Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Dnia 24.01.2013 o 23:56, Daelor napisał:

Drążki rozporowe niestety są do dupy - nie wiem, jak bardzo trzeba by je rozkręcić, żeby
się nie ześlizgnęły z framugi podczas ćwiczeń.

Ja też miałem drążek rozporowy i mi się nie ześlizgnął przy wadze 80+. Dałem za niego chyba ze 40 zł w Lidlu, po odkręceniu nie zostawił też żadnych śladów, bo miał gumowe osłonki na końcach, które zapobiegały ześlizgnięciu.
Inna sprawa, że jeśli to mała futryna, to jest to cholernie niewygodne - mało miejsca na ręce, ale przede wszystkim na głowę + konieczność podkulania nóg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2013 o 10:09, rob006 napisał:

Inna sprawa, że jeśli to mała futryna, to jest to cholernie niewygodne - mało miejsca na ręce, ale przede wszystkim na głowę + konieczność podkulania nóg.


Czy ja wiem czy podkulenie nóg jest takim problemem, napewno największą bolączką jest ograniczony rozstaw ramion uniemożliwiający szeroki uchwyt. Codziennie przeklinam za to mój futrynowy drążek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2013 o 21:09, Witcher1990 napisał:

Nigdy nie widziałem żeby ktokolwiek podciągał się na drążku bez podkulonych nóg to zwyczajny
element techniki


Bo nigdy nie widziales drazka zawieszonego na odpowiedniej wysokosci :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2013 o 22:23, kuba9876543210 napisał:

Bo nigdy nie widziales drazka zawieszonego na odpowiedniej wysokosci :]


Racja, ale nie zmienia to faktu, że z podkulonymi nogami jest dużo łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.podciaganie.pl/poprawne-podciaganie

Podczas podciągania pracujemy jedynie rękoma. Reszta ciała powinna pozostawać w stanie nieruchomym. Machanie nogami, podrzucanie ich do góry tuż przed podciągnięciem i inne techniki na dociągnięcie są błędne i powodują, że trening staje się mniej efektywny oraz obciążenie na obie ręce nie jest jednakowe.

Gdy ćwiczysz na drążku rozporowym we framudze, z reguły musisz zginać nogi w kolanach, aby nie szorować nimi po ziemii. Jednym z częstych pytań jest to, czy takie zgięcie nóg przeszkadza w treningu.
Takie zgięcie nóg nie przeszkadza w treningu. Gdy przyzwyczaimy się do utrzymywania zgiętych nóg, nawet tego po jakimś czasie nie zauważamy i osiągamy takie same wyniki jak trenując przy wyprostowanych nogach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podrzucanie i te "inne techniki" są dozwolone na zawodach bo niektórzy strasznie się miotają na tym drążku.
Łatwiej czy nie łatwiej mi ugięcie nóg pomaga w zachowaniu równowagi dzięki czemu skupiam się na pracy najszerszego a nie bicka czy próbach stabilizacji sylwetki. A gdy trening będziemy rozpatrywać w takich szczegółach to niestety każdy z nas pewnie 3/4ćwiczeń wykonuje źle.
Tak więc chłopcy po pierwsze to technika która nas nie ukrzywdzi, później ciężar i dużo żarcia. Szczegóły zostawmy ludziom którzy żyją z podnoszenia ciężarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2013 o 21:09, Witcher1990 napisał:

Nigdy nie widziałem żeby ktokolwiek podciągał się na drążku bez podkulonych nóg to zwyczajny
element techniki


Bo mało kto ma tak zamocowany drążek, żeby móc podciągać się na prostych nogach. A ci co mają, często podkulają nogi z przyzwyczajenia, bo wcześniej nie mieli możliwości podciągania na prostych nogach. Może kwestia przyzwyczajenia, mi na prostych nogach było dużo wygodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to podczas podciągania na drążku łatwiej idzie o równowagę ( by nogi nie latały, a zarówno całe ciało) jeśli mamy zgięte kolana. Wiadomo odpowiednia wysokość i przy prostych damy radę, ale przy wyprostowanych nogach łatwiej o latanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2013 o 13:12, McRooy napisał:

Ogólnie to podczas podciągania na drążku łatwiej idzie o równowagę ( by nogi nie latały,
a zarówno całe ciało) jeśli mamy zgięte kolana. Wiadomo odpowiednia wysokość i przy prostych
damy radę, ale przy wyprostowanych nogach łatwiej o latanie :D


Na wyprostowanych nogach łatwiej jest utrzymać równowagę - mają większą bezwładność i dodatkowo łatwiej nimi korygować jakieś odchylenia. No chyba że ktoś macha nogami podczas podciągania - wtedy to wszystko obraca się przeciwko niemu. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mieszkam na wsi i szukam dla siebie jakiegoś sportu najlepiej takiego z dreszczykiem emocji. Od razu uprzedze że w wakacje czasem pływam nad jeziorem i gram w piłke na średniej jakości boisku więc to już odpada. Siatkówka i koszykówka też odpada bo nie ma tu na to miejsca. Licze na pomoc. Przy okazji dodam że teren jest tu dość górzysty i w sam raz pasuje tutaj moutainboard. Nie wiem doradźcie mi coś bo mam dość siedzenie przed komputerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2013 o 11:47, Witcher1990 napisał:

latem idź do sąsiada i kradnij jabłka
Zimną możesz malować okna ładnym sąsiadką.

Słaba prowokacja, oparta troche na nieważnych już stereotypach. Po drugie to nie są sporty. Jeśli nie masz nic ważnego do powiedzenia to po co marnujesz swój cenny czas ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak poprawdzić trening ogólnorozwojowy z użyciem drążka i pompek? Brat mojej dziewczyny doszedł do niesamowitej sylwetki po normalnych ćwiczeniach bez siłowni.. Może piszę trochę chaotycznie, ale też chce tak do tego dojść. Siłownia odpada. Jest wiele powodów, m.in. nie chce sobie zrobić krzywdy, a ćwicząc z własną masą ciała nic mi się nie stanie:)
ps: rower, bieganie, pompki, drążek i te sposoby bardzo mi odpowiadają, ale nie mam planu.. Jest jakaś strona propagująca taki styl ćwiczeń? Znajduję tylko dla kulturystów.. poza np. 100pompek.pl i tematycznie z nią związanych (przysiadów, brzuszków itd.)
ps2 Ćwiczę trochę już na siłowni, w wakacje głównie pompki, pompki, rower, od zera bym nie zaczynał, ale mam czas, bardzo dużo czasu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2013 o 21:43, Bithda napisał:

Jak poprawdzić trening ogólnorozwojowy z użyciem jedynie drążka i pompek? Brat mojej
dziewczyny doszedł do niesamowitej sylwetki po normalnych ćwiczeniach bez siłowni.. Może
piszę trochę chaotycznie, ale też chce tak do tego dojść. Siłownia odpada. Jest wiele
powodów, m.in. nie chce sobie zrobić krzywdy, a ćwicząc z własną masą ciała nic mi się
nie stanie:)


1. Zapytaj go ;]
2. Podstawowe pytanie: czy musisz zrzucać tłuszcz, czy tylko zrobić mięśnie?
3. "Na siłowni zrobię sobie krzywdę" to taki sam głupi stereotyp jak "Na siłownię chodzą same dresy" i "Od nie jedzenia się chudnie" ;]
4. Rzezim kiedyś pięknie napisał: "robiąc 100 pompek jesteś dobry w robieniu 100 pompek". Włożyłbym takie programy między bajki i zajął się czymś ogólnorozwojowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2013 o 21:46, Daelor napisał:

2. Podstawowe pytanie: czy musisz zrzucać tłuszcz, czy tylko zrobić mięśnie?
3. "Na siłowni zrobię sobie krzywdę" to taki sam głupi stereotyp jak "Na siłownię chodzą
same dresy" i "Od nie jedzenia się chudnie" ;]

Muszę przytyć i robić mięśnie.
Ćwiczę na siłowni trochę, ale.. Naprawdę mi się to nie podoba. Poza tym, nie ma siłowni w promieniu ponad godziny pieszo, na dodatek drogo.. A nie zarabiam. A dobry rower mam, chęci duże bo po kilku miesiącach nie zrezygnowałem z domowego doskonalenia z zaledwie 20kg obciążeń, także chodzi tylko o drogę do.. A ta Naturalna, że to tak ujmę, bardziej mi odpowiada i finansowo i mentalnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2013 o 21:48, Bithda napisał:

Muszę przytyć i robić mięśnie.


No to problem rozwiązany: nie pytaj o trening, tylko o dietę (według mnie to 2/3 sukcesu) ;]
Oblicz, ile kalorii dziennie potrzebujesz (są kalkulatory w necie - chodzi o to, żebyś mniej więcej wiedział ile musisz zjeść, zapoznaj się przy okazji z wartościami różnych produktów w tabelach kalorycznych, np. ryż, tuńczyk, kurczak, bo to będziesz przede wszystkim jadł), potem zajrzyj na przykład na atleci.pl - są tam dobre diety na masę, wklejałem tu nawet kiedyś przykładową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować