Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Dnia 26.09.2013 o 15:53, MrGregorA napisał:

a robiłeś badania TSH? a probowałes liczyc Twoje spozycie kaloryczne?

Byłem, pierw u lekarza rodzinnego po skierowanie do endykrologa pojechałem, zrobił mi usg tarczycy stwierdził że jestem zdrowy jak ryba i sie dziwi co ja tu robie, ze budowę mam dobrą i po co mi ta masa jak dobrze wyglądam, no ale mi mo to chciałbym trochę te mięśnie zwiększyć no i dostałem skierowanie do dietetyka ;d .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2013 o 12:14, MrGregorA napisał:

chociażby makaron, kasze i ryż. ogolnie, zeby podniesc kalorycznosc dodaje sie oliwy
z olwiek


Ale zauważ, ze 400 g ryżu ma trochę ponad 1000 kalorii, a gdzie reszta? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 14:56, Kubson023 napisał:

22 lata, no jem tak rano owsianka z rodzynkami + 2 jajka 2śniadanie serek wiejski / obiad
ryż albo kasza pierś z kurczaka warzywa gotowane, podwieczorek banan + gainer 706 który
mi został jeszcze :D. kolacja puszka tuńczyka. Ps/ no ale jem jem i efektu coś nie widać
..


Dołóż do tego jeszcze jedną porcję gainera, ewentualnie do drugiego śniadania dołóż trochę węglowodanów, bo z tego co widzę może być go za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 22:14, maniekk napisał:

> 22 lata, no jem tak rano owsianka z rodzynkami + 2 jajka 2śniadanie serek wiejski
/ obiad
> ryż albo kasza pierś z kurczaka warzywa gotowane, podwieczorek banan + gainer 706
który
> mi został jeszcze :D. kolacja puszka tuńczyka. Ps/ no ale jem jem i efektu coś nie
widać
> ..

Dołóż do tego jeszcze jedną porcję gainera, ewentualnie do drugiego śniadania dołóż trochę
węglowodanów, bo z tego co widzę może być go za mało.

poprawka to jest gainer 737 ogl słabej jakości supl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie więcej węglowodanów i może trochę więcej czerwonego mięsa. Pamiętaj też, że sama ilość kalorii nie do końca przekłada się na efekt - gdy hardcorowo trenowałem pływanie, wchłaniałem 5-6k kalorii, a na wadze traciłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 01:35, MrGregorA napisał:

A skąd wiesz, ile je? Nie napisał tego.


Bo widzę ile waży.

Dnia 26.09.2013 o 01:35, MrGregorA napisał:

Zresztą, co jeśli nagle zacznie przyjmować więcej kalorii? Wszystko zależy JAK je.


Jak chcesz zwiększyć przyjmowane kalorie 2x, to powodzenia, porzygasz się już przed obiadem :)
Powoli do celu, nagłe zmiany są niedobre i niczemu nie służą, a tylko szkodzą i niepotrzebnie obciążają żołądek, jelita i niszczą ci rytm dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem - wszystko zależy, jak się je. Dodasz do sałaty 3 łyżki oliwy - już masz dodatkowe 300. Zamiast chleba pszennego - chleb z ziarnami itp. itd.

A waga wcale nie mówi dużo. Namówiłem kumpla, żeby zaczął chodzić na siłkę. normalnie bez żadnego wysiłku zjadał na śniadanie jajecznice z 5 jajek na mięsie i kilka kromek chleba, drugie sniadanie, obiad itd. do tego potrafił owalić w ciągu dnia litr lodów. Gość jest chudy jak patyk. Chociaż 60kg przy takim wzroscie jest ciezkie do wyobrazenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakieś sugestie na co zwrócić uwagę przy zakupie strojów do biegania po zimie ? Post Buda nieco rozjaśnił systuację, zależy mi żeby buty nieprzemakały, są jakieś specjalne oznaczenia/technologie pod tym kątem ?

Wcześniej biegałem tylko latem wiosną, w tym roku pierwszy raz zabieram się za zimę, więc nie do końca jestem pewien jakiego rodzaju kurtki i buty kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 23:10, Darkstar181 napisał:

Wcześniej biegałem tylko latem wiosną, w tym roku pierwszy raz zabieram się za zimę,
więc nie do końca jestem pewien jakiego rodzaju kurtki i buty kupić.


Jeśli chodzi o kurtkę, to zawsze możesz popytać sprzedawców, powinni ogarniać w specjalistycznych sklepach co nie przemaka. Nike ma oznaczenie Storm-Fit lub Storm na metkach nieprzemakalnych ciuchów.
Jeśli chodzi o buty, to jeśli chcesz mieć 100% nieprzemakalne i takie do orania, to szukaj oznaczeń Gore-Texu w butach trailowych, ale cena będzie wysoka. Gore-Tex to membrana stosowana przez wielu producentów obuwia, kurtek itd., zapewniająca nieprzemakalność i jednocześnie oddychanie odzieży i butów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2013 o 00:38, Budo napisał:

Jeśli chodzi o buty, to jeśli chcesz mieć 100% nieprzemakalne i takie do orania, to szukaj
oznaczeń Gore-Texu w butach trailowych, ale cena będzie wysoka. Gore-Tex to membrana
stosowana przez wielu producentów obuwia, kurtek itd., zapewniająca nieprzemakalność
i jednocześnie oddychanie odzieży i butów.


Znaczy, ona przemaka, ale w standardowym użyciu raczej do tego nie dojdzie, no chyba, że zanurzy się buty w wodzie na jakieś 30 godzin bodajże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2013 o 21:36, kuba9876543210 napisał:

Ciekawa. Sam jem głównie mięso(nie surowe xd) i jestem dosyć chudy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest tu ktoś to gra futsal i mógłbym mi odpowiedzieć na parę pytań?
Dziś miałem okazję pograć pierwszy raz od lat i jakoś trochę inaczej to niż piłka nożna wygląda.

1. Mianowicie, różni się to zasadniczo w kontekście techniki? Odnoszę wrażenie, że jednak gra się nieco inaczej niż na murawie.
2. Co z butami? Warto kupić typowe buty pod futsal? Grałem w butach do biegania (nike, acz nie takich sensu stricte, na piłkę na murawę też są ok [geometria podobna jak w korkach, ot kiedyś musiałem wziąć zamiast korków, nie było aż tak źle]), w zasadzie to sporo problemów. Piłka się nie klei nóg w ogóle, a do tego człowiek się sporo ślizga (np. chcąc wykonać mocny strzał po rozbiegu jednak mi się nogi rozjeżdżały). Z drugiej strony, gra tymi częściami ciała, które nie angażują butów - jak na murawie.
3. Problemy punktu drugiego wynikają z butów (przyznam, że inaczej się kopie, korki są jednak ok 1-2 cm wyższe, ma to znaczenie przy np podbiciach), czy też jednak należałoby nad techniką posiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biegam sobie od jakiegoś tygodnia i mam do was jedno pytanie:
Co jedzenie chilli ma do biegania? Uwielbiam ostre rzeczy, a chilli ze słoika domowej roboty jest dla mnie rarytasem (mimo, że jem codziennie). Wpływa to jakoś negatywnie na wyniki, osiągi etc.? Czytałem gdzieś, że chilli jest bardzo zdrowe etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera dziś się dowiedziałem jak samochód rozleniwia człowieka. Powiedziałem znajomym, że mam ochotę sobie pójść na piechotę na przystanek (ok. 1km ). Usłyszałem "ojeja" co tak daleko i tym podobne. Ehh, jakby to był jakiś mega wyczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować