Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Dnia 12.07.2013 o 16:39, Malevyn napisał:

co zawiera najwiecej bialka nie majac przy tym duzo wegli i tluszczu. np podam piers
z kurczaka. tyle ze to trzeba smazyc, dodawac tluszcz wiec na to samo wychodzi. gotowana
nie wchodzi w gre.


Jeśli koniecznie chcesz kurczaka usmażyć, to możesz to zrobić w pergaminie - nie przypala się nawet bez tłuszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2013 o 22:21, Malevyn napisał:

a da rade zamiast pergaminu uzyc folii aluminiowej ?


Nie mam pojęcia, ale jakbym miał zgadywać, to powiedziałbym że nie. Skoro taka pierś z kurczaka potrafi się przykleić do patelni aluminiowej, to do odpowiednio rozgrzanej folii prawdopodobnie też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - ostatnio zacząłem się zakręcać wokół jakiś pism dotyczących biegania(jakiejkolwiek formy - od maratonów po free running) i zauważyłem, że w naszym kraju jest, delikatnie mówiąc, chu**ia z grzybnią. Znalazłem 2 pisma - "Bieganie" oraz "Runner''s World - Edycja polska" i oba tytuły sprawiają wrażenie, jakby tworzyli je analfabeci. Czy ktoś może mi polecić coś dobrego(po polsku, ale równie dobrze po angielsku)? Coś co dotyczy biegania, choć z chęcią poczytałbym coś dobrego dla ludzi biegających dystanse maksymalnie pół maratońskie oraz coś o parkourze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może coś polecicie. Katuję klatkę na różne sposoby, niestety jest to moja najsłabsza i najtrudniejsza grupa. Ćwiczę raz w tygodniu zwykle płaska ławka plus skos, czasem dodaję rozpiętki.

Robię wg. tego układu:

Wyciskanie na ławce leżąc:

8 x 40kg
8 x 60kg
8 x 80kg
6 x 90kg
3 x 100kg
1 x 105kg

Czasem jak się czuję na siłach robię ostatnią serię dwa razy.

Skos:

8 x 60kg
8 x 70kg
3 x 80kg

Ten układ wystarczy mi na tydzień, nawet wtedy czuję mięśnie. Natomiast siła stoi w miejscu. Jakiś pomysł jak to zmodyfikować, tak żeby wyjść powyżej 105kg?
Ciekawostką jest to, że jakimś cudem ostatnio udało mi się sześć razy wycisnąć stówę, a potem wróciło do poprzedniego wyniku.
Kiedyś myślałem o systemie 3 x 3, czyli trzy rozgrzewkowe w formie piramidy i trzy pojedyncze praktycznie na maksymalnym ciężarze.

W każdym razie stoję w miejscu i to jest problem.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2013 o 15:29, zerohunter napisał:

Może trzeba ćwiczyć mniej? Skoro czujesz tydzień trening, to kiedy masz regenerację?


Chodzi o to, że te dwa ćwiczenia robię raz na tydzień. Natomiast jak zrobię sobie przerwę dłuższą, to niestety forma leci w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chciałem prosić o pomoc, chodzi o dobry plan do biegania dla, początkującego. Cel prosty poprawić kondycję gdyż, właśnie rzuciłem papierosy, no i jak wiadomo one zrobiły swoje, chciałem się zapytać czy mój plan jaki przedstawię bd okej.

Dawniej biegałem sb po 8km po lesie, truchtem początkowo było trudno, ale po jakimś czasie były małe efekty, czy gdy powróce do takiego planu jak opisałem teraz, chodzi o bieganie 3x w tyg. Później robić interwały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co mozna poradzic na suchosc w ustach ? mimo tego ze popijam po lyku co 5 min ciagle mam sucha jame ustna.

nie odsylajcie od razu do lekarza, bo to jest tylko ''chwilowe'' a pytam bo moze macie jakies sposoby. sod zatrzymuje wode w organizmie, a mimo tego ze sole to nadal chce mi sie pic. moze w druga strone, potas ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry wątek na takie pytanie, ale spróbuję.
Problem polega na tym, że mam cerę mieszaną, czyli tłusta, świecącą skórę skłonną do wyprysków. Szukałem jakiś żelów i kremów do twarzy dla mężczyzn. Żadnych nie znalazłem. Są za to dla kobiet, ale nie jestem przekonany czy one mi pomogą. Miał ktoś podobny problem i wie jak sobie z tym poradzić? Jest to dosyć uciążliwe i chce to zwalczyć raz na zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2013 o 15:32, maniekk napisał:

Cholera, chyba muszę odstawić bieganie. Bolą mnie łydki i ścięgna przy stopach. Ogólnie
porażka :(


A jakie masz buty i na jakim podlozu biegasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2013 o 15:53, kuba9876543210 napisał:

> Cholera, chyba muszę odstawić bieganie. Bolą mnie łydki i ścięgna przy stopach.
Ogólnie
> porażka :(

A jakie masz buty i na jakim podlozu biegasz?


Standardowa bieżnia na siłowni, a buty to zwykłe halówki Sprandi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2013 o 15:32, maniekk napisał:

Cholera, chyba muszę odstawić bieganie. Bolą mnie łydki i ścięgna przy stopach. Ogólnie
porażka :(


Miałem tak samo jak się spiąłem i pokonałem swój zwyczajowy dystans o 20 minut krócej. Może po prostu:

a) to są zakwasy
b) powinieneś trochę stonować program biegania do swoich możliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2013 o 18:56, Buhahahahaha napisał:

Miałem tak samo jak się spiąłem i pokonałem swój zwyczajowy dystans o 20 minut krócej.
Może po prostu:

a) to są zakwasy
b) powinieneś trochę stonować program biegania do swoich możliwości


Hmm, zakwasy to raczej nie, może to tak jak mówisz, że za dużo, w sumie pracę mam praktycznie stojącą. No nic i tak robię sobie tydzień przerwy i zobaczymy co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwestią kluczową jest odpowiednio dobrane obuwie i prawidłowa technika biegu.

Jak zaczynałem przygodę z bieganiem, to nabawiłem się zapalenia piszczeli. :s

Później skonsultowałem sprawę z trenerem i od tamtego momentu zero problemów zdrowotnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, krótko opiszę mój problem i cel, otóz jak na mój 20 letni wiek waga 60kg, wiem straszne i wgl byłem u lekarze, gdyż było podejrzenie tarczycy, pudło jestem zdrowy jak ryba pytam się lekarza czy by na siłownie nie wrócić, bo chodziłem on mówi żebym dał se spokój bo silka to dla rzezbiacych i wgl po co mi masa itp, ale gdy chodzilem na silke po woli na diecie szły mi kg, ale nie bralem kreatyny a ni innych supli tylko dieta, wiec chcialem sie was poradzic czy jest sens zaopatrzyc sie w dobra kreatyne i bialko i od wrzesnia ciezary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować