Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Dnia 04.03.2009 o 15:23, Budo napisał:

Ok 70-75. Możesz zobaczyć ile ważysz, a potem policzyć sobie body mass index (bmi), znajdziesz
na googlach.


Ha, ja ważę 72kg przy 190cm wzrostu. Grunt, że przybrałem prawie 8kg w przeciągu miesiąca. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jeszcze za mało, tyj dalej ;]
Ale 8kg w miesiąc to dobry wynik, byle żeby była to stabilna waga, a nie to co masz wieczorem po całym dniu ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.03.2009 o 20:16, Budo napisał:

Jeszcze za mało, tyj dalej ;]
Ale 8kg w miesiąc to dobry wynik, byle żeby była to stabilna waga, a nie to co masz wieczorem
po całym dniu ;P


To akurat sprawdzałem sobie rano, dzień po siłowni. :D Mam nadzieję dobić 80kg i chyba mi wystarczy... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.03.2009 o 20:12, Probos napisał:

Ha, ja ważę 72kg przy 190cm wzrostu. Grunt, że przybrałem prawie 8kg w przeciągu miesiąca.
:D


powiedz tylko: kogo mam zabić za 8kg więcej w miesiąc? T_T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.03.2009 o 20:19, Azrathel napisał:

powiedz tylko: kogo mam zabić za 8kg więcej w miesiąc? T_T


Pytasz serio ? :d Po prostu jak jesteś takim patykiem jak ja, któremu można liczyć żebra, to nie jest problem, uwierz mi. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.03.2009 o 20:25, Probos napisał:

Pytasz serio ? :d Po prostu jak jesteś takim patykiem jak ja, któremu można liczyć żebra,
to nie jest problem, uwierz mi. ;d


serio serio, jestem 4cm niższy od Ciebie ale ważę mniej. na szczęście kłopotów ze zdrowiem nie mam (oprócz bólu kręgosłupa spowodowanego wadą postawy - w trakcie leczenia) ale trzeba o odpowiednią wagę zadbać teraz.
tak więc - na kogo zlecenie? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Na dobrą dietę, regularne posiłki i ćwiczenia. Korzystaj z wiedzy naszego wieszcza Popka, Popek mawia, że "nic się samo k.... nie zrobi" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.03.2009 o 20:31, Azrathel napisał:

serio serio, jestem 4cm niższy od Ciebie ale ważę mniej. na szczęście kłopotów ze zdrowiem
nie mam (oprócz bólu kręgosłupa spowodowanego wadą postawy - w trakcie leczenia) ale
trzeba o odpowiednią wagę zadbać teraz.
tak więc - na kogo zlecenie? ;]


No cóż, u mnie się wszystko zaczęło od pożyczenia hantli 2,5kg i ćwiczeń między rundami w CS-ie, oraz pompek rano i wieczorem. :D Później, przerzuciłem się na cięższe hantle i zacząłem robić częściej pompki. Następnie, wybrałem się na siłkę ... Poza tym, jadam regularnie i odrzucam różnego rodzaju syfy takie jak chipsy, nadmiar słodyczy, papierosy, alkohol. Miesiąc, dwa i będzie git. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 20:06, Probos napisał:

Z tego co się orientuję, to jakieś 2 lata. :D Dokończę tylko mój obecny karnet, kupuję
do domu drążek, ławkę, sztangę i zaczynam się bawić w domowe ćwiczenie. :D


No tak przy 2 latach to można się zakup sprzętu to już ma sens, choć moim zdaniem i tak lepiej jest ćwiczyć na siłce. Sprzęt w domu ma tendencje do przeobrażania się w zbieracz kurzu.

Azra - nie słuchaj Budo tego fanatyka anty-junkfood-u.

Jak przytyć!
Jedz co chcesz w dużych ilościach (junkfood zalecany, popijak wszystko słodzonymi napojami), ogranicz ruch i aktywność fizyczną to absolutnego minimum, by nie tracić niepotrzebnie energii na ruch, rób tak a na pewno przytyjesz ;-) (oczywiście nie będzie to zdrowy sposób)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcialem sie spytać odnośnie brzuszków,teraz jestem chory więc nie trenuję.Zamiast tego robię sobie pompki,rozciągam się i robie brzuszki.A z tego co wiem jest duzo rodzajów bruszków,znam zwykłe leżenie i dociąganie do kolan,zwykłe spięcia na leżąco,Brzuszki z nogami pionowo do góry,leżenie na brzuchu i starania się ruszyc ciałem dzięki brzuchowi(nie wiem czy wiecie o co chodzi ;d) i jescze takie cos ze leze na krawedzi kanapy wyprostowanyi jednoczesnie przyciągam klatkę i nogi do brzucha.Czy istnieją jakies inne rodzaje?Trochę mi sie w domu nudzi i tak próbuję zabić czas ;p ew.Które z tych co podałem jest najbardziej wydajny?

EDIT. Albo jak mozecie do podajcie jakies cwiczenia co mozna w domu wykonywac ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczenie podczas choroby to jedna z głupszych rzeczy, którą można robić. Podczas choroby organizm jest osłabiony i powinien mieć czas by spokojnie dojść do siebie, a ćwicząc wcale mu w tym nie pomagamy. Dlatego też po chorobie nie można ćwiczyć na takich samych obciążeniach jak poprzednio, gdyż może to się znowu doprowadzić do choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tyle że moja choroba polega na bólu gardła i chrypce,siłę mam ;d
nawet na rowerku jezdze,to juz 3 dzien a jutro do szkoly wracam wiec raczej dam rade.

@Budo
Zaraz sobie poszukam,zobaczymy czy trudne ;p

EDIT: No cóż, liczba powtórzeń jakaś straszna nie jest,wlasciwie to bardzo malo ich tam, no ale to oni sie na tym znają więc ich się będe słuchał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 13:16, Vanmati napisał:

tyle że moja choroba polega na bólu gardła i chrypce,siłę mam ;d
nawet na rowerku jezdze,to juz 3 dzien a jutro do szkoly wracam wiec raczej dam rade.


Rzezim dobrze mówi.

Dnia 05.03.2009 o 13:16, Vanmati napisał:

@Budo
Zaraz sobie poszukam,zobaczymy czy trudne ;p


Trudne trudne- chociaż szybkie, bo wymaga tylko kilku minut 3-4 razy w tygodniu. Oprócz tego co pisałeś wyżej są jeszcze brzuszki skośne do treningu skośnych mięśni brzucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

no fakt,zapomnialem o skosnych. Ale cwiczenia brzuszków nie są dla mnie jakies męczące,bo już się do nich przyzwyczaiłem,pewnie bo tym abs będę cały spocony,a narazie tylko mi sie tak wydaje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no właśnie Rzezi, ze mną jest taki problem, że nawet gdybym tak zrobił to prawdopodobnie nie przytyłbym ani o pół kilo ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 17:26, Azrathel napisał:

no właśnie Rzezi, ze mną jest taki problem, że nawet gdybym tak zrobił to prawdopodobnie
nie przytyłbym ani o pół kilo ;D


Masz to samo co ja. :D Patykowata budowa. :D Powinieneś się cieszyć, zwłaszcza, że u osób z taką sylwetką ( przynajmniej w moim wypadku tak było ), rezultaty ćwiczeń są bardzo szybko widoczne. :)
Pamiętaj - no pain, no gain ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Każdy może przytyć, ja mam to samo, a przez ćwiczenia skoczyłem z 55 do 65.
Idź też do lekarza po skierowanie do endokrynologa (pobiadol, że jesteś chudy itd), może masz nadczynność tarczycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.03.2009 o 19:03, Budo napisał:

Każdy może przytyć, ja mam to samo, a przez ćwiczenia skoczyłem z 55 do 65.
Idź też do lekarza po skierowanie do endokrynologa (pobiadol, że jesteś chudy itd), może
masz nadczynność tarczycy.


hmm wątpię, niedawno miałem kompleksowe badania (książeczka sanepidowska), do tego regularnie oddaję krew (darmowe przejazdy komunikacją miejską już za parę lat! :P) i konsultuję wyniki z lekarzem pierwszego kontaktu. wszystko ołkej.
a co do ćwiczeń, to owszem, basen (wada postawy) + siłka, ale na razie chcę jako-tako zaleczyć kręgosłup, bo żyć mi drań nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować