Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Dnia 02.07.2008 o 12:53, Aragloin napisał:

Maktoś jakieś porady, aby w domu coś ćiwczyć i z schudnąc ze 5 kg?? Jakieś specjalne
ćwiczenia, czy coś?

Jeżeli chcesz tylko schudnąć, to polecam diete + bieganie.
Po prostu ogranicz słodycze, lody, słodkie napoje, nie objadaj się za nadto .
Jedz dużo zielonego ^^.
Kilka dni i nie będzie 5 Kg. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uuuuu, świat się wali...^^
Mam BMI 19 !o0
Waże 58 kg. (WTF?!) - przed wakacjami miałem 65 ! -_-
Wzrost 176 cm.
Nie wiem jak się to stało, cały czas myślałem, że dużo przytyłem, i starałem się spożywać minimalną ilość tłuszczu.
Powinienem starać się teraz o zwiększenie wagi ?
Dodam, że od początku wakacji ćwiczę a6w, i kilka innych ćwiczeń na polepszenie sylwetki i nie chciałbym gwałtownie przytyć, zważając na to, żę mam już trochę wyrzeźbiony six pack.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu mam problemy z bardzo sporym zapasem zbędnych kg zwracam się z pomocą do braci forumowej :) Jaki jest szybki sposób na zrzucenie jakichś 10kg. Od razu mówię, że bieganie odpada, bo nie chciałbym się "zdeptać" i obciążać stawów. Czy samo jeżdżenie jakiś 20km na rowerze dziennie pozwoli mi na czucie się wolnym? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 20:09, Woko11 napisał:

Od dłuższego czasu mam problemy z bardzo sporym zapasem zbędnych kg zwracam się z pomocą
do braci forumowej :) Jaki jest szybki sposób na zrzucenie jakichś 10kg. Od razu mówię,
że bieganie odpada, bo nie chciałbym się "zdeptać" i obciążać stawów. Czy samo jeżdżenie
jakiś 20km na rowerze dziennie pozwoli mi na czucie się wolnym? xD


Hm... Wiesz, biegając np. godzinke-pół dziennie, zrobisz dużo więcej, aniżeli 20 km. rowerem.
I myślę, że nie uszkodzisz sobie stawów, jeżeli będziesz "dawkował" (czyt.) nie porywał się na wielki męczący bieg na pierwszy raz, tylko stopniowo podwyższać prędkość/długość biegu.
Dieta oczywiście również wchodzi w gre. Bez żadnych eksperymentów i egzotycznych pomysłów, po prostu
ogranicz spożywany tłuszcz i kalorie tj. słodycze, lody, napoje typu: coca-cola, sprite.

Sama dieta już wiele daje, jeżeli już dodasz biegi, to już wypas ;).

Edit: Literówka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Mówisz, że masz za mały bmi... albo jesteś ektomorfikiem (plaga obecnie), albo zadbaj o dietę. Skoro dużo ćwiczysz, musisz dostarczać też dużo białka i kalorii, aby utrzymać mięśnie i ich rozwój. Dużo białka... chudy twaróg, ryż, banany, kurczak, tuńczyk, strączkowe... to powinien być stały składnik Twojej diety, stały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 21:37, Budo napisał:

/.../

Mówisz, że masz za mały bmi... albo jesteś ektomorfikiem

Możliwe, ale nie bardzo pasuje, ponieważ jestem dość szeroki w barach, niektórzy mówią, że coś biore... Dziecięce gadanie ^^.

Dnia 02.07.2008 o 21:37, Budo napisał:

(plaga obecnie), albo zadbaj o dietę.

No właśnie dbałem aż za bardzo i oto efekty.
>Skoro dużo ćwiczysz, musisz dostarczać też dużo białka i kalorii, aby utrzymać

Dnia 02.07.2008 o 21:37, Budo napisał:

mięśnie i ich rozwój. Dużo białka... chudy twaróg, ryż, banany, kurczak, tuńczyk, strączkowe...
to powinien być stały składnik Twojej diety, stały.

OK, z pewnością podporządkuje się.
Dziękuje za rade . ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 19:21, Budo napisał:

/.../

Jedziesz taki plan jaki napisałem, przy czym na sam koniec ja dodaję jeszcze machanie
hantlami, żeby wzmocnić ramiona. Ogólnie widzę, że dajesz radę z Twoimi ćwiczeniami dłużej
pożyjesz jak wytrzymasz :)

Kurde... wczoraj poleciał ten twój plan, wszystko spoko (nawet dołożyłem troche z nudów :P). Lecz gdy wstałem rano zaczęła się masakra... nogi brzuch i ramiona bolały przy każdym ruchu... pomyślałem żeby się rozciągnąć - nic nie pomogło, troche po śniadanku zrobiłem "zestawik" i pojeździłem 20 km na roweże... troche pomogło, lecz nadal czuje wszystko :/ Mam nadzieje że do jutra przejdzie, bo zamierzam długą rasę i basen :/
PS: Hmmm... mam BMI 19,7 i podaje mi że to spoko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 20:09, Woko11 napisał:

Od dłuższego czasu mam problemy z bardzo sporym zapasem zbędnych kg zwracam się z pomocą
do braci forumowej :) Jaki jest szybki sposób na zrzucenie jakichś 10kg. Od razu mówię,
że bieganie odpada, bo nie chciałbym się "zdeptać" i obciążać stawów. Czy samo jeżdżenie
jakiś 20km na rowerze dziennie pozwoli mi na czucie się wolnym? xD

a ja proponuje 40-60km dziennie tempem do 20km/h efekt gwarantowany pamiętaj tylko o piciu wody w czasie jazdy i jedzeniu bananów, batoników musli itp(w czasie jazdy jeść musisz bo zasłabniesz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

biegając teoretycznie tak ale jazda treningowa różni się tym od spacerowej że organizm jest bardzo mocno eksploatowany, gdy jedziemy w teren to już wogole, non stop podjazdy zjazdy, błoto i wsystko robimy by być lepszym z przejazdu na przejazd, trasa 40 km przez las potrafi naprawdę zrobić swoje i wypruć z ciebie wszystkie siły, dalej gdy zwiększymy dystans i długość trasy przychodzi czas na odpowiednie odżywianie i picie w czasie jazdy, a od tego nie tyjemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sokra, że się znowu rozpisuje, ale zupełnie mi z głowy wypadło podczas pisania poprzedniego posta.
Mam takie pytanie, co do godzin ćwiczeń i ich mieszania.
Czy dozwolone jest wymieszać: 30 minutowy bieg, potem chwilka przerwy, a6w, potem trening na mięśnie przedramion i klatki piersiowej ??
Czy powinienem stosować jakieś dłużesze przewrwy tj. kilku minutowe/godzinne?

oraz.

Czy lepszy rozwój mięśni brzucha zapewniłbym gdyby: rano ćwiczę np. a6w, a w godzinach wieczornych inne ćwiczenie na mięśnie brzucha - równie męczące... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 22:08, Tokix napisał:

Sokra, że się znowu rozpisuje, ale zupełnie mi z głowy wypadło podczas pisania poprzedniego
posta.
Mam takie pytanie, co do godzin ćwiczeń i ich mieszania.
Czy dozwolone jest wymieszać: 30 minutowy bieg, potem chwilka przerwy, a6w, potem trening
na mięśnie przedramion i klatki piersiowej ??
Czy powinienem stosować jakieś dłużesze przewrwy tj. kilku minutowe/godzinne?


Chłopie, nie wszystko naraz... daj sobie luz, bo się zajedziesz. Nie o to chodzi, organizm potrzebuje czasu na regeneracje, ile Ty masz lat i ile lat treningów za soba? Do wszystkiego się trzeba przyzwyczaić, a podejrzewam że nie jesteś zawodowym sportowcem, który kilo koksu może wcisnąć, żeby się zregenerować... zrób sobie jeden dzień godzina biegu, jeden dzień godzina basenu, 3-4 dni trening (ramiona, nogi, plecy, potem abs albo a6w) i 1-2 dni odpoczynku.

Dnia 02.07.2008 o 22:08, Tokix napisał:

Czy lepszy rozwój mięśni brzucha zapewniłbym gdyby: rano ćwiczę np. a6w, a w godzinach
wieczornych inne ćwiczenie na mięśnie brzucha - równie męczące... ?


Zapewniam Cię, że robiąc a6w będziesz miał już dość w okolicach połowy i dość prawdopodobne że nie dasz rady do końca, o ile nie będziesz oszikiwał. Pamiętaj, że trenujesz sam dla siebie, nie oszukuj się, tylko po to, żeby potem świecić że zrobiłeś a6w. Zreszta ja i tak polecam abs. Ma dużo zalet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.07.2008 o 22:37, Budo napisał:

Chłopie, nie wszystko naraz... daj sobie luz, bo się zajedziesz. Nie o to chodzi, organizm
potrzebuje czasu na regeneracje, ile Ty masz lat i ile lat treningów za soba?

Ehm... prawie 16 ^^, i dopiero zaczynam, ale skoro zaczełem, to mam zamiar dać z siebie wszystko :P

Dnia 02.07.2008 o 22:37, Budo napisał:

Do wszystkiego
się trzeba przyzwyczaić, a podejrzewam że nie jesteś zawodowym sportowcem, który kilo
koksu może wcisnąć, żeby się zregenerować...

Koks, odżywki, itp. nie wchodzą nawet w gre :P Nie mam zamiaru walczyć z problemami potencji w wieku 25 lat...^^.
>zrób sobie jeden dzień godzina biegu, jeden

Dnia 02.07.2008 o 22:37, Budo napisał:

dzień godzina basenu, 3-4 dni trening (ramiona, nogi, plecy, potem abs albo a6w) i 1-2
dni odpoczynku.

> Czy lepszy rozwój mięśni brzucha zapewniłbym gdyby: rano ćwiczę np. a6w, a w godzinach

> wieczornych inne ćwiczenie na mięśnie brzucha - równie męczące... ?

Zapewniam Cię, że robiąc a6w będziesz miał już dość w okolicach połowy i dość prawdopodobne
że nie dasz rady do końca, o ile nie będziesz oszikiwał. Pamiętaj, że trenujesz sam dla
siebie, nie oszukuj się, tylko po to, żeby potem świecić że zrobiłeś a6w. Zreszta ja
i tak polecam abs. Ma dużo zalet.

Daje z siebie wszystko, a pod koniec, zawsze robie więcej, żeby odczuwać większe zmęczenie, coś jakby dowartościowanie, że dałem więcej niż powinienem przez co mam lepsze samopoczucie :P.

OK ABS, mogę robić, szukałem, grzebałem, mógłbyś mi dać jakiegoś linka, gdzie byłoby konkretnie opisane, co i jak, itp. ? Zawsze jak coś znajde, to 0 konkretów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że siłownia nie jest zdrowa, zbyt duże przemęczenie dla organizmu. Ana odżywkach się znam i nawet najlepsza, najdroższa odżywka nie jest zdrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Spokojnie, znam Twój entuzjazm z własnego doświadczenia, ale wierz mi, że lepiej podejść do tego metodycznie i z głową- powoli do najwyższej formy, nie doradzam Twojej taktyki... można sobie krzywdę zrobić, a wierz mi, że są kontuzje które na zawsze skreślają Cię ze sportu, chyba że mówimy o szachach...

Dominik000---> no cóż, swoje zdanie możesz mieć, ale nie masz racji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CO z linkiem do ABS ? :P
Chyba, że masz jakiś konkretny program ćwiczeń w zanadrzu ^^.

(Wybacz, wiem google.pl nie boli, ale zawsze jak szukałem, to straszna lipa, opisane niby, ale jak dla jakiegoś profesjonalisty) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Juz nie mam czasu dzisiaj, jutro wyślę na maila z gieesa, muszę poszukać tego u siebie na dysku. Cały plan dobrze opisany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do was takie pytanie. Czy to a6w naprawdę jest skuteczne ? Mamy teraz akurat wakacje i przydałoby się trochę zrzucić. Skoro program a6w obejmuje 42 dni, to do końca wolnego bym sie na luzach wyrobił. Tylko nie wiem, czy zmiana będzie zauważalna. W zasadzie to już od maja nie jadam nic słodkiego i staram się ćwiczyć ( piłka nożna, tenis stołowy, rower, czasem bieżnia - zrzuciłem 4 kg w dwa tygodnie ). Fajnie by było "zmienić" się w wakacje. W dodatku, to jest najlepsza pora na takie przedsięwzięcia. No nic, czekam na wasze opinie :)

PS : Tutaj Budo kiedyś podawał linka - http://img472.imageshack.us/my.php?image=a6w2nl8hi.jpg. Czy ktoś może mi dokładnie wytłumaczyć co jak robić ? Na przykład nie wiem o co chodzi w "seriach", i ile razy trzeba zrobić nożyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odżywki nie są zdrowe, ale nie są też niezdrowe. Są po prostu neutralne przy odpowiednich dawkach i zastosowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.07.2008 o 23:29, LuQeMaStEr napisał:

PS : Tutaj Budo kiedyś podawał linka - http://img472.imageshack.us/my.php?image=a6w2nl8hi.jpg.
Czy ktoś może mi dokładnie wytłumaczyć co jak robić ? Na przykład nie wiem o co chodzi
w "seriach", i ile razy trzeba zrobić nożyce.


Każde ćwiczenie 6 powtórzeń np. ćwiczenie drugie, podnosisz sześć razy obie nogi i przytrzymujesz na 3 sek.(rośnie ilość w kolejnych dniach)
Seria tj. wszystkie ćwiczenia wykonane w 6ciu powtórzeniach.( w zależności od dnia )

np. Dzień dziewiąty:

Masz za zadanie zrobić 3 serie, po 8 powtórzeń
czyli:
Robisz każde zadanie po 8 powtórzeń x 3.
Czyli skonczysz ćwiczenie: 1 ; 2 ; 3 ; 4 ; 5 ; 6 i robisz je jeszcze dwa razy od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować