Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie


Dzieki wielkie dla Piotrka K.
Otóż wpadłem na pomysł reanimacji tego wątku w nieco innej postaci (dzięki tez dla Ponurego).
Stwierdzilem, że szczególnie wśród maniaków gier przyda sie temacik o zdrowiu, bo zawsze przyda sie troche ruchu, żeby tyłek do krzesła nie przyrósł ;)
A skąd pomysł na ten wątek? Ano stąd że jakiś czas temu dość radykalnie zmieniłem tryb życia, mianowicie regularnie pływam, ćwiczę i uprawiam aikido- powiem tyle, że naprawdę aktywne spędzanie czasu poprawia kondycję i samopoczucie nie mówiąc o korzyściach płynących z treningu sztuk walki :)
Tak więc ten wątek jest dla wszystkich chcących popisać o kondycji, zdrowiu, rejreacji, sporcie, diecie i wszelakich formach aktywnego wypoczynku. Wiem że mamy na forum ludzi interesujących sie tym, uprawiających parkour, sporty walki więc zapraszam całe to towarzycho tutaj ;]

sorka za przydlugi wstep i może coś na rozrucha ode mnie ;]
wielu facetów i także pań ma problem z nadmiarem tłuszczu w okolicy pasa (:P) tak sie składa że pewien geniusz wpadł na pomysł jak sie go pozbyć
http://img472.imageshack.us/my.php?image=a6w2nl8hi.jpg
:)
a dla tych którzy jak ja nie mają tłuszczyku na brzuchu, za to chca sie trochę zbydować polecam abs
http://spijspokojnie.pl/abs.pdf
to już wyższa szkoła jazdy, ale przy odrobinie samozaparcia można osiągnąć naprawde świetne efekty- wrzuciłbym jak to wygląda u mnie ale co sie mam chwalić:P
no a jak tam u Was ze zdrówkiem? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tkanke tłuszczową zółtą każdy ma pod skórą a brunatnej lepiej sie niepozby wac bo grozi to zatruciem organizmu spowodowanym ustaniem prawdilowej pracy watroby tyle z medycyny za duzo tez miec niewarto bo nastepuje przegrzanie ja waże sporo;] ale w normie imo cwiczenia sie przydadzą;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2006 o 19:33, Ponury Żniwiarz napisał:

Tkanke tłuszczową zółtą każdy ma pod skórą a brunatnej lepiej sie niepozby wac bo grozi
to zatruciem organizmu spowodowanym ustaniem prawdilowej pracy watroby tyle z medycyny za duzo
tez miec niewarto bo nastepuje przegrzanie ja waże sporo;] ale w normie imo cwiczenia sie przydadzą;]


Hehe, jasne, że troche sie przyda i to normalne, ale bez przesady. Niektórym dokucza np ta znienawidzona oponka (głównie paniom), tudziez mięsień piwny ;]
W tym wypadku naprawdę polecam a6w, czyli pierwszy link, niektórym jest ciężko, ale podobno po 10 dniu nie czujesz już bólu :DDD
O efektach lepiej nie bede pisał, wystarczy tyle że to działa i setki osób chwalą weidera pod niebiosa :)
Jeśli zaś chodzi ogólne zbicie masy na całym ciele, to moge polecić taki przerobiony trening-siłowo kondycyjny, jak go znajdę to wkleję. Głównie przeznaczony dla osób uprawiających sztuki walki, ponieważ wzmacnia siłe, ale nadaje sie też do innych celów ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam używam sposobu znamienitego ide na siłownie;] Ani masy niestrace ani siły a brzuszek mniejszy jest;p
Zresztą każdy ogólnorozwojowe cwiczenia raz dziennie winien wykonywacxF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Hehe, jesli juz o tym mowa, to kawałek surowego ziemniaka działa dobrze... zawarta w nim solanina wywoła pewne nieprzyjemne efekty, ale skutek jest, tylko że krótkotrwały ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2006 o 19:53, Probos napisał:

Zjedz jabłko, popij mlekiem, zagryż kiełbachą swojską
Nie ma bata każey będzie chory :)

motyla noga, dzieki za ekspresowa odpowiedz! pfff.... masz refleks, kolego.

a skoro juz odswiezyles ten temat, to polecam sposob na katar: wciaganie wody nosem(byle nie za duzo;) sprawdzone, dziala:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2006 o 19:57, Budo napisał:

/.../

Hehe, jesli juz o tym mowa, to kawałek surowego ziemniaka działa dobrze... zawarta w nim solanina
wywoła pewne nieprzyjemne efekty, ale skutek jest, tylko że krótkotrwały ;]

meczylem sie 10 minut z cholernym kartoflem kilka miesiecy temu... nic nie pomoglo. zostal tylko obrzydlwy, maczny smak w ustach. nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.11.2006 o 21:19, MarneusPL napisał:

meczylem sie 10 minut z cholernym kartoflem kilka miesiecy temu... nic nie pomoglo. zostal
tylko obrzydlwy, maczny smak w ustach. nie polecam.


Kurcze to chyba jestes jakimś wyjątkiem, bo to zazwyczaj działa. A zreszta nvm i tak nie warto chorować, nawet w kryzysowych sytuacjach ;]
A co do refleksu- to przecież tylko jakieś pół roku ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej pół roku póżniej niż w ogóle :)
A tak na serio to nie polecam sposobu z kartoflem raz to użyłem bo nie chciałem iść na trening ( miała być kara bo ktoś zwędził bluze i szykował się kondycyjny wycisk ) a skończyło się na tym że do końca tygodnia do szkoły nie mogłem iść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2006 o 18:17, Budo napisał:

A skąd pomysł na ten wątek? Ano stąd że jakiś czas temu dość radykalnie zmieniłem tryb życia,
mianowicie regularnie pływam, ćwiczę i uprawiam aikido- powiem tyle, że naprawdę aktywne spędzanie
czasu poprawia kondycję i samopoczucie nie mówiąc o korzyściach płynących z treningu sztuk
walki :)


Ba, nie od dziś wiadomo, że w zdrowym ciele zdrowy duch. :) Ja pływam, gram w tenisa, jeżdżę na rowerze, a w zimie na nartach, a do tego zaczyna mnie ciągnąć do jakieś sztuki walki (post w odpowiednim wątku zaraz się pojawi ;])

Dnia 03.11.2006 o 18:17, Budo napisał:

wielu facetów i także pań ma problem z nadmiarem tłuszczu w okolicy pasa (:P) tak sie składa
że pewien geniusz wpadł na pomysł jak sie go pozbyć
http://img472.imageshack.us/my.php?image=a6w2nl8hi.jpg


Powiem Ci, że nie miałem pojęcia, że jest to trening na spalanie tłuszczu. :) Mimo, że sam ćwiczyłem tę szóstkę. Po prostu szukałem w necie jakiegoś treningu na brzuch i znalazłem to. Ale nie dotrwałem do końca, wysiadłem pod koniec trzeciego tygodnia. :] Pierwsze dni są mocno hardkorowe. Ale jak się przyzwyczaisz to ból powoli się zmniejsza, ale nigdy nie znika. :P Tzn. nie znika oczywiście podczas samego ćwiczenia, a nie przez cały dzień potem. ;)

Dnia 03.11.2006 o 18:17, Budo napisał:

a dla tych którzy jak ja nie mają tłuszczyku na brzuchu, za to chca sie trochę zbydować polecam
abs
http://spijspokojnie.pl/abs.pdf
to już wyższa szkoła jazdy


No, troszkę się przeraziłem czytając to. ;P Ale nawet, jakbym chciał to raczej bym tego nie poćwiczył, bo nie mam w domu drążka do podciągania. A robienie całego treningu bez jednego ćwiczenia raczej mija się z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.11.2006 o 13:16, glizda101 napisał:

Ba, nie od dziś wiadomo, że w zdrowym ciele zdrowy duch. :) Ja pływam, gram w tenisa, jeżdżę
na rowerze, a w zimie na nartach, a do tego zaczyna mnie ciągnąć do jakieś sztuki walki (post
w odpowiednim wątku zaraz się pojawi ;])


Czekamy, czekamy :)

Dnia 04.11.2006 o 13:16, glizda101 napisał:

No, troszkę się przeraziłem czytając to. ;P Ale nawet, jakbym chciał to raczej bym tego nie
poćwiczył, bo nie mam w domu drążka do podciągania. A robienie całego treningu bez jednego
ćwiczenia raczej mija się z celem.


Drążek to 20zł, przyznaj się, przeraża Cię hardcorowość tych ćwiczeń :)
Nie bój żaby mnie też, najlepsze że to sie nie kończy... po prostu wskakujesz poziom wyżej i jedziesz dalej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Obiecałem wrzucić kilku osobom coś do wykonywania w domu. Stosuję to jako wspomagajacy trening siłowo-kondycyjny. Daje dobre efekty, chociaż mozna sie zmęczyć. Pierwsze kilka razy może będa zakwasy (zależnie od kondycji), ale potem już luzik :)
Masy na tym zbić nie można, ale poprawia sie znacząco kondycha, siła i rzeźba :P

15 x pompki na dłoniach (rozstaw na szerokosc ramion)
15 x wznosy nog lezac (stopy nie dotykaja ziemi przy opuszczeniu)
20 x przysiady (takie jak w trojboju silowym ale bez obciazenia)
10 x drążek nadchwyt
15 x pompki na dloniach (waski rozstaw - dlonie dotykaja sie)
15 x wznosy nog lezac (stopy nie dotykaja ziemi przy opuszczeniu)
20 x przysiady (takie jak w trojboju silowym ale bez obciazenia)
10 x drażek podchwyt
15 x pompki na piesciach (rozstaw na szerokosc ramion)
15 x wznosy nog lezac (stopy nie dotykaja ziemi przy opuszczeniu)
20 x przysiady (takie jak w trojboju silowym ale bez obciazenia)
5 x drazek (jak wolicie i ile dacie rady)
15 x pompki na dłoniach (rozstaw na szerokosc ramion)
15 x wznosy nog lezac (stopy nie dotykaja ziemi przy opuszczeniu)
20 x przysiady (takie jak w trojboju silowym ale bez obciazenia)

To jest wersja dla słabszych i początkujących, silni niech sie rzuca na pełną dawke, czyli po 30 pompek/wznosów itd, a 50 przysiadów- miłej zabawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas porannego jogingu spotkałem pewną miła panią która zajmuje się agroturystyką, metodami leczniczymi dalekiego wschodu i takie tam. Powiedziała że leczy się tylko ziołami i ze natura daje wszystko.Powiedziała mi że od czasu jak leczyla sie ziolami nie miala ANI JEDNEJ CHOROBY po prostu żadnej, nawet zwyklego przeziebienia.Od tego czasu piję herbatą z pokrzyw (naprawde dobra i zdrowa jak .....)

Ps.Jogging jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2007 o 20:32, owczar4 napisał:

Ps.Jogging jest super.


Hehe, no pewnie, ale pamiętaj o stawach i stopach- w miare możliwości zaopatrz sie w dobre buty i unikaj biegania po betonie, płytkach kamiennych i asfalcie- raczej ubite ściezki piaskowe, las itd, zdrowiej dla stawów i stóp :)

Lak5---> trenuję aikido i pływam, oprócz tego również ćwiczę w domu kondycyjnie i troche siłowo, ogólnie staram sie cały czas coś robić ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja trenuję siatkowkę (3x w tygodniu) i koszykowkę (2x w tygodniu), biegam i robię 30 pompek na dobranoc. To mi wystarcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2007 o 21:26, Budo napisał:


Bravo a umiesz już szpagat ??

albo jakies salta albo cos w tym stylu ??


evilADM - Ja robie 60 pompek naraz :) troche trenuje tricepsy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować