Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

ale odpowiedni streching może tez zwiększyć wzrost, niejaki pan Jordan chyba o 8 cm się ''wydłużył'' wiedząc, że będzie za niski na NBA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2010 o 08:09, tylor2 napisał:

1. Nogi - przysiady ze sztangą lub suwnica 3 serie

O tutaj jest dobrze na suwnicy możesz spokojnie robić, nie obciąża ona pleców. Dodałbym też wspięcia na palce żeby ćwiczyć łydki.

Dnia 30.06.2010 o 08:09, tylor2 napisał:

2. Plecy - ŚCIĄGANIE DRĄŻKA/RĄCZKI WYCIĄGU GÓRNEGO W SIADZIE SZEROKIM UCHWYTEM (NACHWYT)
3 serie

Nie wiem jak wygląda ściąganie rączki ale ten wyciąg to dobry pomysł choć najlepszy jest drążek nachwytem ale to ciężkie ćwiczenie na początek

Dnia 30.06.2010 o 08:09, tylor2 napisał:

3. Klata - rozpiętki na ławce poziomo 3 serie

Na klatę to myślę, że jednak lepiej wyciskanie bo rozpiętki to jednak bardziej na rozciągnięcie po wyciskaniu

Dnia 30.06.2010 o 08:09, tylor2 napisał:

4. Barki - unoszenie hantli na boki 3 serie

To jest super ćwiczenie na barki ale bardzo ciężkie:)

Dnia 30.06.2010 o 08:09, tylor2 napisał:

5. Triceps - wyciskanie francuskie 3 serie

Też bardzo dobrze.

Dnia 30.06.2010 o 08:09, tylor2 napisał:

6. Biceps - Uginanie ramion podchwytem ze sztangą / uginanie hantli młotkowo 3 serie

Myślę, że na początek ze sztangą.

Dnia 30.06.2010 o 08:09, tylor2 napisał:

7. Brzuch - ABS

ABS dobry

Dnia 30.06.2010 o 08:09, tylor2 napisał:

To co byś tu zmienił poza nogami i na co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wielostawowe ćwiczenia..
Na plecy odpada ściąganie drążka, lepiej jakieś wiosłowanie, ewentualnie MC lub podciąganie na drążku.
Klatka - wyciskanie sztangi/hantli na skosie.
Barki - unoszenie na boki, ale proponowałbym wyciskanie sztangi/hantli.
Reszta ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 20:45, kuko7 napisał:

Na plecy odpada ściąganie drążka, lepiej jakieś wiosłowanie, ewentualnie MC lub podciąganie na drążku.


Na mc czy wiosłowanie jest trochę za wcześnie, zamiast tego wrzuciłbym coś na wzmocnienie dolnych rejonów, np. supermany czy cuś. Na ostrzejsze ćwiczenia przyjdzie czas.
A podciąganie na drążku to imo podstawa i od tego trzeba zacząć - nawet jeśli trudności sprawia poprawne wykonanie jednego powtórzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie przesadzajmy to jest FBW więc nie może być za wiele. chyba, że trening na dwa dni A i B taki jak ja miałem. Fajnie się to robiło, było dużo ćwiczeń, poszła masa i siła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 19:40, Witcher1990 napisał:

> 1. Nogi - przysiady ze sztangą lub suwnica 3 serie
O tutaj jest dobrze na suwnicy możesz spokojnie robić, nie obciąża ona pleców. Dodałbym
też wspięcia na palce żeby ćwiczyć łydki.


Na łydki robię wspięcia ze sztangietkami. To teraz czas się zbłaźnić: Jak wygląda suwnica? :D A co do klaty, to kładęsię na ławeczkę, biorę sztangę i jadę do góry/ do klaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.07.2010 o 07:47, tylor2 napisał:

Na łydki robię wspięcia ze sztangietkami.

Jeśli robisz je obunóż to lepiej albo ze sztangielką na jednaj nodze albo ze sztangą na barkach na dwie nogi. Oczywiście na podwyższeniu np dwóch ciężarach.

Dnia 01.07.2010 o 07:47, tylor2 napisał:

To teraz czas się zbłaźnić: Jak wygląda suwnica?

To taka maszyna do ćwiczenia nóg, ustawiona pod kątem, a z dwóch stron ma miejsce na odważniki. Na dole, przy ziemi ma siedzisko na którym siadasz a tam gdzie odważniki kładziesz nogi i wypychasz to.

Dnia 01.07.2010 o 07:47, tylor2 napisał:

:D A co do klaty, to kładęsię na ławeczkę, biorę sztangę i jadę do góry/ do klaty?

Tak, na pewno macie na siłce specjalną ławkę ze stojakami do tego ćwiczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2010 o 10:01, Witcher1990 napisał:

> Na łydki robię wspięcia ze sztangietkami.
Jeśli robisz je obunóż to lepiej albo ze sztangielką na jednaj nodze albo ze sztangą
na barkach na dwie nogi. Oczywiście na podwyższeniu np dwóch ciężarach.


Trzymam2 sztangielki i robę na 2 nogi

Dnia 01.07.2010 o 10:01, Witcher1990 napisał:

> To teraz czas się zbłaźnić: Jak wygląda suwnica?
To taka maszyna do ćwiczenia nóg, ustawiona pod kątem, a z dwóch stron ma miejsce na
odważniki. Na dole, przy ziemi ma siedzisko na którym siadasz a tam gdzie odważniki kładziesz
nogi i wypychasz to.


U nas jest taka żenogi staiasz na ziemi a barami wypychasz siedzonko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.07.2010 o 10:05, tylor2 napisał:

Trzymam2 sztangielki i robę na 2 nogi

Jak ci się łapy nie męczą:)

Dnia 01.07.2010 o 10:05, tylor2 napisał:


U nas jest taka żenogi staiasz na ziemi a barami wypychasz siedzonko.

Aha czyli coś bardziej jak przysiad u mnie to jest tylko, że ze sztangą i można tam wiele grup mięśni ćwiczyć, ale nie o to mi chodziło
http://www.fitness-sport.pl/catalog/product_info.php?products_id=453&manufacturers_id=26
Zobacz o takie coś, na tym można robić bo nie obciąża kręgosłupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 10:54, Cascad napisał:

ale odpowiedni streching może tez zwiększyć wzrost, niejaki pan Jordan chyba o 8 cm się
''wydłużył'' wiedząc, że będzie za niski na NBA.



Niedawno miałem na komputerze, program Jordana, właśnie na wzrost. Dzisiaj na treningu powiem kumplowi, żeby jeszcze raz mi go wysłał. Pamiętam, że większość programu to zwis na drążku i odpowiednie poruszanie partii ciała, żeby je rozciągnąć. Ja sam wiszę na drążku, ale rozciągają mi się tylko ręce, wzrostu nie potrzebuje za bardzo, bo komfortowo się czuję na swojej pozycji. A dłuższa ręka przyda mi się do wsadzania piłki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2010 o 10:48, Witcher1990 napisał:

> U nas jest taka że nogi staiasz na ziemi a barami wypychasz siedzonko.
Aha czyli coś bardziej jak przysiad u mnie to jest tylko, że ze sztangą i można tam wiele
grup mięśni ćwiczyć, ale nie o to mi chodziło
http://www.fitness-sport.pl/catalog/product_info.php?products_id=453&manufacturers_id=26
Zobacz o takie coś, na tym można robić bo nie obciąża kręgosłupa.


U mnie jest odwrotnie fotelik na górze, nóżki na dole. Takie coś też obciąża kręgosłup?
Jak następnym razem będęto ci fotkę mogę przynieść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 14:28, luq napisał:

A mógłbyś polecić jakieś ćwiczenie do tabaty dla kogoś, kto dopiero zaczyna się w to
bawić ( tak jak ja ) ?


Ciężko mi coś wymyślić... miałem kiedyś więcej dobrych ćwiczeń do tabaty, ale zapomniałem :/
Generalnie tabata powinna angażować jak najwięcej mięśni, czyli dobre są ćwiczenia, gdzie pracuje całe ciało. Może jako przygotowanie do burpees spróbuj samych przysiadów, albo samych pompek, ludzie robią takie tabaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.07.2010 o 12:34, tylor2 napisał:


U mnie jest odwrotnie fotelik na górze, nóżki na dole. Takie coś też obciąża kręgosłup?
Jak następnym razem będęto ci fotkę mogę przynieść :)

pokaż foto bo nie umiem sobie tego wyobrazić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 19:32, Witcher1990 napisał:


>
> U mnie jest odwrotnie fotelik na górze, nóżki na dole. Takie coś też obciąża kręgosłup?

> Jak następnym razem będęto ci fotkę mogę przynieść :)
pokaż foto bo nie umiem sobie tego wyobrazić:)


To najwcześniej chyba w pon. bo dzisiaj mi sie nie chce isc jak... bardzo nie chce mi sie isc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.07.2010 o 13:44, tylor2 napisał:


To najwcześniej chyba w pon. bo dzisiaj mi sie nie chce isc jak... bardzo nie chce mi
sie isc:)

NIE MA ŻE BOLI! JAK BOLI TO ROŚNIE POWTARZAJ TO RADOŚNIE!!!
Jeśli nie masz zakwasów, a nie chce Ci się iść na siłkę z lenistwa to idź poćwicz bo ciągle będziesz sobie robił takie wymówki i w końcu zaniedbasz pewną partię mięśni;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że po prostu stajesz przy tym i robisz przysiad, wypychając ten zielony fotelik? Jeśli tak to nie polecam jeśli nie skończyłeś 18lat. Takie przyrządy służą raczej do tego żeby sobie nałożyć duży ciężar bo nawet nikt nie musi Cię asekurować. No i wydaje mi się, że wyrabiają lepszą technikę.
Pierwszy raz widzę taką machinę, u mnie jest coś podobnego ale to jest sztanga na takich dwóch rurach (suwnicy czy prowadnicy) i ma dodatkowo zabezpieczenie- wystarczy ją przekręcić żeby zaczepiła się na takich dwóch ząbkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować