Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Dnia 11.09.2013 o 22:02, nazgul47 napisał:

Bo już troszkę masy mam, a chodzi mi bardziej o zrzucenie tłuszczyku niż zwiększanie
obwodów.


mniejsze cięzary, wiecej powtórzen, szybsze przerwy miedzy seriami/cwiczeniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2013 o 12:41, nazgul47 napisał:

Brzmi prosto :P Dzieki :)


ale nie jest. redukcja jest najtrudniejszym elementem treningu kulturystycznego :)
musisz czuć, że cały czas się ruszasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2013 o 16:26, nazgul47 napisał:

Ok, a jakieś konkretne zmiany w diecie?


ogromne. na masie jesz dużo i w zasadzie nie patrzysz na kalorie (ważne, żeby było ich dużo). Na redukcji musi być deficyt kaloryczny przy zachowaniu odpowieniej proporcji białek, węgli i tłuszczów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2013 o 22:53, nazgul47 napisał:

Dzięki wielkie :)

prosze. nic nowego nie powiedziałem. tak jak mowie. wazne jest tempo treningu.
odczuwasz inne zmęcznie po normalnym treningu na siłowni (kiedy podnosisz ogromne cięzary w minute i odpoczywasz), a inne po bieganiu (kiedy organizm pracuje na podwyższonych obrotach cały czas). To ten drugi efekt chcesz osiągnąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lubię te różne rozpuszczane w wodzie dziwactwa. Mam więc pytanie. Jaki rodzaj witamin można sobie w ten spsób pić tak profilaktycznie. Pytam bo ostatnio czytałem np. że dowiedziono iż branie Witaminy C w żaden sposób nie pomaga (choć jednocześnie nie szkodzi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio stwierdziłem, że drążek rozporowy to jest coś, czego potrzebuje. W związku z tym chce się was zapytać, jakich firm unikać, by się nie nadziać na jakiś szajs, a najlepiej czy polecacie jakieś szczególne modele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2013 o 01:57, Buhahahahaha napisał:

Ostatnio stwierdziłem, że drążek rozporowy to jest coś, czego potrzebuje. W związku z
tym chce się was zapytać, jakich firm unikać, by się nie nadziać na jakiś szajs, a najlepiej
czy polecacie jakieś szczególne modele.


Ja kupiłem jakąś taniochę z pierwszego lepszego sportowego i trzyma się do dziś x lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje dięty dobrej na masę jestem jak to można okreśilić, ektomorfikiem z wagą 60kg wzrost 185cm wracam po przerwie dość długiej na siłkę, i potrzebna mi dobra dieta bd stosował kreatynę mój problem jest taki żę mam bardziej rzeźbe niż masę, a chciałbym dobić do 70kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Z Twoim wzrostem powinieneś mieć z 80. Jedna rada, zacznij jeść. Ogarnij sobie jakiś kalkulator kalorii (np taki https://www.supertracker.usda.gov/), zobacz ile jesz i ile powinieneś. Aby przytyć musisz zwiększyć ilość przyjmowanych kalorii, w Twoim wypadku stawiam, że to powinno być minimum 2500 na początku i potem zwiększać w miarę jak będziesz tył, bo 60 kg to jakaś masakra. Musisz też jeść częściej w ciągu dnia, zadbaj o odpowiednie ilości białka (minimum 1g/kg masy ciała), dorzuć suplementy białkowe jak zacznie trenować na masę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2013 o 21:20, Kubson023 napisał:

Witam, potrzebuje dięty dobrej na masę jestem jak to można okreśilić, ektomorfikiem z
wagą 60kg wzrost 185cm wracam po przerwie dość długiej na siłkę, i potrzebna mi dobra
dieta bd stosował kreatynę mój problem jest taki żę mam bardziej rzeźbe niż masę, a chciałbym
dobić do 70kg.

przepraszam, ale haha. nie masz rzezby. po prostu nie masz tłuszczu i nawet bardzo wątłe mięśnie są dobrze widoczne przez skóre. rada? zacznij ŻREĆ, bo jedzenie to za mało. cwiczenia, jakies 60 - 80g białka i duużo kalorii.
Ile masz lat? jesli 18 - 25 spokojnie powinienes jesc 3,5tys. zwlaszcza z Twoim metabolizmem.

EDIT: jezeli przeraza Cie ilosc kalorii - nie boj nic. to i tak nie jest zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie może zacząć od 3,5k dziennie, skoro teraz je ok 2k, albo i poniżej. Spróbuj z dnia na dzień zwiększyć przyjmowane kalorie prawie dwukrotnie, powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2013 o 23:57, Budo napisał:

/.../

Nie może zacząć od 3,5k dziennie, skoro teraz je ok 2k, albo i poniżej. Spróbuj z dnia
na dzień zwiększyć przyjmowane kalorie prawie dwukrotnie, powodzenia.


A skąd wiesz, ile je? Nie napisał tego. Zapotrzebowanie kaloryczne wzrasta już od pierwszego treningu. Mężczyzna w młodym wieku leżąc caly dzień plackiem ma zapotrzebowanie jakies 1600 kalorii.

Zresztą, co jeśli nagle zacznie przyjmować więcej kalorii? Wszystko zależy JAK je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 01:35, MrGregorA napisał:

A skąd wiesz, ile je? Nie napisał tego. Zapotrzebowanie kaloryczne wzrasta już od pierwszego
treningu. Mężczyzna w młodym wieku leżąc caly dzień plackiem ma zapotrzebowanie jakies
1600 kalorii.

Zresztą, co jeśli nagle zacznie przyjmować więcej kalorii? Wszystko zależy JAK je.


No więc, co miałby jeść żeby z dnia na dzień mieć 3500 kalorii? Musiałby o 7 wstawać i do 21 praktycznie cały czas jeść, z trzy godzinnymi przerwami.
Oczywiście mówmy tu o diecie, a nie typowo o kaloriach, bo równie dobrze mógłby zjeść 3 cheseburgery z maca i mieć z głowy 1000 kalorii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 11:57, maniekk napisał:

> A skąd wiesz, ile je? Nie napisał tego. Zapotrzebowanie kaloryczne wzrasta już od
pierwszego
> treningu. Mężczyzna w młodym wieku leżąc caly dzień plackiem ma zapotrzebowanie
jakies
> 1600 kalorii.
>
> Zresztą, co jeśli nagle zacznie przyjmować więcej kalorii? Wszystko zależy JAK je.


No więc, co miałby jeść żeby z dnia na dzień mieć 3500 kalorii? Musiałby o 7 wstawać
i do 21 praktycznie cały czas jeść, z trzy godzinnymi przerwami.
Oczywiście mówmy tu o diecie, a nie typowo o kaloriach, bo równie dobrze mógłby zjeść
3 cheseburgery z maca i mieć z głowy 1000 kalorii.


chociażby makaron, kasze i ryż. ogolnie, zeby podniesc kalorycznosc dodaje sie oliwy z olwiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2013 o 23:34, MrGregorA napisał:

> Witam, potrzebuje dięty dobrej na masę jestem jak to można okreśilić, ektomorfikiem
z
> wagą 60kg wzrost 185cm wracam po przerwie dość długiej na siłkę, i potrzebna mi
dobra
> dieta bd stosował kreatynę mój problem jest taki żę mam bardziej rzeźbe niż masę,
a chciałbym
> dobić do 70kg.
przepraszam, ale haha. nie masz rzezby. po prostu nie masz tłuszczu i nawet bardzo wątłe
mięśnie są dobrze widoczne przez skóre. rada? zacznij ŻREĆ, bo jedzenie to za mało. cwiczenia,
jakies 60 - 80g białka i duużo kalorii.
Ile masz lat? jesli 18 - 25 spokojnie powinienes jesc 3,5tys. zwlaszcza z Twoim metabolizmem.

EDIT: jezeli przeraza Cie ilosc kalorii - nie boj nic. to i tak nie jest zle.

22 lata, no jem tak rano owsianka z rodzynkami + 2 jajka 2śniadanie serek wiejski / obiad ryż albo kasza pierś z kurczaka warzywa gotowane, podwieczorek banan + gainer 706 który mi został jeszcze :D. kolacja puszka tuńczyka. Ps/ no ale jem jem i efektu coś nie widać ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować