyra podnieś ehh ten ból .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2013 o 17:05, maniekk napisał:

Wiosna na horyzoncie :D "sezonowcy" już na siłowni :D


Fejsbuki znajomych też huczą już od siłowni, sprężania się, oponek i takich innych... Cieniasy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie radzicie z nadwyrężeniem mięśni?

Otóż w poniedziałek biegałem jak to mam w zwyczaju - tak mniej więcej po 12 km poczułem okropny ból w prawym udzie, przystopowałem by odpocząć i zobaczyć co i jak. Ból się po chwili zmniejszył, ostatnie 3 km wolniutkim tempem dotruptałem do domu.

Od dwóch dni czuje, że ta noga jest jakaś słaba - przykładowo idąc po schodach czuję lekki ból. Nie jest to uciążliwe, ale nie chciałbym nabawić sie powaznej kontuzji.

Tak więc co działać? Masaż? Maść? Jakieś kąpiele? Co polecacie? Chciałbym jak najszybciej wrócić do treningów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ból masz w stawie, czy w mięśniach? Tępy, czy ostry, szarpiący? Boli cały czas, czy nie boli jak się porządnie rozgrzejesz?
Generalnie zrób sobie kilka dni przerwy i potem wróć do trochę lżejszych treningów, żeby dać mięśniom czas na powrót do normy. Wierz mi, lepsza krótka przerwa i pełna regeneracja, niż ignorowanie bólu, a potem poważna kontuzja, która wyłączy z zabawy na tygodnie, albo i dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktos ocenić mój trening FBW, który jest uzupełnieniem diety na masę. Powinienem sporo przytyć, ale bardzo słaby nie jestem. Dopiero zaczynam prawdziwy trening, ale nie jest ze mną aż tak źle :)

A
Nogi: Przysiady ze sztangą na plecach 3s 12-10-8
plecy: Przenoszenie sztangi za głowę w leżeniu 12-10-8
klatka: wyciskanie płasko 3s 12-10-8
barki: Unoszenie sztangielek bokiem w górę tułowia 3s 12-10-8
triceps: Prostowanie przedramion w leżeniu na ławce poziomej 2s 12-10
biceps: Uginanie przedramion w wąskim podchwycie 2s 12-10
kaptury: Szrugsy z hantlami 3s 12-10-8
łydki: Wspięcia na palce stojąc ze sztanga na plecach 3s 12-10-8
przedramiona: Uginanie nadgarstków ze sztangą w podchwycie 2s 12-10
brzuch: skręty nóg w leżeniu 3s 12-10-8

B
Nogi: Opad tułowia z gryfem na barkach 3s 12-10-8
plecy: Podciąganie hantli wzdłuż tułowia stojąc 12-10-8
klatka: Rozpiętki ze sztangielkami na ławce poziomej 12-10-8
barki: Klasyczne wyciskanie sztangi z klatki piersiowej 3s 12-10-8
triceps: Wyciskanie sztangi w wąskim chwycie leżąc 2s 12-10
biceps: Unoszenie hantli stojąc w chwycie młotkowym 2s 12-10
kaptury: Szrugsy sztangą z przodu 3s 12-10-8
łydki: Wspięcia na palce stojąc ze sztanga na plecach 3s 12-10-8
przedramiona: Unoszenie przedramienia jednorącz w nachwycie 2s 12-10
brzuch: Siady ze skrętem tułowia 3s 12-10-8

C
Nogi: Wykroki ze sztangą na plecach 3s 12-10-8
plecy: Martwy ciąg ze sztangą na ugiętych nogach 12-10-8
klatka: Wyciskanie hantli w leżeniu na ławce 12-10-8
barki: Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 3s 12-10-8
triceps: Wyciskanie francuskie sztangi leżąc 2s 12-10
biceps: Uginanie przedramion z hantlami trzymanymi podchwytem 2s 12-10
kaptury: Szrugsy sztangą z tyłu 3s 12-10-8
łydki: Wspięcia na palce stojąc ze sztanga na plecach 3s 12-10-8
przedramiona: Uginanie nadgarstków ze sztangą w nachwycie 2s 12-10
brzuch: Wznosy tułowia z nogami w górze 3s 12-10-8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować