Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

>/ cięcie

Kawa, alkohol, fajki, leki, dragi, stres?

Wszystko wpływa na ciśnienie, a różnica rano i wieczorem to normalne, raczej staraj się mierzyć przez jakiś czas mniej więcej o tej samej porze.
Poza tym, to że czujesz się zdrowy nie musi oznaczać, że jesteś, zwłaszcza przy sercu. Jednego dnia wstajesz, idziesz do pokoju i hop masz zawał.
Także jeśli możesz iść prywatnie to śmiało, przynajmniej będziesz pewny, że wszystko jest ok.

Aha i jakieś rybne oleje dorzuć do diety ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2013 o 22:50, kuba9876543210 napisał:

Z tymi multiwitaminami/mineralami to nigdy tego nie tykalem i slyszalem tez bardzo skrajne
opinie (dobre i zle) na ten temat, na pewno sa ok?

Ile to jest duzo snu? 7-8h?


Na mnie dobrze działa Centrum, natomiast po Vigorze czułem się paskudnie, także musisz popróbować kilku preparatów. Dodam, że nie działają od razu, efekt poczujesz po min. 2 tygodniach.
A co do snu, hmm w moim przypadku 8 godzin to minimum, natomiast w dni wolne to 10-12.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2013 o 22:50, kuba9876543210 napisał:

Czyli duza czesc tego co jem..hmm co by tu zaczac teraz jesc by sie najesc (mam niestety
szybki metabolizm)


Mam tak samo i od długiego czasu pracuję nad swoją dietą. Surowe warzywa i owoce to zawsze dobra opcja, ogranicz tłuszcz przy smażeniu, olej rzeczy typu bułki tarte i zasmażki do warzyw, ogranicz sól (sól to zabójca, dosłownie). Jeśli potrzebujesz białka, to skup się na rybie (świeże ryby, lej na mrożonki) i białym mięsie. Jeśli potrzebujesz węgli, to wcinaj ziemniaki/ryż/makaron/kaszę, w miarę możliwości ciemny ryż, pełnoziarnisty makaron i kaszę gryczaną. Jeśli potrzebujesz tłuszczów, to stawiaj na oliwę z oliwek, ewentualnie tłuszcze roślinne (nie za dużo), ogranicz tłuszcze zwierzęce.
Nie wiem czy gotujesz sobie sam, czy wcinasz co podadzą rodzice, w drugim wypadku jest ciężko coś zmienić, ale da się :)

Dnia 26.02.2013 o 22:50, kuba9876543210 napisał:

Z tymi multiwitaminami/mineralami to nigdy tego nie tykalem i slyszalem tez bardzo skrajne
opinie (dobre i zle) na ten temat, na pewno sa ok?


Nie ma się czego bać, nie kupuj tylko żadnych hardkorowych zestawów typu animal pak. Kupisz zwykłe centrum i będzie ok, ważne, żeby nie przeginać z dzienną normą. Tak naprawdę witaminy i minerały powinieneś mieć z diety, ale w rozsądnej suplementacji nie ma nic złego.

Dnia 26.02.2013 o 22:50, kuba9876543210 napisał:

Ile to jest duzo snu? 7-8h?


Tak, w dodatku im wcześniej pójdziesz spać, tym lepiej. Jak siedzisz przy kompie po nocach do 2-3 i tak w kółko, to się nie dziw, że zamulony chodzisz. Ja śpię mniej więcej 12-8 i to dobry system. Ilość snu to indywidualna cecha i zależy od aktywności i innych rzeczy. 7-8 to taka baza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki za odpowiedzi, zobacze to Centrum. Soli nigdy duzo nie uzywalem, wiec z tym nie ma klopotu.
Czesto robie sobie jedzenie, najczesciej takie, ktore da sie szybko i latwo zrobic np.. schabowy, tosty, flaki (takie ze sloika), spaghetti albo nalesniki, dzis zamowilem duzo pizze i sie nia najadlem, ale troche mnie to przymulilo.....

Ze snem nie rozumiem tylko jednego.
Zdarzalo mi sie spac po 3-4 godziny i czulem sie ''swiezo'' i nie bylem ospaly (niestety nie zawsze tak bylo), a z drugiej strony czasem w weekend po 10 godzinach snu jeszcze chce mi sie spac ;]
Z aktywnosci tylko duzo pracy umyslowej i troche stresu + ok. 150-200km rowerem tygodniowo (jako srodek komunikacji, czesto sie spiesze), na inne sporty nie mam czasu, ale mimo to jem 4-5 razy dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2013 o 23:57, kuba9876543210 napisał:

Ok, dzieki za odpowiedzi, zobacze to Centrum. Soli nigdy duzo nie uzywalem, wiec z tym
nie ma klopotu.


Jest, nawet nie wiesz ile jesz. Ja nie używam soli wcale, a przekraczam normę ponad dwukrotnie. Ludzie nie zdają sobie sprawy ile sodu wcinają.

Dnia 26.02.2013 o 23:57, kuba9876543210 napisał:

Czesto robie sobie jedzenie, najczesciej takie, ktore da sie szybko i latwo zrobic np..
schabowy, tosty, flaki (takie ze sloika), spaghetti albo nalesniki, dzis zamowilem duzo
pizze i sie nia najadlem, ale troche mnie to przymulilo.....


W prostym żarciu nie ma nic złego- byle, żeby je przygotowywać w normalny sposób. Unikaj też w miarę możliwości gotowego jedzenia.

Dnia 26.02.2013 o 23:57, kuba9876543210 napisał:

Ze snem nie rozumiem tylko jednego.
Zdarzalo mi sie spac po 3-4 godziny i czulem sie ''swiezo'' i nie bylem ospaly (niestety
nie zawsze tak bylo), a z drugiej strony czasem w weekend po 10 godzinach snu jeszcze
chce mi sie spac ;]


Zależy od godzin w jakich śpisz, od zaległości ze snem jakie masz, od aktualnej kondycji, od wieeeelu rzeczy. Nawet od fazy snu w jakiej się obudzisz :P
Poza tym gdy śpisz za dużo, np 12 godzin, to jesteś zmęczony i tak... trzeba się wstrzelić w ten dobry przedział snu :)

Dnia 26.02.2013 o 23:57, kuba9876543210 napisał:

Z aktywnosci tylko duzo pracy umyslowej i troche stresu + ok. 150-200km rowerem tygodniowo
(jako srodek komunikacji, czesto sie spiesze), na inne sporty nie mam czasu, ale mimo
to jem 4-5 razy dziennie.


To się wysypiaj chłopie. Nic dziwnego, że nie masz pary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2013 o 22:53, maniekk napisał:

>/ cięcie

Kawa, alkohol, fajki, leki, dragi, stres?

Nie, jak większość ;), nie nie, nie, ciężko określić, od czasu do czasu. Raczej jestem spokojny i opanowany, a jak mam z czymś problem to stosuje zasade "miej wyj*$%bane, a będzie ci dane" :D

Dnia 26.02.2013 o 22:53, maniekk napisał:


Aha i jakieś rybne oleje dorzuć do diety ;)


Z dietą będzie ciężko :< chciałbym ale przy obecnym trybie spędzania dni to raczej niemożliwe :<

A to że różnica rano i wieczorem to normalne :) Mnie zaintrygowała różnica występująca podczas mierzenia z lewej ręki i za 5min z prawej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2013 o 22:08, maniekk napisał:

A jakim chcesz być wegetarianinem? takim hardcorowym, czy zwykłym?

To zależy, co masz na myśli pisząc "hardcorowy wegetarianin". :P Chodzi pewnie o rezygnację z jakichkolwiek produktów pochodzenia zwierzęcego, czyli weganizm? To nie.

To, na co przeszedłem, nazywam w uproszczeniu wegetarianizmem, ale dieta ta nie wyłącza ryb ze spożycia (na razie), więc jest w gruncie rzeczy czymś innym. Faktem jest, że z mięsa czerwonego i białego zrezygnowałem. Tutaj wyjątków i skoków w bok raczej nie przewiduję.
Ale wszystko się może zdażyć. Na razie jest ok, ale zobaczymy, jak będę się czuł po dłuższym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2013 o 21:04, T-Tronix napisał:

Jaki polecacie domowy zestaw ćwiczeniowy na redukcje masy?


4 minutes of hell (wygugluj) i mniej żreć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To samo pytanie, tylko związane z przybraniem masy. Zwykłe chłonięcie wszystkiego co wpadnie w oko niezbyt działa. Rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2013 o 21:26, br0neeK napisał:

To samo pytanie, tylko związane z przybraniem masy. Zwykłe chłonięcie wszystkiego co
wpadnie w oko niezbyt działa. Rady?

Sam mam taki cel. Z moich danych wynika, że dobrym pomysłem jest spożywanie białka bezpośrednio po treningu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2013 o 18:43, Kardithron napisał:

> A jakim chcesz być wegetarianinem? takim hardcorowym, czy zwykłym?
To zależy, co masz na myśli pisząc "hardcorowy wegetarianin". :P Chodzi pewnie o rezygnację
z jakichkolwiek produktów pochodzenia zwierzęcego, czyli weganizm? To nie.


Tak chodziło mi właśnie o to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2013 o 21:06, Daelor napisał:

4 minutes of hell (wygugluj) i mniej żreć.

Tylko ja jestem sceptycznie do tego nastawiony? :D
Może i zlało się ze mnie więcej i zadyszany bardziej byłem. Ale jakoś nie czułem się po tym tak dobrze jak po bieganiu ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na pracę jestem zmuszony zmienić częstotliwość wyjść na siłownię do 5 x na tydzień. Czy poniższy plan ma sens:

1. uda
2. plecy
3. klatka
4. barki i biceps
5. triceps i łydki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2013 o 21:36, maniekk napisał:

1. uda
2. plecy
3. klatka
4. barki i biceps
5. triceps i łydki.


Ja bym nie rozbijał ud i łydek na osobne dni. A klatę pierwszego dnia tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2013 o 22:07, Heimdallr napisał:

Ja bym nie rozbijał ud i łydek na osobne dni. A klatę pierwszego dnia tygodnia.


Klatka pierwszego dnia odpada, bo u mnie na siłowni, cała Polska robi w poniedziałek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)
Poleci ktoś jakieś dobre roleczki w przyzwoitej cenie? Sprzęt raczej do jazdy rekreacyjnej niżeli do wyczynowej (bo to dla narzeczonej). Cena około 200 max 250 zł : >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 09:04, zerohunter napisał:

Co za różnica czy w poniedziałek, czy piątek, a może środę?


W łikend zazwyczaj nie chodzi się na siłownię. Przez co ma kilka dni na regenerację. Gdy zrobimy taką klatę na początku tygodnia, a nie np. pod jego koniec, wtedy organizm jest w stanie odbudować mikropęknięcia (czy jak to się zowało) po treningu w dużo większym stopniu. A biorąc pod uwagę to, że klata jest priorytetem dla większości ludzi, dlatego też większość od niej zaczyna tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś rzeczy poprawiające koncentracje, zapamiętywanie? Dodam, że poranne śniadanie przed lekcjami - w drodze do szkoły, poprawiło dość trochę koncentracje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować