Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Dnia 02.11.2010 o 20:49, Witcher1990 napisał:

Z odżywki powinno pochodzić chyba max 40%dziennego spożycia. Więcej jak te 2.2g nie przyswoisz.

Czyli jedna w zupełności wystarczy...A inaczej twaróg i serek wiejski to już ok. 60g więc 170zł w kieszeni zostanie ;]
No to tyle, dzięki za radę ''
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2010 o 19:35, Purek napisał:

Problem w tym, że dużo jem :D, ale trudno nabrać mi na wadze. Hantle mam 4 kg.. przedtem
jechałem na 2 kg, ale teraz są dla mnie za lekkie.


Jesteś ektomorfikiem- nie martw się, metabolizm zmieni się z wiekiem. Musisz jeść jeszcze więcej i ćwiczyć normalnymi ciężarami. Tzn. większymi. 4 kg to hantle dla dziecka, serio. Ja jestem mniejszy od Ciebie i mam hantle 15 kg, w Twoim wieku ćwiczyłem 7 kg. Jak wejdziesz na mój gramsajt i wpiszesz w szukajkę "legendary" to znajdziesz cykl wpisów o treningach i diecie dla początkujących. Jak zaczniesz konsekwentnie trenować, to nabierzesz siły, a potem masy i będzie git- ale nic od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2010 o 20:04, Witcher1990 napisał:

Te typie myślałem, że Cię straciłem:)


Co jakiś czas zaglądam, ale przeważnie gadacie o pierdołach, to się nie odzywam :P

Dnia 02.11.2010 o 20:04, Witcher1990 napisał:

Powiedz mi lepiej czy jeśli ominie mnie tydzień treningowy to czy lepiej dać sobie spokój
do poniedziałku i wtedy jak zwykle zrobić klatę czy może już w piątek zrobić klacisko,łikend
bieganie, w poniedziałek nogi a w czwartek plecy, piątek basen?


Obojętnie- naprawdę. Jak ćwiczysz dłuższy czas, to organizm się przyzwyczaja i nie robi mu wielkiej różnicy, czy zaczniesz tydzień od nowa, czy zrobisz małą zmianę. Wrzuć bonusowy basen, albo bieganie, albo zrób coś, czego zazwyczaj nie robisz w ramach odpoczynku (nie wiem, rozciąganie?). To nie ma większego znaczenia- dopóki się nie przeciążasz, to organizmowi będzie wisieć co robisz, o ile oczywiście to jedynie niewielka zmiana w planie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2010 o 20:34, DesMonD__PL napisał:

Eee chyba przesadziłem, z samych odżywek bede miał ponad 160g białka... Chyba za dużo
prawda?
Ok. 80 z odżywki a reszta naturalna, ze sklepu? tak zrobić?


Nie przekraczaj zaleceń dziennego spożycia producentów. To po coś jest ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie. Szukałem w guglach, ii nie znalazłem. Jakbym znalazł nie zawracałbym Wam d.. głowy.
Mam 90kg, 181 cm, 17 lat. Nie wyglądam grubo w ubraniach. Jak stoję też jest w porządku, ale jak siedzę, to już spory basik widać xD.
chodzi mi o to, by spalić kalorii i by troszke tego fetu przerobić na mięśnie.
Dieta to jedno - to pół biedy, ale chodzi o zestaw ćwiczeń, który byłby dla mnie dobry. Niby proste, ale jest jedna rzecz, która mnie dyskwalifikuje z właściwie wszystkich ćwiczeń wyguglowanych. Mam niepełnosprawną rękę prawą (porażenie okołoporodowe ze splotu brakowego i około porodowe zwichnięcie stawu łokciowego, na dzień dzisiejszy nic się nie da z tym zrobić.) - dyskwalifikuje mnie to właściwie z podnoszenia ciężarów. Jedyne co robię, chociaż przygodni nieco to brzuszki. Jednak wyczytałem, że same brzuszki bardziej działają na plecy niźli na brzuch.''
Ma ktoś jakieś wskazówki dla mnie? Wiecie, 18 się zbliża, dziewczyny nie mam, a wstyd mi z takim ciałem coś rwać. Także trzeba się wziąć za sienie. Z powodu rodziców, siłka i pro gimnastyka (typu aerobik) odpadają. Coś co można zrobić w domowym zaciszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.11.2010 o 22:23, Jackal-pl napisał:

Mam 90kg, 181 cm, 17 lat. Nie wyglądam grubo w ubraniach. Jak stoję też jest w porządku,
ale jak siedzę, to już spory basik widać xD.

BASIK? TO JEST MASA!:D Szkoda, że tłuszczowa. Ale zawsze mów, o tym MASA.

Dnia 02.11.2010 o 22:23, Jackal-pl napisał:

chodzi mi o to, by spalić kalorii i by troszke tego fetu przerobić na mięśnie.

Tak to się nie da. Albo rybki albo akwarium. Najpierw załatw fat, a następnie rób mięśnie choć z taką ręką będzie ciężko...

Dnia 02.11.2010 o 22:23, Jackal-pl napisał:

Dieta to jedno - to pół biedy, ale chodzi o zestaw ćwiczeń, który byłby dla mnie dobry.

Na początek DMŻ. Jesz wszystko normalnie tylko, że wyrzucasz cały slodki syf, fast, cole, frytki itp. często a w malych ilościach, o stałych godzinach, max 18-19 ostatni posiłek

Dnia 02.11.2010 o 22:23, Jackal-pl napisał:

Niby proste, ale jest jedna rzecz, która mnie dyskwalifikuje z właściwie wszystkich ćwiczeń
wyguglowanych. Mam niepełnosprawną rękę prawą (porażenie okołoporodowe ze splotu brakowego
i około porodowe zwichnięcie stawu łokciowego, na dzień dzisiejszy nic się nie da z tym
zrobić.) - dyskwalifikuje mnie to właściwie z podnoszenia ciężarów.

Znam typa, który też ma takie porażenie, chodzi o kulach, z ręką też coś ma. Na klate bierze 150kg. Chcieć to móc.

Dnia 02.11.2010 o 22:23, Jackal-pl napisał:

Jedyne co robię,
chociaż przygodni nieco to brzuszki. Jednak wyczytałem, że same brzuszki bardziej działają
na plecy niźli na brzuch.''

zależy jak się je robi.

Dnia 02.11.2010 o 22:23, Jackal-pl napisał:

Ma ktoś jakieś wskazówki dla mnie? Wiecie, 18 się zbliża, dziewczyny nie mam, a wstyd
mi z takim ciałem coś rwać. Także trzeba się wziąć za sienie. Z powodu rodziców, siłka
i pro gimnastyka (typu aerobik) odpadają. Coś co można zrobić w domowym zaciszu.

Przecież jak stoisz to nie widać brzucha. Chyba, że rwiesz jak prawdziwy facet- siedząc. zmotywuje Cię troche- lecą na spocona klatę, wiem z własnego doświadczenia.

Dobra dla Ciebie tak
1. Aerobiczna 6 weidera przez całe 42dni! To spokojnie dasz radę.
2. Biegać rozumiem możesz? 1-2razy bieganie i jakiś rower. basen rozumiem odpada?
3. Cierpliwość. Można dużo zrzucić ale 5kg na miecha to ma być max.
4. dieta jak wyżej

BUDO

Dnia 02.11.2010 o 22:23, Jackal-pl napisał:

Co jakiś czas zaglądam, ale przeważnie gadacie o pierdołach, to się nie odzywam :P

Jakie pierdoły? TO SĄ POWAŻNE KWESTIE DOT PLANÓW TRENINGOWYCH I DAWKOWANIA KOKSU! czy Ty chcesz żeby się ktoś przekręcił bo za dużo metki pociśnie?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2010 o 22:23, Jackal-pl napisał:

Ja mam pytanie. Szukałem w guglach, ii nie znalazłem. Jakbym znalazł nie zawracałbym
Wam d.. głowy.


Nic straconego. Skoro możliwości ćwiczeń masz ograniczone, to skup się na diecie- bez dobrej diety nie ma zrzucania kilogramów. Olej fastfood, tłuszcz i węgle, ogranicz makarony, ryż, ziemniaki i biały chleb. Jedz regularnie w ciągu dnia, nie podjadaj, nie jedz w nocy.
Jeśli chodzi o ćwiczenia, to spokojnie możesz biegać, z tego co zrozumiałem. Zacznij i zobacz jakie będą efekty- od krótszych, do dłuższych dystansów, jak sobie wyrobisz kondycję, to zaczniesz biegać interwały i w połączeniu z dietą efekty przyjdą. Trzeba tylko trochę determinacji.
Na brzuch spróbuj też program A6W i oceń sam, czy dasz radę go wykonywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2010 o 22:51, Witcher1990 napisał:

Jakie pierdoły? TO SĄ POWAŻNE KWESTIE DOT PLANÓW TRENINGOWYCH I DAWKOWANIA KOKSU! czy
Ty chcesz żeby się ktoś przekręcił bo za dużo metki pociśnie?:D


Ta, wyszłoby z pożytkiem dla forum ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.11.2010 o 22:54, Budo napisał:


Ta, wyszłoby z pożytkiem dla forum ;]

Czy Ty coś sugerujesz? niech się tylko dowiem gdzie mieszkasz. teraz przykoksowale biore 65w serii na klate niech Cię tylko znajde:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2010 o 22:58, Witcher1990 napisał:

Czy Ty coś sugerujesz? niech się tylko dowiem gdzie mieszkasz. teraz przykoksowale biore
65w serii na klate niech Cię tylko znajde:D


Za cienki w uszach jesteś, musisz czekać aż się zestarzeję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witcher i Budo. Dziękuję. Masa teraz rzeźba xD


Ok ,zobaczę te programy, zaczne jeszcze dzis. Biegać mogę, chociaż 1km to dla mnie sporo - basen raz w tygodniu ze szkoly, plywam glownie nogi (na plecach, kaleczony kraul, kaleczona żabka).
Dobra, dzięki jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie musisz się napalać- zacznij spokojnie, ale konsekwentnie, kilometr biegu to tyle co nic. Możesz od tego zacząć, ale potem jak kondycja się poprawi będziesz mógł biegać więcej. Z czasem przyjdą efekty, trzeba tylko konsekwencji i cierpliwości. Pamiętaj o jedzeniu, to naprawdę ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie co do tej Vadera (tak mi się kojarzy).
Chodzi o pierwsze i drugie ćwiczenie. Ile ma być tych powtórzeń w jednym cyklu? w 1. raz jedna noga, raz druga i przechodzić do 2 ćwiczenia, czy ileś razy to jeszcze powtórzyć?
I jeszcze jedno, jak są dwie serie, to mogę jedna zrobić rano a druga wieczorem, czy ma to być z przerwami jakimiś krótszymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2010 o 09:53, Jackal-pl napisał:

Chodzi o pierwsze i drugie ćwiczenie. Ile ma być tych powtórzeń w jednym cyklu? w 1.
raz jedna noga, raz druga i przechodzić do 2 ćwiczenia, czy ileś razy to jeszcze powtórzyć?


Pierwszego dnia A6W masz 1 serie 6 powtórzeń. W ćwiczeniu pierwszym zginasz się do lewej nogi, trzymasz 3 sekundy, powrót do pozycji wyjściowej, zginasz się do prawej, 3 sekundy, powrót. I to liczysz jako jedno powtórzenie. Jak zrobisz tak 6 razy (czyli zrobisz sześć powtórzeń), możesz przejść do następnego ćwiczenia. W ćwiczeniu drugim powtórzenia liczy się prościej, bo nie do poszczególnych nóg, ale podnosisz od razu obie, więc żadna filozofia.

Dnia 03.11.2010 o 09:53, Jackal-pl napisał:

I jeszcze jedno, jak są dwie serie, to mogę jedna zrobić rano a druga wieczorem, czy
ma to być z przerwami jakimiś krótszymi?


Najlepiej robić te serie od razu po sobie bez żadnych przerw, ale jeśli musisz to jakiś krótki odpoczynek, na pewno nie jedna seria rano, druga wieczorem, bo wtedy to wszystko nic nie da.

Jeśli nie wiesz, jak czytać tę rozpiskę, to wytłumaczę na przykładzie dnia 26.

3 serie 16 powtórzeń. Seria składa się z 6 ćwiczeń, każde ćwiczenie ma być powtórzone 16 razy, czyli robisz tak:

Seria nr 1
- I ćwiczenie x16
- II ćwiczenie x16
- III ćwiczenie x16
- IV ćwiczenie x16
- V ćwiczenie x16
- VI ćwiczenie x16

(ewentualna minuta odpoczynku)

Seria nr 2
- I ćwiczenie x16
- II ćwiczenie x16
- III ćwiczenie x16
- IV ćwiczenie x16
- V ćwiczenie x16
- VI ćwiczenie x16

(ewentualna minuta odpoczynku)

Seria nr 3
- I ćwiczenie x16
- II ćwiczenie x16
- III ćwiczenie x16
- IV ćwiczenie x16
- V ćwiczenie x16
- VI ćwiczenie x16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2010 o 22:22, Budo napisał:

Nie przekraczaj zaleceń dziennego spożycia producentów. To po coś jest ;]

A no widzisz ^^ Ja chciałem złączyć 2 odżywki naraz białkowe... Pisząc do gościa czy tak można to powiedział, że owszem. Poczytałem troche i okazało się, że ok. 50% to max z odzywki z dziennego zapotrzebowania
Więc, 90g z samej odzywki a reszta to twaróg itd. brać bede

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2010 o 14:44, DesMonD__PL napisał:

Pisząc do gościa czy
tak można to powiedział, że owszem.


Wszystko można. Wiadro cukru też można zjeść, tylko pytanie po co.

Dnia 03.11.2010 o 14:44, DesMonD__PL napisał:

Więc, 90g z samej odzywki a reszta to twaróg itd. brać bede


90 g to dużo jak na białko z odżywek- pamiętaj, że suple to tylko dodatki, nigdy diety nie zastąpią. Zapotrzebowanie organizmu na białko to ok 2-3 gramy na kg masy ciała, przy czym 3 to dla ludzi o intensywnym trybie życia (np. ciężkie treningi, szkoła i praca).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2010 o 16:03, DesMonD__PL napisał:

Dzięki bardzo, sam widzisz 90g to dużo, a miałem przyjmować 160 z samych odzywek...

Na mojej ostrowii pisze 1-3razy dziennie po 30g (80%białka) i dopisek "kwestia indywidualna" ile razy to jeść.
Dzisiaj miałem FBW- wyrzucanie obornika supcio:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować