Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Dnia 14.06.2010 o 13:59, DesMonD__PL napisał:

A co to SF? Jakies zawody w wyciskaniu?


xD
patrz na obrazek

@Witcher1990

niezle, ja na jednej rece max. 6 razy zrobie, ale nie cwicze tego ;]

20100614153353

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 14:58, Kardithron napisał:

Czy jedzenie przypalonych potraw mocno odbija się na zdrowiu?



Jest to niezdrowe, chociażby ze względu na różne szkodliwe związki tworzące się w reakcjach w czasie przypalania jedzenia. Szczególnie, jeśli przypalasz rzeczy tłuste, mięso i inne ciężkostrawne potrawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jadłem przypalone pierogi. W między czasie jeszcze szperałem w internecie. Gdy przeczytałem epitet rakotwórcze, przestałem poruszać jamą ustną, poleciałem do kuchni i wyplułem do śmietnika wszystko co miałem w ustach, przepłukałem gardło, a resztę jedzenia wyrzuciłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 20:35, Kardithron napisał:

Jadłem przypalone pierogi. W między czasie jeszcze szperałem w internecie. Gdy przeczytałem
epitet rakotwórcze, przestałem poruszać jamą ustną, poleciałem do kuchni i wyplułem
do śmietnika wszystko co miałem w ustach, przepłukałem gardło, a resztę jedzenia wyrzuciłem.


Jakbyś miał wyeliminować wpływ wszystkich rakotwórczych substancji na siebie, to byś musiał chyba siedzieć w wodzie 1 klasy czystości cały czas i nic nie jeść. Jeszcze się sporo rakotwórczego jedzenia nałykasz, smacznego na kolejnym grillu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dwa pytania.

1. Do jakiej godziny wskazane jest jedzenie za dnia i jakie konsekwencje niesie za sobą spożywanie posiłków później?
2. Nagrzewany chleb tostowy - jak się prezentuje obok pieczywa białego i ciemnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 22:04, Kardithron napisał:

1. Do jakiej godziny wskazane jest jedzenie za dnia i jakie konsekwencje niesie za sobą
spożywanie posiłków później?

2-3h przed snem najpóźniej, potem jedzonko się będzie gorzej trawiło.

Dnia 14.06.2010 o 22:04, Kardithron napisał:

2. Nagrzewany chleb tostowy - jak się prezentuje obok pieczywa białego i ciemnego?

A tu zależy jaki chleb tostowy, np. pełnoziarnisty ma jedynie okolo 44g węgli na 100g pieczywa czyli w sumie przyzwoicie. A nagrzanie chyba nie dodaje kalorii nie? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 22:04, Kardithron napisał:

To jeszcze dwa pytania.

1. Do jakiej godziny wskazane jest jedzenie za dnia i jakie konsekwencje niesie za sobą
spożywanie posiłków później?


Wszystko zależy od tempa metabolizmu, nie ma reguł takich jak wymienił Ambroo. Ja jem bezpośrednio przed snem, generalnie polecałbym jeść nie później niż godzinę przed snem. Jeśli później to jakieś lekkie rzeczy. Im szybszy metabolizm, im chudszy jesteś, tym później możesz szamać. Natomiast zasadniczo nie jest dobrym nawykiem podjadanie w nocy. Chociaż i na ten temat różne opinie słyszałem.

Dnia 14.06.2010 o 22:04, Kardithron napisał:

2. Nagrzewany chleb tostowy - jak się prezentuje obok pieczywa białego i ciemnego?


Typowy biały chleb tostowy nie jest polecany, szczególnie, jeśli się odchudzasz, lub nie chcesz przytyć, a masz do tego skłonności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 22:04, Kardithron napisał:

To jeszcze dwa pytania.

1. Do jakiej godziny wskazane jest jedzenie za dnia i jakie konsekwencje niesie za sobą
spożywanie posiłków później?
2. Nagrzewany chleb tostowy - jak się prezentuje obok pieczywa białego i ciemnego?

budo jest wyjątkiem to się go nie słuchaj bo ile by nie zeżarł to wszystko wyjdzie:D
Generalnie zasada jest taka- najpóźniej dwie godziny przed pójściem spać ale nie później niż o 20 bo się tłuszcz odkłada. Jeśli chcesz schudnąć/utrzymać linie to ok 18ostatni posiłek bo się nie odkłada tłuszcz.
Chleb tostowy to największe gówno nie jedz tego. Najlepszy jest ciemny ale nie taki z karmelu tylko razowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie bo opracowałem sobie taki trening. Czy jeżeli długi czas ćwiczyłbym biegi od jednej bramki do drugiej, z czasem coraz więcej razy bez przerwy (sprintem oczywiście). Dalej, ćwierć/pół/trzy-czwarte boiska sprintem.

To nadal TAKI PLAN.

Doszłoby do tego kiedyś że takie boisko przy intensywnym treningu mógłbym robić na jednym sprincie?

To jest takie moje marzenie i plan treningu. Zapał mam, lubię biegać, męczyć i ćwiczyć do oporu. :)

Pozdrawiam, Nuus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście napisać jeszcze coś więcej na temat tych tostów? Sam odżywiam się nimi dosyć regularnie, a jestem raczej chudą szkapą o ostrym metabolizmie.
Co to znaczy "największe gówno"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 23:51, NuuS napisał:

Mam takie pytanie bo opracowałem sobie taki trening. Czy jeżeli długi czas ćwiczyłbym
biegi od jednej bramki do drugiej, z czasem coraz więcej razy bez przerwy (sprintem oczywiście).
Dalej, ćwierć/pół/trzy-czwarte boiska sprintem.

To nadal TAKI PLAN.

Doszłoby do tego kiedyś że takie boisko przy intensywnym treningu mógłbym robić na jednym
sprincie?

Przecie boisko ma 100m więc jaki problem?

Dnia 14.06.2010 o 23:51, NuuS napisał:

To jest takie moje marzenie i plan treningu. Zapał mam, lubię biegać, męczyć i ćwiczyć
do oporu. :)

Pozdrawiam, Nuus

Z tego co pamiętam to się nazywa tabata albo interwały i to działa. sam tak robię na rowerku- raz w ciągu 20-30min (zależy ile jadę) robię sprint z max obciążeniem ile wytrzymam. Na początku było to 400m teraz nawet 1km i więcej. Biegać też można jeśli zależy ci na dobrej kondycji.
Kardithron
Wszelkie tosty i fast food mają dużo tłuszczu, a dość mocno spieczone nie trawią się tak lekko. Chleb tostowy ma w sobie pełno chemii, spulchniaczy i innych polepszaczy. Zrobiony jest z byle jakiej mąki, nie przedstawia to żadnej wartości odżywczej. Oczywiście każdy jest człowiekiem i raz na jakiś czas trzeba coś takiego zjeść, jednak dieta tostowa na dobre ci nie wyjdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 09:29, Kardithron napisał:

Moglibyście napisać jeszcze coś więcej na temat tych tostów? Sam odżywiam się nimi dosyć
regularnie, a jestem raczej chudą szkapą o ostrym metabolizmie.
Co to znaczy "największe gówno"?


Tostowy biały chleb jest najczęściej nafaszerowany polepszaczami i różną chemią, poza tym jest robiony z oczyszczonej mąki, nie ma błonnika, który jest potrzebny do prawidłowego trawienia. Jest też bardziej tuczący i ma wysoki indeks glikemiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 15:58, Budo napisał:

Tostowy biały chleb

A ciemny? Bodajże też istnieje?

Dnia 15.06.2010 o 15:58, Budo napisał:

jest najczęściej nafaszerowany

Na co powinien zwracać uwagę kupując chleb tostowy, by wyjść na tym najlepiej? Nie ukrywam, że jest to pieczywo zdecydowanie bardziej przystępne (w smaku) dla mnie niż zwykły chleb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 16:49, Kardithron napisał:

A ciemny? Bodajże też istnieje?


Nie mam pojęcia, nie jem tostów.

Dnia 15.06.2010 o 16:49, Kardithron napisał:

Na co powinien zwracać uwagę kupując chleb tostowy, by wyjść na tym najlepiej? Nie ukrywam,
że jest to pieczywo zdecydowanie bardziej przystępne (w smaku) dla mnie niż zwykły chleb.


Tostowy chleb jest z założenia niezdrowy, ale jeśli już, to zwracałbym uwagę na konserwanty, polepszacze i różne inne związki, bez których chleb może się obyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 16:57, Budo napisał:

Tostowy chleb jest z założenia niezdrowy, ale jeśli już, to zwracałbym uwagę na konserwanty,
polepszacze i różne inne związki, bez których chleb może się obyć.

A do tostera wrzuca się tylko i wyłącznie chleby tostowe? Np. typowy "kwadratowy" chleb razowy, bez żadnych środków antypleśniowych, polepszaczy i konserwantów + opiekanie w tosterze odpada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 17:07, Kardithron napisał:

> Tostowy chleb jest z założenia niezdrowy, ale jeśli już, to zwracałbym uwagę na
konserwanty,
> polepszacze i różne inne związki, bez których chleb może się obyć.
A do tostera wrzuca się tylko i wyłącznie chleby tostowe? Np. typowy "kwadratowy" chleb
razowy, bez żadnych środków antypleśniowych, polepszaczy i konserwantów + opiekanie w
tosterze odpada?


Chyba tak, ale na 100% nie wiem. Ja i tak zapiekanki/tosty to tylko zwykły chleb + ser i do mikrofalówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 17:07, Kardithron napisał:

> Tostowy chleb jest z założenia niezdrowy, ale jeśli już, to zwracałbym uwagę na
konserwanty,
> polepszacze i różne inne związki, bez których chleb może się obyć.
A do tostera wrzuca się tylko i wyłącznie chleby tostowe? Np. typowy "kwadratowy" chleb
razowy, bez żadnych środków antypleśniowych, polepszaczy i konserwantów + opiekanie w
tosterze odpada?

A czemu miałoby się nie dać? Tylko będzie to trudniej zrobić bo zwykły może się kruszyć i jest grubszy przez co ciężko zamknąć klapkę. W internacie robiliśmy ze zwykłego białego chleba i tosty były bardzo dobre.
Z ciemnym nie próbowałem ale sytuacja jest pewnie analogiczna do tej ze zwykłym, białym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Coś się tak uparł na te tosty, nie znasz innego żarcia? ;]
Możesz do tostera wrzucić cokolwiek, pytanie czy efekt da się zjeść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować