Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Po pierwsze dieta, ogranicz węglowodany, więcej białka, posiłki co ok. 3 godz, ogólnie jedz mniej a częściej, ostatni posiłek maks 18-19. Oczywiście ograniczenie fastfoodów, picia z bąbelkami, chipsów, słodyczy, najlepiej nic z tego nie jedz na razie. Zwykłe pieczywo na ciemne zamień, ziemniaki na brązowy ryż.
Co do ćwiczeń to polecam zacząć biegać, aeroby po około 45 minut dziennie/3,4 razy w tygodniu, wraz z powrotem kondycji coraz dłużej, ale od początku to minimum 35-40 minut utrzymuj żeby organizm zaczął tłuszcz spalać :) Jeżeli masz naprawdę duży problem z masą i nie możesz zbytnio biegać żeby stawów nie niszczyć, zacznij od szybkiego marszu. Z biegiem czasu i postępów zacznij robić interwały. Możesz spróbować robić też tabatę (poszukaj sobie w google co to :p). Do aerobów, o ile masz taką możliwość, zapisz się na siłkę, naprawdę bieganie+siłownia+dieta dadzą mega efekty. Jesli nie możesz chodzić na siłkę rób poprawne, pełne pompki w różnych stylach, czy nawet klasyczne, podciąganie na drążku jesli się da, brzuszki, wznosy nóg w leżeniu, przysiady.
Jeśli chcesz osiągnąć sukces to pamiętaj, dieta, trening i wytrwałość! Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
O dziekowac. Znaczy sie az takiego problemu z masa to nie mam by zaczac od chodzenia:) Takze 45 min biegu bedzie ok:) Okay przeanalizuje to i zobaczymy jak bedzie:) Zaczynam od rana. Dzieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2011 o 23:34, Pateus napisał:

>
O dziekowac. Znaczy sie az takiego problemu z masa to nie mam by zaczac od chodzenia:)
Takze 45 min biegu bedzie ok:) Okay przeanalizuje to i zobaczymy jak bedzie:) Zaczynam
od rana. Dzieki:)

45 min biegu jeśli nie ćwiczysz? Dobre mi sobie, truchtu co najwyżej bo padniesz po 15min. Jeśli chcesz biegać 3-4razy w tyg to nie oszczędzaj i kupuj buty do biegania bo sam wiem jak to jest biegać w byle czym i później cierpieć bo kolana bolą. A lepszy od biegania jest basen więc jak masz możliwość to też pływaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2011 o 16:21, Witcher1990 napisał:

45 min biegu jeśli nie ćwiczysz? Dobre mi sobie, truchtu co najwyżej bo padniesz po 15min.
Jeśli chcesz biegać 3-4razy w tyg to nie oszczędzaj i kupuj buty do biegania bo sam wiem
jak to jest biegać w byle czym i później cierpieć bo kolana bolą. A lepszy od biegania
jest basen więc jak masz możliwość to też pływaj.

Tak w sumie to dalem rade 25 min:) Na razie bede dzien w dzien-az 45 bedzie wchodzilo:) Z basenem moze byc problem ale sie rozejrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2011 o 16:57, Graszcz napisał:

ktory program cwiczen jest najlepszy na typowo bokserskie wzmocnienie miesni brzucha?
ab ripper x?

Zapytaj Desmonda on się tłucze:) moim zdaniem skłony na skosie z piłką rzucaną do partnera są bardzo dobrym rozwiązaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy mają racje w tym artykule? Trochę dziwny według mnie...
http://www.u.waw.pl/trening-na-mase.html

W ogóle poszukuje jakiegoś dobrego treningu na masę, bo za 5 tyg zaczynam nowy cykl.
Myślę, by trenować grupy mięśniowe przeciwstawne, czy jakoś tak. Np. bic z tric.

Czy dać sobie spokój i rąbnąć ten plan. (On też się przyczyni to wzrostu masy, czy tylko siła?)

http://www.sfd.pl/Trening_II_na_bicie_rekordu_na_klate!!!-t55072.html

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mają rację poza tym, że przerwy to max 2min a z tym początkującym nie wyrazili się jasno bo chodzi tu o osoby przynajmniej po 2-3miechach FBW. Leszcz nie weźmie się od razu za splita.
Ja się dzisiaj dowiedziałem, że mało na klatę robię (11serii) i gościu polecił mi rozpiętki na skosie skoro wyciskam na skosie. Wyszło przy okazji dopytywania o technikę robienia rozpiętek.
Plany przejrzałem i wyglądają solidnie
zjadło mi edita
Generalnie jeśli robisz siłę to masa też idzie ale nie tak bardzo jak przy typowej masówce więc jeśli jeszcze chcesz nabrać to ja bym się w to nie bawił. Poza tym trening siłowy robi się 2xdo roku po 6tygodni z min 2letnim stażem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo stukną 22 lata, mam wzrost 180, wagę 60, ogólnie jestem strasznie chudy (mówią u mnie że to rodzinne i że z czasem zacznę przybierać). Od czasu kiedy skończyły się szkolne harce nic nie robię. Jednak chcę to zmienić. Nie chcę być jakimś mięśniakiem biorącym nie wiadomo ile na klatę i kupującym specjalne odżywki i chwalącym się przed znajomymi kaloryferem. Po prostu chcę być wytrzymalszy i silniejszy niż teraz. Mam takie dziwne uczucie że byłbym bardziej zadowolony z siebie gdybym regularnie dbał o swoją kondycję fizyczną.

Dzisiaj postanowiłem zrobić pierwszy trening, nie znam się na żadnych planach, poradnikach, nic z tego nie czytałem. Zacząłem od rozgrzewki, porządnego rozciągania (jest co rozciągać bo ledwie mam kąt prosty gdy podnoszę nogę), potem sztangielki (4 kilowe, dałem radę zaledwie 20 razy na obie ręce), przysiady (50), pompki (20), brzuszki (30), drążek (tylko 5 zrobiłem). Po krótkiej przerwie przebiegłem dookoła osiedla truchtem, nie wiem jaki dystans ale po 12 minutach wróciłem do początku, więcej nie dałem rady ale nie ze względu na nogi a problemy z oddychaniem (niestety krzywa przegroda i zimowe warunki). Wstyd się do takich osiągnięć przyznawać, ale taka prawda. Optymistycznie założyłem sobie że rano i wieczorem codziennie będę to wszystko powtarzał.

Spodziewam się od was krytyki, że może zła kolejność, albo za mało czegoś albo za dużo albo niepotrzebnie namieszane te ćwiczenia. Ale jak mówię - nie znam się i ćwiczę na wyczucie. Codziennie też biorę zestaw witamin, magnez itd, oraz po powrocie z dworu witaminkę c z wapnem. Zobaczymy jak z moją "silną wolą" i jak długo wytrzymam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 21:58, Galadin napisał:

Niedługo stukną 22 lata, mam wzrost 180, wagę 60, ogólnie jestem strasznie chudy (mówią
u mnie że to rodzinne i że z czasem zacznę przybierać).

samo to nic nie urośnie ew tłuszcz.

Dnia 05.01.2011 o 21:58, Galadin napisał:

Jednak chcę to zmienić.

Super motywacja to podstawa.

Dnia 05.01.2011 o 21:58, Galadin napisał:

Mam takie
dziwne uczucie że byłbym bardziej zadowolony z siebie gdybym regularnie dbał o swoją
kondycję fizyczną.

>
Pewnie, że byłbyś bo wytwarza się hormon szczęścia.
****
Jedziemy z tym koksem
Dobrze, że napisałeś co i jak to już można Ci coś poradzić. Przy takim wzroście 60kg to faktycznie musisz być suchutki:) Przyda Ci się jakieś 15-20kg więcej jeśli nie chcesz być wielkim koksem. Ale 15kg to min rok ciężkiej pracy i żarcia ogromnych ilości białka i węgli.
Masz zamiar ćwiczyć w domu czy na siłce? Jeśli w domu to napisz konkretnie co masz za sprzęt do dyspozycji i ile obciążenia wtedy będziem myśleć nad planem dla Ciebie. Jednak polecam siłownie tam jest wszystko co do szczęścia potrzeba.

AEROBY NP BIEGANIE
To jest ważne ale Twoim priorytetem jest teraz masa więc nie możesz ich robić po treningu tylko w dni od niego wolne no i bez przesady, nie za dużo.


ŻARCIE
Zapomnij o 3posiłkach, jedz 5-6razy dziennie, spore ilości. Podstawą w diecie są
Węgle- ryż, kasza, ziemniaki, pieczywo ciemne, makarony
Białka- jaja, ser biały (żółty też ale ma za dużo tłuszczu), serki wiejskie, jogurty, mięcho wołowe, drobiowe, tuńczyk i inne ryby.
Tłuszcze- raczej roślinne np oliwa z oliwek, orzechy
Szamaj ok 3000kcal dziennie 2-3g białka na kg masy ciała czyli na początek ok 120g styknie, 6g węgli na kg masy ciała, troche tłuszczyku.

Dnia 05.01.2011 o 21:58, Galadin napisał:

Codziennie też biorę zestaw witamin, magnez itd, oraz po powrocie z dworu witaminkę
c z wapnem. Zobaczymy jak z moją "silną wolą" i jak długo wytrzymam. :)

Bardzo dobrze, magnez to podstawa, wit C dobra zimą. Pij dużo wody.
Pisz o tym sprzęcie obmyślim plan przyszły koksie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 22:21, Witcher1990 napisał:

Pisz o tym sprzęcie obmyślim plan przyszły koksie


Wcześniej się pomyliłem. Nie 4 kilowe a 6.5 kilowe te sztangielki, teraz dokładnie zważyłem. To tyle tego sprzętu, mogę dodać jeszcze rower taki stacjonarny, drążek. Więcej nic nie mam, ćwiczę w domu, nie chcę za bardzo siłowni bo stracę sporo czasu na dojazdach. Jestem praworęczny, napisałem że dałem radę 20 razy podnieść te sztangielki ale podnosiłem jednocześnie dopóki lewa nie chciała już się wyprostować.

Z jedzeniem masz rację - właściwie jem malutko, 3x dziennie. Jakoś głodu nigdy nie czuję.

Coś z tym oddychaniem muszę zrobić, pytałem lekarzy o operację przegrody ale to jest porażka, jedni odradzają bo niby się naprawi a potem może wrócić do poprzedniego stanu, inni znowu mówią że warto. Ciężko się oddycha gdy druga dziurka właściwie niewiele wciąga. :(

Śpiochem wielkim jestem, od wczoraj budzik na 6 rano, bo zawsze leżę i leżę i czasami na wykład nie pójdę bo pospać się chce. :) A wcale nie jestem jakiś zmęczony gdy pośpię 6-7 godzin, tylko że śpię dużo więcej. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 22:28, Budo napisał:

1. sztangielki 4 kilowe są dla dzieci.


Pomyłka była bo 6.5 kilo a nie 4, a poza tym - napisałem przecież że jest teraz lipa więc co chcesz? :)

Dnia 05.01.2011 o 22:28, Budo napisał:

3. wpisz "legendary" i przeczytaj wszystkie wpisy.
http://ja.gram.pl/blog_szukaj_user.asp?id=123891


Coś nie działa jak wpisuję, nic nie znajduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 23:04, Galadin napisał:

Pomyłka była bo 6.5 kilo a nie 4, a poza tym - napisałem przecież że jest teraz lipa
więc co chcesz? :)


6.5 kilo też dla dzieci. Będziesz mógł od tego zacząć, ale to szybko będzie za mało, ja obecnie ćwiczę 15 kg hantlami.

Dnia 05.01.2011 o 23:04, Galadin napisał:

Coś nie działa jak wpisuję, nic nie znajduje.


Powinien to być link do szukajki na moim gramsajcie. Jak nie działa, to wejdź na mój sajt i normalnie odpal wyszukiwarkę.
http://ja.gram.pl/Budo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 23:10, Budo napisał:

6.5 kilo też dla dzieci. Będziesz mógł od tego zacząć, ale to szybko będzie za mało,
ja obecnie ćwiczę 15 kg hantlami.


No widzisz, ale ja startuję od mniej niż zero. :)

Dnia 05.01.2011 o 23:10, Budo napisał:

Powinien to być link do szukajki na moim gramsajcie. Jak nie działa, to wejdź na mój
sajt i normalnie odpal wyszukiwarkę.


Już jest wszystko. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm to tak jak Budo mówi 6.5kg nie podziałasz praktycznie nic, jedynie unoszenie na boki na barki. No i nie masz ławki, ciężko to widzę... Na prawdę nie wolisz wybrać się na pro siłkę? Trzeba będzie dokupić tych kilogramów tak żeby było 20-25kg na jednego żeby wszystkie ćwiczenia dobrze zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 23:21, Witcher1990 napisał:

Hmm to tak jak Budo mówi 6.5kg nie podziałasz praktycznie nic, jedynie unoszenie na boki
na barki.


Czyli metoda "więcej powtórzeń mniejszymi ciężarkami" jest nieodpowiednia?
Poszukam tych siłowni, może coś wybiorę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.01.2011 o 23:42, Galadin napisał:

Czyli metoda "więcej powtórzeń mniejszymi ciężarkami" jest nieodpowiednia?

to zależy jaki trening robisz ale więcej powt mniejszym ciężarem to głównie rzeźba/wytzymałość ale takim ciężarem nawet tego na klacie nie zrobisz

Dnia 05.01.2011 o 23:42, Galadin napisał:

Poszukam tych siłowni, może coś wybiorę. :)

Ok więc jutro jak nie zapomnę ułożę jakiś FBW
Z Twoim kręgosłupem wszystko jest ok? Jakieś inne dolegliwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować