Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Haha, ja tam takich cudów nie stosuję :D Do tej pory robiłem sobie jakieś ABSII i było całkiem nieźle. Teraz mam dużo sprintu na treningach (jedno z lepszych ćwiczeń na brzuch) i w domu robię sobie jeszcze czasem sesje z seriami Mountain Climbing - po 30 sekund, jak najszybciej, jak najwyżej itd. Też jest całkiem niezłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mogę polecić ci moj.,,,

A)
Triceps:
-wyciskanie francuskie do czoła sztangi łamanej leżąc 3serie po 6-8 powt.
-wyciskanie sztangi w wąskim chwycie na ławce poziomej 3x 10-8 powt.
-pompki odwrotne* 3x 12-10 powt
*siadasz na krawędzi ławki, kładziesz nogi na czymś z przodu np, druga laweczka, ręce trzymasz z tyłu ciała. Zacznij od ciezaru wlasnego ciała a z czasem połóż na kolanach jakiś talerz :)

Biceps:
-uginania ze sztangą prostą stojąc 3x 6-8 powt
-naprzemienne uginania z hantlami na lawce skośnej (skos ok. 60stopni) 3x 10-8 powt (na stronę)
-uginania ze sztangą łamaną na modlitewniku 3x 12-10 powt.

Przedramię:
-Uginanie nadgarstków w oparciu o krawędź łąwki lub udo 3x 15-12powt serie
-Prostowanie nadgarstków w oparciu o brzeg ławki lub udo 3 x 15-12powt łączone*
*seria łączona - wykonujesz serie na uginania, po skonczeniu przechodzisz do prostowań, nie robisz przerwy miedzy tymi cwiczeniami


B)
Czworogłowy uda:
-Przysiad ze sztangą trzymaną na barkach 4x 6-8powt
-Wyciskanie ciężaru nogami na suwnicy 4x 8powt
-Prostowanie nóg siedząc na maszynie 4x 12-10 powt

Barki:
-Wyciskanie sztangi trzymanej z przodu na suwnicy Smitha 3x 8-6powt
-Wznosy ramion z hantlami na boki stojąc 3x 10 powt.
-Kierownica 2x12-10 powt.
-Wznosy ramion z hantlami na boki w opadzie tułowia 3x 10-8 powt

C)
Klatka:
-Wyciskanie sztangi na lawce poziomej 4x 6-8 powt
-Wyciskanie hantli na skosie w góre 3x 10-8 powt
-Pompki na poręczach (ciało pochylone do przodu) 3x 10-8 powt
-Rozpiętki na ławce poziomej 3x 12-10 powt

Łydki:

-Łydki siedząc 3x 15-12 powt







-Łydki stojąc 3 x 10 powt





D)
Plecy+kaptury+dwugłowe uda:
-Martwy ciąg 4x 8-6 powt
-Wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia nachwytem 3x 8-6powt
-Sciaganie linki wyciagu do klatki 3x 10powt
-Wiosłowanie hantlem do boku 3x 10powt
-Kaptury hantlami 3x 12-10powt


Dwugłowy uda:

-Uginanie nóg leżąc na brzuchu 4x 10 powt.

-Uginanie nóg siedząc na maszynie 4x 10 powt.


Trenuj w systemie:
A)
dzień wolny
B)
dzień wolny
C)
D)
dzień wolny

Nie zmieniaj kolejności treningów.

Rośnij!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym był jakiś znawcą, ale nawet Hardkorowy mówił że nie powinno się łączyć barków z nogami;p

Swoją drogą, jestem 3 w wyciskaniu sztangi w mojej klasie, przedemną jest koleś który gra parę lat w koszykówkę i ma łapy strasznie wyrobione, a pierwszy gdzieś od gimnazjum pakuje (teraz kończymy 3cią klasę) tak że progres jest, a znacie jakieś ćwiczenia na barki bez sztangielek? Bo mi chyba zostaje tylko unoszenie talerzy, a tak to podciągania i wyciskania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2013 o 21:22, Sericulum napisał:

To jest FBW czy split? I kto Ci go układał?
Dla mnie trening bez sensu. Tak apropo to jaki masz staż i czy ten trening coś dał?

Bez sensu? \./ !
Rok czasu. No oczywiście że daje jak by nie dawał to nawet bym sztangi do łap nie brał ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2013 o 13:35, Heimdallr napisał:

Haha, ja tam takich cudów nie stosuję :D Do tej pory robiłem sobie jakieś ABSII i było
całkiem nieźle. Teraz mam dużo sprintu na treningach (jedno z lepszych ćwiczeń na brzuch)
i w domu robię sobie jeszcze czasem sesje z seriami Mountain Climbing - po 30 sekund,
jak najszybciej, jak najwyżej itd. Też jest całkiem niezłe.


Twoje ABSII nie dałoby rade jednej serii takich brzuszków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z nieco innej beczki.
Od jakiegoś czasu wyraźnie czuję że pogorszył mi się wzrok z czym nigdy do tej pory nie miałem problemów. Szczególnie zaczęło mi to dokuczać od kiedy studiuje bo niejednokrotnie ledwo widzę bądź wcale nie widzę tego co jest wyświetlane na ścianie bądź pisane na tablicy.
W wakacje miałem robione profilaktyczne badanie, które wykazało iż na jedno oko mam 0 a na drugie -0,25. Lekarz który robił badanie powiedział, że to minimalna wada i że nie ma sensu na siłę dobierać okularów bo to się nawet nie kwalifikuje.
Dziś wychodząc z biblioteki zauważyłem że jest rozstawione stoisko gdzie można było bezpłatnie zbadać wzrok. (Oczywiście była to taka reklama, żeby zapisać się do ich przychodni) Pomyślałem, czemu nie? i usiadłem. Badanie wykazało że na jedno i drugie oko mam po -1.
I tu pojawia się moje pytanie, czy to możliwe że przez pół roku wzrok pogorszył mi się aż o tyle? OK, spędzam sporo czasu przed komputerem i w książkach ale w sumie zawsze było tak samo a nie miałem takich problemów.
Osobiście podjerzewam, że jedno z tych badań mogło być nieprecyzyjne. Moje wątpliwości wzmacnia to, że na jedno oko widzę wyraźnie gorzej niż na drugie a tu mam tak jakby oba na równym poziomie.
A może wykazało mi -1 bo miałem przemęczony wzrok bądź coś w tym stylu (nie wiem czy ma to jakiś wpływ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2013 o 18:51, kaczek93 napisał:

czy to możliwe że przez pół roku wzrok pogorszył mi się
aż o tyle? OK, spędzam sporo czasu przed komputerem i w książkach ale w sumie zawsze
było tak samo a nie miałem takich problemów.


Mozliwe (a nawet szybciej niektorym sie pogarsza jak nie dbaja)
Jak juz masz krotkowzrocznosc to moze sie pogarszac bardziej.

Dnia 16.04.2013 o 18:51, kaczek93 napisał:

Osobiście podjerzewam, że jedno z tych badań mogło być nieprecyzyjne. Moje wątpliwości
wzmacnia to, że na jedno oko widzę wyraźnie gorzej niż na drugie a tu mam tak jakby oba
na równym poziomie.
A może wykazało mi -1 bo miałem przemęczony wzrok bądź coś w tym stylu (nie wiem czy
ma to jakiś wpływ).


Tak, jesli wczesniej siedziales tego dnia przy komputerze/ksiazkach/mikroskopie/etc. to mogles troche przemeczyc, ze mialo to wplyw na wynik. Ja kiedys, majac wade -1.25 na badaniu mialem -3.75, bo tamtego dnia duzo przy komputerze siedzialem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemanko. Postanowiłem sobie, że do 1 czerwca odsłonię moje cegiełki na brzuchu. Aktualnie ważę 69kg przy wzroście 1,78metra. Od jutra mam zamiar wejść na redukcję. Moje 25kg schudłem ponad półtora roku temu i nie jestem pewny jak to się poprawie robiło. Dlatego nie wiem czy ta dieta się nadaje:


- Śniadanie (7:00): pół szklanki płatków owsianych + szklanka mleka 0,5%

- II śniadanie (10:30) (w szkole): 1-2 wafle ryżowe (~40-80kcal)

- obiad (pomiędzy 13:30-15:00): pół woreczka ryżu białego + sałatka z mixu mnóstwa warzyw + mięso*
*pierś kurczaka, schabowy, wołowina - codziennie co innego w ilości jakiej zapragnę ;)

-17:00 SIŁOWNIA (trening ACT, 4 obwody)

- obiad II (~18:20) to samo co na obiad, a jeżeli nie mam takiej możliwości to jajecznica, twaróg

- kolacja (20:00) - serek wiejski 150g

- (już max o 22:30 sobie słodko śpię;p)

Oczywiście nie jem codziennie tego samego, ale na podobnych zasadach. Pieczywo zastąpiłem chrupkim pieczywem WASA. Masło, chleb/bułki, słodkie napoje, alkohol wyeleminowałem w 100%. Dodatkowo pijam mniej/więcej 1,75l wody dziennie.

Moja aktywność fizyczna to: 3 treningy ACT na siłowni (poniedzialek, sroda, piatek) oraz biegi (dwa biegi lekkie[x2 po 15-25minut] i jeden cięzki w tygodniu[1x40-60min]).

Pomożecie? :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2013 o 22:22, Daelor napisał:

Dieta? Przecież Ty nic nie jesz (szczególnie w odniesieniu do liczby treningów). Jak
chcesz odsłonić mięśnie, których nie ma?


Racja. Jak zobaczyłem wzrost i wagę, to bardziej pasuje tu trening na masę. Chyba, że kolega jest aktorem i dostał w jakimś filmie rolę szkieletora - wtedy redukcja może być xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem takie pogorszenie jest mozliwe jakis czas temu miałem na jednym oku - 1,75 a na drugim 2 z kawałkiem. Wczoraj byłem o okulisty teraz mam na pierwszym -2 a na drugim -3 więc pogorszenie w ciągu pół roku jest możliwe. Oczywiście przęmecznie ma jakis wpływ.Z tymi badamiami jest tak ,że jednego dnia badanie wyjdzie lepiej a drugiego gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2013 o 22:19, maniekk napisał:

Może to głupie pytanie, ale w jaką wagę celujesz: 55-60?

Nie celuję w wagę tylko definicję człowieka - odsłonięty 6pack to moje marzenie po byciu grubym. Wciąż mam naprawdę sporą oponkę na brzuchu i po prostu chcę to zrzucić. Tylko teraz uznałem, że wolę zapytać innych. ;)

@Daelor
Nie stwierdzaj faktów, o których istnieniu nie masz pojęcia. ;) Dieta zamieszczona to moja okrojona wersja, po prostu uciąłem dużo węgli. Chcę wypalić jeszcze trochę tłuszczyku i wrócić do starej liczby kalorii na której ciągnę od grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2013 o 15:38, Plamciak napisał:

> Może to głupie pytanie, ale w jaką wagę celujesz: 55-60?
Nie celuję w wagę tylko definicję człowieka - odsłonięty 6pack to moje marzenie po byciu
grubym. Wciąż mam naprawdę sporą oponkę na brzuchu i po prostu chcę to zrzucić. Tylko
teraz uznałem, że wolę zapytać innych. ;)


Sześciopak, sześciopakiem, ale wiesz, że przy tej wadze i wzroście będziesz wyglądał jak szkielet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2013 o 11:00, Heimdallr napisał:

> Dieta? Przecież Ty nic nie jesz (szczególnie w odniesieniu do liczby treningów).
Jak
> chcesz odsłonić mięśnie, których nie ma?

Racja. Jak zobaczyłem wzrost i wagę, to bardziej pasuje tu trening na masę. Chyba, że
kolega jest aktorem i dostał w jakimś filmie rolę szkieletora - wtedy redukcja może być
xD


Mi się raczej wydaje, że kolega zaczyna przeginać w drugą stronę, skoro twierdzi, że przy wadze 69 + 25kg był gruby. Jak dla mnie to zrzucił i tłuszcz i mięśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.04.2013 o 15:38, Plamciak napisał:

@Daelor
Nie stwierdzaj faktów, o których istnieniu nie masz pojęcia. ;)


To albo nie pytaj o opinie na forum internetowym, albo daj wystarczającą ilość informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2013 o 15:55, maniekk napisał:

Mi się raczej wydaje, że kolega zaczyna przeginać w drugą stronę, skoro twierdzi, że
przy wadze 69 + 25kg był gruby. Jak dla mnie to zrzucił i tłuszcz i mięśnie.

Chętnie bym wrzucił zdjęcie z okresu bycia grubym, ale nie na forum dla wszystkich. Poza tym od dzieciństwa mam ksywkę "gruby" albo "pączek" i chyba skądś się to wzięło, rajt? :) I fakt, zrzuciłem też i mięśnia, ale to przez własną nieuwagę(jestem samoukiem i do wielu rzeczy musialem dochodzić sam, często popełniając błedy). :) Dawne dzieje.

Wiesz, inaczej wygląda człowiek z siłowni przy wadze 85kg, a inaczej grubas z chipsami i pepsi sprzed komputera o tej samej wadze. Byłem gruby. To jest fakt. Niepodważalny.

Wracając do moich celów - odsłonić mieśnie brzucha. Czy waszym zdaniem redukcja trwająca 2-3 tygodnie to jakiś skandal? :) Liczyłem tylko na ocenę dietki, co zmienić, dodać i siema - a tu wynikły kontrowersje co do mojej wagi. :D


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2013 o 16:34, Plamciak napisał:

Chętnie bym wrzucił zdjęcie z okresu bycia grubym, ale nie na forum dla wszystkich. Poza
tym od dzieciństwa mam ksywkę "gruby" albo "pączek" i chyba skądś się to wzięło, rajt?
:) I fakt, zrzuciłem też i mięśnia, ale to przez własną nieuwagę(jestem samoukiem i do
wielu rzeczy musialem dochodzić sam, często popełniając błedy). :) Dawne dzieje.


Zdarza się nawet najlepszym, ale trochę zaparcia i powinno byc ok.

Dnia 17.04.2013 o 16:34, Plamciak napisał:

Wiesz, inaczej wygląda człowiek z siłowni przy wadze 85kg, a inaczej grubas z chipsami
i pepsi sprzed komputera o tej samej wadze. Byłem gruby. To jest fakt. Niepodważalny.

Wracając do moich celów - odsłonić mieśnie brzucha. Czy waszym zdaniem redukcja trwająca
2-3 tygodnie to jakiś skandal? :) Liczyłem tylko na ocenę dietki, co zmienić, dodać i
siema - a tu wynikły kontrowersje co do mojej wagi. :D


Tak głupio zapytam, dlaczego nie pójdziesz na siłownię i po prostu nie zrobisz masówki pilnując diety? Kontrowersje wynikły z tego, że przy tym wzroście ta waga jest za niska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz być szkieletem, aby mieć widoczny sześciopak. Wielu sportowców przy dość dużej masie ma ten kaloryfer. Fakt - aby był widoczny musi być niewielki % tłuszczu w organizmie. Ale problem w tym, że jakbyś teraz redukował, to prawdopodobnie i tak byś nie miał sześciopaku (myślałem, że sześciopaka - to lepsza odmiana, ale podkreśla mi na czerwono...). Gdybyś miał mięśnie, które właśnie przy redukcji by miały być odsłonięte, to przy takich proporcjach masy do wzrostu miałbyś już je dawno ładnie odsłonięte i podkreślone. Skoro jeszcze ich nie masz, to widocznie nie zbudowałeś ich na tyle. Co więcej, zamiast mięśni odsłonisz tylko kości. To nie jest żadna złośliwość z naszej strony - niestety to jest prawda.

Tu masz kilka fajnych ćwiczeń, aby zbudować mięśnie brzucha:
- ABS II
- sprint
- mountain climbing
- (nie wiem, jak to się nazywa, ale wygląda to następująco) pozycja, jak do pompki, kładziesz złączone przedramiona prostopadle do ciała, tak aby znajdowały się przed głową. W tym położeniu jedynie stopy i przedramiona mają kontakt z ziemią. Jesteś wyprostowany, żadnej dupy do góry! Powinieneś czuć napięcie łydek i brzucha. Trzymasz tak 1-2 minuty.

Jak już będziesz miał mocne mięśnie brzucha, wtedy pomyśl o zmniejszeniu poziomu tłuszczu.

===============================

Teraz takie pytanko ode mnie. Chcę sobie kupić gumę do ćwiczeń nóg. Coś takiego, jak na obrazku. Ktoś ma jakieś doświadczenie/wiedzę na ten temat? Nie chcę kupić bubli, które pękną zaraz. Zaznaczam, że nie interesują mnie gumy do ćwiczeń z uchwytami.

20130417175800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować