Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Mam zamiar kupić Geinera super whey 4000 z olimpu. Będzie dobre? Kolega miał i mówi, że efekty widać, przybrał ponad 2kg a jadł to na spółkę z drugim typem 2x100gram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą jak nic, wyjąłeś mit to z ust ;]

Witcher1990

Olimp dobra firma, powinno być okej, spójrz na proporcje, 80-85węglowodanów/100g produktu jest w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Podobno jednego chleba nie należy wkładać do zamrażalnika więcej niż raz. To prawda? Z czego to wynika?
2. Od dziecka uczono mnie, że popijanie obiadu wodą mineralną (bądź picie jej zaraz po posiłku) nie jest dobrym pomysłem. Dobrze mnie uczono? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2010 o 23:49, Kardithron napisał:

1. Podobno jednego chleba nie należy wkładać do zamrażalnika więcej niż raz. To prawda?
Z czego to wynika?


Wielokrotne zamrażanie ( i rozmrażanie ) ogólnie negatywnie wpływa na żywność. Niestety nie wiem dokładnie z czego to wynika. Może to być związane z tym, że zamrażając produkty żywnościowe, zawarta w ich woda przechodzi w lód. Potem ten lód się topi. Może to prowadzić do uszkodzeń w strukturze produktu.
To tak na chłopski rozum. Niech się specjaliści wypowiadają.

Dnia 15.07.2010 o 23:49, Kardithron napisał:

2. Od dziecka uczono mnie, że popijanie obiadu wodą mineralną (bądź picie jej zaraz po
posiłku) nie jest dobrym pomysłem. Dobrze mnie uczono? ;>


Ogólnie chodzi tu o "skuteczność" trawienia. Pijąc napoje do posiłków rozcieńczamy kwas solny w naszym żołądku. Zapewne może to prowadzić do problemów z trawieniem.
Chociaż, szczerze mówiąc, ja tam nic nie zauważam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2010 o 23:49, Kardithron napisał:

1. Podobno jednego chleba nie należy wkładać do zamrażalnika więcej niż raz. To prawda?
Z czego to wynika?


W ogóle co to za pomysł z zamrażaniem chleba? O_O
Niczego do jedzenia nie powinno się zamrażać więcej niż raz.

Dnia 15.07.2010 o 23:49, Kardithron napisał:

2. Od dziecka uczono mnie, że popijanie obiadu wodą mineralną (bądź picie jej zaraz po
posiłku) nie jest dobrym pomysłem. Dobrze mnie uczono? ;>


Nie wiem, myślę, że to nie ma większego znaczenia. Zawsze możesz popić winem ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2010 o 23:49, Kardithron napisał:

2. Od dziecka uczono mnie, że popijanie obiadu wodą mineralną (bądź picie jej zaraz po
posiłku) nie jest dobrym pomysłem. Dobrze mnie uczono? ;>

Nie wiem jak to wygląda naprawdę, ale słyszałem, że woda gazowana wzmaga pracę żołądka, więc jeżeli nie ma się z nim problemów, to picie wody nasyconej CO2 jest dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że lepiej samemu, bo nic nie płacę itp. Czytałem sporo artykułów na temat układania diet na sfd, ale tak myślę, że 30zł to chyba nie jest aż tak dużo za ułożenie całotygodniowej diety dostosowanej do danego planu treningowego. :) Interesują mnie opinie na temat tej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2010 o 23:49, Kardithron napisał:

1. Podobno jednego chleba nie należy wkładać do zamrażalnika więcej niż raz. To prawda?
Z czego to wynika?

Bo się z niego zrobi klucha i tyle

Dnia 15.07.2010 o 23:49, Kardithron napisał:

2. Od dziecka uczono mnie, że popijanie obiadu wodą mineralną (bądź picie jej zaraz po
posiłku) nie jest dobrym pomysłem. Dobrze mnie uczono? ;>

Dobrze bo rozpuszczasz kwas solny jak ktoś wspomniał. Pić albo 30 min przed albo godzine po posiłku.
Budo
u mnie to częsta praktyka.
Ambroo
On ma w składzie 30g białka i ok 68g węgli... Lepiej taki z większą ilością węgli?
hunterPL
ja bym takim znachorom nie ufał. Na necie jest pełno diet dla sportowców wystarczy poszukać. A samemu ułożyć też nic trudnego. Ale w zasadzie trzymanie się później tego... No są z tym problemy więc lepiej jeść to na co ma się ochotę ze wskazaniem na produkty z dużą ilością białka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 10:50, Witcher1990 napisał:

Ambroo
On ma w składzie 30g białka i ok 68g węgli... Lepiej taki z większą ilością węgli?


Im więcej węgli tym bardziej pójdzie w masę. Ale jeśli nei bierzesz dodatkowo białka, ani nie dostajesz potrzebnej ilości białka z pokarmu to ten może być ewentualnie. Ale polecam więcej węgli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jedną sprawną ręką trochę ciężko mi na necie szukać więc zapytam tutaj. Tydzień mam już rękę w gipsie po złamaniu w okolicach nadgarstka (bez przemieszczenia). Ile dni/tygodni po włożeniu ręki w gips będzie odczuwalny ból? Wiem, że zależy pewnie od rodzaju złamań, ale chodzi mi o jakąś średnią, abym wiedział kiedy jest coś nie tak. Wie ktoś może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 10:50, Witcher1990 napisał:

Ale w zasadzie trzymanie się później tego... No są
z tym problemy więc lepiej jeść to na co ma się ochotę ze wskazaniem na produkty z dużą
ilością białka.

Sam zwracam przede wszystkim na to CO jem, a nie kiedy i ile. Jestem zbyt leniwy, by równo pilnować wszystkich trzech punktów.

@ Nightdew
Nie znam się niestety na tym i niewiele pomogę, ale z ciekawości zapytam: co się stało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2010 o 12:08, Kardithron napisał:

@ Nightdew
Nie znam się niestety na tym i niewiele pomogę, ale z ciekawości zapytam: co się stało?


Koszykówka, ręka ześlizgła mi się z obręczy, obruciło mnie tak, że leciałem twarzą do betonu i niestety pechowo podłożyłem rękę. Złamana w 2 miejscach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować