Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Dnia 18.02.2015 o 21:34, Kubson023 napisał:

Cześć wszystkim mam pytanie trenuję boks treningi 5x w tyg zastanawiam się nad jakaś
odzywką, która byście polecili? Jakieś aminokwasy może albo białko ? Tak do uzupełnienia.


Jeśli nie masz żadnych konkretnych celów, oprócz "uzupełnienia", to weź białko i jakąś multiwitaminę. Białko przyjmuj po treningu, najlepiej z jakimiś węglami, np. bananem. Oprócz tego pamiętaj, żeby przyjmować dużo płynów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2015 o 11:33, Malevyn napisał:

http://www.ilewazy.pl/jogurt-naturalny-activia

mozna znalezc cos z mniejsza iloscia wegli a wieksza zawartoscia tluszczu ? o ile nie
bedzie to juz smietana ??


Może jakiś grecki? One powinny być tłustsze, chociaż nie wiem jak z węglowodanami.

[edit] Tak, grecki ma więcej tłuszczu, chociaż pewnie może być tak, że niektóre firmy będą miały w ofercie produkty, które będą miały prawie że pół na pól węglowodanów i tłuszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może wam się trochę wetnę po prostu w dyskusję ale mam takie pytanie właśnie jak no wicie po prostu akurat chciałbym się dowiedzieć jaki to sport polecacie przy takiej typowej pracy biurowej ? Nie chce później się nabawić bólów pleców (a nawet hemoroidów)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2015 o 15:13, mniejniz0 napisał:

Może wam się trochę wetnę po prostu w dyskusję ale mam takie pytanie właśnie jak no wicie
po prostu akurat chciałbym się dowiedzieć jaki to sport polecacie przy takiej typowej
pracy biurowej ? Nie chce później się nabawić bólów pleców (a nawet hemoroidów)...


Osobiście chodzę 2 razy w tyg. na siłkę ( trening obwodowy ), raz w tyg. mam firmową koszykówkę, a czasami jak mnie w weekend roznosi energia to biegam ( 30 min, tempo konwersacyjne ).

Zależy co Cię interesuje - masz Multisporta/OK System?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ja tam zawsze polecam pływanie :)
Oprócz tego możliwości jest masa- badminton, siatka, squash, rower, bieganie, siłka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@mniejniz0 po prostu wybierz pływanie tak 2 razy w tygodniu na początek ; ) później już tak co najmniej po miesiącach treningu zdecydowanie możesz zwiększyć liczbę treningów i zacząć chodzić już 3 razy w tygodniu : ) do pracy biurowej jest wskazane dużo ruchu by się kości jakoś nie zastygły z ciągłego siedzenia ; ))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! ;)
Od paru dni posiadam aparat na zęby i przez ból zębów oraz ryzyko zerwania czegokolwiek nie mogę szaleć z posiłkami, a mianowiscie gryźć twardych rzeczy i tak dalej. Odpada mi przez naprawdę wiele wiarantów jedzenia, które tak bardzo miałem w zwyczaju spożywać.
I tutaj pytanie - szukam porad i przepisów, dzięki którym nie nabawię się anemii przez niedobory wynikające z wielu wyrzeczeń. Dodatkowo chciałbym mieć okazję do jedzenia w taki sposób, by nie czuć się ospale i uzupełniać kalorie przy treningach.
Banany, mandarynki, kisiel, budyń, owsianki, gotowane ziemniaki, przeróżne warzywa krojone w małe kawałeczki i wrzucane do michy, mleko, jogurty, gotowany kurczak... jakieś dodatkowe pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ryze, makarony, sosy, zupy, koktajle, niektore ryby. Mozesz tez na mniejsze kawalki jedzenie (np. miekkie mieso) kroic i wtedy gryzc, albo gryzc zebami 5-7, prawodopodobnie nie beda bolec tak jak np. gryzac jedynkami czy dwojkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema !
W czwartek opuszczam moje miasto (święta). Jutro jest ostatni dzień, który mogę poświęcić na siłkę. W tym tygodniu chciałem jeszcze popracować nad trickiem i klatą (śr.) oraz nad plecami z bickiem (pią.) . Tutaj pojawia się pytanie, czy mogę jutro poćwiczyć nad tymi wszystkimi partiami ? 3 ćwiczenia po 3 serie na daną część ciała.
Planowałem też zrobić cardio, ale to już chyba za dużo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Nudzi mnie powoli 6W. Polecacie coś równie skutecznego, co mogę robić na specjalnej ławeczce do brzuszków. Chodzi mi głównie o to, aby nie musieć robić tego codziennie i nie tak długo (przy 10-ciu powtórzeniach to już masa czasu dla mnie, a co dopiero pod koniec 24). Wysiłek może być większy, ale nie chce mi się poświęcać tyle czasu na jeden typ ćwiczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam takie dni, że organizmy aż woła o słodkie (choćby w tej chwilii), chociaż jestem świeżo po obiedzie.
Posiłki w normie, dzienna dawka słodyczy na jaką sobie pozwalam też zaliczona (ok 20g czarnej czekolady).

Zapasy glikogenu po treningu tez uzupełnione (a przynajmniej tak mi się wydaje).

Z czego to się bierze? Jakieś okresowe nawroty do nałogu (ta, przez wiele lat człowiek od słodkiego był uzależniony), czy jednak zbieg przypadków losowych czy po prostu przejściowe zaburzenia gospodarki organizmu? Bo najchętniej bym pożarł coś słodkiego. Pewnie zapcham się bananem i byle do kolacji, ale to, uciążliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rada trochę z nieba, bo informacje jakie podałeś też nie są jakieś szczegółowe. Tak więc, dodałbym więcej zdrowych tłuszczy (orzechy włoskie, nerkowce, pasta sezamowa) lub zwiększył ogólną kalorykę posiłków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masa jest, czas na rzeźbę. Poleci mi ktoś jakieś fajne, wypróbowane treningi crossfitowe (i do domu i na powietrzu)? Chcę je łączyć z bieganiem, bo pływanie niestety odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym połączyć odpowiednią dietę z treningiem. Lepiej IAB do dietetyka i trenera osobistego czy wszystko załatwić z trenerem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam strasznie wrażliwą skórę i rozwalam sobie dłonie przy każdej możliwej okazji. Rozcięcie od kija hokejowego zawodnika z drużyny przeciwnej, odciski po zrywaniu folii z pleksi lub podciąganiu się na drążku etc. Mógłby mi ktoś polecić jakieś dobre rękawiczki ochronne? Szperałem trochę na allegro pod hasłem "rękawice ochronne", ale żaden z wyników wyszukiwania nie zapewnia ochrony palców (którym w sumie najczęściej się obrywa, przynajmniej w moim przypadku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować