Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

/.../


Nie ukrywam, że moim podstawowym celem ćwiczeń jest zrzucenie zbędnego sadełka ;d w sumie nie jest go aż tyle, ale mimo to pragnę, aby lepiej wyglądał.
Drążek odgrywa znaczącą rolę w absie, powiedziałbym nawet, że kluczową. Oczywiście, tak jak napisałeś mógłbym obejść się i bez niego, ale nie byłoby to już tak wydajne i efektywne. Dlatego, mimo licznych wątpliwości zdecyduję się na szóstkę. :p Zdaję sobie sprawę z tego, że trening ten jest ogromnym wyzwaniem, ale może to i lepiej? Myślę, że tak. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem robić to, co Budo kiedyś dawno podał- 15 pompek, 15 uniesień nóg, 20 przysiadów i zapętlić

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6574&pid=62

Niestety nie mam drążka, więc jeden element odpada. Ale i tak po 4 seriach leżałem i kwiczałem. I o ile spodziewałem się słabego wyniku w pompkach (ręce mam bardzo słabe) o tyle szybko zmęczone mięśnie brzucha już mnie zdziwiły. Aerobiczną szóstkę Weidera skończyłem w 23 dniu i ani jednego dnia nie byłem przemęczony, a tutaj przy 3 serii słaniałem się na nogach. Ale nie czuję, bym jutro miał mieć zakwasy, więc zbiorę się w sobie i zacznę to robić. Jeszcze zastanawiam się nad 100 brzuszkami codziennie przed snem. Kiedyś wchodziło bez problemu, ale po 2 tygodniach najlepszych wakacji w życiu (komp, cola, twistosy i ogólne niewychodzenie z pokoju) może być ciężko. Ale mam jeszcze rower, za 2 tygodnie jadę na tenisa, może coś z tego będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Hehe, dobrze, że działa. Podawałem to dawno temu, od tamtego czasu przeszedłem sporą ewolucję sportową, niemniej jednak spokojnie możesz wykonywać te ćwiczenia. Jeśli jednak masz w domu hantle, albo chociaż 5-o, czy 7-o litrowe butelki z wodą z uchwytami można to udoskonalić dodając ćwiczenia na przedramiona i kaptur, oraz barki :)
Nie zrażajcie się, że nie macie drażka, abs naprawdę działa bez tego, przetestowałem jak byłem teraz w Hiszpanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

A gdybyś znalazł chwilkę wolnego czasu i troszkę chęci to czy mógłbyś to jakoś opisać? Mam na myśli ćwiczenia bez drążka plus te udoskonalenie na przedramiona, kaptur i braki. ;p
Napisałeś, że jak byłeś w Hiszpanii to ćwiczyłeś właśnie bez drążka, jak? ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Program ABS jest rozpisany z użyciem drążka, jest tam jednak mowa co robić, gdy się drążka nie posiada- cały plan ma 9 poziomów, z drążkiem jedziesz po kolei, bez drażka zaś przeskakujesz o kilka i robisz pozostałe ćwiczenia. Jak podasz mi maila, to mogę przesłać, chociaż to wszędzie w necie jest. Co do ćwiczeń na przedramiona:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=147&pid=1023

Na barki oprócz pompek można robić jeszcze podnoszenie hantli bokiem (poniżej moje fachowe rysunki z painta), na kaptur unoszenie rąk wzdłuż ciała trzymając hantle. Kombinujcie, możecie dodać tyle ćwiczeń i powtórzeń ile chcecie, na nogi, ramiona, przedramiona, brzuch, plecy itd itp. No i wiadomo, że bica też trzeba poćwiczyć :D

20080629122350

20080629122409

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Tak, wiem na czym polega abs. W sytuacji, gdy nie posiadamy drążka przeskakujemy bodaj wprost na 5 poziom, na którym zwiększamy ilość powtórzeń do 25, potem omijamy poziom 6. Natomiast na etapach: 7, 8 i 9 wykonujemy serie po 30 powtórzeń. :p

A co sądzisz o ściskaczach? Dobrze wpływają na rozbudowę mięśni przedramion?

PS: Ładne rysunki. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 12:46, wilkas napisał:

A co sądzisz o ściskaczach? Dobrze wpływają na rozbudowę mięśni przedramion?


Chodzi Ci o takie gadżety do ściskania w dłoniach? One rozbudowują raczej siłę ścisku, ja czasem korzystam np przy nauce, ale żeby wplatać w trening to nie bardzo.

Dnia 29.06.2008 o 12:46, wilkas napisał:

PS: Ładne rysunki. ;d


Wiem, wiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Tak, mam na myśli tego typu gadżety. Oczywiście nie mam zamiaru wplatać ich w rozkład treningowy, ale tak jak napisałeś, podczas nauki lub czytania książki zawsze można się pobawić takim sprzętem. ;d

A mam jeszcze takie jedno pytanie odnośnie odżywiania. W mojej diecie powinny przeważać.. jakiego typu produkty? Czego mam unikać? :p Wiem, że to może wydawać się dosyć banalne, ale wolę mieć pewność, że coś robię dobrze. A Ty masz odpowiednią wiedzę na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

To zależy od Twojego wieku, wagi i wzrostu. Oraz od celu jaki masz zamiar osiągnąć- czy chcesz tylko zapewnić organizmowi wszystko co potrzebne, czy chcesz przybrać na masie i jak intensywnie będziesz ćwiczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w ciągu roku przytyłem z 48 kilo do 64 kilo.. czyli zwyżka wagi o 1/3, dzięki dobrej "diecie" (hłehłe,dieta, jadłem a już nie mogłem czasem by przybrać na masie:>) i urosłem od 169 cm do około 175 lub 176 cm. Ja osobiście polecam ziemniaki i makaron, sałatki warzywne, efekty jakie osiągnąłem wydają mi się dość imponujące.:)
No khem, żeby ktoś nie myślał że wyglądam jak jakiś wieprzek teraz, w parze z wzrotem wagi szły oczywiście ćwiczenia ogólnorozwojowe, pompki, przysiady, cośtam z ekspanderem, hantelkami 10-kliowymi.. ot taki trening domatora.:]

wilkas - jeśli chcesz uzyskać trochę masy, a pewnie chcesz to raczej z dala od słodyczy, "zapychają" żołądek,że raczej nie ma się ochoty na jedzenie, więc ja bym tak na razie nieśmiało poradził, by słodycze były twym wrogiem nr 1. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 29.06.2008 o 16:02, Budo napisał:

To zależy od Twojego wieku, wagi i wzrostu. Oraz od celu jaki masz zamiar osiągnąć- czy
chcesz tylko zapewnić organizmowi wszystko co potrzebne, czy chcesz przybrać na masie
i jak intensywnie będziesz ćwiczyć...


Rozumiem. Nie będę dalej tego ciągnął, bo Cię zamęczę. :p
Dzięki za poświęcony mi czas. ;)

konrad16061990 - słodycze... uwielbiam ;d niestety, będę musiał troszkę pocierpieć, ale wyjdzie mi to na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 17:30, konrad16061990 napisał:

Ja w ciągu roku przytyłem z 48 kilo do 64 kilo.. czyli zwyżka wagi o 1/3, dzięki dobrej
"diecie" (hłehłe,dieta, jadłem a już nie mogłem czasem by przybrać na masie:>) i urosłem
od 169 cm do około 175 lub 176 cm. Ja osobiście polecam ziemniaki i makaron, sałatki
warzywne, efekty jakie osiągnąłem wydają mi się dość imponujące.:)

A ja jestem za chuda ;(
i zajadam się tymi ziemniakami, warzywami a moja waga bez zmian. Mam pytanie, czy ta dieta to jakieś zalecenie od lekarza dietetyka czy Ty sam tak to sobie wymyśliłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Jakie znacie ćwiczenia na mięśnie brzucha oprócz brzuszków, i unoszenia nóg na leżąco? Czy są jeszcze inne?
2. Może coś o kondycji. Macie jakiś specjalny trening, na biegi, aby móc długo biegać, szybko...?
3. Czy waga 65kg przy wzroście 173cm i wieku 14lat jest optymalna? Bo moim zdaniem trochę przy gruby jestem;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie słuchaj kolegi, rośnie, bo w tym wieku się rośnie... jego jedzenie nie zawiera nic specjalnego, co dałoby dobre fekty ;]

kedzior141--->
1. polecam program treningowy abs, znajdziesz wszędzie w necie.
2. Pływanie i bieganie- raz w tygodniu jedno i raz w tygodniu drugie na początek, oba po ok 45 minut-godzinę.
3. Możesz zacząć biegać i pływać jak radziłem to schudniesz. Ale nie martw się- jak trochę podrośniesz będziesz mógł zamienić sadło na mięśnie i będzie gitara ;] póki co pływaj i biegaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2008 o 18:45, azure83 napisał:

A ja jestem za chuda ;(
i zajadam się tymi ziemniakami, warzywami a moja waga bez zmian. Mam pytanie, czy ta
dieta to jakieś zalecenie od lekarza dietetyka czy Ty sam tak to sobie wymyśliłeś?


Wiesz, tak piszą tylko na różnych forach związanych z kulturystyką, w końcu podstawą jest dostarczanie dużej ilości białka. Polecano właśnie skupić się na takim żywieniu, ale cóż.. Każdy ma predyspozycje do przybierania na wadze jakie ma, gdybym teraz przestał jeść te nadwyżki pewnie znów waga poszybowałaby u mnie dość znacząco w dół. Niestety nie jestem ekspertem w sprawach żywieniowych, ot wziąłem się za siebie i jem czasem trochę na siłę.. To nie jest dieta lekarska, wymyśliłem taki plan żywienia. :) Ot najprostsza rada, to dostarcz więcej pożywienia niż potrzeba, czasem zjedz coś mimo że ochoty na to nie ma. U mnie działa i myślę że na tyle się znam, ale przyznaję że Budo lepiej się orientuje i z konkretnymi pytaniami to raczej do niego :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Budo i konrad16061990 - dzięki za odpowiedzi!
Nie zwróciłam uwagi że Konrad taki młody i jeszcze rośnie ;) ja i tak się raczej dużo zażeram, ale gdzieś to wszystko znika. Przypuszczam, że to geny takie, ech :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Pewnie jesteś ektomorfikiem podobnie do mnie :)
Tzn, masz szybki metabolizm, ciężej przytyć, bo organizm wszystko przepala na bieżąco, ale wszystko da się zrobić ;]
Poza tym nie martw się, szczupłe dziewczyny są najładniesze :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 14:23, Budo napisał:

Poza tym nie martw się, szczupłe dziewczyny są najładniesze :>

Ja wiem że szczupłe jest ładne, ale kościste nie za bardzo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 14:23, Budo napisał:

Pewnie jesteś ektomorfikiem podobnie do mnie :)
Tzn, masz szybki metabolizm, ciężej przytyć, bo organizm wszystko przepala na bieżąco,
ale wszystko da się zrobić ;]

No właśnie, co zrobić z tym cholernym szybkim metabolizmem? Jem sporo, a ważę 59 kg przy wzroście 178 cm -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Uuu, u Ciebie już sytuacja wygląda poważniej- polecam wizytę u lekarza. powiedz w czym problem i poproś o skierowanie do endokrynologa- prawdopodobnie przyczyną jest tarczyca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować