Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Dnia 28.07.2010 o 22:19, Witcher1990 napisał:

łeee 73kg już mam. Z 10 przytyłem w pół roku:D Do ilu dojechać?


Nie wiem, dawaj dalej :P
I wykuj się jeszcze trochę, bo masa to nie wszystko ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2010 o 22:19, Witcher1990 napisał:

łeee 73kg już mam. Z 10 przytyłem w pół roku:D


Jeszcze tyj ;].
A słuchaj, mógłbyś mi powiedzieć jakiego Gainera brałeś/bierzesz?
Ile masz wzrostu?
Powiedz jaki masz rekord na klatkę?
Bo klatki to prawie w ogóle, więc mógłbyś mi powiedzieć jakie robisz na nią ćwiczenia/Ile powtórzeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 23:25, DesMonD__PL napisał:

Czuję niedosyt, choć i tak świetnie mi idzie, jakieś 50% wydajniejszy jestem pływając
pod wodą od rówieśników.
Chodzę codziennie, korzystając z przerwy w treningach i pływam pod wodą jak najdalej.
Dzieje się to nad jeziorem.
Myślę, że idzie mi bardzo dobrze. Odbywa się to na dużej głębokości, gdyż nic nie widać
i wynurzanie też mi trochę zajmuje.

Jak widzę, też lubisz pływać. :)
Jeżeli już mowa o treningach oddychania... Sam ostatnio zacząłem ćwiczyć. Mierzyłem troszkę ostatnio i doszedłem do zadowalających mnie efektów - potrafię przepłynąć pod wodą 20-21 metrów, jakieś 1,5-2 metry od powierzchni.
Wśród znajomych wypadam chyba najlepiej, aczkolwiek wydajniejszy od nich o aż 50% raczej nie jestem. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś do 50% ;]
Tak poza tym, gdzieś tyle samo przepłynę, może więcej.
Mam pytanie, ile masz lat?
Lubie pływać, lecz nie wiąże z tym jakichś nadziei, a to przez to, że moim miłowaniem jest boks i kulturystyka ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 13:04, DesMonD__PL napisał:

Mam pytanie, ile masz lat?

16 lat.

Dnia 29.07.2010 o 13:04, DesMonD__PL napisał:

Lubie pływać, lecz nie wiąże z tym jakichś nadziei,

Jeżeli z nadziejami masz na myśli pływaka zawodowego, to mnie to również nie dotyczy. Pływam w każdym tygodniu przede wszystkim z uwagi na dokuczającą mi skoliozę (skrzywienie boczne kręgosłupa) oraz oczywiście dla ogólnego zdrowia i masy ciała.

Dnia 29.07.2010 o 13:04, DesMonD__PL napisał:

a to przez to, że moim miłowaniem
jest boks i kulturystyka ;]

Boks mnie raczej nigdy nie interesował (karate owszem). Z kolei na kulturystykę miałem dosyć słomiany zapał, i to chyba jeszcze nie tak dawno.
Zaznaczam - sport zawodowy nie interesuje mnie W OGÓLE. Dla mnie liczy się tylko zdrowie - po trochu tego, po trochu tego, byle z umiarem. I dobrze jeść. ;)
Poza tym lubię biegać. Mam tu na myśli przede wszystkim biegi typowo wytrzymałościowe. Jogging z samego rana to coś cudownego... Byle wstać. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 15 lat ;]
Plywam bo lubię, chce być w tym po prostu dobry ;]
Sam biegałem kiedyś rano (5 godz), lecz to źle wpływa na mięsnie, gdyż wtedy się one spalają a nie tłuszczyk.
A w przypadku moim, gdy biegam gdzieś ponad 10 km, to troche zajmuje i takowe spalanie się odbywa;>

No coż, powodzenia w pływaniu ^^ I sukcesów takich swoich własnych

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 14:00, DesMonD__PL napisał:

Sam biegałem kiedyś rano (5 godz),

O godzinie piątej, czy pięć godzin?

Dnia 29.07.2010 o 14:00, DesMonD__PL napisał:

lecz to źle wpływa na mięsnie, gdyż wtedy się one
spalają a nie tłuszczyk.

Podobno jedzenie miodu bezpośrednio po treningu (również joggingu), to dobry sposób na... No właśnie, nie pamiętam już na co. W każdym razie ma to jakiś związek z rozrostem masy mięśniowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 10:49, DesMonD__PL napisał:

Jeszcze tyj ;].
A słuchaj, mógłbyś mi powiedzieć jakiego Gainera brałeś/bierzesz?

Olimp whey 4000 od tego tygodnia.

Dnia 29.07.2010 o 10:49, DesMonD__PL napisał:

Ile masz wzrostu?

Wzrost 174-5cm waga ok 73kg.

Dnia 29.07.2010 o 10:49, DesMonD__PL napisał:

Powiedz jaki masz rekord na klatkę?

Na klatę 65kg jakiś czas temu choć pewnie 70bym teraz szarpnął

Dnia 29.07.2010 o 10:49, DesMonD__PL napisał:

Bo klatki to prawie w ogóle, więc mógłbyś mi powiedzieć jakie robisz na nią ćwiczenia/Ile
powtórzeń?

Łee cycki mi troszkę urosły może na tych zdjęciach tak z dupy widać.
Na klatę robię tak (ostatni trening)
WL 12x45 10x50 8-9x55 5x55
Skos górny 12x40 8x45 6x50 Mniej więcej tak dokładnie tych powtórzeń nie pamiętam ale ciężary takie. Teraz naginam szerszy chwyt tzn taki jak jest na gryfie zaznaczony więc jest mi trudniej...
Rozpiętki leżąc z hantlami
12x7.5kg 10x10kg 9-10x10kg
Czasem jeszcze na maszynie jedną serię.
Klata od poniedziałku boli mnie do dziś:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, moim zdaniem powinieneś ćwiczyć na masę.
(Na razie nie rób na rzeźbę, bo będziesz w stylu Ge... Zaca Efrona, czy jak mu tam :)
Ważne byś fajnie wyglądał, jak byczek ^^
Otóż, masz ładnie rozwiniętą klatkę na górze, jest to zasługa rozpiętek ;].
Powinieneś zmienić troche plan treningu na klate, a mianowicie robić mniej powtórzeń.
Powinieneś ciskać na klatke tak, aby wyszło ok. 6-8 powtórzeń. troche oszukując.
Na przykładzie moim (Coś na takiej zasadzie, tylko oczywiście więcej serii :) :
1 seria 84kg (8 powtórzeń)
2 seria 86 kg (6 powtórzeń)
itd...

Po prostu chodzi o to, by mięśnie pobudzać do pracy, dawać im coraz mniejszą ale intensywniejszą dawke ;]

U ciebie, szczególną uwagę zwróciłbym na dól klatki, by była bardziej widoczna.
Jeśli dopiero zaczynasz branie odżywki na masę, to nic straconego, pamietaj po prostu, by dać mięśniom czas na odpoczynek i wystarczy.
Dużo jedz :], ja sam aktualnie biorę pewną odżywkę na masę.

Wiem wiem, co tu jakiś nastolatek będzie się mądrzył. Oczywiście nie musisz mnie słuchać, jeśli nie chcesz. Ja ci tylko służę jakby co dobrą radą ;) Jeśli będziesz chciał, możemy kiedyś wymienić się wynikami, a zobaczysz, że nie jestem zwykłym ćpunkiem, spod bloku ^^.
Oczywiście służę pomocą.

Pozdrawiam Cię, Połamania sztangi.

A zapomniałbym, warto było by u ciebie popracować na tak zwaną "V- sylwetką" Fajnie byś wyglądał.

Edit:
Trochę tak napisane niechlujnie, ale jestem po treningu i rozrabiam odżywkę ;] Wybacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rób dipsy, wyrzuć WL, najwyżej wyciskanie na dolnym skosie. Możesz użyć hantli, większy zakres ruchu.
Zakres powtórzeń 12-6 przy wyciskaniu, w ostatniej serii powtórzenia końcowe przy pomocy partnera. Pamiętaj o ruchu negatywnym. Skup się na technice, nie na ciężarze. Moim zdaniem trochę mało serii, jeżeli jest to trening raz w tygodniu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 20:21, DesMonD__PL napisał:

A zapomniałbym, warto było by u ciebie popracować na tak zwaną "V- sylwetką"


O, właśnie myślałem, żeby nad tym popracować. Jakie ćwiczenia byś polecał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to mogę zacząć od 45 i skończyć na 60 z tym, że 60wycisnąłem 6razy kiedyś i to chyba jako 3seria a nie ostatnia.
Wydaje mi się, że całkiem nieźle idzie mi ta siłownia, nie zapominaj, że mam staż dopiero od stycznia, a przytyłem tak jak pisałem ok 10kg. Kiedyś w ostatniej serii nie mogłem 55podnieść teraz robię to kilka razy.
V sylwetka powoli się robi, to nie jest takie proste. Ćwiczenia na nią to drążek, wyciąg do karku, wszelakie ćwiczenia ba bary, to wszystko robię.
Intensywność powoli zwiększam choćby na przykładzie klaty- 2x55kg
Na bica też wczoraj więcej brałem, plecy też na wyciągu mocniej przycisnąłem i dodałem wiosłowanie hantlem w opadzie.
kuko7
troszkę jaśniej poproszę co to dipsy i ruch negatywny?
Z tego co od wielu osób słyszałem przynajmniej rok trzeba na siłowni robić podstawowe ćwiczenia z hantlami (ale nie WL) i sztangą, nie wiem czy wyciskanie sztangielek to dobry pomysł...
Edit
jeśli nie jest się średnio zaawansowanym to trening klaty dwa razy w tyg odpada. Nie wiem czy 10serii to mało... Klata boli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować