Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Dalej chyba masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
Powiedziałem, że jeśli TYLKO pompował żeliwo na siłowni.
Nie wspominałem o tym, że taki koks może coś takiego zrobić jeśli będzie stosował odpowiedni trening kalisteniczny, bo nie tego dotyczyła nasza dyskusja.
A poza tym, jak myślisz, ile takich pakerów jest w stanie to zrobić? Dwóch, trzech na stu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No powiedzmy, że tę część która traktuje o obciążeniu serca i stawów wiedziałem, kto nie.
Natomiast nie brałem pod uwagi faktu, że dla takich kulturystów stosuje się wzory dla osób trenujących.
No a to, że nie myślałem o nich jak o sportowcach to inna sprawa... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 12:33, Bezi_113 napisał:

No powiedzmy, że tę część która traktuje o obciążeniu serca i stawów wiedziałem, kto
nie.
Natomiast nie brałem pod uwagi faktu, że dla takich kulturystów stosuje się wzory dla
osób trenujących.
No a to, że nie myślałem o nich jak o sportowcach to inna sprawa... :P


takich wzorów nie spotkałem :P ale wiem i jestem pewny, że BMI się nie stosuje w takich przypadkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 12:29, Bezi_113 napisał:

Dalej chyba masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
Powiedziałem, że jeśli TYLKO pompował żeliwo na siłowni.
Nie wspominałem o tym, że taki koks może coś takiego zrobić jeśli będzie stosował odpowiedni
trening kalisteniczny, bo nie tego dotyczyła nasza dyskusja.
A poza tym, jak myślisz, ile takich pakerów jest w stanie to zrobić? Dwóch, trzech na
stu?


Wiesz, nigdzie nie pisało tylko, pozwól, że zacytuję: " Jeśli spędził całe życie na przerzucaniu żelastwa i łykaniu steroidów, to nie podciągnie na swoich napompowanych łapach swojego 120 kilogramowego cielska, bo ma na to za mało czystej siły"

Pokazałem, że może zrobić nawet więcej, ba Arnold nawet brał sterydy, pozostali pewnie też.
Pokazuję, że się mylisz, to od razu zmiana frontu?

Poza tym jakie BMI zastosujesz dla sprintera, bo to chyba sportowiec wg. Twoich kryteriów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 12:39, maniekk napisał:

Wiesz, nigdzie nie pisało tylko, pozwól, że zacytuję: " Jeśli spędził całe życie
na przerzucaniu żelastwa i łykaniu steroidów, to nie podciągnie na swoich napompowanych
łapach swojego 120 kilogramowego cielska, bo ma na to za mało czystej siły"

Cała dyskusja dotyczyła tego, że trening na masę nie daje żadnej praktycznej sił. Czyli takiej, która pozwoliła temu Kalemu wskoczyć na drążek 12 razy.

Dnia 28.12.2013 o 12:39, maniekk napisał:

Pokazałem, że może zrobić nawet więcej, ba Arnold nawet brał sterydy, pozostali pewnie
też.

Więcej zrobi ktoś z połową masy mięśniowej tego pana którego nagrania tutaj wrzuciłeś.
A tak na serio. Ktoś kto ćwiczy tylko na siłowni, żeby mieć większe mięśnie, nie zrobi tego, co zrobił ten koleżka. On sam w sobie jest wyjątkiem, bo stanowcza większość ludzi chodzi na siłownię żeby zrobić masę i że niby wtedy będą silniejsi, natomiast gówno prawda, potrzeba treningu z masą własnego ciała, a on się na to porwał.

Dnia 28.12.2013 o 12:39, maniekk napisał:

Pokazuję, że się mylisz, to od razu zmiana frontu?

Pokazujesz mi coś o czym wiem, a więc się nie mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2013 o 20:53, Bezi_113 napisał:

> Jak masz zamiar się tak wywyższać, to lepiej przestań pisać.
Ale ja się nie wywyższam. Po prostu uważam, że trening na masę nie przynosi żadnych praktycznych
korzyści.


To jest Twoje prywatne zdanie i pisanie, że szkoda Ci ludzi trenujących na masę jest nie na miejscu. Ja gdy typowo zacząłem trenować pod masę, opisałem swoją drogę na moim gramsajcie, uważam, że bardzo dużo mi to dało, osiągnąłem swoje cele i przytyłem 15 kg. Lepiej wyglądam, jestem dużo silniejszy, zdrowszy i sprawniejszy, lepiej się czuję i o to chodzi. Także nie neguj cudzych celów, bo nie o to chodzi w tym wątku.

rob009---> nightfaler.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Powiem Ci tak- zanim się zaczniesz wypowiadać tak kategorycznie, to podrośnij trochę i/lub się doedukuj. Maniekk ma tutaj rację, jak i MrGregoR też z sensem gada. Bmi to skrót i nie bierz go na poważnie- bmi jest baaaaardzo ogólne, wielu zawodowych sportowców, którzy są super sprawni mają nadwagę, a niektórzy nawet są otyli i mimo to dają radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w stanie zrozumieć trening na masę w Twoim przypadku, bo wiem, że trenujesz MMA i teakwondo (tak?). Stąd też prawdopodobnie jesteś dużo silniejszy, nie z tych 15 kilogramów.
Lepszy wygląd to raczej mierny efekt praktyczny, ale jak mówisz, to tylko moje prywatne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 12:55, Budo napisał:

rob009---> nightfaler.


A zanim wyskoczyłeś z tekstem, że treningi na pompki są bez sensu i to strata czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 12:59, Budo napisał:

którzy są super sprawni mają nadwagę, a niektórzy nawet są otyli i mimo to dają radę.

Na przykład w pchnięciu kulą? Są otyli owszem, ale dają radę, bo trenują dyscyplinę olimpijską według zasad starej kalisteniki, stąd ich siła.
>Powiem Ci tak- zanim się zaczniesz wypowiadać tak kategorycznie, to podrośnij trochę i/lub się doedukuj
Dzięki, skorzystam, za Twoją radą postaram się być za rok już cztery lata starszy, bo to moja wina kiedy się urodziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 12:55, Budo napisał:

rob009---> nightfaler.

Przepraszam, pisząc to zdanie:

Dnia 28.12.2013 o 12:55, Budo napisał:

tzn, że jak robię co drugi dzień, dajmy na to te 100 pompek, to nie stanę się bardziej tęgi?

Nie chodziło mi o "mase", a ogólnie o siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 13:02, rob006 napisał:

A zanim wyskoczyłeś z tekstem, że treningi na pompki są bez sensu i to strata czasu?


A nie wiem, odnosiłem się do postu nightfalera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Tęgość odebrałem jako masę. Pompki są spoko i nawet robiąc takie śmieszne 100pompek.pl podreperujesz sobie siłę trochę, tylko, że to strata czasu- są dużo lepsze i bardziej interesujące sposoby, niż katowanie jednego ćwiczenia milion razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 13:03, Bezi_113 napisał:

Na przykład w pchnięciu kulą? Są otyli owszem, ale dają radę, bo trenują dyscyplinę olimpijską
według zasad starej kalisteniki, stąd ich siła.


W bardzo wielu dyscyplinach. Akurat kulomioci zapewne kondycji nie mają, ale popatrz na zawodników mma, popatrz na zawodników rugby, czy futbolu amerykańskiego. Każdy jeden futbolista ma nadwagę według bmi, a są bardzo sprawni i silni.

Dnia 28.12.2013 o 13:03, Bezi_113 napisał:

Dzięki, skorzystam, za Twoją radą postaram się być za rok już cztery lata starszy, bo
to moja wina kiedy się urodziłem.


Nie Twoja wina kiedy się urodziłeś, ale Twoja wina jak się wypowiadasz. Nie graj alfy i omegi, jak nią nie jesteś i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 15:03, Budo napisał:

A nie wiem, odnosiłem się do postu nightfalera.


Nie mogłeś się do niego odnosić, bo wtedy ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6574&pid=5345) nightfaler nic jeszcze nie napisał. Ktoś zapytał o pompki, ktoś dał link do przykładowego treningu, a później ty stwierdziłeś, że to strata czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 15:06, Budo napisał:

W bardzo wielu dyscyplinach. Akurat kulomioci zapewne kondycji nie mają, ale popatrz
na zawodników mma, popatrz na zawodników rugby, czy futbolu amerykańskiego. Każdy jeden
futbolista ma nadwagę według bmi, a są bardzo sprawni i silni.

No bo taki mają trening, a nie tylko przerzucają żelazo, co i tak pewnie robią z konieczności. Potrzebują masy, żeby zmieć oponenta w biegu :D Ale siły im nie odmawiam.

Dnia 28.12.2013 o 15:06, Budo napisał:

Nie Twoja wina kiedy się urodziłeś, ale Twoja wina jak się wypowiadasz. Nie graj alfy
i omegi, jak nią nie jesteś i tyle :)

Nie próbuję grać alfy i omegi, tylko widocznie mam bardziej radykalne poglądy na temat pewnych form treningu, niż mi się wydawało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 15:07, rob006 napisał:

> A nie wiem, odnosiłem się do postu nightfalera.

Nie mogłeś się do niego odnosić, bo wtedy ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6574&pid=5345)
nightfaler nic jeszcze nie napisał. Ktoś zapytał o pompki, ktoś dał link do przykładowego
treningu, a później ty stwierdziłeś, że to strata czasu.


No tak, a potem dodałem, że pompki masy nie zrobią, gdy nightfaler napisał o tęgości. Zaczęło się bodajże od tego postu wszystko:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6574&pid=5343

O co Ci chodzi w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 15:44, Budo napisał:

O co Ci chodzi w ogóle?


Po prostu nie rozumiem tego naskoku na pompki. Sam robię dziennie ponad 100 (w kilku seriach z dużymi odstępami czasu) i uważam że to świetne ćwiczenie - trwa to raptem 5 minut i nic nie kosztuje, a czuję się dużo lepiej. Nie każdy ćwiczy aby mieć ręce jak Pudzian, ja np nie mam żadnego parcia na robienie masy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 15:50, rob006 napisał:

> O co Ci chodzi w ogóle?

Po prostu nie rozumiem tego naskoku na pompki. Sam robię dziennie ponad 100 (w kilku
seriach z dużymi odstępami czasu) i uważam że to świetne ćwiczenie - trwa to raptem 5
minut i nic nie kosztuje, a czuję się dużo lepiej. Nie każdy ćwiczy aby mieć ręce jak
Pudzian, ja np nie mam żadnego parcia na robienie masy.


odnoszę wrażenie, że ludzie źle interpretują "robienie masy". Czy chcesz wyglądać jak Pudzian, czy jak Phelps, czy jak Ronaldo masę musisz zbudować :tak czy siak :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Program na podciąganie Majora Armstronga zaleca codziennie rano trzy serie pompek, wykonywane maksymalnym wysiłkiem. Dobrze wzmacniają obręcz barkową do zabawy z drążkiem, poza tym budują solidną samodyscyplinę.

@MrGregorA
Kto by chciał wyglądać jak Ronaldo xD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować