Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

poczekaj, aż wróżka Rzezim wróci, bo ja nie mam swojej szklanej kuli.

idź do lekarza człowieku, wygląda to na poważną sprawę, nie szukaj pomocy na forum internetowym -_-"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może to głupie ale białka serwatkowe można kupić tanio bo nasze rodzime spółdzielnie mleczarskie obudziły się i zaczęły zamiast produkować dla Olimpa same je sprzedawać:P
Ja w każdym bądź razie jestem zwolennikiem odpowiednio zbilansowanej diety normalnej, popartej suplementacją witamin, minerałów i właśnie kreatyny, tyle że mi przyświecają inne cele niż rzeźba, masa czy co tam jeszcze, ja mam się zmieścić na singletracku i skręcić korbą 100km bez bólu:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj zacząłem sobie robić takie ćwiczenia pod wieczór,tak z nudów... oto one :
Pompki 20
Przysiady 40
Wznoszenie łydek tak po 50 na noge
no i rowerek taki stacjonarny ;d

pytanie mam czy te ćwiczenia polepszą kondycję?Nie liczę o jakies super efekty.
aha i drugie pytanie to to czy Pompki rozwijają coś poza siłą rąk ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Jeżeli będziesz je robił tylko wieczorem i to na dodatek w takiej marnej ilości, to odpowiedź jest prosta - NIE
Umożliwią Ci jedynie lepszy sen.
Na kondycję najlepsze jest regularnie bieganie lub pływanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 20:55, Vanmati napisał:

pytanie mam czy te ćwiczenia polepszą kondycję?Nie liczę o jakies super efekty.
aha i drugie pytanie to to czy Pompki rozwijają coś poza siłą rąk ?


ręce, barki i te okolice najbardziej rozwijają :D

ale ja to bym radził jeszcze brzuszki dorzucić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 20:58, Probos napisał:

/.../
Jeżeli będziesz je robił tylko wieczorem i to na dodatek w takiej marnej ilości, to odpowiedź
jest prosta - NIE
Umożliwią Ci jedynie lepszy sen.
Na kondycję najlepsze jest regularnie bieganie lub pływanie.


No właśnie nie mam gdzie biegać,pozatym jest zima,i mam regularne treningi (co drugi dzien)W wolne dni robie program skocznosciowy(i prosze na mnie nie krzyczec! :DD)A pod wieczor po treningach chcialbym jakos ten czas któy siedze przed kompem zamienic na cos innego,tak chyba lepiej nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.02.2009 o 21:00, Vanmati napisał:

No właśnie nie mam gdzie biegać,pozatym jest zima,i mam regularne treningi (co drugi
dzien)W wolne dni robie program skocznosciowy(i prosze na mnie nie krzyczec! :DD)A pod
wieczor po treningach chcialbym jakos ten czas któy siedze przed kompem zamienic na cos
innego,tak chyba lepiej nie?


Szkoda tylko, że ćwiczenia które sobie wymyśliłeś, zajmą Ci max. 10 minut.
Mówię jak jest, a co z tym zrobisz - Twoja sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Dlatego poprosiłem Ciebie, abyś coś mi podsunął, coś co poleciłbyś każdemu

Dnia 05.02.2009 o 18:18, wilkas napisał:

w takiej sytuacji.


No właśnie- musisz sobie wyłożyć cele, jakie chcesz osiągnąć. Podałeś niżej swoje wymiary i powiem tyle- chuderlak jesteś, bo ważysz tyle co ja, a prawie 10 cm wyższy. Dlatego- zanim zaczniesz się suplementować popracuj nad dietą- już tyle razy tu o tym pisałem, że nie chce mi się po razk kolejny, poszukaj moje posty w wątku (literka w oknie mojego posta), a na bank znajdziesz szybko porady o diecie (jedź od najnowszych postów). Nie ćwiczysz bardzo intensywnie, ale z tego co widzę braki możesz mieć, więc przede wszystkim regularność i dostarczanie odpowiednich składników. Dieta > suplementacja i suple diety nigdy nie zastąpią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 20:03, czaja24 napisał:

może to głupie ale białka serwatkowe można kupić tanio bo nasze rodzime spółdzielnie
mleczarskie obudziły się i zaczęły zamiast produkować dla Olimpa same je sprzedawać:P


Ostrowia ftw, stosunek cena do jakości wypada naprawdę nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 20:55, Vanmati napisał:

pytanie mam czy te ćwiczenia polepszą kondycję?


Raczej nie, może rowerek, ale rowerek jest dla lamusów. Lepiej na kondycję biegaj, albo pływaj, tudzież śmigaj na normalnym rowerze.

Dnia 05.02.2009 o 20:55, Vanmati napisał:

aha i drugie pytanie to to czy Pompki rozwijają coś poza siłą rąk ?


Pompki to dobre ćwiczenie, w różnych odmianach jest polecane przy budowie rąk (triceps, przedramiona), klatki piersiowej, czy nawet pleców i brzucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 21:08, Vanmati napisał:

no napewno nie 10 minut.Bo na sam rowerek poświęcę z 45minut... :D
no to moze jakis inny super harmonogram zaproponuj ;p


Biegaj i pływaj, po prostu. Rowerek przez 45 minut ? Przecież to idzie się skończyć z nudów, nie wierzę, że tyle wytrzymałeś. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 21:26, Probos napisał:

Biegaj i pływaj, po prostu. Rowerek przez 45 minut ? Przecież to idzie się skończyć z
nudów, nie wierzę, że tyle wytrzymałeś. :D


Uwierz mi ze można stawiasz rowerek przed TV, i jedziesz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

serio mowie,mysle ze kolo godziny bylo,bo tam taki licznik jest i liczy ;d
mialem chyba ponad 400 kalorii,wiem ze malo,w tym czasi oglodalem jak tato gra w GTA IV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też miałem podobne parametry. I wiem jak ciężko jest nabić wagę dla osoby o tego typu budowie.

Dnia 05.02.2009 o 19:24, wilkas napisał:

treningi? pon-śr-pt bądź też wt-pt albo wt-pt-nd... jak widzisz jest niewielki rozrzut,
ale jest to spowodowane tym, że nie zawsze mam możliwość trenowania 3x w tygodniu. :/


Dla chcącego nic trudnego, jeśli człowiek jest naprawdę zdeterminowany to znajdzie czas na 3 treningi w tygodniu. Dwa treningi w tygodniu nic Ci nie dadzą. To tak naprawdę zawracanie .... trzy dni odpoczynku? Litości na treningu nie dajesz sobie na tyle w kość by odpoczywać trzy dni. Trzy treningi w tygodniu to absolutne minimum.

Dnia 05.02.2009 o 19:24, wilkas napisał:

Mimo wszystko staram się przykładać do każdego treningu, który jest podzielony na dwie
części. Jednego dnia katuję klatkę, barki, tricepsy, drugiego zaś nogi, plecy i bicepsy.


Co do sugerowanego treningu musiałbym się zastanowić. Później coś napisze.

Dnia 05.02.2009 o 19:24, wilkas napisał:

hmm... zmiany są widoczne, no nie powiem, ale chciałbym więcej, wiadomo... ;p ale wszystko
po kolei. Uważam jednak, że moje ''nawyki żywieniowe'' trochę kuleją. Nie posiadam jakiegoś
specjalnego planu, co i ile powinienem jeść, a z tego co się orientuję to jest to podstawą
do dobrych wyników. Powiem tyle, że na śniadanie wcinam ze dwie kanapki, w szkole drugie
śniadanie, wracam do domu i jem pożywny obiad. Kolacji unikam jak mogę. ;p


Gratuluje! Nie jedzeniem kolacji niwelujesz cały dzień. Policz sobie ile czasu mija od obiadu do śniadania. Taka długa przerwa powoduje, że programujesz organizm ta niezbyt dobry tryb dla osoby, która chcę zyskać masę. Aby zyskać masę cóż trzeba stosować się do diety WŻ czyli Więcej Żreć. Większą ilość jedzenia łatwiej jest upchnąć w większej ilości posiłków. Zyskiwanie masy jest o wiele trudniejsze niż jej tracenie nie mniej jednak trzeba jeść przynajmniej 5 posiłków dziennie. A "dwie kanapki" to też nic mi nie mówi bo moje dwie kanapki to może być jedna Twoja;-) tak samo pożywny obiad. Kiedyś w jednej stołówce podchodzę i zamawiam ziemniaki z czymśtam pani nakłada mi porcje ziemniaków patrze i pytam się "To półporcji?" - Nie to cała porcja :D (byłem trochę zdziwiony). Ale abstrahując od tego. Musisz więcej jeść. Zamiast 2 kanapek jedz 3. Tak samo zwiększ 2 śniadanie. I zacznij jeść kolacje.

Vanmati - kcal nie bardzo mi mówią w jakim tempie kręciłeś choć jeśli miałes ponad 400kcal w ~1h to raczej nie jechałeś za szybko. Jeśli chodzi Ci o poprawienie wytrzymałości to można to robić na rowerku i wbrew temu co Budo piszę to rowerek nie jest dla lamusów. Aby budować wytrzymałość na rowerku trzeba kręcić na pewnym poziomie. Poziomy kręcenia są trzy i mierzone są pulsem 55-70% maksymalnego pulsu - tryb spalania tłuszczu, 70-80% poprawianie kondycji, 80-100% - trenig zawodowców czyli nie próbujcie tego w domu. Poniżej 55% zawracanie tyłka i robienie sobie hemoroidów. Jeśli pracujesz nad wytrzymałością to powinieneś raczej robić jazdę na dwie sesje po 15 minut (choć na początku powinieneś raczej zacząć od 15minut) i wykręcasz jakieś 7-8 km, a jak jesteś w dobrej formie to 10 km w te 15 minut. Warto jest też notować swoje postępy. W tempie 70-80% maksymalnego pulsu po 5 minutach powinieneś być nieźle spocony. Po 15 minutach jazdy robimy minutkę na wolnych obrotach by wyciszyć organizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to ja bym prosiła o mała pomoc .
W tym momencie codziennie podnosze sie na drazku(10 15 razy) czasem jak mi się chce robię to dwa razy dziennie ,robię także wieczorem 2x 20 brzuszków.
nie mam dostępu do żadnego sprzętu oprócz mojego drążka :)) czy zalecicie mi może jakieś ćwiczenia na biceps i mięśnie brzucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Sam biceps to nic, najlepiej zrobić sobie ładne i proporcjonalne ramiona- to znaczy, że powinienes ćwiczyć różne partie mięśni. Na brzuch polecam program ABS 2, do dorwania w necie w formie pdfa bez problemu, co do rąk- podciąganie, pompki to byłaby Twoja podstawa, w różnych modyfiacjach. Pamiętaj, że powinieneś ćwiczyć w seriach, tzn nie 20 pompek codziennie, ale np 5x20. To samo z podciąganiem, w seriach, ile dasz radę żeby Ci łap nie wyrwało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 22:58, Budo napisał:

/.../

Sam biceps to nic, najlepiej zrobić sobie ładne i proporcjonalne ramiona- to znaczy,
że powinienes ćwiczyć różne partie mięśni. Na brzuch polecam program ABS 2, do dorwania
w necie w formie pdfa bez problemu, co do rąk- podciąganie, pompki to byłaby Twoja podstawa,
w różnych modyfiacjach. Pamiętaj, że powinieneś ćwiczyć w seriach, tzn nie 20 pompek
codziennie, ale np 5x20. To samo z podciąganiem, w seriach, ile dasz radę żeby Ci łap
nie wyrwało.


a jakie odstępy czasowe miedzy seriami ??
(dzięki za odpowiedź)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Hmm... postaram się dołożyć jeszcze jeden, dwa treningi, choć nie ukrywam, że będzie to trudne zadanie, zwłaszcza, że jestem w klasie maturalnej. Zobaczę co da się zrobić.

Jeśli będzie to pomocne to mogę przepisać swój plan treningowy. Dokładnie, co i jak wykonuję, nie będzie z tym problemu. :p

Wracając do jedzenia to postaram się zwiększyć swoje posiłki. Więcej ryżu, makaronu, mięsa, tuńczyka, owoców [w szczególności bananów] i warzyw, białego sera, jogurtów [dzięki Budo ;)]. Tutaj pojawiają się dwa pytania:
Po pierwsze, czego mam unikać? słodyczy pod wszelką postacią, ziemniaków, kawy, alkoholu... czegoś jeszcze? :>
Po drugie, ostatni posiłek powinien być spożywany min. 2h przed snem? czy to nie ma większego znaczenia?


Podsumowując, mam żreć, żreć i jeszcze raz żreć, oczywiście zbytnio nie przesadzając, bo co za dużo to niezdrowo. ;)

PS: dzięki za cenne wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 22:59, wiedx1 napisał:

a jakie odstępy czasowe miedzy seriami ??
(dzięki za odpowiedź)


Niezbyt długie, czasami w ogóle zaleca się bez odstępów (tylko, że przeplatasz ćwiczenia)- ja przeważnie robię odstępy liczone na czuja w sekundach, przy czym moje serie są bardzo długie i mija dużo czasu zanim z powrotem dojdę do tego samego ćwiczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować