Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Dnia 04.09.2010 o 20:34, Witcher1990 napisał:

Teoretycznie zasada jest taka:
1. Duże partie na początku tygodnia tzn klata+bic
2. Nogi+plecy
3. Barki+tric


Nogi i plecy? Dlaczego dwie największe partie ćwiczą razem? Ja rozumiem, że np taki MC jest i na to i na to, ale z reguły radzą rozdzielić trening żeby dać z siebie maksa na każdym z treningów i zachować właściwą technikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po to by pobudzić jak najwięcej mięśni na początku treningu. Mój drugi plan tak wyglądał (ułożony przez doświadczonego zawodnika) i później na jakiś forum wyczytałem, że tak można zrobić.
Owszem jest ciężko ale chyba lepsze to niż nogi po treningu pleców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli zalecałeś mi raczej podzielenie treningu na pracę nad poszczególnymi partiami mięśni. Rozumiem, że mieszanie "po trochu tego, po trochu tego" (np. 30 pompek, potem 40 brzuszków, a następnie znowu 30 pompek), które stosowałem do niedawna, daje gorsze rezultaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2010 o 20:40, Kardithron napisał:

Czyli zalecałeś mi raczej podzielenie treningu na pracę nad poszczególnymi partiami mięśni. Rozumiem, że mieszanie "po trochu tego, po trochu tego" (np. 30 pompek, potem 40 brzuszków, a następnie znowu 30 pompek), które stosowałem do niedawna, daje gorsze rezultaty?


Gorsze z tego powodu, że to nie jest wszechstronne. A harmonijny rozwój to fundament i basta. Zresztą prędzej czy później przeszedłbyś i tak na plan z zasadą podziału na partie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z racji rozpoczęcia nowego szkolnego roku, czas na ćwiczenia trochę się skurczył.
Generalnie chodzi mi o jakiś dobry plan treningowy na 6-ciopak,w który mógłbym wykonywać JEDNĄ ( max 20 minutową) sesje dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2010 o 15:43, HeyBabyGirl napisał:

Z racji rozpoczęcia nowego szkolnego roku, czas na ćwiczenia trochę się skurczył.
Generalnie chodzi mi o jakiś dobry plan treningowy na 6-ciopak,w który mógłbym wykonywać
JEDNĄ ( max 20 minutową) sesje dziennie.

ABS II (a jeśli masz troche ,,oponki" to porób A6W albo biegaj, żeby spalic ja )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2010 o 15:43, HeyBabyGirl napisał:

Z racji rozpoczęcia nowego szkolnego roku, czas na ćwiczenia trochę się skurczył.
Generalnie chodzi mi o jakiś dobry plan treningowy na 6-ciopak,w który mógłbym wykonywać
JEDNĄ ( max 20 minutową) sesje dziennie.

a6w/abs2, dziękuję za uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Facepalm...

... z tym A6W, właśnie potrzebuję ćwiczenia które mógłbym " wykonywać JEDNĄ ( max 20 minutową) sesje dziennie."
Czy ABS2 się nadaje ? Czy trzeba ćwiczyć jak przy A6W, trzy razy dziennie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm zdrowie... mam grype

trening..? - nieznam słowa

odżywianie... - hmm japko na dzień i 5 paczzek chpsików ;** a potem na kolacje znów zdrowo BEKON I PROCHY!

a i jeszcze mi sie przypomniala, w sumie to troche gram f łorkrafta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2010 o 16:11, HeyBabyGirl napisał:

Czy ABS2 się nadaje ? Czy trzeba ćwiczyć jak przy A6W, trzy razy dziennie ?


Przecież A6W robi się raz dziennie...
Co do ABS2 to już widzę po nim lepsze efekty niż po całym A6W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2010 o 20:19, Witcher1990 napisał:

Bo po ABS rosną mięśnie a A6W to aeroby i rzeźba!

Można jakieś opracowanie na ten temat? Możesz dodac jakieś wyjaśnienie od siebie.

GoFrUs
Japka to syf, organiczyc je!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na chłopski rozum
ćwicząc na masę robisz od 12-6powtórzeń ciężarem średnim nie do końca można to zastosować to brzucha ale zasada jest podobna- dostaje w dupę ciężkimi ćwiczeniami (wznosy nóg i kolan) których nie robisz dużo w serii.
Ćwiczenia na rzeźbę to mały ciężar i dużo powt. podobnie jest przy a6w ćwiczenia fakt wykańczają ale jest ich dużo przez co spalasz tłuszcz a są tak opracowane, że pięknie idą w brzuch. Jeśli w ogóle "nie ma się" mięśni brzucha to wiadomo coś tam urośnie ale ABS to typowo pod rozwój tychże mięśni a a6w tylko podkreślenie.
Edit
http://www.wpologim.pl/download/absy.pdf
jedyny słuszny poradnik to ABS II (choć ja już robię po swojemu i widzę lepsze efekty)
A o a6w jest tego sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porobiłem już parę rozpisany przez Ciebie trening. Sprawdza się to nieźle, choć pożal się Boże ciężarki, które sobie sprawiłem, są diabelsko nieporęczne.
Stosując się do Twoich wskazówek spróbowałem jeszcze rozpisać coś samemu i wykombinowałem coś takiego:

I
(Standard)
II
- 8x35 brzuszków.
III
- 20 pompek zwykłych,
- 2x15 pompek z nogami na wzniesieniu i szeroko
rozstawionymi ramionami,
- 2x15 pompek z nogami na wzniesieniu i wąsko
ustawionymi ramionami,
- 2x15 pompek w podporze tyłem.
IV
- 2x20 przysiadów,
- 2x30 wspięć na palce.

Przydałoby się te ćwiczenia na mięśnie brzucha jakoś fajnie urozmaicić (ABS odpada z uwagi na brak nieszczęsnego drążka). Jeżeli masz jakieś propozycje na kosmetyczne zmiany powyższego planu celem usprawnienia treningu, to wal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2010 o 20:00, Kardithron napisał:

III
- 20 pompek zwykłych,
- 2x15 pompek z nogami na wzniesieniu i szeroko
rozstawionymi ramionami,
- 2x15 pompek z nogami na wzniesieniu i wąsko
ustawionymi ramionami,
- 2x15 pompek w podporze tyłem.

A ja mam takie pytanie: Po co niektórzy robią aż tyle pompek? Nie lepiej jest stanąć na rękach przy szafie i tak śmigać pompeczki? Szybciej w kość dostaniemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę: chciałbym rozwinąć i wzmocnić mięśnie od pasa w górę i przy okazji zbić trochę "oponki" z brzucha, z tym że nie mam żadnego konkretnego doświadczenia w ćwiczeniach. Moglibyście mi poradzić, co na początek i jak ułożyć sobie plan? Do dyspozycji mam sztangielki 2x7 kg, ławeczkę skośną i ekspander (kupiłem kiedyś i w sumie się tylko kurzą :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mam prośbę: chciałbym rozwinąć i wzmocnić mięśnie od pasa w górę i przy okazji zbić trochę
> "oponki" z brzucha, z tym że nie mam żadnego konkretnego doświadczenia w ćwiczeniach.
> Moglibyście mi poradzić, co na początek i jak ułożyć sobie plan? Do dyspozycji mam sztangielki
> 2x7 kg, ławeczkę skośną i ekspander (kupiłem kiedyś i w sumie się tylko kurzą :P).
Na oponkę moge polecic A6W i/lub aeroby (bieganie, rower i koniecznie ogranicz fast foody i rozne napoje gaziane) co do ćwiczeń ze sztangielkami to nie mam doświadczenia więc sie nie wypowiadam :)
Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fff ciężko widzę robienie masy na 7kg hantlach i w dodatku łącznie ze spalaniem tłuszczu... Wiesz co ja bym dokupił obciążenia i zaczął masować brzuchem się nie przejmując zwłaszcza, że zimą i tak przytyjesz. Porobisz się do marca, zaczniesz biegać,pływać, jeździć na rowerze i zacznie powoli schodzić. A jak będziesz bardzo chciał to a6w później zrobisz bez treningu na masę (choć ponoć można to łączyć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pytałem się wuefisty, czy może nie wie, czemu mi chrupie i strzela w stawach. Odpowiedział, że brakuje mi tego czegoś, co występuje w stawach, jakiegoś płynu naoliwiającego. Jeśli to prawda, to czy da się kupić w aptece jakiś preparat na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować