Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Dnia 25.09.2009 o 19:57, mskarpeta napisał:

Jakieś porady? :>


ćwicz i czekaj na efekty. po dwóch dniach niczego nie zauważysz, po dwóch tygodniach i owszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2009 o 20:08, mskarpeta napisał:

Jeszcze jedno, w poradniku pisze, żeby ćwiczyć 4 dni w tygodniu. Tyle wystarczy?

jest napisane.
tak, wystarczy. potrzebny jest czas na regenerację, bla bla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, to samo pytanie co kolega wyżej: czy 4 krotne powtórzenie ćwiczenia w tygodniu zajmującego parę minut daje aż tak dobre efekty, jak się mówi? Czy jest to efekt porównywalny z a6w, czy słabszy/lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2009 o 21:37, nazgul47 napisał:

Właśnie, to samo pytanie co kolega wyżej: czy 4 krotne powtórzenie ćwiczenia w tygodniu
zajmującego parę minut daje aż tak dobre efekty, jak się mówi?

Tak samo jak odpowiedni trening, do prawidłowego rozwoju mięśni potrzebna jest ich regeneracja.
>Czy jest to efekt porównywalny

Dnia 25.09.2009 o 21:37, nazgul47 napisał:

z a6w, czy słabszy/lepszy?

Zależy co chcesz osiągnąć.
A6W - płaski brzuch, pozbycie się części tkanki tłuszczowej.
ABS - po prostu, budowanie mięśni brzucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2009 o 21:37, nazgul47 napisał:

Właśnie, to samo pytanie co kolega wyżej: czy 4 krotne powtórzenie ćwiczenia w tygodniu zajmującego parę minut daje aż tak dobre efekty, jak się mówi?


Sprawdź to sam. Banalna odpowiedź, ale prawda jest taka, że każdy posiada inny organizm i różnie będzie on reagował na określone bodźce. Generalnie jednak skoro ludzie o tym gadają, to chyba nie jest źle, hm? :)

Dnia 25.09.2009 o 21:37, nazgul47 napisał:

Czy jest to efekt porównywalny z a6w, czy słabszy/lepszy?


Szósteczka jest nastawiona na spalanie sadła, abs na powiększenie/zarysowanie kaloryfera (który ofc pod fałdką tłuszczu będzie grzejnikiem-niewidką), porównać się nie da. Ale preferuję abs, abs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poniedzialek: barki, przysiady, przedramiona
Wtorek: klatka, triceps, brzuch
Sroda: Plecy, biceps

I analogicznie 3 kolejne dni. Niedziela wolna. Co zmienic, co poprawic (bo pewnie idealnie nie jest)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2009 o 00:01, lydathegreat napisał:

I analogicznie 3 kolejne dni. Niedziela wolna. Co zmienic, co poprawic (bo pewnie idealnie
nie jest)?


Idea robienia 6 treningów w tygodniu jest chybiona. To prosta droga to przetrenowania, a wtedy organizm ma tendencje do buntowania się. Jeden dzień na regeneracje to bardzo mało. Raczej powinieneś rozbić ten 6 treningowy cykl tygodniowy na 3-4 treningi w tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2009 o 00:01, lydathegreat napisał:

Poniedzialek: barki, przysiady, przedramiona


Wywal przysiady, a zrób z tego osobny dzień treningu nóg, bo jedno ćwiczenie tylko na uda to pomyłka. :)

Dnia 28.09.2009 o 00:01, lydathegreat napisał:

Wtorek: klatka, triceps, brzuch


I znowu możesz wykreślić brzuszek. Spokojnie możesz ćwiczyć kaloryfer kilka razy w tygodniu, a jeszcze lepszym wyjściem jest zastosowanie odpowiedniego programu (abs II na przykład).

Dnia 28.09.2009 o 00:01, lydathegreat napisał:

Sroda: Plecy, biceps


Git.

Dnia 28.09.2009 o 00:01, lydathegreat napisał:

I analogicznie 3 kolejne dni. Niedziela wolna. Co zmienic, co poprawic (bo pewnie idealnie nie jest)?


Rzezim dobrze prawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2009 o 00:11, Chojna_90 napisał:

Czy Isostar jest najlepszym izotonikiem na rynku?? Bo używam go często a trochę niestety
kosztuje ;p Znacie jakieś dobre zamienniki ??:p


Powerade, Gatorade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, może mi ktoś zaproponować jakiś trening ogólnorozwojowy, ktory mógłbym
odbywać w domu? Po prostu nie mam czasu chodzić na siłownię. Nie mam sztangi, za to
mam 3 hantle( 2x 5 kg , 1x 10 kg) Gram w halowej lidze piłki nożnej ,jednak musiałbym trochę
poprawić siłę bo z tym jest słabiutko. Nie wiem wogóle jakie ćwiczenia wykonywać i w jakiej ilości
żeby to było efektywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Zależy co chcesz, na początek możesz zacząć jakiś lekki trening obwodowy z ćwiczeniami dla różnych partii mięśni. Zajrzyj na mój gramsajt i wyszukaj wpisy pod hasłem "legendary" i przeczytaj, może Ci się przyda. Oprócz tego Daelor poleca no excuse workout do obejrzenia na yourube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2009 o 08:34, Budo napisał:

Zależy co chcesz, na początek możesz zacząć jakiś lekki trening obwodowy z ćwiczeniami
dla różnych partii mięśni. Zajrzyj na mój gramsajt i wyszukaj wpisy pod hasłem "legendary"
i przeczytaj, może Ci się przyda. Oprócz tego Daelor poleca no excuse workout do obejrzenia
na yourube.

Dzieki, wpis naprawdę profesjonalny, widać, że znasz się na rzeczy.
Teraz widzę ile rzeczy robiłem źle i co może ciekawsze, dowiedziałem się,
że prawdopodobnie jestem ektomorfikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2009 o 08:34, Budo napisał:

/.../

Odbyłem wczoraj ten trening. Robiłem wszystkie ćwiczenia , które opisałeś na GS,
ale oczywiście wszystko w mniejszym wymiarze( zarówno powtórzenia jak i serie)
Dzisiaj jest masakra:) Ale nie ma się co załamywać, dzień przerwy i jutro znowu wracam. Mam
trochę problemy z ćwiczeniami na mięśnie nóg bo ostatnio naciągnąłem przyczep mięśnia
brzuchatego łydki, ale ortopeda po wykonaniu USG powiedział, że to samo minie i praktycznie
w żaden sposób nie można tego przyspieszyć. Po za tym drugie kolano też podświadomie oszczędzam
ze względu na zerwane kiedyś więzadła krzyżowe i brak łąkotki, jednak myślę, że wraz ze wzrostem
masy mięśniowej to się zmieni. Jeszcze raz dzięki za pomoc, pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

No problem, oszczędzaj nogi, skoro masz z nimi problemy- lepiej nie odnawiać starych kontuzji. Reszta ćwiczeń- dobierz sobie sam serie, powtórzenia i obciążenie, a także zestaw ćwiczeń i ich kolejność. Z czasem sam zobaczysz co Ci odpowiada, w którym kierunku chcesz się rozwijać, jakie mięśnie masz spoko, a jakie trzeba dopracować, znajdziesz w necie inne ćwiczenia i plany treningowe. Od czegoś trzeba zacząć, także powodzenia :)

ps. nie wiem jak tam z Twoją kondychą, ale nie ćwicz lepiej z zakwasami z poprzedniego treningu- lepiej zregenerować się do końca, niż nakładać na siebie kolejne męczące treningi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2009 o 15:52, Budo napisał:

ps. nie wiem jak tam z Twoją kondychą, ale nie ćwicz lepiej z zakwasami z poprzedniego treningu- lepiej zregenerować się do końca, niż nakładać na siebie kolejne męczące treningi.


Ewentualnie można dopracować wymagające mniejszej roboty, ale ważne partie, jak przedramiona czy kaptury. Jest to dla mnie o tyle wygodne, że rzadko kiedy zakwasy biorą je na cel (co innego klata i cała reszta), a dzień bez kropli potu to dzień stracony. ;]
Chyba, że ktoś jest naprawdę dobity dniem wczorajszym. Wtedy nawet Xena z biczem nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2009 o 19:30, Shlafrok napisał:

Ewentualnie można dopracować wymagające mniejszej roboty, ale ważne partie, jak przedramiona
czy kaptury. Jest to dla mnie o tyle wygodne, że rzadko kiedy zakwasy biorą je na cel
(co innego klata i cała reszta), a dzień bez kropli potu to dzień stracony. ;]


A nie jest też czasami tak, że gdy poćwiczysz z zakwasami to szybciej miną?
Słyszałem wczoraj taką opinie i właśnie nie wiem czy to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować