Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Dnia 19.12.2014 o 00:54, Prince_Miki napisał:

Od wczoraj zacząłem swoją przygodę z bieganiem z wielu powodów. Udało mi się przez całą
godzinę przebiec truchtem długi dystans. Nie zamierzam się poddać, więc trzymajcie kciuki!
;)


Rozumiem, że mówisz o ok. 10-12 km z marszu bez robienia przerw? Nogi nie bolą? ;)

Nieźle, jak na osobę (domniemuję z treści posta), która dotychczas nie biegała!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2014 o 16:02, Prince_Miki napisał:

Tak, całą godzinę. Nogi bardzo bolą, ale myślę, że niedługo jakoś przywyknę. :P


Przede wszystkim dobrze się zregeneruj. Wielu narzeka na bół kostek, szczególnie ścięgno achillesa może zacząć dokuczać, a potem może to być uciążliwe bo łatwo o kontuzje. Sugerowałbym z 3-4 dni przerwy, potem znacznie krótszy bieg (ok 30 min) taki na wypoczynek. Nie wiem jak często zamierzasz biegać, ale jeśli 3 razy lub więcej w tygodniu, to dla początkującego, max 1 godzina biegania tygodniowo starczy, a resztę treningów robić krótszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już minęło 4 dni odkąd zacząłem biegać truchtem z przerwami godzinę dziennie i już są pierwsze efekty. Oczywiście nie są jakieś wielkie, ale generalnie czuję się bardziej wyluzowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi podpowie jak zwiększyć ilość powtórzeń podciągnięć siłowych powyżej 15?
Skupiać się nad różnymi chwytami, różnymi sposobami podciągania (jakieś pliometryczne, podciąganie klatką piersiową do drążka), czy zorganizować jakieś obciążenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2014 o 17:51, Bezi_113 napisał:

Ktoś mi podpowie jak zwiększyć ilość powtórzeń podciągnięć siłowych powyżej 15?
Skupiać się nad różnymi chwytami, różnymi sposobami podciągania (jakieś pliometryczne,
podciąganie klatką piersiową do drążka), czy zorganizować jakieś obciążenie?


Obcążenie to jedna opcja. Inna to podciąganie się systemem np. piramidy, albo drabiny. Sam robię drabinę (1 podciągnięcie, krótka przerwa, 2 podciągnięcia, krótka przerwa itd itp jak daleko dasz radę- co jakiś czas zwiększasz ilość powtórzeń w drabinie). Inne chwyty to kolejna sprawa- szerokie, wąskie, nachwyt, podchwyt. Oprócz tego inne ćwiczenia pleców, ramion (bicek :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie na razie idę w dobrym kierunku.
Stosowałem wcześniej różne programy i drabinę mam już przetestowaną- może czas do niej wrócić.
A jak dobrać obciążenie?
Ważę 76-77kg przy wzroście 176 i póki co nie zakładałem na pas więcej niż 10kg.
W sumie to większego obciążenia po prostu nie mam, ale coś da radę skombinować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Przy takich gabarytach 10 kg powinno wystarczyć. Powinieneś być w stanie się podciągnąć te 20 razy (o ile nie masz 40 lat :P) po odpowiednim przygotowaniu. Pamiętaj, że samo podciąganie nie wystarczy, żeby się dużo razy podciągać. To jest ćwiczenie, które angażuje różne partie mięśni i trzeba mieć więcej niż tylko mocne łapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2014 o 00:21, Budo napisał:

podciąganie nie wystarczy, żeby się dużo razy podciągać. To jest ćwiczenie, które angażuje
różne partie mięśni i trzeba mieć więcej niż tylko mocne łapy.

Pracuję nad tym już od dłuższego czasu, jak już mi się uda to się tym podzielę, dzięki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2014 o 17:51, Bezi_113 napisał:

Ktoś mi podpowie jak zwiększyć ilość powtórzeń podciągnięć siłowych powyżej 15?
Skupiać się nad różnymi chwytami, różnymi sposobami podciągania (jakieś pliometryczne,
podciąganie klatką piersiową do drążka), czy zorganizować jakieś obciążenie?


wiesz, po porstu się podciągaj - wyniki same przyjdą. od czasu do czasu polecam plecak + 15kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu już minęło od kiedy "tak po prostu" się podciągam. Jakiś rok już będzie.
Pomogło obciążenie, na razie ćwiczę tak jak mowiłem Budo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2015 o 18:04, Malevyn napisał:

bedzie roznic sie efektami dieta keto na 1500 kcal od zwyklej z weglowodanami ? ktos
ja stosowal ? co mozecie o niej powiedziec ?


walnij 150 - 200g wegli. ketony sa niebezpieczne dla organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2015 o 18:04, Malevyn napisał:

bedzie roznic sie efektami dieta keto na 1500 kcal od zwyklej z weglowodanami ? ktos
ja stosowal ? co mozecie o niej powiedziec ?


O kcal się nie wypowiem, bo na Twoich, to bym chyba umarł z głodu.

Ale tak, byłem na keto, jeśli chodzi o umiarkowy wysiłek (jakieś cardio, bieganie) to nie było źle. Problem pojawiał się przy interwałach oraz ćwiczeniach na wysokim tętnie - Po prostu brakowało "paliwa".

Ogólnie dieta jak dieta, śniadania typu jajka na boczku z dodatkiem jakiegoś sera = cudo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy myślicie, że te ćwiczenia:

https://www.youtube.com/watch?v=dAd_iiJKzpU

są dobre na zrobienie sobie kaloryfera na brzuchu ektomorfika, który w sumie nie ma z czego schudnąć, a któremu zależy na "szcześciopaku"? :)

czy może jakieś inne? A6W? tylko, że właśnie zależy mi nie na schudnięciu, tylko zrobieniu szcześciopaka ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś problem mam z kondycją ostatnio przy graniu w piłkę.

W tygodniu: pon/śr/pt jestem 3 razy na siłowni. We wt/czw biegam (przemieniennie 5/7km; tempo 4:30/km). Przemęczenia nie ma, progres z tygodnia na tydzień. Wszystko zwykle w porach między 11-13.

W soboty wieczorem (20-21) grywam w piłkę. No i właśnie prawdę mówiąc, forma bardzo płynna. Ostatnie dwa spotkania słabo, już wchodząc na boisku mi się grać nie chce. Cięzko się zmusić do biegania, a po meczu ani specjalnie spocony, ani zmęczony nie jestem. Szukam przyczyny, bo mnie to drażni.

Czyżby organizm się przyzwyczaił do wysiłku fizycznego rano? A może jest drugie dno, tj leży w psychice i braku motywacji? Nie ukrywam, że przed każdą grą zespołową to jednak czuje się na parę godzin przed już spięty. I najwyraźniej, im bardziej spięty, tym gorsza dyspozycja danego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Zrób sobie trochę przerwy, porób coś innego. Idź z kumplami na badmintona, albo na basen, albo w ogóle jeszcze coś innego. Czasami trzeba sobie odpocząć trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak piszesz, jesteś ekto. brzuszków możesz robić 2 miliardy, ale jak nie dostarczysz budulca, to i tak z tego nic nie będzie - jak nic wcześniej nie robiłeś, to może po miesiącu leciutki zarysik się pojawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim mam pytanie trenuję boks treningi 5x w tyg zastanawiam się nad jakaś odzywką, która byście polecili? Jakieś aminokwasy może albo białko ? Tak do uzupełnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować