Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Dnia 27.04.2013 o 20:31, kedzior141 napisał:

> /.../
>

A jeszcze jeśli chodzi o ryby to jak przygotowane? Do tej pory jadłem właściwie tylko
smażone, ale to raczej niezbyt zdrowo.


Na parze lub pieczone, ale przecież możesz na patelni grilowej lub teflonowej smażyc i powinno być ok. Podobno są spreje beztłuszcowe do smażenia, ale co syf w nich jest to nawet nie chcę myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2013 o 20:31, kedzior141 napisał:

> /.../
>

A jeszcze jeśli chodzi o ryby to jak przygotowane? Do tej pory jadłem właściwie tylko
smażone, ale to raczej niezbyt zdrowo.


Samżyć beztłuszczowo chciałem powiedzieć ;) na teflonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.04.2013 o 20:40, maniekk napisał:

Na parze lub pieczone, ale przecież możesz na patelni grilowej lub teflonowej smażyc
i powinno być ok. Podobno są spreje beztłuszcowe do smażenia, ale co syf w nich jest
to nawet nie chcę myśleć.

Jak smażyć to oliwa, masło klarowane albo nawet smalec. Te wynalazki typu PAM, czyli preparaty do spryskiwania patelni nie mają sensu w normalnym użytkowaniu (chyba, że jesteś zawodowym kulturystą i te kilka gramów tłuszczu zaszkodzi ci w przygotowaniu do zawodów), bo ani to tanie, ani zdrowe, ot czysty marketing, wcisnąć ludziom coś czego nie potrzebują i to za dobrą kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2013 o 06:45, Orionov napisał:

> szukam dobrego planu na bieganie ;D nie chodzi mi o interwały na początku bo bym
chyba
> dostał zawału :P

Z tego korzystałem jak jeszcze biegałem. Spisywało się całkiem dobrze.



To ma być taki trucht, czy coś pomiędzy truchtem a sprintem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2013 o 09:51, zerohunter napisał:

> > szukam dobrego planu na bieganie ;D nie chodzi mi o interwały na początku bo
bym
> chyba
> > dostał zawału :P
>
> Z tego korzystałem jak jeszcze biegałem. Spisywało się całkiem dobrze.


To ma być taki trucht, czy coś pomiędzy truchtem a sprintem?


Trudno mi powiedzieć. Biegałem tak szybko jak byłem w stanie żeby się nie zakatować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję porady biegam, 5x w tyg po 10km cała trasa tyle wychodzi biegam truchtem chodzi mi o poprawę szybko kondycji czy jest to dobry sposób czy coś zmienić dodać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2013 o 23:10, Kubson023 napisał:

Witam, potrzebuję porady biegam, 5x w tyg po 10km cała trasa tyle wychodzi biegam truchtem
chodzi mi o poprawę szybko kondycji czy jest to dobry sposób czy coś zmienić dodać??

Biegasz zbyt często. Katowanie takiej ilości tego dystansu nie poprawi czasu, osiągów itd. Zrób raz w tygodniu to 10 km, a do tego w innym dniu dodaj interwały. Nie wiem, co masz na myśli pisząc "poprawę kondycji", ale siłownia też jest fajną sprawą. Jak masz możliwość, to jest jeszcze basen i rower.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2013 o 17:40, Heimdallr napisał:

> Witam, potrzebuję porady biegam, 5x w tyg po 10km cała trasa tyle wychodzi biegam
truchtem
> chodzi mi o poprawę szybko kondycji czy jest to dobry sposób czy coś zmienić dodać??

>
Biegasz zbyt często. Katowanie takiej ilości tego dystansu nie poprawi czasu, osiągów
itd. Zrób raz w tygodniu to 10 km, a do tego w innym dniu dodaj interwały. Nie wiem,
co masz na myśli pisząc "poprawę kondycji", ale siłownia też jest fajną sprawą. Jak masz
możliwość, to jest jeszcze basen i rower.

Chodzę na silke od 7 miech ale chyba odejdę bo robię masę a od biegania spada :P no chciałbym wyrobić sb kondycję bo planuję po szkole zaocznej składać znowu papierki do wojska a tam trzeba być dobrze sprawnym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2013 o 23:12, Kubson023 napisał:

Chodzę na silke od 7 miech ale chyba odejdę bo robię masę a od biegania spada :P no chciałbym
wyrobić sb kondycję bo planuję po szkole zaocznej składać znowu papierki do wojska a
tam trzeba być dobrze sprawnym :D


Nie rezygnuj z siłowni. Jeśli masa spada - znaczy, że nie jesz tyle ile powinieneś. A wyrobione na siłowni mięśnie na pewno nie będą przeszkadzały. Z tego, co pamiętam, to do wojska potrzebujesz m.in. bieganie, podciąganie na drążku i coś jeszcze. Jeśli chodzi o podciąganie, to najlepiej, jakbyś miał własny drążek w domu. Stosując metodę ''smarowania gwintów'' Pavela Tsatsouline możesz w dość szybkim czasie znacznie zwiększyć ilość powtórzeń. Możesz o tym poczytać w internetach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2013 o 12:16, Heimdallr napisał:

> Chodzę na silke od 7 miech ale chyba odejdę bo robię masę a od biegania spada :P
no chciałbym
> wyrobić sb kondycję bo planuję po szkole zaocznej składać znowu papierki do wojska
a
> tam trzeba być dobrze sprawnym :D

Nie rezygnuj z siłowni. Jeśli masa spada - znaczy, że nie jesz tyle ile powinieneś. A
wyrobione na siłowni mięśnie na pewno nie będą przeszkadzały. Z tego, co pamiętam, to
do wojska potrzebujesz m.in. bieganie, podciąganie na drążku i coś jeszcze. Jeśli chodzi
o podciąganie, to najlepiej, jakbyś miał własny drążek w domu. Stosując metodę ''smarowania
gwintów'' Pavela Tsatsouline możesz w dość szybkim czasie znacznie zwiększyć ilość powtórzeń.
Możesz o tym poczytać w internetach...

Tak tylko ja mam tak że na swój wiek jestem bardzo chudy bardziej mam rzezbe i robię właśnie masę dieta dobry trening jest ale słabo idzie :P dostałem właśnie od lekarza skierowanie na badanie jelit a to nie miłe doświadczenie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kulturysta ze mnie żaden, ale mogę się za to pochwalić swoim porannym joggingiem. :)

Teoria jest taka, że każdego dnia wstaję o 5:00, jem coś lekkostrawnego celem dostarczenia organizmowi energii po godzinach snu np. jabłko albo banana, a następnie o 5:30-5:40 zaczynam bieg. Biegam różnie - mam kilka odgórnie ustalonych tras na terenie osiedla i wybieram spontanicznie jedną z nich. Dla przykładu: jeżeli pada (mżawka) i wieje, to ograniczam się do najkrótszej trasy.

Dystans mieści się w przedziale 3-4 km, czas w okolicach 14-20 minut, prędkość średnia: 9-11 km/h (robię sobie statystyki w Excelu; nie wymaga to dużego wkładu czasu i pracy, a efekty fajnie się analizuje).

Z regularnością jest na razie trochę słabo, głównie z powodu matur. Jak na razie wynosi ona tylko 66,7%. Biegam od końca kwietnia.

Mała rzecz, a cieszy. :)

Polecam. Cudownie zaczyna się dzień od czegoś takiego. Bieg rozjaśnia umysł, daje solidny zastrzyk energii, zapewnia wskazaną dzienną porcję ruchu, a i endorfiny swoje robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Weź przestań, nie ma opcji żebym ja się ruszył gdzieś dalej od łóżka przez godzinę po przebudzeniu xD
Chyba, że zaspałem do roboty, wtedy też biegam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś zmęczony po porannym bieganiu? Jak kiedyś próbowałem się przestawić na bieganie rano, ale później przez resztę dnia ledwo chodziłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2013 o 23:59, rob006 napisał:

Nie jesteś zmęczony po porannym bieganiu? Jak kiedyś próbowałem się przestawić na bieganie
rano, ale później przez resztę dnia ledwo chodziłem...

Nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Pewnie dlatego, że nie było nad czym, czyt. nie byłem zmęczony. Powiedziałbym nawet, że przejawiam większą witalność niż po mozolnym wygramoleniu się z łóżka w okolicach 9:00.

Podejrzewam, że jest to ściśle związane z przebiegniętym dystansem i prędkością. Przebyłeś o poranku trasę w okolicach 3-4 km? Truchtem, czy szybciej?

Pozostaje jeszcze kwestia ilości snu w ciągu doby. Ja od dłuższego czasu stosuję cykl bifazowy: 4,5h snu nocnego i 1,5h drzemki popołudniowej. Na efekty nie narzekam.

Dodam, że godzina porannego basenu już potrafi mnie trochę zmiękczyć. Raz po takim pływaniu wybrałem się z koleżanką na spacer i po paru kilometrach czułem zmęczenie, mimo tego, że piechur raczej ze mnie dobry (tak sądzę).

Pływając wieczorem zapewniam sobie mocny sen.

@Budo

Dnia 11.05.2013 o 23:59, rob006 napisał:

Chyba, że zaspałem do roboty, wtedy też biegam.

W takich wypadkach (w moim przypadku tyczyło się to szkoły) uprawiałem chód. :D Trochę mniej się pociłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2013 o 00:54, Kardithron napisał:

Podejrzewam, że jest to ściśle związane z przebiegniętym dystansem i prędkością. Przebyłeś
o poranku trasę w okolicach 3-4 km? Truchtem, czy szybciej?


Dystans i tempo podobne do twojego. Biegałem raczej koło 8-9 i biegało się "lżej" niż wieczorem, ale jeśli później w ciągu dnia musiałem się przejść (2km np) to czułem straszne osłabienie w nogach. A schody to już w ogóle masakra :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.05.2013 o 13:30, Kubson023 napisał:

Tak tylko ja mam tak że na swój wiek jestem bardzo chudy bardziej mam rzezbe i robię
właśnie masę dieta dobry trening jest ale słabo idzie :P dostałem właśnie od lekarza
skierowanie na badanie jelit a to nie miłe doświadczenie :/


Co to znaczy, że jak na swój wiek jesteś chudy? Są jakieś specjalne wytyczne dotyczące tego, czy coś? ;)

Niech zgadnę: zanim zacząłeś biegać też mogłeś jeść ile chciałeś, a waga nie szła w górę ani trochę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2013 o 23:00, Kardithron napisał:

Polecam. Cudownie zaczyna się dzień od czegoś takiego. Bieg rozjaśnia umysł, daje solidny
zastrzyk energii, zapewnia wskazaną dzienną porcję ruchu, a i endorfiny swoje robią.

A ja nie. Później mam problemy z łażeniem po schodach w budynku. Wole popołudniu, albo wieczorem, przynajmniej nogi odpoczną w czasie snu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować