Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Dnia 20.04.2013 o 14:00, Malevyn napisał:

jakie sa jeszcze cwiczenia na wyrobienie tylu ud i posladkow ?


Martwy ciąg na prostych nogach, ale prędzej sobie krzywdę zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2013 o 14:00, Malevyn napisał:

jak robie przysiady czuje tylko przod ud, nie wspominajac w ogole o tylku.
jakie sa jeszcze cwiczenia na wyrobienie tylu ud i posladkow ?


Wykroki na tyłek, uginanie nóg do tyłu leżąc lub stojąc, jak wspomniał kolega martwy ciąg na prostych nogach. Wymachy nogą w tył z użyciem linki wyciągu dolnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2013 o 18:48, Malevyn napisał:

cos mi przeskoczylo w kolanie i czuje to, i to mnie boli. co robic ?
jutro mam robic przysiady i biegac


Odetnij nogę, kolano przestanie boleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2013 o 18:48, Malevyn napisał:

cos mi przeskoczylo w kolanie i czuje to, i to mnie boli. co robic ?
jutro mam robic przysiady i biegac

łękotka? prostuj zginaj noge,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ketonale i takie tam rzeczy, a jak konkretnie?

Ja nieraz potrafię jakoś tak wykręcić nogę że w kolano mi puchnie i nie mogę zginać przez jakiś czas, mam wrażenie jakbym je prawie wybił ze stawu wtedy.

@Arkstorm uratuj nas przed sobą i następcami, sam sobie coś odetnij:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2013 o 17:45, zerohunter napisał:


@Arkstorm uratuj nas przed sobą i następcami, sam sobie coś odetnij:D


Uratować to mogę co najwyżej siebie przed tak "dziwnymi" pytaniami, po przez odcięcie sobie kabla od internetu. Wam też na dobre to wyjdzie, więc obopólna korzyść z tego wyniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2013 o 19:08, Malevyn napisał:

a jakie cwiczenia najlepsze na dol brzucha na oponke, i na boki brzucha ?


Ponoć szóstka Weidera daje radę, oprócz tego tabata i standardowe aeroby, jak bieganie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A6W imo cienko się sprawdza. Pływanie na pewno bym dorzucił - ładnie wyrabia ciało. No i oprócz zwykłego dystansowego biegania dobrze jest porobić interwały, trochę sprintu nie zaszkodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2013 o 20:56, Heimdallr napisał:

Pływanie na pewno bym dorzucił - ładnie wyrabia ciało. No
i oprócz zwykłego dystansowego biegania dobrze jest porobić interwały, trochę sprintu
nie zaszkodzi...

Odnośnie pływania. Właśnie wróciłem z basenu (chodzę głównie do sauny), ale pływać też się staram. Problem jest w tym, że strasznie się męczę, ręce(biceps) bardzo szybko odmawia mi posłuszeństwa, to normalne dla kogoś kto mało pływa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2013 o 22:16, zerohunter napisał:

Biceps, znaczy żabką pływasz? :D

;] Ta.
Basen to typowy nie jest(a okrągła mała niecka) to kraulem za bardzo miejsca nie ma. Pływakiem jakimś nie jestem to nie narzekam, ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2013 o 22:08, nightfaler napisał:

> Pływanie na pewno bym dorzucił - ładnie wyrabia ciało. No
> i oprócz zwykłego dystansowego biegania dobrze jest porobić interwały, trochę sprintu

> nie zaszkodzi...
Odnośnie pływania. Właśnie wróciłem z basenu (chodzę głównie do sauny), ale pływać też
się staram. Problem jest w tym, że strasznie się męczę, ręce(biceps) bardzo szybko odmawia
mi posłuszeństwa, to normalne dla kogoś kto mało pływa?


Spokojnie, to tylko kwestia czasu, aż biceps się przyzwyczai do wysiłku. Co więcej, ten proces już się zaczął ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie może podpowiecie mi coś odnośnie żywienia.
Jeśli chodzi o sport, to trzy razy w tygodniu biegam po godzinie (poniedziałek, środa, piątek) i dwa razy pływam na basenie (wtorek, piątek) tak po 45 minut czasem więcej.
Zmieniłem też trochę odżywianie się, zamiast herbat i kaw woda, czasem soki, zamiast słodyczy owoce jak banany czy grejpfruty. Poza tym jem musli, jakieś owsianki, jogurty, na obiad zwykle jakiś kurczak albo makaron.
I pytanie do was co jeszcze do jedzenia byście polecali zdrowego, ale dobrze uzupełniającego organizm w potrzebne składniki.
Ogólnie staram się jeść regularnie pięć razy dziennie, ale chyba czegoś brakuje w mojej diecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2013 o 11:59, kedzior141 napisał:

/cięcie


To musli to taka Twoja własna samoróbka, czy sklepowe? Bo te zwykle są pełne cukru. Ja kupuję płatki owsiane, wrzucam do mleka z dodatkiem oliwki z oliwek, ewentualnie owoce i jest jeden posiłek. Najlepsze, że jest sycący i nie jestem głodny przez kilka godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2013 o 15:55, maniekk napisał:

> /cięcie

To musli to taka Twoja własna samoróbka, czy sklepowe? Bo te zwykle są pełne cukru. Ja
kupuję płatki owsiane, wrzucam do mleka z dodatkiem oliwki z oliwek, ewentualnie owoce
i jest jeden posiłek. Najlepsze, że jest sycący i nie jestem głodny przez kilka godzin.


Wiesz dopiero zacząłem w zeszłym tygodniu jeść, jadłem sklepowe + owoce, ale zacznę tak jak ty, z płatkami owsianymi.

Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Owsianka czasami boli jak jest niedobra, ale na rynku jest sporo różnych, więc musisz znaleźć taką, która będzie smaczna. Wiele osób poleca zwykłe górskie płatki. Niektórzy w dodatku mielą owsiankę, też można spróbować. Ja długo nie mogłem się przekonać, ale prawda jest taka, że owsianka lub placki owsiane to najlepsze co można szamać na śniadanie. Stosunkowo niski indeks glikemiczny, dobry skład cukrów i zawartość błonnika przemawiają na plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować