Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Dnia 31.01.2013 o 00:11, Witcher1990 napisał:

Sam mieszkam na wsi więc wiem co piszę.
Możesz się w parkour pobawić


A już nie ważne bo z tatą złożyłem się na stół do tenisa stołowego. Czekamy aż przyjdzie, postawimy w garażu i będzie można sobie pograć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2013 o 11:46, seroero napisał:

A już nie ważne bo z tatą złożyłem się na stół do tenisa stołowego. Czekamy aż przyjdzie,
postawimy w garażu i będzie można sobie pograć :)

Uważajcie żeby przy tym "dreszczyku emocji" zawału nie dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2013 o 14:20, nightfaler napisał:

> A już nie ważne bo z tatą złożyłem się na stół do tenisa stołowego. Czekamy aż przyjdzie,

> postawimy w garażu i będzie można sobie pograć :)
Uważajcie żeby przy tym "dreszczyku emocji" zawału nie dostać.

:D może zamocują piłę tarczową gdzieś koło stołu?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś polecić jakieś dobre odżywki białkowe? Bardziej zależy mi na jakości, ale dobrze, aby cena nie była przesadnie wygórowana. Poza tym czy białko same w sobie wystarcza, czy dobrze jest też stosować jakieś węgle, albo coś w stylu gainerów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2013 o 17:42, Witcher1990 napisał:

Zależy kiedy chcesz to stosować, czego masz mało w diecie, jaka budowa ciała, jakie cele?


Nieważne!! DABL BLASTA załatwia wszystkie problemy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, jak mam coś ze stawem barkowym, może być przeciążony i 2 tyg wolne pomoże?

Jak np śpię na tej stronie, to potem mnie boli, a jak boli to np. nie mogę operować sprawnie ręką, boli przy ruchu ale czasem po rozgrzewce przechodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2013 o 17:42, Witcher1990 napisał:

Zależy kiedy chcesz to stosować,


Raczej po treningu, bo chyba taka forma przyjmowania białka jest najpowszechniejsza.

>czego masz mało w diecie,

Staram się jeść produkty bogate w białko, głównie na to zwracam uwagę, tak więc tuńczyk, piersi z kurczaka, jajka, ryż, makaron to takie typowe produkty, które zjadam, szczególnie w dni, kiedy ćwiczę.

>jaka budowa ciała, jakie cele?

Wzrost ponad 180 cm, waga ok. 80 kg. A jeśli chodzi o cel to chcę przez 2-3 tygodnie ćwiczyć z nastawieniem na masę. Problem jest taki, że z samych wymienionych produktów ciężko wyrobić dzienną normę zapotrzebowania na białko, więc chcę się wspomóc odżywką przynajmniej raz dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wg mnie najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie byłby albo gainer albo białko+carbo (vitargo to kolejny chwyt marketingowy). Zaletą białko+węgle jest możliwość dawkowania sobie węgli co ma znaczenie jeśli zaczniesz się zalewać no mnie strasznie zalewa smalec po carbo czy gainerach.

Jesteś stosunkowo szczupły więc na masie gainer powinen być ok zwłaszcza jeśli będziesz go stosował głównie po treningu lub przed (osobiście przed nie polecam bo sam czuję się ciężko na żołądku) a i w ciągu dnia nie będzie złym rozwiązaniem i jeśli dodasz do niego zdrowego tłuszczu może zastąpić posiłek. Poza tym wyjdzie stosunkowo niedrogo tylko zwróć uwagę na to żeby miał min 30g białka dobrej jakości tj odpada wszelkie roślinne.

Co do samych produktów to się nie wypowiadam bo nie znam się na tym, sam stosowałem tylko raz. byłbym jednak dość ostrożny przy wybieraniu gainerów firmy Olimp- ceny mają stosunkowo wysokie a jakość pozostawia wiele do życzenia. Miałem okazję stosować dwa różne białka i niestety byłem zawiedziony jak na cenę którą zapłaciłem. O ich spalaczu słyszałem natomiast rozbieżne opinie. Carbo jak to carbo wszystkie takie same choć tu plus do olimpu bo ich węgle mają lepszy smak i rozpuszczalność niż dwa inne których próbowałem.

Jeśli zdecydujesz się na białko+carbo to od siebie polecić mogę na początek Pantherę Primaltein. Profilu aminokwasowego nie ma najlepszego ale jak na tę cenę jest i tak jest w porządku. Do tego dochodzi smak i rozpuszczalność na poziomie drogich odżywek.
Matrix też będzie świetny i oba te białka można szamać nawet przed snem bo mają w składzie białka o różnej szybkości wchłaniania, a więc jako dodatek nawet w ciągu dnia do diety są ok.
Z całkiem poważnych firm to Optimum Gold z BCAA i Glutaminą, najlepsze przed i po treningu lub MRM ale to już wyższe sumy choć to najbardziej polecam jeśli proch szamiesz tylko po treningu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem u siebie (pierwszy raz chyba pare miesiecy temu), ze w lewej rece, w miejscu zgiecia, czesto jak siedze przy komputerze czuje bardzo wyraznie jak pulsuje mi krew, jest to irytujace, google mowi mi, ze to moze byc nadcisnienie, ale mialem wiele razy mierzone cisnienie, ostatnim razem chyba w grudniu i zawsze jest ''idealnie''.
Wg wiki jest to mozliwe (powodow kilka), ale nie wiem czy jest cos co moge samemu sprawdzic zanim udam sie do lekarza (i czy w ogole zawracac sobie tym glowe?). Nie wiem czy to moze stres czy niewyspanie, bo tego troche ostatnio mam, ale jesli dobrze pamietam to zdarzalo mi sie to tez jak bylem wypoczety, etc.

tl;dr jak pozbyc sie irytujacego pulsowania w lewej rece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za długo siedzisz w jednej pozycji po prostu, rozprostuj rękę co jakiś czas i powinno być ok. Ja mam tak z łokciem, jakiś nerw przechodzi obok stawu i jak długo siedzę w jednej pozycji to tracę czucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2013 o 19:21, Kardithron napisał:

Jakie są Wasze opinie na temat wegetarianizmu? Nie chodzi mi tu tyle o kwestię etyczną,
co zdrowotną.


Jedząc same ważywka ciężko jest pokryć zapotrzebowanie na wszystkie aminokwasy. Jedząc mięso nie masz tego problemu, a tu to możliwe, że niektórych w ogóle nie miałbyś w diecie - wiąże się to z stałym i męczącym pilnowaniem diety, czy to, co zjadłeś da Ci wszystkie odpowiednie składniki blablabla. Kupa śmiechu i tyle. Napisałbym więcej, ale niestety to było ładne parę lat temu, kiedy tematem byłem zainteresowany (zainteresowany, choć nigdy nie miałem ochoty na wyrzucenie mięcha z diety).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2013 o 19:21, Kardithron napisał:

Jakie są Wasze opinie na temat wegetarianizmu? Nie chodzi mi tu tyle o kwestię etyczną,
co zdrowotną.

Wegetarianie mają się za ludzi wyjątkowo zdrowych i szczęśliwych. Zawsze podkreślają, że mają dobre samopoczucie i prowadzą najzdrowszy tryb życia. Jako argument podają, że człowiek wcale nie musi jeść mięsa. Niestety chyba zapomnieli po co mamy kły w uzębieniu. Zajęcie skrajnego stanowiska jednej ze stron będzie na pewno w jakiś sposób egoistyczne gdyż wegetarianie na pewno wiedzą co robią ale jedzenie olbrzymich ilości mięsa też zdrowe nie jest. Dlatego polecam do każdej porcji kurczaka odpowiednią porcję zieleniny;)
I czy to wszystko tak na prawdę ma sens? Żyjemy tak krótko, a na starość najczęściej niedołężniejemy niezaleznie od trybu życia (pomijam genetycznych świrów) więc uważam że życie jest zbyt krótkie żeby zastanawiać się nad tym czy zjeść kebaba z majonezem czy porcję brokułów i brukselki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2013 o 19:21, Kardithron napisał:

Jakie są Wasze opinie na temat wegetarianizmu? Nie chodzi mi tu tyle o kwestię etyczną,
co zdrowotną.


Może nie tyle na temat wegetarianizmu, co weganizmu. Polecam obejrzeć http://www.youtube.com/watch?v=NiTteZk2TN4 , najlepiej cały filmik, ale jeśli jesteś zainteresowany tematem wyłącznie mięsa to interesujący materiał zaczyna się od 12:55. Opinia poparta argumentami i badaniami, w przeciwieństwie do stanowisk dwóch kolegów nade mną. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2013 o 22:20, Jaracz napisał:

Może nie tyle na temat wegetarianizmu, co weganizmu. Polecam obejrzeć http://www.youtube.com/watch?v=NiTteZk2TN4
, najlepiej cały filmik, ale jeśli jesteś zainteresowany tematem wyłącznie mięsa to interesujący
materiał zaczyna się od 12:55. Opinia poparta argumentami i badaniami, w przeciwieństwie
do stanowisk dwóch kolegów nade mną. ;)


No cóż, ja miałem współlokatorów, którzy interesowali się zdrowym żywieniem, i dowiedziałem się od nich tylko tyle, że jest milion sprzecznych opinii na temat żywienia, i każda jest poparta jakimiś badaniami. Moja siostra studiuje technologię żywienia i nie poleca rezygnacji z mięsa.
Ale faktem jest że jak jesteś hardkorowym wegetarianinem i nie jesz nawet nabiału, to trzeba na głowie stanąć żeby dostarczyć organizmowi wszystkiego co potrzeba. Poza tym jeśli pracujesz fizycznie, to nie ma opcji żeby zrezygnować z mięsa. Droga przez mękę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować