Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Dnia 06.01.2014 o 18:47, BoloMaster napisał:

Tak czytam te powyższe posty i utwierdzam się w przekonaniu, że chyba źle się odżywiam
:D Byłby ktoś tak miły i rozpisał przykładową dietę , biorąc pod uwagę możliwości studenta
mieszkającego w akademiku ;]


Nikt nie będzie ameryki tutaj odkrywał, idź do google i działaj. Linki już padły, jak chcesz się tym poważnie zainteresować, to i tak będziesz musiał zacząć czytać sam. Problem treningów, diety, masy itd. jest w necie wałkowany od dawna i naprawdę nie jest ciężko znaleźć odpowiednie materiały. Jak już na początku czekasz aż Ci ludzie na tacy podadzą, to nie chcę wiedzieć co się będzie działo jak zaczniesz trenować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2014 o 00:52, Kardithron napisał:

Przyjrzałem się uważniej swojemu malutkiemu mieszkanku i stwierdziłem, że jedyny sensowny
drążek, jaki mogę kupić, to wielofunkcyjny montowany nad futryną.

http://allegro.pl/wielofunkcyjny-drazek-do-podciagania-10-w-1-hit-tv-i3844270574.html

Co sądzicie o typie drążka oraz tym konkretnym modelu?


Nic nie sądzimy, bo to nie ważne. Jedyny ważny parametr drążka to stabilność, jak go dobrze przykręcisz nie będziesz miał żadnych problemów. Nie ma co przepłacać więc znajdź najtańszy z takich i kupuj śmiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2014 o 20:50, ko-nik napisał:

Nic nie sądzimy, bo to nie ważne. Jedyny ważny parametr drążka to stabilność, jak go
dobrze przykręcisz nie będziesz miał żadnych problemów. Nie ma co przepłacać więc znajdź
najtańszy z takich i kupuj śmiało.



Czyja ja wiem czy nie takie ważne? Jak drążek ma parę uchwytów to zawsze możesz urozmaicić podciąganie, kwestia tego czego potrzeba samemu ćwiczącemu. Ale odpowiedź na to zagadnienie leży wyłącznie w jego gestii.

Panowie, mam zapytanie co do szacunkowego spalania kalorii. W zasadzie nigdy nie przykładem do tego wagi, ale z ciekawości zacząłem liczyć. Oczywiście nie ma problemu z wyliczeniem ile sobie miej więcej dostarczam (praktycznie każdy produkt ma to opisane na etykietce), o tyle jest kwestia spalania. Dużo chodze, ale są kalkulatory do obliczeń - ok.

Natomiast mam 3 kwestiie wymagające wyjaśnienia:
a) bieganie - na ile dokładne są programy rejestrujące trasy? używam endomondo
b) siłownia - ile przeciętnie się spala?
c) piłka nożna - jw

Problem ma głównie z pkt b) i c), tzn. przewertowałem trochę stron w necie, dane się wykluczają. Jasne jest dla mnie, ze siłownia stosunkowo mało i pewnie mój ok 1h trening = 20 min biegu. Ale gdy idzie o pilkę, to trafiłem zarówno na szacunkowe wyliczenia typu 2/3 kalorii w stosunku do 1h biegu, czy 1,33 kalorii w st do 1h biegu. Jeśli ktoś dysponuje rzetetlnymi danymi - dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sobotę po piątkowym spożywaniu alkoholu stanąłem sobie na wadzę. Ku mojemu zdziwieniu, ta pokazała zaledwie 73kg z niecałych 77(ważone tydzień temu). Jak mniemam byłem odwodniony, ale aż tyle? Jest to w ogóle dobre dla organizmu? Może za dużo wody odkłada mi się w organizmie? Ale to by z kolei wykluczało fakt, że mam za gęstą krew(badania);/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2014 o 14:28, nightfaler napisał:

W sobotę po piątkowym spożywaniu alkoholu stanąłem sobie na wadzę. Ku mojemu zdziwieniu,
ta pokazała zaledwie 73kg z niecałych 77(ważone tydzień temu). Jak mniemam byłem odwodniony,
ale aż tyle? Jest to w ogóle dobre dla organizmu? Może za dużo wody odkłada mi się w
organizmie? Ale to by z kolei wykluczało fakt, że mam za gęstą krew(badania);/

3 kilo z hakiem to spokojnie mogła być woda, zawsze ważysz się o tej samej porze? Żarcie przez ten tydzień było ok, zwłaszcza dzień przed ważeniem? Przed poprzednim ważeniem wypróżniłeś się? Niby pierdoły, ale spadki wody ok. 2 kg po alko to norma, czasami więcej. Nawodnisz się, najesz parę razy i wtedy oceń.
A ocena gęstości krwi po jednym to też z lekka bezsens, musisz mieć reprezentatywną próbę, pobranie krwi parę razy, tak żeby wykluczyć, ze przy którymś badaniu byłeś po prostu bardziej odwodniony (chyba że badasz się regularnie, wtedy pardon.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2014 o 14:28, nightfaler napisał:

W sobotę po piątkowym spożywaniu alkoholu stanąłem sobie na wadzę. Ku mojemu zdziwieniu,
ta pokazała zaledwie 73kg z niecałych 77(ważone tydzień temu). Jak mniemam byłem odwodniony,
ale aż tyle? Jest to w ogóle dobre dla organizmu? Może za dużo wody odkłada mi się w
organizmie? Ale to by z kolei wykluczało fakt, że mam za gęstą krew(badania);/


To normalne wahania, zwłaszcza jeśli masz szybki metabolizm. Opuścisz 2 posiłki w ciągu dwóch dni i już waga w dół. Poza tym alkohol odwadnia jak cholera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2014 o 16:07, ko-nik napisał:

3 kilo z hakiem to spokojnie mogła być woda, zawsze ważysz się o tej samej porze?

Zależy, wagę mam w domu gdzie przyjeżdżam tylko na weekendy, dlatego zawsze w sobotę kiedy wstaję to się ważę.

Dnia 26.01.2014 o 16:07, ko-nik napisał:

przez ten tydzień było ok, zwłaszcza dzień przed ważeniem?

Pewnie, mamusiowy obiadek, przed wyjściem na miasto.

Dnia 26.01.2014 o 16:07, ko-nik napisał:

Przed poprzednim ważeniem wypróżniłeś się? Niby pierdoły, ale spadki wody ok. 2 kg po alko to norma,
czasami więcej.

Nie pamiętam, ale zwykle biorę pod uwagę takie pierdoły.

Dnia 26.01.2014 o 16:07, ko-nik napisał:

Nawodnisz się, najesz parę razy i wtedy oceń.

Wagę na teraz to 75.2 I wczoraj i dziś piję kolosalnie dużo ;p. Z góry mówię, nie z powodu kaca. Po prostu taką czuje potrzebę.

Dnia 26.01.2014 o 16:07, ko-nik napisał:

A ocena gęstości krwi po jednym to też z lekka bezsens, musisz mieć reprezentatywną próbę,
pobranie krwi parę razy, tak żeby wykluczyć, ze przy którymś badaniu byłeś po prostu
bardziej odwodniony (chyba że badasz się regularnie, wtedy pardon.)

No wydaję mi się, że są to regularne informacje, już długo się to za mną wlecze.
W tym tygodniu, może nawet jutro pójdę oddać i zobaczymy co mi powiedzą.

Anyway poza niską wagą miałem też bardzo szczupły brzuszek ;p tak, że nie narzekałem rano ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2014 o 14:28, nightfaler napisał:

W sobotę po piątkowym spożywaniu alkoholu stanąłem sobie na wadzę. Ku mojemu zdziwieniu,
ta pokazała zaledwie 73kg z niecałych 77(ważone tydzień temu). Jak mniemam byłem odwodniony,
ale aż tyle? Jest to w ogóle dobre dla organizmu? Może za dużo wody odkłada mi się w
organizmie? Ale to by z kolei wykluczało fakt, że mam za gęstą krew(badania);/


Wątpię, żebyś tylko wodę stracił (blisko 4 kilo, 5% masy ciała w Twoim wypadku). W takim stanie człowiek czuje się niezbyt przyjemnie, a nie dostrzegam, by jakoś specjalnie narzekał. Obstawiam lekkie odwodnienie i przetrawienie posiłków.

Mi się przypomina odwodnienie (mimo popijania wody w trakcie) po meczach w nogę w czerwcu ub roku koło między 15-18. Gorsze od kaca. A i tak nie schodziłem poniżej 5% masy ciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O fak. Zacząłem w roli motywatora pić drożdże razem z moją dziewczyną (na nowe i mocne włosy) i chyba pęknę po pierwszym razie :P Obrzydlistwo. Ale z tego co widzę po mojej lubej to poprzednia seria dużo Jej pomogła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2014 o 13:59, Diverso napisał:

O fak. Zacząłem w roli motywatora pić drożdże razem z moją dziewczyną (na nowe i mocne
włosy) i chyba pęknę po pierwszym razie :P Obrzydlistwo. Ale z tego co widzę po mojej
lubej to poprzednia seria dużo Jej pomogła.


A nie lepiej wziąć jakąś multi witaminę/minerał? Wiem, że drożdże są naturalne, ale nie każdemu podchodzą. Efekt widać po tygodniu-dwóch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze i lepiej, kto wie? Faktem jest, ze po pierwszej serii (miesiac, codziennie szklanka) ma duzo gestsze i ladniejsze wlosy. Wiec przyjmuje ze po miesiacu efekty juz sa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupię tanią i porządną gorzką czekoladę?
Dostałem od ciotki taką z 85% cacao firmy Safeway Select. Wcinałem ją przez ostatnie dwa dni czuję się genialnie ;3 Ale znaleźć u nas jej nie potrafię ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jakoś bardziej zagłębiał się w temat - grupa krwi a sposób odżywiania? Dokładniej chodzi mi o to co rzekomo powinniśmy jeść a czego unikać mając daną grupę krwi. Trochę ma to sens [ część rzeczy mi się zgadza ] ale jak np: przeczytałem, że powinienem unikać jedzenia ketchupu, awokado, bananów, pomarańczy [ ale o dziwo cytryny są wskazane - rzekomo ], papryki i kaszy gryczanej [!] ... no kurde. Trochę to dla mnie dziwne jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie jedzenie/potrawy, ktorymi sie mozna najesc, jesc czesto i sa zdrowe polecilibyscie dla osoby, ktora moze jesc tylko bardzo miekkie jedzenie, a najlepiej w troche plynnej formie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2014 o 22:06, kuba9876543210 napisał:

Jakie jedzenie/potrawy, ktorymi sie mozna najesc, jesc czesto i sa zdrowe polecilibyscie
dla osoby, ktora moze jesc tylko bardzo miekkie jedzenie, a najlepiej w troche plynnej
formie?


1. makaron z sosem bolońskim?
2. rosół z makaronem i kurczakiem?

Pierwsze niekoniecznie płynne, ale jak dobrze ugotujesz makaron to będzie miękki. Mięso mielone w sosie będzie rozdrobnione, więc nie ma z tym problemu. Kurczak z rosołu też będzie miękki, można zawsze przed ugotowaniem podziabać na małe kawałki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ryze, makarony i sosy juz jem, kurczak juz gorzej, bo mimo ze miekki, to niewystarczajaco. Szukam troche wiecej, zeby to jakos urozmaicic (oprocz tego mam jeszcze platki owsiane i kasze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować