Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Dnia 28.12.2013 o 16:05, MrGregorA napisał:

odnoszę wrażenie, że ludzie źle interpretują "robienie masy".


To nie wiem, sprecyzuj i oświeć mnie. :) Ja odnoszę wrażenie, że treningi siłowe obecnie to tylko sztuka dla sztuki - duża siła dla większości osób jest całkowicie zbędna. Dla mnie przez ostatni rok szczytem wysiłku był kilometrowy spacer z 2 zgrzewkami wody, a tu bardziej przydawała się wydolność niż duża siła. To już nie te czasy gdy chodziło się za pługiem i nosiło worki na plecach, teraz większość osób ma siedzącą pracę i ćwiczy tylko po to, aby im tyłek nie przyrósł do krzesła. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem, albo mi się tylko wydawało, że na fitness chodzą same szczupłe kobiety. Nie widziałem żadnej hmm większej. Czyżby moda się zmieniła? ;)

Druga rzecz, jak może 20 letnie dziewczyny, po których widać, że ma tendencje do tycia nic z tym nie robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na fitness chodzą przewrażliwione na punkcie swojego ciała kobiety, a świat zalega plaga lenistwa i stąd wylewająca się na boki dolna część ciała w legginsach :D
Te które chodzą na fitness to i tak szczyt aktywności fizycznej, bo znam takie, które chcą chudnąć i stosują jakieś niewyobrażalne diety, ale jak trzeba przejść 300m pod górę bo autobus odjechał albo w ogóle porwać się na cokolwiek związanego z wysiłkiem fizycznym, to "po moim trupie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 21:21, rob006 napisał:

To nie wiem, sprecyzuj i oświeć mnie. :) Ja odnoszę wrażenie, że treningi siłowe obecnie
to tylko sztuka dla sztuki - duża siła dla większości osób jest całkowicie zbędna. Dla
mnie przez ostatni rok szczytem wysiłku był kilometrowy spacer z 2 zgrzewkami wody, a
tu bardziej przydawała się wydolność niż duża siła. To już nie te czasy gdy chodziło
się za pługiem i nosiło worki na plecach, teraz większość osób ma siedzącą pracę i ćwiczy
tylko po to, aby im tyłek nie przyrósł do krzesła. ;]


Jeśli duża siła, to wyciśnięcie swojego ciężaru, co niestety wielu nie potrafi, to jestem za treningiem siłowym :)

@zerohunter

No cóż, dzieciak za jakiś czas może być wyśmiewany niestety, ale ze rodzice nic z tym nie robią to dziwne. No chyba, że pokutuje przekonanie "grube dziecko, to zdrowe dziecko".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2014 o 18:06, maniekk napisał:

Ostatnio zauważyłem, albo mi się tylko wydawało, że na fitness chodzą same szczupłe kobiety.
Nie widziałem żadnej hmm większej. Czyżby moda się zmieniła? ;)


1. Ja tam mało kobiet w ogóle na siłce widzę. Chodzę do pewnej dużej sieciówki.
2. Grubych nigdy nie widziałem.
3. Z tych co przychodzą to 99% czas przegaduje przewalając cielsko na macie, nie wykonując zarazem realnych ćwiczeń.
4. Reszta (chyba kojarzę 3 dziewczyny, które widziałem po wielokroć na przestrzenii czasu) realnie ćwiczyła, ale to bardziej na siłce, jak fitness.

Zatem nie narzekaj, bo przynajmniej widujesz dziewczyny. :)

Dnia 02.01.2014 o 18:06, maniekk napisał:

Druga rzecz, jak może 20 letnie dziewczyny, po których widać, że ma tendencje do tycia
nic z tym nie robić?


Bo wielkie jest piękne, pewnie usłyszysz. Poza tym, grube jest piękne w wielu kulturach, np afrykańskich. A pięknę dlatego, bo jak spasione to musi mieć co jeść, czyli musi być bogate. Rasisto jeden, murzynki tępisz!!!!
A poważniej, kwestia kanonów urody na przykładzie powyższego pokazuje, jak wiele dzieli świat bogactwa i biedy. Skoro nadal w niektórych rejonach świata dziewczynki celowo się tuczy, by stały się atrakcyjne w oczach kandydatów na mężą, pokazuje, jak bzdurne potrafią być te walki czy to z każdym gramem tłuszczu czy gromadzenia ciałka. Co prawda ludzie publicznie mówią, że oni chcą być zgodni z kanonem bo się lepiej wobec siebie czują, robią to dla siebie, itd., ale to wierutne bzdury. Tak naprawdę idzie o poklask i pozytywną ocenę osób trzecich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.12.2013 o 15:06, Budo napisał:

W bardzo wielu dyscyplinach. Akurat kulomioci zapewne kondycji nie mają,

Byś się zdziwił, trenowałem w jednym klubie z m.in. Tomaszem Majewskim (Warszawski AWF, ja akurat inna dyscyplina) i nie mogli olewać treningu kondycyjnego, bo jednak muszą wykonywać szybkie, dynamiczne ruchy w kole, a na treningach oddają o wiele więcej rzutów niż na zawodach i wykonują też inne treningi, jak elementy dynamiki, gibkości i tak dalej, chociażby do tego, żeby taki trening przetrwać muszą kondycję mieć. Tak tylko słowem wyjaśnienia, zdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kilku miesięcy chodzę regularnie na siłownię, dźwigam coraz więcej a w tym czasie nie przytyłem nawet 1 kg. Bodajże od gimnazjum waże 63kg przy 1,80 wzrostu. Jem naprawdę sporo ale wskazówka na wadze ani drgnie. Znajomi mówią, że mam takie geny, że nie będę wstanie przytyć. Jest jakaś dieta dzięki której dam radę przybrać na wadze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2014 o 20:55, BoloMaster napisał:

Od kilku miesięcy chodzę regularnie na siłownię, dźwigam coraz więcej a w tym czasie
nie przytyłem nawet 1 kg. Bodajże od gimnazjum waże 63kg przy 1,80 wzrostu. Jem naprawdę
sporo ale wskazówka na wadze ani drgnie. Znajomi mówią, że mam takie geny, że nie będę
wstanie przytyć. Jest jakaś dieta dzięki której dam radę przybrać na wadze?


Milion postów, książek i artykułów już o tym napisano- jesteś ektomorfikiem. Problem leży albo w jedzeniu, albo w treningu, albo w obu. Czasami wydaje Ci się, że jesz dużo, a tak naprawdę nie. Musisz żreć, a nie jeść niestety, żeby przełamać swój szybki metabolizm. W dodatku potrzebujesz zacząć ćwiczyć z większymi ciężarami, hantle 15 kg + sztanga, drążek itd. itp. Pogooglaj sobie jakichś artykułów typu "podstawowy trening na masę" i zacznij czytać. No i będziesz potrzebował odżywek najprawdopodobniej (na początek białko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2014 o 20:55, BoloMaster napisał:

Od kilku miesięcy chodzę regularnie na siłownię, dźwigam coraz więcej a w tym czasie
nie przytyłem nawet 1 kg. Bodajże od gimnazjum waże 63kg przy 1,80 wzrostu. Jem naprawdę
sporo ale wskazówka na wadze ani drgnie. Znajomi mówią, że mam takie geny, że nie będę
wstanie przytyć. Jest jakaś dieta dzięki której dam radę przybrać na wadze?


Gainer + duża micha z jedzeniem. Może napisz, co przykładowo jesz w ciągu dnia, spróbujemy trochę pomóc z dietą. W sumie z programem treningowym również :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jem naprawdę

Dnia 03.01.2014 o 20:55, BoloMaster napisał:

sporo ale wskazówka na wadze ani drgnie. Znajomi mówią, że mam takie geny, że nie będę
wstanie przytyć. Jest jakaś dieta dzięki której dam radę przybrać na wadze?


Krótko mówiąc jesz zbyt mało.

Rozpisz swój przykładowy jadłospis na dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2014 o 23:47, vonArnold napisał:

/cięcie


No proszę, to moja siłownia jest w takim razie ewenementem: są i zajęcia dla emerytów, których nawet sporo przychodzi. Fitness itp. na których bywa dość dużo kobiet, no i instruktorki raczej nie dają czasu na obijanie się ;)

Hmm, no ja nie wiem, czy czułbym się dobrze jako grubasek, zwłaszcza, że większość jest otyła na własne życzenie, a nie z powodu chorób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2014 o 10:43, BoloMaster napisał:

Standardowo, głównie 3 obfite posiłki w ciągu dnia.


Wybacz, może źle się zrozumieliśmy: napisz co przykładowo jesz w ciągu dnia, np:

śniadanie:
3 kromki chleba z masłem itd.

chodzi o coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem podobny do tego, z którym boryka się BoloMaster.

Liczę 20 wiosen. Od lat ważę ok. 60 kg przy wzroście ~176cm. Różnica jest taka, że nie miałem jeszcze okazji chodzić na siłownię (pomijając tą z wfu w gimnazjum i liceum). Za to pływam. Staram się robić to 2 razy w tygodniu, ale nie zawsze się udaje.
Nie mogę przytyć. Nigdy nie miałem problemów z nadwagą mimo wielu dietetycznych skoków w bok, które do dzisiaj zdarza mi się robić.

Planuję zakupić sprzęt i zacząć trenować w domu. Czy dysponując hantlami z mocnym obciążeniem i drążkiem będę mógł uniezależnić się od siłowni? + czy znacie jakieś dobre źródła np. internetowe, na bazie których będę mógł sobie rozpisać trening?

Jeżeli chodzi o moją dietę... Chyba nie ma za wiele do gadania. Jem to, co jest dostępne w domu i wtedy, gdy jestem głodny. Myślę, że musiałbym sobie coś ułożyć od podstaw. Jakieś wskazówki? Pomocne strony?

Czy wspomnianie przez Was "żarcie" nie jest przypadkiem mitem? Czy organizm ektomorfika nie przyzwyczaja się po jakimś czasie do przyjmowania nadwyżki kalorycznej? Usłyszałem o tym w filmie Olafa Sawajnera na YT. Ile w tym prawdy - pojęcia nie mam.

Co do suplementacji... no właśnie: białko, czy może węgle? Słyszałem, że ektomorfik musi regularnie uzupełniać węglowodany.

W ostatecznym rozrachunku chętnie bym przytył z 10-15 kg, ale skakał z radości będę nawet przy pięciu dodatkowych kilogramach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Może nie wyczerpie tematu, bo poruszyłeś w swoim poście wiele kwestii, ale jako że miałem podobny problem to mogę co nie co na ten temat powiedzieć. Otóż sam ważyłem kiedyś nieco ponad 60 kg (może góra 65) przy wzroście ok. 182 cm. Kupiłem sobie ławeczkę ze sprzętem i ćwiczyłem w domu. Efekty przyszły dość szybko, przy odpowiedniej diecie zacząłem przybierać na wadze. Tak więc domowy sprzęt na początek spokojnie wystarczy (oczywiście pod warunkiem, że będziesz dysponował odpowiednim obciążeniem). Ale pamiętaj, że wiele nie wskórasz bez porządnego jedzenia, więc "żarcie" jak wspomniałeś nie jest mitem, tylko faktem. A odżywki oczywiście pomogą, ale nie zastąpią dobrej diety, opartej na produktach bogatych w białko i węgle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2014 o 18:31, Kardithron napisał:

W ostatecznym rozrachunku chętnie bym przytył z 10-15 kg,

15 kg ;0? to ja przy 179cm, waże 76 i chcę schudnąć....
meh co tam, gdzie to pudełko ptasiego mleczka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2014 o 18:31, Kardithron napisał:

Planuję zakupić sprzęt i zacząć trenować w domu. Czy dysponując hantlami z mocnym obciążeniem
i drążkiem będę mógł uniezależnić się od siłowni? + czy znacie jakieś dobre źródła np.
internetowe, na bazie których będę mógł sobie rozpisać trening?


Tak i tak. Zupełnie siłowni nie zastąpisz, ale na początek starczy. Źródła? Google, youtube, kfd.pl, sfd.pl, budo.net.pl. Masz lektury na 3 lata.

Dnia 04.01.2014 o 18:31, Kardithron napisał:

Jeżeli chodzi o moją dietę... Chyba nie ma za wiele do gadania. Jem to, co jest dostępne
w domu i wtedy, gdy jestem głodny. Myślę, że musiałbym sobie coś ułożyć od podstaw. Jakieś
wskazówki? Pomocne strony?


Jak wyżej + zacznij jeść. Dieta to podstawa zawsze, bez tego nigdzie nie dojdziesz.

Dnia 04.01.2014 o 18:31, Kardithron napisał:

Czy wspomnianie przez Was "żarcie" nie jest przypadkiem mitem?


Nie, to potwierdzony naukowo fakt, że potrzebujesz nadwyżki kalorycznej, aby przytyć. Oprócz tego odpowiedniej ilości wszystkich składników, ilości posiłków, regularności, itd itp.

Dnia 04.01.2014 o 18:31, Kardithron napisał:

Co do suplementacji... no właśnie: białko, czy może węgle? Słyszałem, że ektomorfik musi
regularnie uzupełniać węglowodany.


Stawiam na białko, ewentualnie jakiś dobrze dobrany gainer.

Dnia 04.01.2014 o 18:31, Kardithron napisał:

W ostatecznym rozrachunku chętnie bym przytył z 10-15 kg, ale skakał z radości będę nawet
przy pięciu dodatkowych kilogramach.


Ja właśnie przytyłem 15kg jakiś czas temu jak się wziąłem, łatwo nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam te powyższe posty i utwierdzam się w przekonaniu, że chyba źle się odżywiam :D Byłby ktoś tak miły i rozpisał przykładową dietę , biorąc pod uwagę możliwości studenta mieszkającego w akademiku ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować